2007'den Bugüne 91,792 Tavsiye, 28,132 Uzman ve 19,906 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Ezgi SÖNMEZ
Psikolog - İzmir
Psikolog & EMDR 1. Düzey uygulayıcısı

Ezgi SÖNMEZ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi10 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

10

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ezgi SÖNMEZ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

8
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Ezgi SÖNMEZ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ezgi SÖNMEZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Işıl BEKTAŞUzm.Psk.Işıl BEKTAŞ
Işıl hanımla yolumuz Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Bağımlılık Birimi'nde kesişti. Kısa sürede birim koordinatörlüğü sorumluluğunu aldı. Birim ...
Caner ÖZDEMİRPsk.Caner ÖZDEMİR
Caner Bey ile Türk Psikologlar Derneği Bağımlılık Birimi toplantısında tanıştım. Fikirlerini doğal bir rahatlıkla, mesleki heyecanıyla, özgürce ve say...
Cihangir ACARPsk.Cihangir ACAR
Merhaba, Cihangir Acar’ı ODTÜ arkadaş grubumdan tanıdım. Mesleki fikir alışverişlerimiz bana yol gösterici oldu. Sonrasında EMDR uygulamalarım konusun...
Tolga Nasuh ARANPsk.Tolga Nasuh ARAN
Tolga Nasuh Bey ile Aile Danışmanlığı eğitiminde tanıştım, kendisinin kursiyeriydim. Özellikle Kültüre Duyarlı Aile Danışmanlığı ile ilgili verdiği de...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Psikoterapi, kendi ruhunuzda yaptığınız bir yolculuktur.
 
Ezgi SÖNMEZ'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
İzmir Psikoloji Merkezi
Alsancak, Hocazade Camii Durağı
İzmir
Psk.Ezgi SÖNMEZ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(İzmir Psikoloji Merkezi)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1986 (37 yaşında)
Doğum Yeri : Ankara
Yabancı Dil : İngilizce (Advanced)
Mezun Olduğu Üniversite
Odtü Psikoloji (2009 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Ezgi SÖNMEZ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
EMDR
Ego Durum Terapisi
Bağlanma
Travma
Yas
Depresyon
Kaygı
Panik Bozukluğu
Öfke Kontrolü
Stres Yönetimi
Sınav Kaygısı
Performans Kaygısı
Topluluk Önünde Konuşma
Fobiler
Motivasyon
İlişki Sorunları
Bağlanma Sorunları
Özgüven
Flört şiddeti
İletişim

Ezgi SÖNMEZ Özgeçmis CV Psk.Ezgi SÖNMEZ'in Özgeçmişi
1986 yılında Ankara'da doğdu.

Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji bölümünde tamamladı. Öğrenciliği sırasında müzik toplulukları ve dağcılık kulübünde rol aldı, psikoloji topluluğu çalışmalarına katıldı. Yine öğrenciliği sırasında Erzincan'da travma çalışmasında öğrenci asistan olarak görev yaptı. NP İstanbul Nöropsikiyatri hastanesi çocuk ergen biriminde staj gördü. Tiyatro bölümü öğrencileriyle tiyatro oyunlarından kişilik analizi çalışmalarına katıldı.

Mezun olduktan sonra Özel eğitim ve rehabilitasyon kurumlarında 2 yıl süreyle özel gereksinimli çocuklar ve ebeveynleriyle çalıştıktan sonra meslek hayatına Adalet Bakanlığı'nda devam etti. Mahkemelerde bilirkişi olarak görev yaptı, boşanma davalarında ve suça sürüklenen çocukların kovuşturma süreçlerinde rol aldı.
...[Devamı...]

