2007'den Bugüne 74,799 Tavsiye, 24,664 Uzman ve 16,938 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Elif Nur YAZICI
Uzman Psikolog - İstanbul
Çocuk ve Ergen Psikoloğu, Oyun Terapisti

Elif Nur YAZICI Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi5 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 3 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Elif Nur YAZICI

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

5

[Uzm.Psk.Elif Nur YAZICI isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Elif Nur YAZICI Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Elif Nur YAZICI'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Elif Nur YAZICI'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Duygu YÜKSELUzm.Psk.Duygu YÜKSEL
Duygu Hanım ile kurucusu olduğu Yüksel Danışmanlık ve Gelişim Merkezi'nde birlikte çalışmaktayız. Kendisi tanıştığımız ilk günden itibaren pozitif ilg...
Gizem UZBİLİRPsk.Gizem UZBİLİR
Sevgili Gizem'i birlikte okuduğumuz Bilgi Üniversitesi çocuk ergen klinik psikoloji yüksek lisans programında sınıf arkadaşı olarak tanıdım. Mesleğine...
Bilge ÇAPOĞLUUzm.Psk.Bilge ÇAPOĞLU
Sevgili Bilge Hanımı, kurucusu olduğu Pakua Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde stajyer olarak bulunduğum dönemde tanıma fırsatı buldum. Öncelikle iyi ...

Elif Nur YAZICI Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Uyguladığı psikolojik değerlendirme testleri;
o Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği
o Bender Geştalt II Görsel Motor Algılama Testi
o Denver II Gelişimsel Tarama Testi
o Resim Çizme Testleri
o Çocuklar için Algı Testi
o Tematik Algı Testi
o Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Elif Nur YAZICI'nın Makaleleri Elif Nur YAZICI'nın Makale ve Yazıları
3 Makale

Elif Nur YAZICI Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Elif Nur YAZICI'nın Özgeçmişi
Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüzde yüz burslu eğitim alarak yüksek şeref derecesi ile bitirmiştir. Boğaziçi Üniversitesi’nde yaz okuluna katılarak Psikofarmakoloji eğitimi almıştır. Lisans eğitimi esnasında iki yıl boyunca psikoloji bölümünde, Psikolojiye Giriş, Sosyal Bilimlerde İstatistik ve Metot, Algılama ve Dikkat ve Bilişsel Nörobilim derslerinde asistanlık yapmıştır.

Lisans sonrasında ara vermeden eğitimine devam etmiş, İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Programı, çocuk ergen alt dalından “Ebeveyn Niteliği, Evlilik Uyumu ve Aile İşlevselliğinin Ergenlerin Davranış Problemlerine Etkisinin Araştırılması” başlıklı tezi ile yüksek lisans eğitimini tamamlayarak uzmanlığını almıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca TUBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından başarısından dolayı desteklenmiştir.

Yüksek lisans eğitimi kapsamında Çocuk ve Ergen Psikolojik Değerlendirme ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini Yrd. Doç. Dr. Elif Akdağ Göçek’ten almıştır. Ayrıca psiko-dinamik terapi ve aile terapisi üzerine derslere katılmıştır.

Klinik uygulama aşamasında bir yıl boyunca İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde oyun terapisi ve ergen terapisi çalışmalarını sürdürmüş, bireysel ve grup süpervizyonları görmüştür. İlaveten, Ekip Norma Razon Nişantaşı’nda bir yıl boyunca staj yapmıştır.

Özel bir eğitim merkezinde çok sayıda çocuk ve ergene zihinsel tarama testi uygulamış ve aileleri ile geri bildirim görüşmeleri düzenlemiştir. Görsel algı, işitsel algı, dikkat ve psiko-motor gelişim üzerine açılan sınıflarda eğitmen olarak görev almıştır. Belediyeye ait merkezde, çocuk ve ergenlere yönelik psikolojik danışmanlık yapmıştır. Suriyeli sığınmacı çocuklarla psikolojik destek çalışmaları ve oyun grupları sürdürmektedir. Ayrıca Yüksel Danışmanlık ve Gelişim Merkezinde seanslarını yürütmektedir.

Elif Nur YAZICI Tavsiye Yazıları Elif Nur YAZICI için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Duygu YÜKSEL Fotoğraf  Uzm.Psk.Duygu YÜKSEL
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

11-10-2017
 TavsiyeNo: 99589
Elif Hanımla Yüksel Psikoloji ve Gelişim Merkezi ekibine katılmasıyla tanıştık. İyi ki ekibimize katılmış :) İşine öz veri bağlı, mesleki gelişimi yakından takip eden, danışanlarına karşı sıcak ve ilgili, mesleki paylaşımlarını gerek danışanlarından gerek meslektaşlarından esirgemeyen oldukça donanımlı bir terapisttir. Kendisinin en belirgin özelliği çalışkan ve çözüm odaklı olmasıdır. Yüksek Lisansını tamamlamış olmasına rağmen, eğitim sürecine Doktora ile devam etmektedir. Uzman olarak, iyi bir terapi sürecinin ilerleyebilmesi adına danışanlar için empatik duruşun, iletişime açık olmanın, anlayışlı ve çözüm odaklı yaklaşımın ne denli terapi için önemli olduğunu bilen biri olarak, Elif Hanım'ın bu özelliklere sahip olması danışanları için oldukça büyük bir avantajdır. Kendisi ile iyi ki yollarımız kesişmiş =))
     Beğenin    

