2007'den Bugüne 83,942 Tavsiye, 26,337 Uzman ve 18,770 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Elif Sena BOĞAZ
Uzman Psikolog - İstanbul
Psikoterapist- EMDR Uygulayıcısı

Elif Sena BOĞAZ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

16

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Elif Sena BOĞAZ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

8
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Elif Sena BOĞAZ'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif Sena BOĞAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nil Mevlüde KEÇELİPsk.Nil Mevlüde KEÇELİ
Meslektaşım ve arkadaşım Nil hanım ile uzun bir zaman aynı kurumda çalıştım. Kendisi güleryüzlülüğü, doğru tespitleri, yapıcı tavrı, açık sözlülüğü ve...

Elif Sena BOĞAZ'ın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi- Psikoloji (2013 Mezunu)
Yüksek Lisans
Üsküdar Üniversitesi- Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Elif Sena BOĞAZ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bilişsel Davranışçı Terapi- Hakan Türkçapar
Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu- Aslıhan Dönmez
Şema Terapi- Alp Karaosmanoğlu
Gottman Çift Terapisi- Filiz Kaya, Özge Altan Aytun (Psikoloji İstanbul)
Bilinçaltı Analizi – Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği
Nefes Terapisi – Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği
EMDR 1.Düzey- DBE Emre Konuk
EMDR 2.Düzey- DBE Emre Konuk
EMDR Süpervizyonu- Şirin Hacıömeroğlu Atçeken
Kişilik Bozuklukları ve Bilişsel Davranışçı Terapisi - Doğan Şahin, Hakan Türkçapar, Görkem Gökçelioğlu
Cinsel Sorunlarda Duygu Odaklı Çift Terapisi Uygulaması - Zoya Simakshodkaya
Davranış Etkinleştirme Terapisi- David Ekers...[Devamı...]

Elif Sena BOĞAZ Özgeçmis CV Uzm.Psk.Elif Sena BOĞAZ'ın Özgeçmişi
2013 yılında mezun olduğu İstanbul Üniversitesi'nden edindiği bir çok teorik bilgiyi Üsküdar Üniversitesi'nde başlayan yüksek lisans eğitimiyle birlikte uygulamaya koymuştur.
İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, İÜ Tıp Fakültesi Hastanesi (Çapa) ve NPİstanbul hastanelerinde stajlarını tamamlamış aynı dönemlerde eğitim için İngiltere'de bulunmuş ve orada katıldığı seminerler mesleki gelişimine katkıda bulunmuştur. Özel olarak Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, EMDR ve Gottman Çift Terapisi ile çalışmaktadır.

Uzmanlık Alanları:

Kaygı Bozuklukları
Panik Atak
Sosyal Fobi
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB)
Fobiler
Dürtü kontrol Bozuklukları
Stres Yönetimi, Özgüven Eksikliği

