2007'den Bugüne 86,878 Tavsiye, 26,964 Uzman ve 19,242 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.Esra CEYLAN
Doktor Psikolog - Ankara
Emdr Terapisi, Hipnoterapi, Logo Terapi, Bütüncül Terapi

Esra CEYLAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi50 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

50

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Esra CEYLAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

7
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

Dr.Esra CEYLAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Esra CEYLAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ahmet KARACAAhmet KARACA
Ahmet Karaca'yı MEB okul çalışmalarından ve projelerinden tanıyorum. İşini profesyonelce yapan bir özel eğitimci. Öğrencilerinin gelişimini ve başarıl...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
"Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için Dost'un evi gönüllerdir, gönüller yapmağa geldim" Yunus Emre
Dr.Esra CEYLAN'ın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İleri Düzey İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Bilkent Üniversitesi Psikoloji (2010 Mezunu)
Doktora
Ankara Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Din Eğitimi Doktora Programı (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Esra CEYLAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yetişkin Psikoterapisi
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Depresyon
Kaygı Bozuklukları
Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntı ve Tekrarlar)
Panik Bozukluğu
Fobiler
Uyku ve Yeme Bozuklukları
Kişilik Bozuklukları
Beden Algısı Bozuklukları
Dikkat Eksikliği ve Hipeaktivite Bozukluğu
Dürtü Kontrol Bozuklukları
Sigara ve Alkol Bağımlılığı
Somatizasyon Bozukluğu
Ağrı rahatsızlıkları
Regl Öncesi ve Sırasında Yaşanan Psikolojik Sorunlar
Migren ve Fantom Ağrı
Fibromiyalji
Sınav-Performans Kaygısı
İletişim Problemleri ve Sosyal Fobi
Stres ve Öfke Problemleri
Özgüven Problemleri
İş Hayatına Yönelik Problemler
Erteleme Problemi
Gebelik Dönemi Sorunları (Postpartum Depresyonu)
Yas Süreci
Boşanma Süreci


EMDR TERAPİSİ, HİPNOTERAPİ
...[Devamı...]

Dr.Esra CEYLAN Özgeçmis CV Dr.Psk.Esra CEYLAN'ın Özgeçmişi
Esra Ceylan liseyi Antalya Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır.
-Lisenin ardından Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümünden tam burslu olarak kabul alan Ceylan, onur derecesiyle mezun olmuştur.
-Ankara Üniversitesi'nde "Ölümlülük Bilincinin Dini Başa Çıkma, Tanrı Algısı, Ölüm Kaygısı ve Psikolojik İyi Olma İle İlişkisi" konulu doktora tezi ile doktor ünvanını almıştır.
Üniversite eğitimi boyunca
-Dr. Fergus Bolger’in “Duygu Durumu ve Özgüven Arasındaki İlişki” deneyi proje çalışmasına asistanlık;
-Dr. Oliver Wright’ın “Ergenler Arası Sosyal İlişkiler” araştırması;
-Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü Başkanı Emre Özgen’in girdiği -“Temel ve İleri İstatistik ve Araştırma Yöntemleri ” dersi asistanlığı,...[Devamı...]

Dr.Esra CEYLAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
N.K.
YENİ8.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119786
Esra hanım işini hakkıyla yapan çok iyi bir psikolog. Anneme zor bi hastalıkla mücadele etmesinde çok yardımcı oldu. Ağrılarına dayanması için yollar gösterdi. Sadece hastalığıyla ilgili olan sorunlarını değil geçmişe dair kafasına taktığı herşeyi dinledi. Her dediğinin annem üzerinde tesiri çok büyük. Çok etkili konuşuyor ve insanın içine ferahlık veriyor. En önemlisi de çok güzel dinliyor ve çok sistemli ilerliyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz destekleri için.
