2007'den Bugüne 82,667 Tavsiye, 26,140 Uzman ve 18,344 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Merve Zeynep ŞİMŞEK
Uzman Psikolojik Danışman - İstanbul
Oyun Terapisti

Merve Zeynep ŞİMŞEK Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi19 kez tavsiye edildiKütüphanemizde Yayınlanan 1 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Merve Zeynep ŞİMŞEK

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

19

[Uzm.Psk.Dnş.Merve Zeynep ŞİMŞEK isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Merve Zeynep ŞİMŞEK Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Merve Zeynep ŞİMŞEK'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Merve Zeynep ŞİMŞEK'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ebutalip ÖZENÇPsk.Dnş.Ebutalip ÖZENÇ
Ebutalip bey ile göreve ilk başladığımız yıllardan itibaren tanışıyoruz. Kendisi alana hakimiyeti ve araştırmacı yapısı ile alanda kendisini başarılı ...
Betül YAZICIPsk.Dnş.Betül YAZICI
Betül Hanım ile aynı kurumda psikolojik danışman olarak görev yapıyoruz. Çalıştığım süre boyunca edindiğim gözlemler doğrultusunda; mesleki anlamda ke...
Ayfer SUMMERMATTERUzm.Psk.Dnş.Ayfer SUMMERMATTER
Ayfer hocam ile psikolojik danışman ve rehber öğretmenlere verdiği 40 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi eğitiminden tanışıyoruz. Şu zamana kadar aldı...

Merve Zeynep ŞİMŞEK Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
◦ Bireysel Psikolojik Danışma
◦ Grupla Psikolojik Danışma
◦ Deneyimsel Oyun Terapisi
◦ Akılcı Duygusal Terapi
◦ Bilişsel Davranışçı Terapi
◦ Şema Terapi
◦ Evlilik Öncesi Psikolojik Danışma
◦ Aile Terapisi
◦ Theraplay
◦ Eşler Arası İletişim
◦ Bedenden Oyuna Eğitimi
◦ 7-19 Yaş Aile Eğitimi
◦ 0-18 Yaş Çocuk ve Ergen Psikolojisi
◦ Çocuklarda Davranış Problemleri
◦ Çocuklarda Davranışsal ve Duygusal Bozukluklar
◦ Çocuk Gelişimi ve Psikolojisi
◦ Çocukluk Korkuları
◦ Travma ve Yas
◦ Yeme Bozuklukları
◦Çekingenlik/Utangaçlık
◦ Dikkat Eksikliği
◦ Otizm
◦ Tepkisel Bağlanma Bozukluğu
◦ Özgül Öğrenme Güçlüğü
◦ Çocuklarda Anksiyete Bozukluğu...[Devamı...]

Merve Zeynep ŞİMŞEK'in Makaleleri Merve Zeynep ŞİMŞEK'in Makale ve Yazıları
1 Makale

Merve Zeynep ŞİMŞEK Tavsiye Yazıları Merve Zeynep ŞİMŞEK için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Yasemin Ç. (Danışan)
 IP: 178.243.94.Y

12-12-2019
 TavsiyeNo: 112688
Merve hanım ile yolumuz oğlumuzun gittiği anaokulunda Kesişti .Oğlumun sosyalleşme , akranları ile oyun oynama ve iletişime geçme sıkıntısı vardı. Merve hanım bizimle iletişime geçip görüşmek istedi . Görüşmeye gittiğimizde bana nasıl bir hamilelik ve doğum sonrası geçirdiğimi sordu .İlk önce şaşırdım , çünkü daha önce çocuk ergen psikiyatrına gitmiştik ve bana böyle sorular sorulmamıştı . Beni dinleyip oğlumuzu gözlemledikten bir kaç gün sonra yorumunu yapıp önerilerde bulundu . Sonrasında oğlumla birlikte kendisinden oyun terapisi aldık . Bize önerileri doğrultusunda yanlışlıklarımızı düzeltince , çocuğumuzda da iyileşmeler başladı . Oyun terapileri sonucu özgüveni geliştikçe akranlarıyla sosyalleşmeye ve iletişime geçmeye başladı.Merve hanım bizim hayatımızda bir dönüm noktasıdır diyebilirim . Kendisine ilgisi ve sabrı için tekrar teşekkür eder ve ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim .
     3 Beğeni    