Elif Sena BOĞAZ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
B.S
26.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113864
Elif hanim güler yüzlü, sicak kanli ,samimi ,anlayisli ve sizi ictenlikle dinleyerek çozumler sunabilen bir terapist.. Bütün bunlarin yanisira kendini mesleki açidan oldukça gelistirmiş fevkalade donanimli ,isinin ehli denilebilecek niteliklere sahip ayrica isini de severek yapan bir hanimefendi. İsıni sevmesi demek sizede deger vermesi demek. Bu konuda yolunuz duserde Elif hanimla tanisirsaniz nedemek istedigimi cok daha iyi anlarsiniz..Elif hanim hayatimda cok şeyler degistirmeme vesile oldu..kendisine bu konuda minnettarim.hayatim artik ilerlemiyordu Elif hanimdan önce ben sanki yaşamanin birincil şarti olan nefes alma yetisini kaybetmistim suan nefes almaktan öte yaşadigimi hissedebiliyorum... kendisine sonsuz Tesekkurlerimi sunmaktan onur duyuyorum.
     Beğenin    
T. Ç.
21.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113776
Ataşehir PDM de aldığım terapi de daha iyi sonuç alabilmem için EMDR terapisi de almam tavsiye edildi. EMDR tedavisi sayesinde Psikolog Elif hanımı tanıma şansı buldum. Kendisinden EMDR tedavisi ile birlikte, *Panik atak *Obsesif kompulsif bozukluk *Kaygı bozuklukları *Özgüven Eksikliği Konularını da içeren 2 yıla yakın bir tedavi sürecim oldu. Kafamda EMDR tedavisi hakkında “acaba bu tedavi çözüm olabilecek mi?” düşüncesi gibi bir sürü soru işareti vardı. Tedavi süresince nahif, güler yüzlü ve sabırla davranması, baştan savma bir tedavi uygulamaması bendeki bu algının değişmesine vesile oldu. Davranışı ile ortamın bana ait güvenilir bir yer, kendisinin de güvenilir bir arkadaş olduğunu hissettirdi. Kimseye anlatamadığım takıntılarımı, üzüntülerimi, korkularımı, çözüm bulamadığım anılarımı, en derin duygularımı anlatabildim. Asıl tedavi de bundan sonra başladı diyebilirim. Beni en etkileyen yanı ise anlattıklarımı not alırken sanki kendisi de o anları yaşıyormuş gibi davranması "ben dersime çalışayım ona göre sizin tedavinizi şekillendirelim" demesi oldu. 10 yıldır OKB ve Panik Atak hastası olarak sorunlarımı tekrar tekrar anlatmama rağmen bıkmadan usanmadan dinleyip çözüm bulmak için çaba sarf etti. Kendime güven duymam ve iyileşebilmem için bana yol göstermekten kaçınmadı. İnsanlarla olan iletişimi ve davranışları, mesleğinde çok başarılı bir Psikolog olduğunu gösteriyordu. EMDR' nin faydasını da tedavinin hemen başında olmasa da zamanla hissetmeye başladım. Şuan tanıdığım kişilere de yaşadıkları sorunların çözümü için Elif hanımı ve uyguladığı EMDR tedavisinin ne kadar başarılı olduğunu bıkmadan usanmadan anlatıyorum. Kendisine tekrar teşekkür eder ve başarılarının daim olmasını Allah’ tan dilerim.
     Beğenin    
Yasemin DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113260
2 seneye yakındır Elif Sena Boğaz’ın seanslarına gidiyorum. Çok memnunum sorunlarımı çözmemde farklı bakış açıları göstererek üstesinden gelmemi sağladı. Hayatıma sihirli dokunuşlar yaptı artık kendime güveniyorum ve en önemlisi saygı duyuyorum. Kensinin naif sabırlı ve güler yüzlü beni dinlemesi kendisiyle her görüşmemde çok daha iyi ve pozitif hissetmeme sebep oldu, buda hayatıma çok güzel renkler kattı. Herkese Elif Hanım gibi bir danışman nasip olmaz bana denk geldiği için kendimi çok şanslı hissediyorum herkese tavsiye ederim.
     Beğenin    
H.G.
5.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112597
Elif hanım ile bugün son seansımızı yaptık. Bundan 1 yıl öncesinde aklımda bir sürü soru işaretleriyle danışmanlık almaya başlamıştım. Terapiler bana gerçekten çok önemli beceriler kazandırdı. Elif hanımın destekleyen, samimi tavırları benim için bazı zor konuları anlatmamı kolaylaştırdı. Eğer içinden çıkmakta zorlandığınız, baş edemediğiniz bir sorunun varsa gözünüz kapalı gelmeniz gereken biri. Kendini alanında geliştirmiş ve yaşı çok genç olmasına rağmen tecrübeli biri.