     3 Beğeni    
Hacer
7.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117833
Esra Hocam ile yaklssik 3 yildir tanışıyoruz. Kişisel enerjisi ve duruşu yanindaki kişiyi poztif yönden besleyecek tarzdadir. Paylasimlarini,yazılarını ve sohbetlerini takip ediyorum. Sadece sohbetlerini dinlerken bile kendime, aileme çevreme dair bir sürü nokta farkedip bulabildim, bulabiliyorum. İhtiyaca binaen danışmanlığı sohbetlerini faydali buluyorum. 3 sifat ile tanimlamak istesem Güleç, Sıcakkanlı, zarif kelimeleriyle tanimlarim. Çalıştığı yer de ulaşım açısından Ankara'da merkezi bir noktada, ayrica kaliteli hizmet sunan bir merkez. Iyiki tanımışım dediğim insanlardan, Teşekkürler:)
     3 Beğeni    
A.E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117785
TV programında konuk olarak katılan Esra Hanımı ilk orda dinledim.Sonra Youtube da tüm videolarını izlemeye başladım. Tanımak istedim. Programları dinledikçe içimde bir ferahlama hissi oldu. Özellikle iletişimin ne denli zor olduğu günümüzde şiddetsiz iletişime önem vermesi, özsefkatin önemine sürekli her programında vurgulaması çok ilgimi çekiyordu.Ve iletişime geçtim kendisiyle.Kendisine hep söylerim katıldığı programlar bile seans gibi geliyordu bana. Kafamda değil dünyada yaşamayı bana öğretti.Çok samimi ve içten birisi ilk görüşmemizde bile rahatça içimi dökebildim.Çocukluk travmalarım için EMDR terapisi yapıyor seanslarda. Emdr hakkında bilgim biraz vardı ama bu kadar bana iyi gelecek bir yöntemi geç keşfetmişim.keşke keşke daha önceden tanısaydım Esra Hanımı. Hızlı konuşan biriyim, bir olayı anlatırken başka olaya geçen zihni hiç durmayan ve genellikle zor anlaşılan biri olarak Esra Hanım beni çok iyi anladı, güven verdi bana. Zaman su gibi akıp gidiyor ve ben nereye geldiğimi farkedememişim. Bir uzmanın gözüyle kendini görmek aslında beni üzen yaralayan hisslerin ne olduğunu anlamak tarif edilemez bir mutluluk. Esra Hanım 🥰 Hayatıma iyiki girdiniz iyiki varsınız iyiki tanıdım sizi.. Zekanız, güzel kalbiniz, naif ruhunuzla ne iyi ettiniz geldiniz.
     6 Beğeni    
D.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117784
Dr. Esra Ceylan ile 1,5 yıl önce tanıştım. Ondan önce hayata negatif bakan, insanlara çok sinirlenen, özgüveni düşük ve olayları yönetemeyen birisiydim.O günden bugüne... Hayatım 180 derece değişti. Özgüveni yüksek, bardağın dolu tarafından pozitif bir şekilde bakan, insanlarla çok iyi bir ilişki kurabilen ve en önemlisi olayları yönetebilecek bir hale geldim. Yalnız ben değil çevremdeki insanlarda bendeki değişikliği fark etti. İyi ki Esra Ceylan ile terapi yapmışım diyorum. Keşke daha önce kendisini tanısaydım diyorum. Hayatımda tanıdığım en samimi psikologlardan birisi oldu kendisi. Özellikle terapilerde yaptığı teknikler takdire şayan. Bu terapilerde çok rahatlayacak, huzur bulacak ve en önemlisi kuş gibi hafifleyeceksiniz. Kendisini tavsiye ediyor muyum? Kesinlikle ve kesinlikle. Hem de hiç düşünmeden...
     6 Beğeni    
Beyzanur
14.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115192
Esra hanım mesleğinde başarılı bir psikolog. Aldiği eğitimi her yönü ile icra eden nadir psikologlardan diyebilirim. Isindeki ahlâki, üslubu ve danışanlara bakış açısında farklılığı her zaman anlaşılıyor . Kaliteli bir cv ye sahip olup maneviyat alanını psikoloji ile bütünleştiren egitimi de onu diğer psikologlardan farklı kılıyor . Kendisini uzun zamandır tanıyan biri olarak onun için tavsiye ettiğim gerçek bir psikolog ve gerçek bir hizmet insanı olduğunu söyleyebilirim.
     7 Beğeni    
Ş.C.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113347
Esra hanıma gitmeden önce çok sıkıntılı dönemler geçirdim.Eşimin ailesi ile ilgili sorunlarım vardı. Buradaki yorumları okuyarak Esra hanıma eşimle beraber gittik.Kendisi ilk günden beri çok alakadar oldu.İlk seansta eşimle ikimizi dinledi sonra benimle devam etti seanslara. EMDR Terapisi uyguluyor. İlk seansa giderken çok bişey değişmez kafasıyla gitmiştim şimdi geriye baktığımda ise hala inanamıyorum. Şu an sorunlarımın bir çoğunu geride bıraktım Esra hocam sayesinde. Sorunlarınızla boğuşmayın Esra hanım gibi güvenilir kişilerden profesyonel destek alın. Ben aldım mutluyum. Kendisine çok ama çok teşekkür ediyorum .
     4 Beğeni    
H.C
8.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113027
Eşi olarak yazmak zor olsa da: Esra değerli bir insandır; sizi de değerli hissettirir. Pratiktir; çözümleriyle sizi etkiler. Mutludur; sizi de mutlu eder. Neşeli ve enerjiktir; sizi de harekete geçirir. Gayretlidir; pes etmez. Öğrenme düşkünüdür; boş durmayı sevmez. Sevgi doludur; herkesin sevgisini kazanır. Mükemmel bir annedir ve tabi ki iyi bir eştir. İyi bir terapisttir; tam da bu meslek için yaratılmıştır desem yeridir:). İyi bir terapist kendi içsel yolculuğunda ilerlerse danışanlarına faydalı olur. Pek çok bilgi sahibi ama kendi yaşantısına bunu ekleyememiş bir terapistin etkisi de o nispette olacaktır! Birçok konuda size destek olabileceğine, sizi daha iyi hissettireceğine şüpheniz olmasın. Sana da bir not: Allah yolunu açık etsin şansım:).
