2007'den Bugüne 74,765 Tavsiye, 24,653 Uzman ve 16,925 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

2

[Uzm.Psk.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarYeliz ŞİMŞEK ALPHAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN'ın Özgeçmişi
Yeliz Şimşek Alphan-Uzman Klinik Psikolog
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2008 yılında mezun oldum. Aynı sene yüksek lisans eğitimim içim Amerika Birleşik Devletleri City College of City University of New York’a gittim. Yüksek lisans eğitimim sırasında ev ve işyerinde ortaya çıkan stres faktörlerinin depresyona etkisini ABD popülasyonunda çalıştım. Bunun yanı sıra, yaşlılarda uyku bozukluklarının incelenmesi üzerine bir araştırma projesinde görev aldım. 2011 yılında yüksek lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndüm. Halen ODTÜ Klinik Psikoloji doktora programında tez çalışmalarıma devam ediyorum.
...[Devamı...]

Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN Tavsiye Yazıları Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Zeze (Danışan)
 IP: 139.179.192.YLL

10-02-2018
 TavsiyeNo: 101985
Ben Bilkent Üniversitesi'ne geldiğimde "hayır" kelimesini kullanmayı beceremediğim, kendime güvenim olmadığı, iletişim becerilerimin kısıtlı olduğu, kendimi ifade edemediğim, insanlar hakkında fazla pozitif düşünüp kendimi daha da ezdiğim ve içimden geldiği gibi davranamadığım için gitmiştim. Bu konularda bana fazlasıyla destek olup kendime değer vermem açısından çok fazla katkıda bulundu. Seanslara gittikten sonra artık yeri geldiğinde hayır demeyi öğrendim. Bütün sorunlarımda farkındalık oluşturup, üzerinde düşünmemi, olaylara objektif bakabilmemi sağladı. Hala daha kendimi keşfetmeye, geliştirmeye devam ediyorum ve bunda Yeliz Hanım'ım etkisi çok büyük. İyi ki Bilkent'teki seanslara katılmışım. Kendisine çok teşekkür ederim :) :) :)
     Beğenin    

 Ayşegül Y. (Danışan)
 IP: 5.47.214.DB

27-12-2017
 TavsiyeNo: 101139
Bilkent’te görev yaptığı sırada Yeliz Hanım’ın danışanı oldum. Görüşmelere ilk başlama sebebimiz benim hayatıma son verme istediğimdi. Görüşmeler için başvurmadan önceki gece masamda intihar notum için kalem kağıdım dururken, şu an yurtdışında kendime bir hayat kurma planları yapıyorum. Beni hayata döndürdüğü nokta, olaylara farklı bir yerden bakabilme becerisini kazandırmasaydı.. Görüşmelere başlarken değişebileceğime dair en ufak bir inancım bile yoktu. Yaşadığım şeyler hakkında realist yaklaşımı beni en çok rahatlatan şeydi. Her zaman üçüncü bir seçeneğin olduğuna, şayet yoksa da yaratabileceğime dair önerilerini mantık çerçevesinde sundu. Görüşmelerdeki tavrı yargılayıcı değil, sonuna kadar dinledikten sonra “bunu bir anlayalım” cümlesiyle beraber olayların ya da davranışların artılarını ve eksilerini gösterip üzerimde aslında benim görmediğim yükleri su yüzüne çıkardı. Görüşmeler esnasında kullandığı mecazlı anlatımlarla konuşulan konuların soyutluğunu bertaraf ederek sorunların bendeki etkilerini daha iyi anlamamı sağladı. Ben kendisiyle geçirdiğim her anı çok kıymetli sayıyorum. Bir yardıma ihtiyaç duyuyorsanız ve gerçekten iyileşmek istiyorsanız gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
     Beğenin    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dönence Psikoterapi
Atatürk Bulvarı 115/13 4.Kat Bakanlıklar Meşrutiyet Mahallesi Çankaya, 06420 Ankara


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(312) 418 07 08
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2008
(10 yıl önce)
Yüksek Lisans
City College Of City University Of New York - Psikoloji (2011 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN Mesleki Videolar Videoları
-20:48
Top