     Beğenin    
Nil Mevlüde KEÇELİ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
18.Kasım.2019
TavsiyeNo: 112341
Elif Sena Hanım ile psikolojik danışmanlık merkezinde yaklaşık 3 yıl kadar birlikte çalışma deneyimimiz oldu. Psikoloji eğitimini bir profesyonel olarak alanda aldığı çeşitli eğitim seminer ve terapi eğitimleriyle sürekli olarak yenileyen , geliştiren ve uygulama alanında ise danışanlarına bu profesyonelliği geçirebilen bir psikoterapist ve meslektaşımdır. Danışanlarından oldukça iyi geribildirimler aldığını gözlemlediğim, etik ilkeleri gözeten, işini severek ve saygıyla yapan herkese tavsiye edebileceğim deneyimli psikolog arkadaşımdır.
     Beğenin    
Gül
18.Kasım.2019
TavsiyeNo: 112335
Merhaba, Elif Hanım ile PDM merkezinden ücretsiz aldığım hizmet dolayısı ile karşılaştım. Panik bozukluk aşırı ölüm korkusu konusunda ve sorunlarınıza çözüm bulma konusunda uzman... EMDR yöntemini uygulayarak birçok sorunuma çözüm buldu. ilaç tedavisine en son çare olarak yönlendirmektedir. Devletin verdiği en güzel hizmet diyebilirim. Destekleriniz için çok teşekkür ederim Elif Hanım çok Unutmayın insanlar deli olduğu için değil sorunları ile başa çıkamayıp delirmemek için destek alırlar.
     Beğenin    
Mehtap
20.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111476
Elif hocam ile bir buçuk yıl önce pdm merkezine başvurum sonucu karşılaştım.17 yıldır çeşitli terapistlerden terapi almış biri olarak ilk defa bu kadar anlaşılır uygulanabilir bir terapi gördüm.inanilmaz bir gönül bağım oluştu.dun son seansimdi ve aileden birinden ayrılmak kadar iç burkan bir andı benim için o nedenle hızlıca çıktım yanından.Bana ilk defa elle tutulur bir terapi sağlandı.guler yüzü tatminkar terapi yaklaşımı iyi niyeti ve o güzel yüzü ile omrume kazınan bir isim oldu Elif Sena Boğaz.Iyi ki hayatımdan geçtin hocam bana doğruları anlattığıniz ve ilminizi sabırla aktarıp bircok problemimin ustesinden gelirken basrol oldugunuz icin ve biryandan da o güzel gülen gözlerinizle sevgiyi aktardığınız için.. Sizi seviyorum 💕
     Beğenin    
Hacer ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
2.Ağustos.2019
TavsiyeNo: 110900
Selamlar.. ELİF hanım her seansına koşarak gittiğim ve hayata küsüp ,bittim dediğim anda beni hayata döndüren kişidir..Piskoloğ çekincesi olanların düşünmeden biran önce gitmelerini şiddetle tavsiye ederim..Kendisine minnettarım beni canı gönülden anlayarak dinleyen ve çözüm üreten sevgili psikoloğum..Keşke yıllar önce tanısaydım eminim bugünden çok farklı biri olurdum..Zira 42 yaşında EMG tekniğiyle kendi hayatımın bilmediğim gerçekleriyle yüzleştirdi beni,sırtımda senelerce taşıdığım yüklerimi aldı.Şimdi sayesinde hayata çok farklı bakıyorum..Mesleğini severek yapan ,gönlünü vermiş ender uzmanlardan biridir..Allah yolununuzu açık etsin..Sizi seviyorum ELİF SENA BOĞAZ 💙
     Beğenin    
Lale
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110449
Yaklaşık bir buçuk sene önce panik ataklarım çok sıklaştığı ve işin içinden çıkamadığım için psikolojik danışmanlık merkezinden aldığım randevuyla tanıdım. Çok çaresiz ve yorgun olduğum dönemde bana, beni anlayan gözlerle bakması ve bunu hissettirmesi, ataklarımın anlattıkça ve anlaşıldıkça azalması içimde sakladığım bilinç altında tüm hayatımı etkileyen şeylerle yüzleşmemi sağladı. Hatta değerisizleştirmek için yaptığımız çalışmalar sonucunda artık daha iyiyim. Bu yüzden Elif hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum ve tavsiye ediyorum. Sizi kimsenin anlamadığını düşünüyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım alın.
     Beğenin    
Filiz FSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
24.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109422