     31 Beğeni    
Saliha
19.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112776
Tam dipsiz bir kuyuya düştüm gibi hissettiğim anda Esra hanımın telefonunu internette gördüm.Hemen aradım.Bana vakit ayırıp ayıramayacağından emin değildim.Birkaç gün önce özel bir hastanenin psikoloğu ile görüşmüştük.Konu oğlumdu birtakım sıkıntıları vardı.Ve psikoloğa gitmeyi kabul etmiyordu.İlk görüşmede psikolog bayan oğlumu getirmem gerektiğini yoksa yapılacak hiçbir şey olmadığını belirterek tamamen kapkara bir tablo çizerek o dipsiz kuyuya düşmeme sebep oldu.İşte bu yüzden Esra hanımı ararken çok tereddüt ettim.Hem telefonla ücretsiz danışıyordum ve Ankara dışından arıyordum.Ama ses tonu,samimiyeti,sözleri beni hemen rahatlattı ve bir saatten fazla konuştuk.Öncelikle oğlumun probleminin çok büyük olmadığı sık sık vurgulayarak, bu konuda çeşitli örnekler vererek konuştu.İnanın ben Esra hanımla görüşmeseydim telaş içinde çok yanlış hareketler yapacakmışım.Tavsiyelerine uydum. Hatta eşimede anlattım.Allh ondan razı olsun bir yıldır oğlumun ve bizim hayatımızda çok şeyler değişti.Asra hanımla,o bir kez konuşmam sayesinde zihnim aydınlandı,herşeyden önce sükunetle davranırsak her problemin çözümünün olduğunu anlamış oldum. Esra hanıma çok teşekkür ediyorum.İşinin ehli,kabiliyetli ve maddi kaygıdan uzak kişiliği önplana çıkıyor benim gözümde.Bundan sonra benim psikoloğum kendisidir.Ankara'ya otobüsle 7 saatlik bir mesafede ikamet ediyorum.Ama hiç önemli değil,ihtiyacım olduğunda hiç düşünmem giderim,başka danışman aramam artık.
     3 Beğeni    
Zehra (Öğrenci)
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ekim.2019
TavsiyeNo: 112031
Depresyon ve kaygı bozukluğu şikayetleriyle danıştığım ve profesyonel desteği ile iyileştiğim psikoloğum. Durup dururken gelen ve durduramadığım ağlama krizleri, gece ve gündüz farketmeksizin hissettiğim boğazımı sıkan karabasanlar, modumun aniden dip olması ve uzun süre toparlanamama durumu, ölüm arzusu yaşıyordum. Esra hanımın uzmanlığı altında emdr, hipnoz metodları ile düzenli bir tedavi süreci geçirdim. Bu süreçte beni kaygılandıran, modumu düşüren; olumsuz hatıralarımı hatırlayarak gün yüzüne çıkatmak ve onları dürüstlükle aktarmak bana ağır gelmişti başlarda fakat sonra seanstan seansa kendimi daha az depresif ve daha kendimle barışık hissederek iyileşme sürecini farkedince seansa girme kaygım da azaldı. Yaklaşık beş aylık (ilk üç ayı düzenli) tedavi sonucu, eskisinden de iyi hissediyorum kendimi, başta saydığım belirtiler daha ilk aylarda tamamen bitmişti. Şimdi bir başkasının yaşadıklarını anlatır gibiyim depresyon, anksiyete derken. Bu rahatsızlıklarımdan kendisiyle birlikte kurtulduktan sonra da bana çok şey kattı. Mindfullness ile anda kalma, olumlama, aklıma gelen olumsuz düşüncelerden kurtulma, sözlü şiddetten korunmak için varolan psikolojik yöntemleri, şiddetsiz iletişim kurmayı bana öğretti, bunları hayatımda sıkça uyguluyorum. Sadece seans saatleri ile sınırlı kalmayan bir etkisi oldu hayatıma ve sadece ciddi rahatsızlıklarda uzman değil kendisi aynı zamanda günlük hayatın getirebileceği olağan sorunlarda da kendisine danıştığımda bakış açımı değiştirdiğini ve farkındalığımı geliştirdiğini farkettim. Örneğin ‘Sevdiğim insanlarla sağlıklı bağ kurma’ bağlamında bakış açımı değiştirdi ve insan ilişkilerindeki başarım arttı. Hayatımın en zor deneyimi, en kötü döneminde ruhumun şifa bulmasına vesile olan ve güzel günlerimde de kişisel gelişimimi destekleyen Dr. Esra Ceylan’ı sizlere tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Ayşe ÜSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111860
Muhteşem bir doktor, öncelikle öyle güven veren bir yapısı varki kendinizi cok rahat hissediyorsunuz, sizle cok cabuk empati kurup cok hızlı anlayabiliyor ve öyle güzel olumlu pozitif yönlendiriyorki hayatınıza bır ışık tutup aydınlatıyor tavsiyeleri ile hayattan tat almayı ve cok daha pozitif bakmayı öğrendim daha öncede pskologlara gitmiştim ancak esra hanım kadar içimi anlayan dokunan ve güzelleştiren olmamıştı özellikle EMDR tekniğini çok etkili kullanıyor , iyiki tanımışım bana dolayısı ile tüm çevreme çok iyiliği dokundu, profesyonelliğinin yanı sıra sıcaklıgı merhameti için kendisine cok teşekkür ederim
     3 Beğeni    
H.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Ağustos.2019
TavsiyeNo: 111176
Esra Hanim'la doktorlardan ümit kestiğim anda tanıştım. O kadar kocaman bir enerjisi var ki samimiyetten ben kendisine Esra Abla diyorum. Keske daha onceki yillarda tanismis olsaydim da hayatim daha farkli olurdu diye düsünmeden edemedim. Esra abla işini o kadar ehil yapiyor ki onun için zaman değil önemli olan danışanına ne kadar iyi gelebilmek ona nasil nasil daha iyi yardim edebilmek. Hani güzel insanlar azdir ya su dünyada ben de hayatimda az bulunan biriyle psikolog Esra ablayla tanıştim çok şükür. Üstün bilgisiyle ve enerjisiyle onunla konuşurken insan hep bir huzurla doluyor ferahladigini hissediyor.
