2007'den Bugüne 77,452 Tavsiye, 25,127 Uzman ve 17,338 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Dr.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

7

[Dr.Psk.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarDr.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Dr.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ece TATHAN BEKAROĞLUDr.Psk.Ece TATHAN BEKAROĞLU
Mesleki donanımına çok güvendiğim meslektaşlarımdan olan Ece ile ODTÜ'de, doktora eğitimimiz sırasında tanıştık. Kendisi titiz çalışmaları, kapsayıcı ...

Dr.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN Özgeçmiş CV Dr.Psk.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN'ın Özgeçmişi
Yeliz Şimşek Alphan-Uzman Klinik Psikolog
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2008 yılında mezun oldum. Aynı sene yüksek lisans eğitimim içim Amerika Birleşik Devletleri City College of City University of New York’a gittim. Yüksek lisans eğitimim sırasında ev ve işyerinde ortaya çıkan stres faktörlerinin depresyona etkisini ABD popülasyonunda çalıştım. Bunun yanı sıra, yaşlılarda uyku bozukluklarının incelenmesi üzerine bir araştırma projesinde görev aldım. 2011 yılında yüksek lisansımı tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndüm. Halen ODTÜ Klinik Psikoloji doktora programında tez çalışmalarıma devam ediyorum.
...[Devamı...]

Dr.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN Tavsiye Yazıları Dr.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Ece TATHAN BEKAROĞLU Fotoğraf  Dr.Psk.Ece TATHAN BEKAROĞLU
Ankara - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

27-09-2018
 TavsiyeNo: 105763
Psk. Dr. Yeliz Şimşek Alphan ile doktora eğitimimiz sırasında tanıştık. Kendisi özenli ve detaylı akademik çalışmalarını pratiğe de oldukça verimli bir şekilde aktarmış meslektaşımdır. Doktora tezini merak ve keyifle okurken akademik olarak kuvvetli aktarımını gözlemlediğim kadar, tezini bir sanat eserine de dönüştürdüğünü fark ettim. Bu ancak teorik bilgisini özümseyip hayatına aktarmış kişilerde gözleyebileceğimiz bir deneyimdir. Yeliz ile birlikte ortak bir eğitim ve kendini keşfetme sürecinden geçtiğimiz için kendimi şanslı hissediyorum. İçten ve empatik yaklaşımı, etik değerlere olan hassasiyeti, karşısındaki kişiye güven veren duruşu ile psikolojik destek almayı düşünen herkese fayda sağlayacağına eminim. Hayatındaki problemler ile başa çıkmakta zorlanan ve kendini keşfetme sürecinde destek arayan herkese içtenlikle Psk. Dr. Yeliz Şimşek Alphan’ı tavsiye ederim.
     Beğenin    

 Nisan ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.169.162.YDW

01-07-2018
 TavsiyeNo: 104507
Kendisiyle hayatımın oldukça zorlu bir döneminde tanıştık. Kendisi yorum yapmaktan ziyade, sizi dinler ve dinlediğini belirten tepkiler gösterir. Bu bile başlı başına benim için oldukça faydalı oldu. Kendisi sorularıyla ve yorumlarıyla sizi anlatmak istediğiniz noktaya getirmek konusunda oldukça başarılı biri. Terapilere kafam çok karışık bir şekilde gittiğimde bile anlatmak istediğim her şeyi anlatmış olarak çıkıyordum. Kendinizi tamamen yakın hissedebileceğiniz birisi. Ben terapimiz olmadığı haftalarda kendisini özlüyordum diyebilirim. Tepkileri, ses tonu, sizi anladığını belli eden jest ve mimikleriyle baştan sona mükemmel bir insan. Kendisiyle görüşmeye başladıktan çok kısa bir süre sonra hayatımın yoluna girmeye başladığını söylemek doğru olur. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyan herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Ş. M. (Danışan)
 IP: 139.179.208.LZ

29-05-2018
 TavsiyeNo: 103989
Bilkent PDGM'de çalıştığı sırada 2018 senesinde kendisiyle görüşmelere başladım ve oldukça memnun kalarak, terapinin normal süresi gereği bitirdim. Depresyon sebebiyle geldiğim PDGM'de veya başka bir yerde, kendisi kadar canayakın, enerjilerimizin tuttuğu bir psikolog yakalayabilir miydim bilemiyorum. Her şekilde, başvurum sonrasında Yeliz Hanım'a yönlendirildiğim için gerçekten çok memnunum. Elbette umarım bir daha ihtiyacım olmaz ama olursa da kendisinden yardım almaya çalışırdım. Psikolog yardımı almayı düşünen herkese öneriyorum. Çok başarılı, anlayışlı, güleryüzlü, mesleğini layıkıyla yerine getiren birisi. Aynı zamanda bu konuda endişeleri olan varsa diye yazayım, kesinlikle bazı terapistlerin olabileceği gibi önyargılara sahip veya fobik değil. Toplumsal olarak kabul edilmeyen azınlıklardansanız gönül rahatlığıyla kendisine başvurabilirsiniz.
     Beğenin    