Ezgi SÖNMEZ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Hüseyin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Eylül.2023
TavsiyeNo: 126272
Ezgi hanımın bence en iyi özelliği işini severek yapması, o kadar samimi ve içtenki kendinizi çok rahat hissediyorsunuz. Sonrası akıp gidiyor zaten. Ve benğm bile farketmediğim problemleri ortaya çıkardı ve bunun üzerine çalışmaya başladık. Anksiyeteye problemlerim ve stres bozukluğum vardı. Seanslarda her zaman sakin ve güleryüzlüydü. Haftada 1 seans yapmaya başladık. Kısa sürede hayatımda bu kadar anlamlı değişikliğin olmasını beklemiyordum. İyi ki varsın.
     1 Beğeni    
Ulaş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Nisan.2023
TavsiyeNo: 125455
Kesinlikle herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir hocadır. Kendisinden aldığım tedavinin başında olan kişiyle şu anki kişi çok farklı. Seanslarda kendi şahsi görüşümce samimi bir hava hakim ve bundan dolayı da kişi kendini daha rahat ve dürüstçe ifade ediyor ve tedavi süreci kolaylaşıyor. EMDR terapisi konusunda da uzman olduğu için travma tedavilerinde çok başarılı sonuçlar aldım. Birden fazla travmam olduğundan dolayı ve bazıları da ağır travmalar olduğundan dolayı kendimden kaynaklı olarak en fazla 3 seansta en ağır travmalarımı atlattım. Ayrıca panik bozuklukla başlayan bu tedavi sürecinde de tanışma sürecinden sonra 1 EMDR seansından sonra panik bozukluğum tamamen iyileşti ve panik ataklarım da 1 ayın sonunda giderek azalarak bitti.
     2 Beğeni    
Diler
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Kasım.2022
TavsiyeNo: 124719
Desteği ve bana açtığı yol ile kendimi tanıma ve ilerlememde bana büyük katkıları olan güzel insan .Bilgi birikimi, yaklaşımı ve profesyonelligi ile kendimi guvende hissediyorum .Motivasyonumu kendisine borçluyum ,katkıları için teşekküru borç bilirim.Kesinlikle tavsiye ediyorum ,kendinize yapacağınız en iyi şey kendi içinizdeki yolun kapısını Ezgi gibi bir psikologla açmak olacaktır .İlgisi ,Sabrı ve ozverisi ,çalıştığı alanlar ve dinamik oluşu ,her defasında beni bir sonraki seansın gelmesi için heyecanla beklerken bulduruyor . , Sevgiler .
     4 Beğeni    
Irmakk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ekim.2022
TavsiyeNo: 124604
Hayatımda küçük diye nitelendirdiğim problemlerin zamanla kendime olan bakış açımı olumsuz yönde ele geçirdiğini fark ettiğim bir dönemde yollarımız kesişti Ezgi Hanımla. Samimiyeti ve sıcakkanlılığı ve alanına olan hakimiyeti de yaşadıklarımı anlatabilmem konusunda güven veren en büyük dayanak. Şu an seanslarımız bitti ve sonrasında daha iyi anladım ne kadar iyi geldiğini. Kendisine eski neşemi ve güvenimi sağlamam konusunda destekleri için teşekkür ederim.
     4 Beğeni    
Caner ÖZDEMİR Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
10.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 124021
Ezgi Sönmez'i Türk Psikologlar Derneği'nin yöneticisi olduğu dönemden tanıyorum. İletişimi güçlü, güleryüzlü ve kendisini geliştiren bir meslektaşım. Olaylarla ilgili çok yerinde tespitler yapan, etiğe önem veren ve zamanı iyi kullanan birisi. Kendisine dernekte ne zaman ihtiyacımız olsa içtenlikle yardım ederdi. Gerçekten de görevi süresince oldukça sorumluluk sahibiydi. Bu sorumluluk duygusunu sosyal ilişkilerinde ve mesleğinde de taşımaktadır. Ezgi hanımdan seans alan danışanlar gerçekten samimi, entelektüel ve ahlak duygusu yüksek birinden terapi alacaklar. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seanslar :))
     2 Beğeni    
Kevser
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 123984
Yakın zamanda beni derinden etkileyen bir travma yaşadım ve kötü ruh halimden sıyrılmak için Ezgi Hanıma müracaat ettim. Daha önce hiç EMDR terapisi deneyimim olmamasına rağmen Ezgi Hanımın anlayışı, sabrı, profesyonel tavrı, mesleki yeterliliği ve beni inanılmaz derecede rahatlatan ses tonu ile birlikte mükemmel bir seans yaşadım. En son yaşadığım travma nedeniyle seans sırasında geçmiş travmalarımı da hatırlamış olmak beklediğimin aksine seans sonrası beni kötü bir ruh haline sokmadı. Tek seansta bile kendime yönelik olumsuz düşüncelerimin bir çoğu üzerinde daha mantıklı bir şekilde düşünebildim ve olayları daha gerçekçi yorumlayabildim. Buradan Ezgi hanıma çok teşekkür ederim. İyi ki kendisini tanıma fırsatım oldu. Birlikte çalışmalarımız devam edecek ve ben şimdiden “yeni bir ben” özlemi içerisinde gelecek seansımızı iple çekiyorum.
     3 Beğeni    
Gökhan
1.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 123966
Travmatik bir meslek grubunda çalışıyorum. Zaman zaman karşılaştığım ciddi olaylar yüzünden hayata dair kavrayamadığım sorguladığım ve kendimi ait hissetmediğim anlar yaşıyordum. Bunun yanında mutsuz bir evlilik sonunda ayrılmıştım. Tam da bu anlarda sorunlarım olduğunu bildiğim konularda yol yöntem arayışında iken müthiş yol gösterdi. Kendimle ilgili görmem gereken konularda rehberlik etti. Farkındalık konularında hassas, etiğe önem veren ve bana göre herşeyden önemlisi yaklaşımındaki hassasiyet ve güven duygularını çok çabuk ve iyi veriyor olması harika. Sıcak ve içten. Karşılaştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
H.U
1.Kasım.2019
TavsiyeNo: 112090
Merhaba Ezgi Hanım ile yollarımız işitme engellilerin düzenlemiş olduğu yaz kampında kesişti. İlgisi cana yakınlığı ile kısa sürede arkadaş olduk. Ve bazı kişisel sıkıntılarım nedeniyle danışanı oldum. Işitme engelli bir birey olarak iletişim kurmakta güçlük çekmeden iletişim kurabiliyor olmamız benim ve benim gibiler için bir avantaj. Mesleğini severek heyecanla, azim ve kararlılıkla mesleki gelişimini sürdüren, danışanlarına daha faydalı olabilmek için çaba gösteren bir uzman. Ezgi Hanımın uzmanlık alanında desteğe ihtiyaç duyanlara tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
Elif
22.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101553
Ezgi Akbalık işini son derece profesyonelce yapan bir psikolog olmasının yanı sıra oldukça içten ve samimi duygulara sahip ve bunu karşısındakine hissettirebilen başarılı bir uzmandır. Kendisiyle paylaştığınız ve kendisine danıştığınız her durum ve konuya ilişkin sizi sabırsız dinlemekte ve en içten eleştirilerini ve yorumlarını size sunmaktadır. Kendisini sürekli geliştirmek, okumak, öğrenmek ve bunları paylaşmak üzerine kurulu bir yaşam biçimi benimsemiş Ezgi Hanım işinde de son derece sabırlı ve fayda odaklı bir yaklaşım benimsemiştir. İnandıklarının sonuna kadar arkasında duran ve kendine özgü duruşunu her an hissedebileceğiniz çok iyi bir danışman, uzman ve arkadaş...
     5 Beğeni    
Gülbahar I
11.Nisan.2017
TavsiyeNo: 95887
Ezgi Hanımı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü 'nde gözlemleme ve tanıma fırsatım oldu.Kişide oluşturduğu güven hissi, empati becerisi, etik kurallara olan bağlılığı, meslektaşlarına ve kurum çalışanlarına olan ılımlı tavrı ve görüşme becerisi kendisini saygın kılan özelliklerinden.Özellikle Denetimli Serbeslik gibi kurumlarda motivasyonel görüşme kullanıldığından kişilere olumlu bir tutumla yaklaşabilmenin ve onların özsaygılarını yükseltebilmenin önemi düşünüldüğünde Ezgi Hanım , mühim bir görevi başarıyla sürdürüyor.Kendisiyle iletişim ve bilgi paylaşımı çok keyifli.Bu güzel tanışıklık için teşekkürler.
     9 Beğeni    