     4 Beğeni    
Büşra
11.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110567
Merhaba, Esra ile üniversite yıllarından tanışıyoruz. O zamandan beri hiç değişmeyen şeyler var; arkadaş canlısı, yardımsever, güleryüzlü, samimi, açık sözlü, açık fikirli olması ve muhtemelen unuttuğum Esra'nın sağlam karakteristik başka özellikleri... Biri ile derdinizi paylaştığınızda derdinizin azalacağından, sevincinizi paylaşınca gıptayla değil mutlulukla dolacağından emin olamazsınız ama nedense Esra hiçbir zaman şaşırtmıyor :) hem pozitif hep iyi yürekli. Bir insan kendisine ancak bu kadar uygun bir meslek icra edebilirdi, bir kere yaptığı işe inanıyor kendi hayatında daima güleryüzlü ve optimist. Bu yaklaşımın sağlayacağı faydaları tahmin edersiniz. Meselelere samimi yaklaşıyor ve güven ortamı sorunları baya küçültüyor, muhabbete bazen o kadar kaptırırsınız ki konuştuğunuz konu önemini kaybeder :) esra ile vakit geçirmenin ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Çalışma arkadaşlarını da kendisi gibi insanlardan seçtiğini tahmin edebiliyorum. Esra ile tanıştıktan sonra demek istediklerim net şekilde anlaşılacaktır zaten :)
     4 Beğeni    
B.A.
19.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109802
Esra Hanım tanışalı bir yıl oldu. Samimi ve sıcakkanlı bir insan olması bu tanışıklığımızın sanki yıllardır sürdüğü hissini veriyor. muhabbetlerimiz sırasında diğerkamlığın ve insan ilişkilerinin ne kadar özel olduğunu fark etmemi sağlayan insandır. Hayata taze bir soluk ve huzur getiren sohbetleriyle zamanı unutturuyor. Şefkat ve neşesiyle pozitif enerji saçıyor. Alanını hem yaşıyor hem yaşattırıyor. Psikolojiye bakış açımı da oldukça değiştirdiğini söyleyebilirim. İlim güzel bir insanın elinde olunca ne kadar farklılaşıyor, bunun canlı kanıtı kendisi.
     3 Beğeni    
Sevgi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109772
Yaşadığım bazı sorunlardan dolayı arkadaşlarım beni psikolojik destek almam konusunda ikna ettiler.Pek çok isim çıktı önüme.Uzunca bir araştırma sonucu internet sitesi beni Esra Hanım'a ulaştırdı.Bir konuş içine sinmezse devam etmezsin dediler.Kabul ettim.Hayattaki en güzel kabul edişimdi bu iyikimdi. Bundan önce gözlerimin önünde perde,kalbimin üzerinde kara bulutlar vardı.Esra hanım benim perdelerime dokunmadı onları kaldırmayı,bulutları dağıtmayı öğretti.Kendi hayatıma yine kendimin dokunması için yol gösterdi.Geçmişimle yüzleşip onları onları içimde gömülü kalmak yerine EMDR ile onardı.Şimdi çok çok daha iyiyim.Hayatımın sonuna kadar hayatımda olmasını istediğim nadir insanlardan Esra Hanım var olun....
     4 Beğeni    
Anm
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109771
Tam kendime olan tüm güvenimi kaybetmişken, Doktor Esra Ceylan ile tanıştım. Ve hayatım tamamen değişmeye başladı. Fark edemediğim yönlerimi keşfetmeye, aslında ne kadar özel biri olduğumu anlamaya başladım. Her gidişimde kendimi tekrar tekrar keşfettim. Kendime güvenim geldi ve insan ilişkilerim güçlendi. Ben çok memnun kaldım. Dünyanın en tatlı en pozitif insanlarından :) süper bir enerjisi var. Herkese tavsiye ediyorum. Kendinizi hiç olmadığınız kadar mutlu ve umut dolu hissedeceksiniz. Çok anlayışlı ve çok iyi hissettiriyor. O kapıdan çıkarken her şeyin mümkün olduğunu anlıyorsunuz.