 TOLGA YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 5.24.247.YCJ

12-08-2019
 TavsiyeNo: 111025
Kendisiyle bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım. İlk görüştüğümüzde enerjisinden çok etkilenmiştim. Sıcakkanlı, sevimli, iletişimi iyi birisi kendileri. Günlük hayatta normal konuşurken bile size yardımcı olabiliyor. Ben kendisinden eş seçimi, ilişkiler ve evlilik öncesi hakkında yardım almıştım. Kendimle ilgili birçok konuda farkındalık yaratmıştır. Onun sayesinde psikolojik olarak daha iyi hissediyorum kendimi. Mesleki olarak çok iyi bir üniversitede, çok iyi öğretim görevlileriden eğitim almış olup sonrasında da alanıyla ilgili yüksek lisans yapmıştır. Sürekli kendini geliştirmek isteyen, çalışkan, yardımsever, samimi birisidir. Kısa süreli tatillerde bile danışma yapmadığı için muzdarip olur. Danışanları onun için çok değerlidir ve onlara her konuda yardımcı olmak ister. Psikolojik danışma almak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Pişman olmayacaksınız.
     8 Beğeni    

 Aysun (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 5.176.43.J

09-08-2019
 TavsiyeNo: 111006
Merve Hanım, pdr lisans ve yüksek lisans eğitimini birlikte alma fırsatı bulduğum, çevresi ile pozitif ilişkileri, kendini geliştirmeye sürekli açık oluşu ve güzel enerjisiyle etrafını aydınlatan bir arkadaşım ve meslektaşımdır. Kendisiyle birlikte yer aldığım eğitim ve arkadaş ortamımızda bana hem mesleki hem de kişisel olarak katkıları vesilesiyle alanında oldukça donanımlı olduğunu düşünüyor, tavsiye ediyorum. Kendisi evlilik öncesi danışmanlık ve oyun terapisi alanlarında özellikle başvurabileceğiniz bir uzmandır.
     6 Beğeni    

 Fatma (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.244.93.ZBC

09-08-2019
 TavsiyeNo: 111004
Merve hanımı meslek hayatıma başladığım yıllardan beri tanıyorum. İşinde başarılı, özverili ve kendini geliştirmeyi seven bir meslektaşımdır. Mesleğini seven ve yenilikleri takip eden vizyon sahibi bir psikolojik danışmandır. Merve hanımın özellikle oyun terapisi konusunda oldukça bilgili olduğunu düşünüyorum Kendisinden birçok konuda destek alıp, paylaşım yapma fırsatım oldu. Bir danışmanda aradığınız şey samimiyet ve profesyonellik ise kesinlikle güleryüzü ve profesyonel yaklaşımı ile çekinmeden danışabilirsiniz...
     7 Beğeni    

 ZG (Danışan)
 IP: 37.154.210.ZL

06-03-2019
 TavsiyeNo: 108677
Merve hanımla bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Evlilik öncesi tedirginliklerim ile ilgili danışmanlık aldım. Bu dönemde sabırlı ve güleryüzlü tavrıyla bana çok yardımcı oldu. Sadece yüzeysel olarak değil seni her yönüyle anlamaya çalışıyor. Eş seçimi ve ilişkiler hakkında yüksek lisans yaptığını öğrenmiştim. Bu alanda bilgili ve uzman olduğunu da anlayabiliyorsunuz. Evlilik ve ilişkiye kendimi anlayarak bakmama yardımcı oldu.Ayrıca çok ilgili ve samimi.
     5 Beğeni    

 Uğur (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.180.124.YCL

15-02-2019
 TavsiyeNo: 108336
Merve hanım güleryüzlü anlayışlı ve tam bir iletişim uzmanı. Onunla konuşurken saatlerce anlatmak istersiniz ve etkin dinlemesi sayesinde hiç fark etmediğiniz şeyleri fark edebilirsiniz. Kendisi psikoloji alanında donanımlı, azimli ve kendini geliştirmiş bir psikolog. Sorunlarınıza çok gerçekci ve empatik yaklaşması sizi ilk başta rahatlatacak ve süreç sonunda farkındalığınızı artıracaktır. Sadece yetişkinlerde değil çocuklarla da oyun terapiyle güzel çalışmalar yapmaktadır. Bir psikologun hem yetişkin hem de çocuklarla çalışıyor olabilmesi modern toplumda anne-baba- çocuk üçgeninin dinamik olması sebebiyle son derece önemli bir yetkinliktir. Merve hanım da bu yüzden genç ve başarılı bir psikologtur.
     5 Beğeni    

