2007'den Bugüne 82,315 Tavsiye, 26,074 Uzman ve 18,274 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Başak KUBİN METE
Uzman Psikolojik Danışman - Psikolog - Ankara

Başak KUBİN METE Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi4 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Başak KUBİN METE

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolojik Danışman - Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

4

[Uzm.Psk.Başak KUBİN METE isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Başak KUBİN METE Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Başak KUBİN METE'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Başak KUBİN METE'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Başak KUBİN METE Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Başak KUBİN METE'nin Özgeçmişi
EĞİTİM

Lisans - Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikoloji
Yüksek Lisans - Hacettepe Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik
Doktora - Hacettepe Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik (Devam Ediyor)


SEMİNER VE KURSLAR

1. Psikodrama Günleri / Psikodrama Atölye Çalışması
Ankara Psikodrama Derneği – Prof. Dr. Bahar Gökler – 17.10.2015 – 18.10.2015 (16 Saat)

2. Kognitif Davranış Terapilerinde Grup Terapisi Atölye Çalışması
13. Ulusal Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kongresi – Prof. Dr. Şükrü Uğuz - 07.10.2015 (3 Saat)

3. Bilişsel Davranışçı Terapi Kuram ve Uygulama Temel Eğitimi
Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği - Hakan Türkçapar - 15.09.2014 - 15.02.2015 (49 Saat)

4. EMDR 2. Düzey Eğitimi ve Süpervizyonu
Davranış Bilimleri Enstitüsü - 17.07.2014 - 07.09.2014 (46 Saat)

5. EMDR 1. Düzey Eğitimi ve Süpervizyonu...[Devamı...]

Başak KUBİN METE Tavsiye Yazıları Başak KUBİN METE için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Zeynep B. (Danışan)
 IP: 94.54.57.ZW

11-09-2019
 TavsiyeNo: 111334
Başak Kubin Mete'ye gitmeden önce birkaç psikolog/psikiyatrist deneyimim olmuştu ve artık psikolojik destek almaktan vazgeçmiştim; zira ilerleme kaydedemediğim gibi, psikolojimin daha da zedelendiğini hissediyordum. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle, "Ne kaybederim?" diye düşünerek Başak Hanım'la görüştüm ve öyle sanıyorum ki o gün kişisel tarihimde bir milat olmuştur. Başak Hanım'la boşanma kararı aldığım bir dönemde, çocuğumun psikolojisinin bu durumdan nasıl en az hasarı görebileceği üzerine görüşmeye başladım. Daha sonra kendisiyle boşanma kararım üzerine, ebeveynlik üzerine de çokça konuştuk ancak çıktığım yol çok farklı yerlere götürdü beni. Başak Hanım geçmiş travmalarımı anlayıp, atlatmamda, kendimi tanımamda, kabul etmemde ve sevmemde, gelecek kaygılarımı azaltmamda bana yol gösterici oldu. Kendisiyle görüşmelerimiz üzerinden biraz zaman geçmiş olsa da, kendisini anmadığım gün nadirdir; kendisinin hayatımda bıraktığı izler -abartmadan söylüyorum ki- bu denli derindir. Başak Hanım sizi yargılamaz, size cevaplar da vermez; sizin doğru soruları sormanız, kendi cevaplarınıza ulaşmanızda size yol gösterir; size balık vermez ama tutmayı öğretir. Böylece geçici bir faydadan çok fazlasını verir size; kendinizi gerçekleştirme çabası içindeyken yolunuzu kaybetmenizi önler. Kendisiyle gerçekleştirdiğiniz görüşmelerde kendinize, kişisel geçmişinize, ne olduğunuza ve olmak istediğinize dair derinlikli bir düşünme pratiğinden geçmiş olursunuz. Üstelik, görüşmeleriniz bittikten sonra da kendisiyle alıştırmasını yapmış olduğunuz bu düşünme şeklini kaybetmezsiniz. Kısaca diyebilirim ki, Başak Hanım'la görüşmek ve kendisiyle kendini tanımaya, gerçekleştirmeye dair bu maceraya çıkmak hayat boyu etkisini kaybetmeyecek bir deneyimdir. Başak Hanım yalnızca bir psikolog olsa, eğitimle kazandıklarını sunsa, bu kadar başarılı olabileceğini zannetmiyorum. Sahip olduğu içgörüyü, güleryüzlü, sakin, samimi mizacıyla ve bilimsel yaklaşımlarla harmanlaması, kendisini -en azından benim görüştüğüm- diğer psikolojik danışmanlardan ayırıyor. Başak Hanım'ım verdiği esenlik, kaygısız ve ferah düşünme öğretileri hayatımda çok şey değiştirdi. Kendisiyle yaptığım hiçbir görüşmeden odasına girdiğim kişi olarak ayrılmadım. Başak Kubin Mete'yi gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Atike ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.220.166.Z