Elif Sena Hanım'a çok teşekkür ediyorum. Harika bir danışmanlık Hizmeti aldım kendisinden. İstanbul büyükşehir Belediyesi'nin psikolojik danışmanlık merkezinden aldığım hizmet aracılığıyla tanıştım. Kendisiyle tesadüfen bir araya geldik. İyi ki denk gelmiş. Sorunu çok iyi tespit edip, farkındalığı artırma konusunda harikaydı. Her sorununuzu can kulağıyla dinliyor. Yerinde geri dönüt veriyor. İşinde uzman. Güler yüzlü, samimi, içten bir psikolog kendisi.Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Sevgi TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
9.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109221
Ağlamaktan kimse ile diyalog kuramadığım bir dönemde Elif hanımla tanıştım. 10 yıldır psikiyatrik tedavi gördüğüm halde ilk defa duyduğum EMDR yöntemini bana detaylarıyla anlattı. Bana uygun olduğu için EMDR uygulandıktan sonra inanılmaz değişiklikler yaşadım. Artık insanlarla daha iyi ilişkiler kurabiliyorum. Sıcak ve samimi yaklaşımıyla etrafıma ördüğüm duvarlarımı yıkmamı sağladı. Terapi süresince bana öğrettiği problemlerle başa çıkma yöntemlerini hayatıma uygulamamı sağladı. Elif hanım kesinlikle tavsiye edeceğim işinin ehli bir psikolog.
     Beğenin    
Kamuran
2.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109098
Merhaba, İBB tarafından ücretsiz sağlanan psikolojik danışmanlık hizmeti sayesinde Elif Hanım ile tanıştık. Seanslar yaklaşık 1 yıl sürdü. Güler yüzlü ve samimi davranışları sayesinde kendimi yanında hep iyi hissettim. Yardımları sayesinde; Sorunlara farklı bakış açısı ile bakabilmeyi, Sınır çizebilmeyi - HAYIR diyebilmeyi ve HAYIR diyebildikten sonraki durumların hiçte KORKTUĞUM gibi olmadığını görebilmemi sağlayabildiği için sonsuz teşekkürler. Kitap okumayı hep sevmişimdir, Önerdiği kitapları ayrıca sevdim. Elif hanım başarılarınız daim olsun, yüzünüzdeki gülümseme hiç eksilmesin, her şey gönlünüzce olsun. Çok Amin.
     Beğenin    
S.U.
6.Mart.2019
TavsiyeNo: 108678
Yaklasik bir bucuk yila yakin bir süre once elif hanimla tanistim.Kendisi, ilk terapiye basladigimiz gunden son terapi gunune kadar hep güler yüzü ve samimiyetiyle karşıladı beni.Aile,iliski,is hayati ve belki de cocukluktan bu yana getirdigimiz travmalar...Agir hayat yükü...Kendiyle her terapi gununde bambaska yönlerimi kesfettim.Her seans bitiminde ferahlamis olarak ,guclu ve ne yapmasini bilen bir birey olarak o kapıdan ciktim. "Bir ip yumagim vardi .Daginik...Ve o daginik yumagi bana sardirip derli toplu bir sekilde yeniden bana verdi.:) Hep soyluyorum keske bazi seyler daha kucukken yada hic baslamamisken farkina varsak terapi almanin onemini.inanin bambaska bir duygu.Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Allah yolunu acik etsin.Elif hanimi tanima imkanim oldugu icin kendimi sansli hissediyorm.Kendisine sonuna kadar guvenebilirsiniz ve inanilmaz yol katedeceginize emin olabilirsiniz. Basarilariniz daim olsun elif hanim.Nice hayatlara dokunun o guzel icten tebessumunuzle.
     Beğenin    
Elif Nur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108339
Sanırım yaşadığım travmanın en güzel yanı Elif Sena Boğaz ile tanışmamdı. 2 seneyi bulan bir tedavi sürecimiz oldu. Gün gün Elif Hanım'ın desteği ve uyguladığı tedavinin noktasal atışlarıyla büyüdüm ve kendimi buldum. Her zaman sıcakkanlı, her zaman gülüşünde güller açan, benim kurtarıcı meleğim oldu. Uyguladığımız tedavi EMDR idi. Elif Hanım bana anlattığında mümkün olduğuna inanmamıştım ama bana öyle güzel şeyler kattı ki anlatmakla bitmez. Bazen ağlamaktan hiç konuşamadığım seanslarımız oldu. Bazen kahkahalarımız birbirine karıştı. O anlarda Elif Hanım'ın gözlerine baktığımda duygularımız hep ortaktı. O samimiyeti, o sıcaklığı her zaman hissettim. Çok dipteydim belki en dipteydim. Çok zor zamanlardı. Elif Hanım'ın desteği olmasa bugün bu halde olamazdım. Bu kadar güçlü ve kendini bilen bir kadın olamazdım. Yol gösteren değil, yolu bulmanızı sağlayan. Sorunuza cevap veren değil, cevabı bulmanızı sağlayan. Size balık vermeyen, balık tutmayı öğreten. Terapiye başlamayı düşünen herkese, mutlaka yolunuz Elif Sena Boğaz ile kesişmeli diyorum. Sevgiler...