     3 Beğeni    
Huzur Ftm
28.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109481
Esra ile üniversite yıllarında tanışmıştım. Kendisi üst dönem öğrencilerindendi. Pozitif ve enerjisi çok yüksek birisi idi. Ki hala öyle olduğunu görüyorum. Çok bunaldigim bir zaman dilimde kendisine tavsiye için başvurdum. Kolay kolay anlatmakta zorlandığım şeyleri kendisinin samimi ve ilgili yaklaşımı ile rahatça anlatabildim. İyi bir dinleyici ve analizci kendisi. Size tavsiye verirken bile uzmanlığını ortaya koyuyor. Sorunlarima ve hayatıma başıma gelen olumsuz tüm her şeyi bakış açımı farketmemi sağladı. Olumsuz düşüncelerimde yaşadığım travma ile başa çıkma konusunda çok yardımı oldu. Kendisine başarılar dilerim ve kesinljkle tavsiye ediyorum
     3 Beğeni    
S.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109275
Kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş derler ya. 40 yaşında, hayatımın en zor döneminde, ne yapacağımı bilmez haldeyken; Rabbimin bana gönderdiği bir Hızır idi Esra, Rabbimin yardım eli idi. Bazen sırf benim iyiliğim için uğraştığını bildiğim bir dost, bazen en yakınıma bile anlatamadıklarımı paylaştığım bir sırdaş, bazen de beni yargılamadığını bilmenin gönül rahatlığı ile omzunda ağlayabildiğim bir anne oldu. Ama bunların hepsinden çok daha önemlisi; yaşadığım şey ne kadar ağır ve acı olursa olsun, olayların içindeki hikmetleri ve güzellikleri görebilen ve bana gösterebilen bir bilge… Esracım; sana ne diyebilirim ki… Rabbimin izni ve yardımıyla, beni uçurumun kenarından çekip aldın, hayata yeniden, hem de çok daha güzel bir şekilde başlamama vesile oldun. Benim üzerimdeki emeğini ve benim için yaptıklarını bu dünyada herhangi bir şekilde ödeyemem. O yüzden dua ediyorum; benim için yaptıklarının karşılığını hem bu dünyada hem de ahirette sana Rabbim versin inşallah. Hayatınıza girdiği için her gün şükrettiğiniz insanlar vardır ya; sen benim için onlardan birisin esracım. Yolun açık, ömrün uzun, bahtın güzel olsun…
     4 Beğeni    
Ö
20.Mart.2019
TavsiyeNo: 108890
Hani nedenini bilmediğiniz sıkıntılar olur ya içinizde ya da dar gelir ya dünya bazen de anlayacak bulamazsın halinden, eşim dersim beni anlar ama bir dargın bir barışık bir yetememezlik hali bunun yanında bir de çocoğun sorumluluğu ve en iyisini yapma çabası içinde her şey iyi olsun derken hepsi yarım kalıyorsa ve daha daha bir çok açmazdaysan adını sayamadığım ya bir deniz kıyısı lazım düşünmek için ve dolduramadığın manevi eksiklikleri aramak için ama bu da geçici.. en iyisi esra hocama gitmek dertleri paylaşmak ve işte aradığım buydu deyip içindeki eksik tuğlaları tam da yerine koymak için... İyi ki varsınız esra hanım... Saygılarımla
     4 Beğeni    
Hilal/İngilizce Öğretmeni
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108230
Esra Hanım ile çok zorlu bir döneminde tanıştım. Kendisi gerçekten profesyonel ve pozitif biri. Sizi gerçekten dinliyor ve samimiyeti ile güven veriyor. Bana telefonla bile kaç kez destek oldu zor anlarımda. Bir psikoloğun işini severek ve yardım etme isteğiyle yapması çok önemli bence. Bunu Esra Hanım'da fazlaca görebiliyorsunuz. Sorunlarımı fark etmem ve mücadele etmem için çok katkısı oldu kendisinin. Psikolog arayışında olup,vakit ve enerjisini boşa harcamamak isteyen herkese gözüm kapalı tavsiye ederim. Kendisi ile tanışmak büyük bir şans bence :)
     3 Beğeni    
Tuğrul
3.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107039
Doğan Cüceloğlu, ikna edici insanların sürekli okuyarak kendilerini geliştirdiklerini ifade eder. O insanlardan biri de Psikolog Esra Ceylan hocamdır. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Psikolojisi bölümünde doktora arkadaşım olan Esra Ceylan, Bilkent Psikoloji mezuniyetini bu sene doktora ile taçlandırdı. Doktora derslerinde yaptığı sunumlarla, zamanın hep bir tekrarı andıran çarkında, bizlere anların benzersizliğini yaşattı. Bu sunumlarda dünyanın küçük, gönüllerin ise büyük olduğuna şahitlik ettik. Hayatın bitiş çizgisine geldim diyenlere, yeni bir yol göstereceğine, taze bir hayat sunabileceğine inancım tam. Çünkü kendisi doğru yolu işaret eden bir yol tabelası gibi...