 Elif kıştan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.54.103.YZC

20-09-2017
 TavsiyeNo: 99202
Elifimle ortaokulda dersanede tanıştık. Sonrasında lisede arkadaşlığımız pekişti.kendisi sıcak, samimi, Güler yüzlü, sabırlı ve halden anlayan biridir. Bu sebeple bir sıkıntım olduğu zaman aklıma ilk gelen arkadaslarimdandir. Çok sakin ve mutludur. Lisede istediği bölümü kazanmak için azimle çalışmış ve başarmıştır. Üzerine uzmanlığını yapmış ve tecrübe etmiş çok tatlı bir psikologdur.Bir psikologda aranan en önemli etkenler samimi ve saygılı olmasıdır bence Elifnur da bu özellikler var. Bu yüzden tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Sümeyra Akdeniz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.246.23.YL

18-07-2017
 TavsiyeNo: 97976
Elif Nur ile Bilkent Üniversitesindeki lisans hayatımız dolayısıyla yollarımız kesişti. Üniversite hayatım boyunca tanımaktan mutluluk duyduğum, kendimi şanslı adlettiğim ender insanlar biridir kendisi. Arkadaş canlısı, fedakar, yardımsever ve sorumluluk sahibi bir bireydir. Üniversitede gerek derslerindeki başarısının yanı sıra öğretim üyeleri ve arkadaşları ile iyi dialogları olan, kendini her anlamda geliştirmek için çabalayan girişimci biri olmuştur. Eğitimini aldığı dersleri içselleştirerek yorumlayabilmesi ve o konularla ilgili okuduğu makaleleri özümseyerek bize aktarması adına her zaman bana ilham olmuştur. Lisans hayatından sonra da başarılarına bir yenisi daha eklenerek iyi bir eğitim daha alarak uzmanlığını almıştır. Bu sırada da kendini her anlamda geliştirmek için tecrübe ettiği işler de onun başarısının göstergelerindendir diye düşünüyorum. Elif evet benim arkadaşım ancak objektif bir değerlendirme de bulunduğumda da onun böyle özelliklere sahip olması zaten bizi bir noktada buluşturan etkenler olmuştur. Eğer anlaşılmak ve kendinize dair farkındalıklar kazanıp kendinize ve hayatınıza dair olab problemleri çözüme kavuşturmak istiyorsanız Elif Nur Yazıcı sizin için iyi bir rehber, danışman olacaktır diyorum. Arkadaşımın ve sizlerin hayatlarınızda mutlu anların daim olmasını dilerim...
     Beğenin    

 Gizem (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.105.78.ZC

14-07-2017
 TavsiyeNo: 97917
Elif hanım ile Büyükçekmece Kaymakamlığı'nın öncülük ettiği ''Çocuk Dostu Merkez Proje'sinde'' tanışma fırsatım oldu. Aynı kurumda çalışıyoruz bu sebeple kendisinin görüşmelerinde bulunma fırsatım oldu. Gözlemlerim sonucunda insan olarak gerçekten çok iyi biri ve rahatça konuşup dertleşebileceğiniz biri. Özellikle görüşmeleri çocuklar ile oluyor çocuklara arkadaş ve abla gibi davranıyor bence bu çok önemli bir detay. Mesleğinde başarılı ve bana kalırsa azimli , bilgili biri. insanların çalışma hayatlarında en önemlisi tabiki mesleklerini sevmeleri çok önemlidir bence mesleğini severek ve zevkle yapan biri. Elif hanımla arkadaş olarak konuşmak bile sizi rahatlatıyor. Benim ondan öğreneceğim ve öğrenmek istediğim çok şey var. Güler yüzlü , sevecen , sıcak kanlı ve çocukları seviyor. Size elif hanımı tanımanızı tavsiye edebilirim :)
     Beğenin    

 Didem MERİÇ
Ankara - Psikolog / Psk.Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

08-07-2017
 TavsiyeNo: 97799
Elif hanımla tanışmamız yıllar yıllar öncesine dayanır. Elif hanım benim üniversite yıllarında berarer aynı sıraları paylaştıgım degerli bir meslektaşımdır. O yıllarda onun duruşu, konuşması, ses tonu bile onun bu meslek için var edildiği fikrini olusturmustu. Kendisi okul yıllarında çok başarılı sabırlı bir öğrenciydi. Dostluğu arkadaşlığı bana çok iyi gelen Elif hanımın uzmanlığı ile danışanlarına çok iyi geldiğinden hiç şüphem yoktur. Elif hanımı herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

Elif Nur YAZICI'nın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Yüksel Danışmanlık ve Gelişim Merkezi
Cumhuriyet Mah. Şehitler Cad. Bulvar Evleri B Blok Kat.1 Dr.7 Beylikdüzü
İstanbul  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(542) 204 31 34  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2012
(6 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Elif Nur YAZICI'nın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Elif Nur YAZICI'nın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Elif Nur YAZICI Mesleki Videolar Videoları
-07:08
Top