Ebutalip ÖZENÇ Fotoğraf  Psk.Dnş.Ebutalip ÖZENÇ
İstanbul - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

14-02-2019
 TavsiyeNo: 108305
Merve işinde iyi, gelişime açık, alanında uzman bir meslektaşımdır. Uzmanlığını(Yüksek Lisans) eş seçimi ve çiftler üzerine yapmış olması bu konuda yardım arayan danışanların gözönünde bulundurması gereken bir alan. Kendisiyle konuşurken samimi tutumu, iyi bir dinleyici oluşu sizin kendinizi açmanızı kolaylaştıracaktır. Sürekli kendini geliştiren kişiliği sayesinde danışanlarına çok iyi yardımcı olacağını düşünüyorum. Küçük yaş çocuklarla da çalışırken hem kişilik olarak hemde aldığı eğitimler sebebiyle işini çok iyi yapacağına inanıyorum.
     4 Beğeni    

 D.Ş (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.100.172.LF

28-01-2019
 TavsiyeNo: 108032
Merve çok tatlı biridir.Etrafı tarafından çok sevilir.Güleryüzlü,sempatik ve konuşkandır.İş konusunda oldukça titizdir sürekli eğitimlere gider ve kendini geliştirmeye oldukça açıktır.Gezmeyi sever,iyi bir arkadaştır.Arkadaş ortamımızda edindiği bilgileri bize aktarır uygulamalar yapar.Herhangi bir sıkıntıya düştüğümde her zaman faydalı bilgiler almışımdır.Sürekli işinde daha iyi olmaya çalışır.Bunun için çalışmalar yapar.Sevilen ve rahatlıkla güvenebileceğiniz biridir.
     5 Beğeni    

Ayfer SUMMERMATTER Fotoğraf  Uzm.Psk.Dnş.Ayfer SUMMERMATTER
İstanbul - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

20-01-2019
 TavsiyeNo: 107921
Merve Hanım vermiş olduğum 40 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi eğitiminden tanıyorum. Kendisi işine ilgili, gelişmeye açık, alanındaki bilgileri öğrenerek iş hayatına aktaran bir psikolojik danışmandır. Getirdiği örnekler ve yaptığı yorumlar ile alanında deneyimli bir psikolojik danışman olduğunu göstermektedir. Ayrıca çocuk terapisinde uzmanlaşmış ve bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Güler yüzü ve iletişime olan açıklığı da danışanları için kendilerini iyi hissetmeleri adına yararlı olacaktır. Kendisini psikolojik destek almak adına tavsiye ederim.
     4 Beğeni    

 Selen TUZCUOĞLU (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.55.85.DJ

15-12-2018
 TavsiyeNo: 107289
Merve Zeynep ŞIMŞEK'le otizmli çocukların eğitim aldığı okulda 4 yıl beraber çalıştık. Kendisiyle ilgili söyleyebileceğim en önemli şey herkese karşı anlayışı, sabrı ve empati yeteneği. Çocuklarla anlaşmak biz öğretmenler için bile zorken o otizmli çocuklarla sürekli ilgilenen, farklı terapi seansları düzenleyen ve bunun sonuçlarını fazlasıyla alan bir uzmandı. Öyle ki okuldaki öğrencilerden Merve gittikten sonra ona sevgi mesajlari gönderenler oldu:) Alanında kendini sürekli yenileyen biri olarak her konuda özverili bir şekilde çalışır ve sonucu alana kadar uğraşır. Kendisiyle bir danışma seansında tanışmasak bile konuşurken bile zihnimin ferahladığını ve mutlu olduğumu hissederim. Kesinlikle fayda sağlayacağını düşündüğüm tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