     4 Beğeni    
Ayşe ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
27.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106918
Esra Ceylan hem mesleğinde, hem akademik çalışmalarında hem de insani ilişkilerinde titiz, çalışkan ve güvenilirdir. Mesleki Anka'mda bir danışman- danışan ilişkisi de yaşadığım Ceylan'ı çok başarılı buldum. Esra ceylan ile akademik alanda paylaşımlarımız olduğu gibi, EMDR hipnoz tekniği üzerine birlikte çalıştık vd bana çok yardımcı oldu, kendisini çok başarılı buldum. Çalışmalarında, güvenilir, disiplinli, yardıma açık ve geliştşrşciydi. Herkese tavsiye ediyorum
     3 Beğeni    
E.Ö
26.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106884
Esra hanım harıka bir psikologdur. Çok çalışkan araştıran öğrenen ve öğreten biridir. Çok sevecen ve cana yakın olduğu için rahatlatan huzur veren bir yanı vardır Esra Hanımın. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız konuştukça konuşmak isteyeceğiniz bir görüşme olacaktır.bir sonraki görüşmeyi iple çekeceksiniz. Esra hanım titizlikikle çalışır. Fikirlerini incelikle be tüm bilgisiyle aktarır. Tüm kalbimle tavsiye ederim. Memnun kalacağınızın gararantısını verebilirim 😊
     2 Beğeni    
Emel
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Kasım.2018
TavsiyeNo: 106595
Merhabalar.. Psikolaga gitme kararı almamın üzerinden uzun bir zaman geçmişti. Bir uzman yardımı alma konusuna sıcak bakmamıza ragmen nedense bu konuda adım atmak zor gelebiliyor. Ta ki artık dayanamayacagınızı anladığınız o noktaya kadar. Benim icin bu noktada en önemlisi iyi bir psikologdan ziyade "bana iyi gelebilecek bir psikologla" tanismakti. Çünkü bence herkes herkese iyi gelmeyebiliyor. İnternetten arastirmaya basladim ve arastirdikca içimi hüzün kapladı. Çünkü bana iyi gelecek psikologu nasıl anlayacagimi bilmiyordum. O anda dua ederek arastirmaya devam ettim. Bu siteye girdigimde öncelikle fotograflara baktim. Yüzü gülmeyen psikologlari eledim:) Çünkü oncelikle bir psikologun ilk baktigimda bana hissettirdigi duygu, yani gozlerindeki ışık önemliydi. Bir suru sekmede farkli psikologların sayfasini actim. Ilk actigim sekmede Esra Hanımın sayfasi denk geldi. Ve onu görünce fotografinda yansittigi o guzel duygu, amator bir fotografci olarak beni etkiledi. iste sanırım aradigim psikolog dedim;) Sonrasında seanslar başladı. O gunden itibaren bendeki degisikligi cevremdeki insanlar da farketti. Farkindaligim o kadar artti ki, ben bunlari neden daha oncesinde hiç düşünmedim diyordum. Kendi degerimin yeterince farkinda olmadigimi ögrendim. Esra Hanımın en cok hosuma giden tavrı ise bir sey hakkinda bu böyledir ya da şöyledir demeyip olayla ilgili bana sorular sorması, "düşünmemi saglaması", cevabını kendimin bulması için başka açılardan olaylara bakmamı saglamasıydı. Bazen o kadar güzel diyaloglarımız oluyor ki üzerine düşünüyorum defalarca. Sevdigim insanlara da anlatmaya çalışıyorum ondan öğrendiklerimi. Bizim aramızda güzel bir enerji oluştu, çünkü bu devirde "samimiyet" insana iyi geliyor. Para kazanma odaklı bakılmayınca yapılan işe, insanın ruhunda güzel izler bırakıyorsunuz. Ve bence bu zamanda böyle insanlara çok ihtiyac var. Allah yolunu açık etsin Esra Hanımcım, inşAllah daha çok, güzel kalplere ulaşırsın:)
     6 Beğeni    
Burçin Çolak
6.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104590