 deniz (Danışan)
 IP: 195.142.247.L

16-04-2018
 TavsiyeNo: 103316
Yeliz Hanıma tavsiye üzerine ulaştım ve şimdi ben herkese tavsiye ediyorum :) Çaresizliğimin agresifliğe dönüştüğü ve eşimle olan ilişkimin kopma noktasına geldiği bir dönemde Yeliz Hanımla tanıştım. Eşimi psikoloğa gitmeye ikna edemediğim için tek gitmiştim ama benim yardım almam yeterli oldu. Şu anda eşimle ilişkimiz çok iyi, tam bi aile olabilmeyi Yeliz hanımın sayesinde başardık. Kendimle barıştım. Çocukluğumdan beri üzerimde taşıdığım ama farkında olmadığım birçok şeyin farkına varmamı sağladı. Kaygılarımın, değersizlik hissimin, yalnızlık korkumun içine girdik birlikte ve artık kendimi çok daha iyi hissediyorum. Yaşamayı seviyorum :) Kendisine minnettarım ve çok çok çok teşekkür ederim. psikoloğa kesinlikle karşı olan eşim bile bendeki değişimin sonucunda Yeliz Hanımla tanışmak ve teşekkür etmek istedi :)
     2 Beğeni    

 C.Ö. (Danışan)
 IP: 176.40.20.YWC

25-02-2018
 TavsiyeNo: 102298
Bilkent üniversitesindeki psikolojik danışmanlık ve gelişim merkezi sayesinde kendisinin danışanı oldum. Yeliz hanım güleryüzlü, samimi, sizi rahatlatan, sorularıyla kendinizi daha iyi anlatmanızı sağlayan biri. Daha iyi hissetmek için psikolojik yardım almaya karar vermiş olsam da başlarken bir şeylerin değişebileceğine olan inancım azdı ama yanılmışım. Halen çözmem gereken çok şey olduğunu bilsem de Yeliz hanım sayesinde hem çözmem gereken sorunları anladım hem de kendimi bu sorunlarla yüzleşmeye hazır hissetmeye başladım. Görüşmelerimizin sonunda daha güçlü biri haline geldiğimi söyleyebilirim. Kendisine çok çok minnettarım. Desteğe ihtiyanız varsa kesinlikle Yeliz hanımı tavsiye ederim.
     3 Beğeni    

 Zeze (Danışan)
 IP: 139.179.192.YLL

10-02-2018
 TavsiyeNo: 101985
Ben Bilkent Üniversitesi'ne geldiğimde "hayır" kelimesini kullanmayı beceremediğim, kendime güvenim olmadığı, iletişim becerilerimin kısıtlı olduğu, kendimi ifade edemediğim, insanlar hakkında fazla pozitif düşünüp kendimi daha da ezdiğim ve içimden geldiği gibi davranamadığım için gitmiştim. Bu konularda bana fazlasıyla destek olup kendime değer vermem açısından çok fazla katkıda bulundu. Seanslara gittikten sonra artık yeri geldiğinde hayır demeyi öğrendim. Bütün sorunlarımda farkındalık oluşturup, üzerinde düşünmemi, olaylara objektif bakabilmemi sağladı. Hala daha kendimi keşfetmeye, geliştirmeye devam ediyorum ve bunda Yeliz Hanım'ım etkisi çok büyük. İyi ki Bilkent'teki seanslara katılmışım. Kendisine çok teşekkür ederim :) :) :)
     2 Beğeni    

 Ayşegül Y. (Danışan)
 IP: 5.47.214.DB

27-12-2017
 TavsiyeNo: 101139
Bilkent’te görev yaptığı sırada Yeliz Hanım’ın danışanı oldum. Görüşmelere ilk başlama sebebimiz benim hayatıma son verme istediğimdi. Görüşmeler için başvurmadan önceki gece masamda intihar notum için kalem kağıdım dururken, şu an yurtdışında kendime bir hayat kurma planları yapıyorum. Beni hayata döndürdüğü nokta, olaylara farklı bir yerden bakabilme becerisini kazandırmasaydı.. Görüşmelere başlarken değişebileceğime dair en ufak bir inancım bile yoktu. Yaşadığım şeyler hakkında realist yaklaşımı beni en çok rahatlatan şeydi. Her zaman üçüncü bir seçeneğin olduğuna, şayet yoksa da yaratabileceğime dair önerilerini mantık çerçevesinde sundu. Görüşmelerdeki tavrı yargılayıcı değil, sonuna kadar dinledikten sonra “bunu bir anlayalım” cümlesiyle beraber olayların ya da davranışların artılarını ve eksilerini gösterip üzerimde aslında benim görmediğim yükleri su yüzüne çıkardı. Görüşmeler esnasında kullandığı mecazlı anlatımlarla konuşulan konuların soyutluğunu bertaraf ederek sorunların bendeki etkilerini daha iyi anlamamı sağladı. Ben kendisiyle geçirdiğim her anı çok kıymetli sayıyorum. Bir yardıma ihtiyaç duyuyorsanız ve gerçekten iyileşmek istiyorsanız gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.
     2 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dönence Psikoterapi
Atatürk Bulvarı 115/13 4.Kat Bakanlıklar Meşrutiyet Mahallesi Çankaya, 06420 Ankara


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(312) 418 07 08
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2008
(10 yıl önce)
Yüksek Lisans
City College Of City University Of New York - Psikoloji (2011 Mezunu)
Doktora
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Doktora (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Dr.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Dr.Yeliz ŞİMŞEK ALPHAN Mesleki Videolar Videoları
-06:36
Top