 Faruk (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.33.230.Z

15-12-2018
 TavsiyeNo: 107282
Kendisine yaşadığım duygusal bir sorun sebebiyle danıştım.öğrencilerle arasının iyi olduğunu biliyordum ama yetişkin biriyle yapacağı terapinin bu kadar iyi olacağını tahmin etmezdim.sizi yargılamadan kendinizi tamamen açmanızı sağlıyor..sorunlara tavsiyeler vermeden kendi kendinizi iyileştirmenizi sağlıyor..kendi çözümünü keşfeden insan emin olun kendine daha iyi yardımcı oluyor..yaklaşımları, sorduğu sorular ve tahminleri aklıma daha önce gelmemiş yep yeni bakış açıları oluşturmamı ve sorunuma daha akılcı bi çözüm getirmemi sağladı..kendisine çok teşekkür ederim..
     4 Beğeni    

 emine (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.122.216.ZC

11-12-2018
 TavsiyeNo: 107216
Merve Zeynep Şimşek’i yaklaşık 9 yıldır tanıyorum. Kendisinin çevresine desteği henüz psikolojik danışman olmadan başlamıştır, ergenler ve çocuklarla olan iletişimindeki başarısını daha bu dönemlerde göstermiştir. Birçok sosyal faaliyette farklı yaş gruplarıyla çalışmış, bizim de tanışmamız bu şekilde olmuştur. Liderlik ve eğitmenlik yaptığı bu faaliyetlerdeki herkesin “Merve Abla”sıdır. Cana yakın, samimi ve sıcakkanlı kişiliğinin verdiği tanıdıklık hissi kendisiyle iletişim kurmayı, paylaşım yapmayı oldukça kolaylaştırır. Bunların yanında mesleki yetkinliği ve mesleğini severek yapması da danışma sürecinin herkes için olabilecek en faydalı şekilde ilerlemesini sağlar.
     3 Beğeni    

 Seda TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.96.221.YZD

29-11-2018
 TavsiyeNo: 106971
Merve hanıma bı arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. Aslında çok çekiniyordum tanımadiğım bi insana derdimi anlatmak,ona güvenmek benim için çok zordu. Fakat Merve hanım o güler yüzü mütevazı kişiliğiyle beni çok etkiledi. Sohbet havasında gecen seansalarimizda bazen kahkahalar attık bazen agladik bazen sinir olduk ,bazen hic konuşmadık ,bazende hic susmadık. Hayata başka açıdan bakmamı sağladığı icin ona çok teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum 😍
     3 Beğeni    

 Ayşe Nur hacıyusufoğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.123.99.DF

29-11-2018
 TavsiyeNo: 106968
Merhaba, Merve Zeynep şimşek işinde başarılı , işini severek yapan ve aynı zamanda kendisini geliştirmeye yönelik girişimlerde bulunan bir danışmandır.anlatilan olaylara farkli bakış açisiyla her zaman yardımcı olmaktadır.kendisiyle irtibata geçtiğinizde samimi tutumu ve profesyonel iş deneyiminden memnun kalacaksınız.isiyle alakalı yaptığı araştırmalar sonucunda her zaman farklı ve bir o kadar yardımcı olduğu açıktır. Kendisiyle gorusmelerimizde hem eğlenceli hem yönlendirici zaman gecirmişizdir. Mutlaka tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 Kıvanç (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 95.1.153.

20-10-2018
 TavsiyeNo: 106189
Merve Zeynep ŞİMŞEK ile yüksek lisans programından sınıf arkadaşıydık. Ayrıca lisans yıllarında da benim bir üst sınıfımda yer almaktaydı. Sosyal ve dışa dönük yönü ile kendisini üniversite olarak tanımamamıza imkan olmayan değerli bir meslektaşımızdır. Merve Zeynep ŞİMŞEK'in sunduğu birçok sanatsal etkinliğe izleyici olarak katılmamın yanında yüksek lisans kapsamında yapmış olduğu birçok bilimsel sunuyu kendisinden dinleme şansım oldu. Kendisi oldukça titiz çalışan, detaylara önem veren, etik kurallarını önemseyen, yardım etmeyi ve almayı seven, mesleğine tutku ile bağlı, en karmaşık konuları basit anlatımı ile dinleyiciye ulaştırmayı başaran yetenekli bir meslektaşımdır. Psikolojik danışmanlık açısından uygulama yönü güçlüdür, kendisinden yardım alan danışanlarının verim alacağından eminim. Öneri olarak Merve Zeynep ŞİMŞEK'e uygulayıcılık kariyerinin yanında akademik çalışmalarına da devam etmesini öneririm.
     4 Beğeni    

 Seyhan Kaplan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 151.135.18.YJW