     Beğenin    
Hanife ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
5.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108165
Merhaba arkadaşlar,ben 1,5 yıldır psikolog desteği aliyorum.3 yıldır da psikiyatri desteği alıyorum ve zaman zaman psikiyatri desteği de almışımdır.bunu niye yazıyorum.bunun için ilacın gerçek anlamda çözdüğü bir şey yok önemli olan psikolog desteğiyle kendinizi bulmanız.belediyenin desteğiyle bu yardımı aldım ve ne kadar doğru bir şey yaptığımı kendimi iyi gördüğümde anladım.Elif Sena Boğaz hayatının dönüm noktası oldu.onunla öyle şeyler yaşadık ki bazen güldük bazen birlikte ağladık.her duyguma ortak olduğunu o güzel yüzüne bakınca anlıyordum.ve bu beni çok iyi hissettiriyordu.yanımda kendimi hiç gergin huzursuz hissetmedim.aksine.daimagüler yüzlü ve içten.daima gerçekçi.size öyle bir yol çiziyor ki iyileşmemenize imkan yok.bizden biri.sıcacık.doğal. Tüm kalbimle ona ulaşmanızı dilerim.kendisi benim hem doktorum hem kurtarıcı meleğim.lütfen söylediklerim abartı gelmesin.kendisinden destek almanızı benim gibi ayağa kalkmak isteyenler için çok isterim.hepinize sevgiler
     Beğenin    
S.C.Ö
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106120
Öncelikli olarak Elif Sena hanıma çok teşekkür ediyorum.İyi ki hayatıma girdi:) OKB(Takıntı Rahatsızlığı) hastalığım sürecinde benim doğru düşünmeme vesile olduğu için ve hastalığımın etkisiyle yaşamış olduğum zorlu süreçte bana yardımcı olduğu için çook teşekkür ediyorum.Rabbime hamd olsun karşıma anlayışlı,sabırlı,güler yüzlü,hoşgörülü , OKB hastalığımı nasıl yenmem konusunda bana vesile olan bir psikolog çıkardı. Elif hanımla 02.02.2017 tarihinden itibaren seanslara başladık.Seanslarım benim için çok verimli geçti.Seanslarım süresince OKB hastalığımı tanımama vesile olarak neler yapmam gerektiğini ,aklıma gelen ve beni rahatsız eden takıntılı düşüncelerle karşılaştığımda yapmam gerekenleri bana sabırla ve büyük bir anlayışla anlattı:) Seanslarla birlikte bana yapmam gereken ödevler verdi.Bu ödevler hastalığım karşısında sergilemem gereken davranışları ve aklıma beni rahatsız eden düşünceler geldiğinde ne yapmam gerektiğini anlamam içindi.Aslında ödevlerle birlikte Elif hanımdan öğrendiğim bilgileri pratiğe dökerek hayatımda uygulama fırsatı buluyordum. Elif hanım tedavi sürecinde bana kitap tavsiyelerinde bulundu.İyi ki bulunmuş:)Kitaplarla da hastalığım hakkında daha detaylı bilgiler öğrenmiş oldum. Bu arada bugün günlerden 16.10.2018 Salı günü.Son seansım bugündü.Bu zamana kadar beni sabırla dinlediği için,güleryüzünü benden eksik etmediği için ve en önemlisi hastalığımı daha yakından tanımama vesile olduğu için ona çoook teşekkür ediyorum. Meslek hayatında başarılar diliyorum.Benim gibi OKB hastası bir çok insana vesile olmasını istiyorum. Hem bu dünyada hem ahiret hayatında kazananlardan olması dileğiyle...
     Beğenin    

Elif Sena BOĞAZ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Elif Sena BOĞAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nil Mevlüde KEÇELİ
Psk.Nil Mevlüde KEÇELİ
Meslektaşım ve arkadaşım Nil hanım ile uzun bir zaman aynı kurumda çalıştım. Kendisi güleryüzlülüğü, doğru tespitleri, yapıcı tavrı, açık sözlülüğü ve...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi- Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2013
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
Üsküdar Üniversitesi- Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Uzm.Psk.Elif Sena BOĞAZ Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Elif Sena BOĞAZ Mesleki Videolar Videoları
-

03:50
Top