Sevgili Esra ile doktora arkadaşıyız ve uzun yıllar beraber çalıştık. Kendisinin hem güler yüzlü duruşu, olayları derinlemesine sezinleyebilme yeteneği beni her zaman kendine hayran bırakmıştır. insanın ruhunu anlamaya yönelik olan derin merakı kendisini mesleğine tutkuyla bağlı biri haline getirmiştir. Aynı zamanda ön yargısız ve empatik tutumu ile yanında rahat ve kabullenilmiş hissettirmesi de benim için her zaman önemli bir niteliği olmuştur. Kendisinden danışmanlık hizmeti almayı düşünen kişilerin çok şanslı olduklarını ve şifa bulacaklarını düşünüyorum. Psikiyatrist Dr. Burçin Çolak
     4 Beğeni    
W.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103904
Esra Hanımı bu site vasıtasıyla tanıdım ve kendisiyle iletişime geçtim.Hayatta tekamül yolculuğumuz boyunca hepimizin başına türlü türlü olaylar gelir,imtihanın sırrı başa gelen olaydan ziyade o olaya verilen yanıtta gizlidir.Nasıl bir kol kırıldığında beden rahatsızlandığında hekime gidilip tedavi uygulanıyorsa gerekli ilaçlar alınıp bütün sebeplere başvuruluyorsa;kişinin kendine yetemediği durumlarda,altından kalkamadığı ya da en azından ufacık da olsa bir desteğe ihtiyaç duyduğu durumlarda,kısacası ruh sağlığımızda meydana gelen bozukluklarda da imkan ölçüsünde bir uzmana başvurmalı,bu rahatsızlığı dahi bir basamak olarak kullanıp kendimizi OLgunluğa bir adım daha yaklaştırmalı ve şifa bulmak için sebeplere başvurmalıyız.İşte ben de hayatımda ruhsal anlamda iniş çıkışlarımın yoğun olduğu,çırpına çırpına çokça yol aldığım ancak tam olarak kıyıya ulaşamadığım bir zamanda tanıştım kendisiyle.İlk olarak telefonla sağladığım iletişimde aklınıza hayalinize gelebilecek bütün ön yargılarımı silecek sıcacık duru samimi bir sesle karşılaştım kendisiyle iletişime geçtiğinizde karşınızda sıradan,para kaygısı olan,size madde gözüyle bakan birinden ziyade kendi ışığıyla kalbinize dokunacak,öncelikli hedefi size ulaşmak olan,sizinle ağlayıp sizinle gülecek biriyle karşılaşacaksınız.Genç yaşına rağmen bilgi birikiminin yoğunluğunu,kendini geliştirme yolunda attığı sürekli adımları,size olan inancını ve size de yansıttığı neşesini-umudunu görme imkanı yakaladığınızda belki de şu ana kadar vermiş olduğunuz en doğru kararın Esra Hanımla iletişime geçmek olduğunu anlayacaksınız.Ve kısa zamanda çözümsüz sandıklarınızın dahi çözümlendiğini büyük bir coşkuyla deneyimleyeceksiniz,siz sebebe başvurun yeter. Unutmayın yalnız değilsiniz,hiçbir problem çözümlenemez değildir,şifa yalnızca ALLAH'tandır ve son olarak ne demiş derdin sahibi derdim var diye üzülme senin derdini nimet sayanlar da var.
     10 Beğeni    
S. B.
23.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103878
Esra Hanım ile uzun zamandır tanışıyoruz. Kendisi başarılı bir psikolog ve çok iyi bir dinleyicidir. Her konuda yardımcı olmaya gayret eden çok yönlü ve pozitif bir insandır. Konuşmaları huzur verir, sakinleştirir, doğal terapi sunar. Geniş bakış açısı sayesinde sizi yargılamaz ve daima anlamaya çalışır. Kendisini tanıdığıma çok mutluyum. Bu dünyada kazandığım en güzel insanlardan biri... İçeri girer girmez güler yüzüyle karşılayan Esra Hanım, uğurlayana kadar da aynı hoş tavrı muhafaza eder. En sevdiğim özelliklerinden biri de hayata karşı farkındalığımı arttırmış olmasıdır. Hayat artık benim için daha anlamlı ve daha güzel... Teşekkürler Sevgili Esra CEYLAN!
     2 Beğeni    
İsa C.