19-10-2018
 TavsiyeNo: 106184
Uzman danışman sayın Merve Zeynep Şimşek ile aynı kurumdan,farklı branştan meslektaşım. Kendisininin bireylerle iletişimini uzun zaman, birkaç farklı ortamda, farklı kişilerle gözlemleme fırsatım oldu. Merve hanım mesleği konusunda uzman ve donanımlıdır. Ayrıca kişisel özellikleri de kendisine artı yetkinlik katmaktadır. Sıcakkanlı, güleryüzlü, her yaş grubundan bireyle iletişimi güçlüdür. Hiç tereddütte kalınmadan kendisine ulaşılmasını tavsiye ederim.
     4 Beğeni    

 Ebru Deniz aSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.227.80.YBW

19-10-2018
 TavsiyeNo: 106176
●çalıştığım kurumun rehber ogretmeniydi.o vesile ile tanıştık. ●oncelikle ailevi sorunlar yasadigim bir donemdi.kizim yağmur bu süreçten çok etkilendi.Merve Yanından destek aldik.kizimda çok etkili oldu.ona çok şey borçluyum.sonrasinda öğrencilerimizle ilgili de çok kez danismanlik aldik. ●Alanına çok hakim ve çok objektif. ●benim gözünde alanında çok başarılı ●çalışkan,sorumluluk sahibi, güvenilir ●Çok samimi , çok güler yüzlü, çok alçakgönüllü ●tanistigimizda aynı kurunda çalışıyorduk. Çalıştığı yer zor bir okuldu.okulda uzunca süre tek rehber öğretmendi. Bana kattığı her iyi şey için öğretmenime çok teşekkür ederim.
     3 Beğeni    

 Betül Y. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.55.62.BZ

18-10-2018
 TavsiyeNo: 106157
Merve ile arkadaşlığımız aynı kurumda çalışmak sayesinde oldu. Meslektaş olduğumuz için her zaman etkileşim ve bilgi paylaşımı içindeyiz. Bu süreçte en çok gözlemlediğim şey ise Merve'nin alana hakimiyeti, özellikle çocuklara olan sevgisi ve her daim titizlikle çalışması oldu. Alan hakkında her zaman araştırma yapan, kendini geliştirmeye adayan, gerek master gerek diğer eğitimlerle uzmanlık alanı konusunda bilgisine bilgi katan birisi. Özellikle çocuklarla çalışırken ne kadar istekli ve başarılı olduğunu bizzat gözlemliyorum. Bir ebeveyn olarak çocuğunuza en doğru müdahaleyi yapmak ve en iyi şekilde büyütmek istiyorsanız kesinlikle Merve gibi bir psikolojik danışmanla yolunuz kesişmeli.
     4 Beğeni    

 Şeyda (Danışan)
 IP: 88.230.91.YLW

15-10-2018
 TavsiyeNo: 106087
Merve hanımdan kısa bir süre de olsa oğlum için danışmanlık hizmeti aldım.Kendisinin samimiyetinin yanı sıra profesyonelliği ilk günden itibaren etkisini gösterdi.Bu yönleriyle oğlumun yaşadığı sıkıntılı durumları aşma fırsatı bulduk.Genç yaşta olmasına rağmen mesleki anlamdaki bilgisi ve tecrübesi insana güven veriyor.Ayrıca Merve hanımın oyun terapisi hakkındaki bilgisini de öğrendikten sonra ilerleyen zamanlarda bu alanda da ondan oğlum için destek almayı planlıyorum.Gönül rahatlığıyla tanıdığım herkese Merve hanımı tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

Merve Zeynep ŞİMŞEK'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk PDR Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Kelebek Anaokulu
Postane Mh. Barbaros Hayrettin Cd. No:16 Tuzla, İstanbul


Adres 2:
Lotus Yaşam Merkezi
Aydıntepe Mah. Beydağı Cad. Evora İstanbul Sitesi Bt1 D:5 Tuzla
 

Adres 3:
Pinum Danışmanlık
Kordon Boyu Mahallesi Hamam Sokak No:42 Kat:2 Kartal İstanbul
 

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(553) 304 92 64  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü
Mezuniyet Yılı
2013
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Merve Zeynep ŞİMŞEK'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Merve Zeynep ŞİMŞEK Mesleki Videolar Videoları
Mesleki ve Kişisel Video
 
4 Diğer Video
‘kadın Erkek Aşkı Farklı mı Yaşar?
Çocuk İstismarı
Mutluluk, Yaşam ve Standartlar
Çocukluk Çağı Tepkisel Bağlanma Bozukluğu


17:08
Top