20-03-2017
 TavsiyeNo: 95408
Başak Kubin Mete'den geçen yıl bir dönemlik grupla psikolojik danışma hizmeti aldım. İlk oturumdan itibaren her seansa grup arkadaşlarım da dahil olmak üzere büyük bir hevesle katıldık. Başak hanımın ruhunuzu dinlendiren sesi, problemlere bakış açısı, çözüm yolu bize çok şey kattı. Sorunlarımıza ışık oldu. Farklı etkinliklerle kendimizi gerçekleştirme yolumuzu açtığına inanıyorum. 13 oturumun her birinden farklı bir huzurla ayrıldım. Başak hanımın aldığı kaliteli eğitimlerle kendini geliştirdiğine inanıyorum.
     3 Beğeni    

 Ayşenaz D. (Danışan)
 IP: 193.140.239.ZL

15-02-2017
 TavsiyeNo: 94618
Sevgili Başak Kubin Mete'nin alanının en iyilerinden biri olduğunu düşünüyorum. Öncelikle çok iyi bir insan, iyi bir psikolog başarılı bir psikolojik danışman. Kendisinin samimiyeti, danışma becerilerini çok güzel kullanması kendinizi rahat hissetmesinizi sağlıyor, güçlüklerinizin gerçekten profesyonel bir kişi tarafından ele alındığını anlıyorsunuz. Kendisinden aldığım danışmadan oldukça memnun kaldım, şiddetle tavsiye ederim. Kendini tanımak, geliştirmek ve en nihayetinde kendini gerçekleştirmek isteyen herkes için en doğru adreslerden biri Başak Kubin Mete'dir.
     8 Beğeni    

 Nisa (Danışan)
 IP: 5.176.190.YCJ

15-02-2017
 TavsiyeNo: 94606
Başak Hocayla geçen sene grupla psikolojik danışma yaptık. Grupta çok güzel vakit geçirdik; değişik, faydalı birçok uygulama yaptık. Başak Hocanın yaptırdığı uygulamalar sayesinde gruptaki arkadaşlarımla birlikte çoğu problemimizi aştığımızı düşünüyorum. Grupta yaptığımız çalışmalar sayesinde kendimi farkedip düşünmemi sağladı. Bu sene ise alanında ne kadar başarılı olduğunu bildiğim için ve sorunlarımı çözebileceğime ilişkin bana verdiği güven sebebiyle kendisinden bireysel danışma aldım. Samimiyeti ve güzel enerjisi sayesinde kendinizi rahat hissedip her türlü sorununuzu anlatabiliyorsunuz. Danışma sırasında kendinizi değerli hissetmesinizi sağlıyor. Danışmada yaptığı uygulamalarla hayatımda problem haline getirdiğim birçok şeyi çözebildiğimi gördüm. Her oturum benim için bir öncekinden daha faydalı oldu. Başak Hoca bu süreç boyunca her zaman güleryüzüyle, samimi üslubuyla, doğru tespitleriyle beni motive etti. Her hafta daha istekli gittim danışmaya. Danışma sonunda ise değiştiğimi fark edebiliyordum. Bu süreci bana kolay hale getirdiği için ve değişmemi sağladığı için Başak Hocaya çok teşekkür ediyorum.
     4 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Mutlukent Mah. Çayyolu Çankaya
Ankara  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(543) 783 33 05  
(Randevu)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Odtü) Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2009
(11 yıl önce)
Yüksek Lisans
Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik (2015 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı


Başak KUBİN METE'nin Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Başak KUBİN METE Mesleki Videolar Videoları
-11:48
Top