Ezgi SÖNMEZ'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Santur, gitar, piyano..enstrümanlar, sinema

Sevdigi Yazarlar : Zweig, Yalom, Günday, Uyurkulak

Sevdigi Filmler : Joker, Tarantino filmleri, Metin Erksan filmleri


Ezgi SÖNMEZ'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği (TPD)

ODTÜ EGE MEZUNLAR DERNEĞİ

Ezgi SÖNMEZ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ezgi SÖNMEZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Işıl BEKTAŞ
Uzm.Psk.Işıl BEKTAŞ
Işıl hanımla yolumuz Türk Psikologlar Derneği İzmir Şubesi Bağımlılık Birimi'nde kesişti. Kısa sürede birim koordinatörlüğü sorumluluğunu aldı. Birim ...
Caner ÖZDEMİR
Psk.Caner ÖZDEMİR
Caner Bey ile Türk Psikologlar Derneği Bağımlılık Birimi toplantısında tanıştım. Fikirlerini doğal bir rahatlıkla, mesleki heyecanıyla, özgürce ve say...
Cihangir ACAR
Psk.Cihangir ACAR
Merhaba, Cihangir Acar’ı ODTÜ arkadaş grubumdan tanıdım. Mesleki fikir alışverişlerimiz bana yol gösterici oldu. Sonrasında EMDR uygulamalarım konusun...
Tolga Nasuh ARAN
Psk.Tolga Nasuh ARAN
Tolga Nasuh Bey ile Aile Danışmanlığı eğitiminde tanıştım, kendisinin kursiyeriydim. Özellikle Kültüre Duyarlı Aile Danışmanlığı ile ilgili verdiği de...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İzmir Psikoloji Merkezi
Alsancak, Hocazade Camii Durağı
İzmir
Psk.Ezgi SÖNMEZ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(232) 422 15 72
(İzmir Psikoloji Merkezi)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1986
(37 yaşında)
Doğum Yeri
Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
Odtü Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2009
(14 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Ezgi SÖNMEZ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce (Advanced)

Ezgi SÖNMEZ Mesleki Videolar Videoları
-

20:47
Top