22.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103853
Uzman Psikolog Esra Hanımla Ankara Üniversitesi'nde doktora dersleri aldığım sırada tanışmıştık. Psikoloji konusunda hayli tecrübesi olduğu her halinden anlaşılıyordu. Olaylara yaklaşım ve değerlendirme biçimi, çözüm odaklı duruşuyla farklı bir yerde tarzı vardı. Özellikle EMDR konusunda çok tecrübeli olduğunu biliyorum. Bize EMDR konusunda verdiği eğitimde bu işin ehli olduğu her halinden anlaşılıyordu. Konuyu o kadar içselleştirmiş ve uzmanlaşmış ki anlatırken başka bir dünyadan anlatıyor gibiydi. Duygusal zekasının gelişmiş olduğunu biliyorum. Hayat tecrübeleri fazla. Evli ve çocuğunun olması da bireylerin ve toplumun dilinden anlamasını kolaylaştırıcı bir unsur. Teorik bilgilerin yanında hayattan getirdiği deneyimler uzmanlığını farklı bir boyuta taşıyor. Bu durum kendisini mesleğine yeni başlamış çok bilgili; fakat deneyimi az meslektaşlarından farklı kılıyor. Esra Hanım'ı kısaca kabullenici, analitik ve çözüm odaklı olarak tarif edebilirim ve kısa sürede çözüm almak isteyen herkese tavsiye ederim
     2 Beğeni    
Y. B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103828
Esra hanımla tanışmamız uzmanlık alanındaki çalışması sebebiyle oldu. Sorunumu belki de en iyi anlayabilecek biriydi. İlk görüştüğümüzde anlamıştım doğru kişi olduğunu. Bir hafta içinde üç kez görüştükten sonra kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Normalde kendimi çok sağlıklı görürdüm ama girmiş olduğum bir çıkmazdan dolayı daha ilk seanstan itibaren o çıkmazdan çıkabilmemi sağlamıştı tavsiyeleriyle. Kendisi çok sıcakkanlı cana yakın anlattığınız durum ile sizinle beraber aynı duyguları hissettiğini anlayabiliyorsunuz bu da kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor. Daha ilk görüşmede emdr tedavisine geçip de hemen üç beş Seans ücret için çalışan biri olmadığını görüştüğünüzüde anlayacaksınız. Konuşma esnasında zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz derdinizi rahatlıkla sıkılmadan anlatabileceğiniz birisi. Arkadaşınız gibi sizi dinleyen anlattığınız şey karşısında hızlıca çözüm noktası bulması da sizi Esra hanıma götürecek etkenlerden biri olacaktır. İstediğiniz an araybileceğiniz size her yerden destek olabilecek birisi. sıkıntılı her anınızda aklınıza gelecek birisi. Kendisine tekrar çok teşekkür ediyorum. Hayatım boyunca psikologa gitmemiştim ama bundan sonra gidebileceğim tek psikolog kendisi..
     6 Beğeni    
M.B
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103777
Ben bir üniversite öğrencisiyim ve Esra hocamdan, Sınıf içerisinde yaşadığım özgüven eksikliği,sınıfta tahataya kalkamama, aşırı heyacan, dikkat eksikliği gibi yaşadığım problemler hakkında danışmanlık aldım.Beni oldukça rahatsız eden konulardı ve derslerimde başarız oluyordum taki Esra hocama danışan olana kadar kendisiyle bu promlerin nedenlerini bulup ortadan kaldırtıktan sonra artık daha rahat daha özgüven içerisindeyim ve derslerimde aktif ve başarı sağlıyorum.Esra hocam gerçekten alanında uzman ve problemlere doğru çözüm üreten cana yakın pozitif enerji dolu bir insan eğerki sizinde hayatınızda yaşadığınız problemler varsa doğru adres Esra CEYLAN. Hocama çok teşekkür ediyor hayatında başarılar diliyorum.
     4 Beğeni    
M.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103495
Senelerdir süren hiç hallonulmayacak sandığım problemlerimi 5 seans kadar bir süreyle hallettik çok şükür. Kendisine çok teşekkür ediyorum ve aynı zamanda tavsiye ediyorum.başarılı bir piskolog olup sevecen bir yapısı olduğundan dolayı cok guzel geçiyor seanslarimiz rahatlikla butun herseyimi anlatabiliyorum. Rabbim tüm hastalara şifalar versin hayatımızdan esra hanım gibi sihirli elleri eksik etmesin😀 Başarılarının devamini dilerim Esra hanımcım
     3 Beğeni    
Ü.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Mart.2018
TavsiyeNo: 103012
Ne kadar olmuş görüşmeye başlayalı diye takvime bir baktığım ve şaşırdığım sevgili terapistim Esra hanımla 3-4 ay olmasına rağmen sanki bir ömürlük paylaşımımız olmuş. Seansını büyük bir özen ve özveriyle geçiren, haftada bir görüştüğü biri gibi değil de hayatının bir parçasıymışsınız gibi hissettiren, yerinde tespitleriyle sizi sizden daha iyi tanıdığını fark ettiren, derdinizi sizden daha iyi ifade ettiğini görünce hem şaşırdığınız hem gülümsediğiniz hem de sizi anladığına ve yardım edebileceğine dair inancınızın arttığı tavsiye edilesi bir psikolog. Bir arkadaşımın vasıtasıyla görüşmeye başladığım, işindeki başarısını yaşayarak takdir ettiğim Esra hanımı, öncelikle psikolojik terapinin işe yarar olup olmadığına yönelik şüphelerimin kaybolmasını başardığı için, sorunlarımı çözmemi sağlayan bir süreç yaşattığı ve yaşatmaya devam ettiği için ve sadece iş olduğu için değil gerçekten bir insana yardımcı olmak için çabaladığını görebildiğim için teşekkür ve tavsiye ediyorum. Not: Bir gün kendinizi bazen ağlayarak bazen kahkahalar atarak dolu dolu geçirdiğiniz terapiye hızlı adımlarla giderken bulabilirsiniz. EMDR terapisiyle yeni bakış açıları kazandırma potansiyeli bulunmaktadır, değişmeye hazırsanız tavsiye edilir (; Ve son olarak, O’na baktığınızda gözlerini kocaman açmış merakla sizi dinlerken görüp kendinizi bir film gibi hissedebilirsiniz (:
     5 Beğeni    
R.O
29.Mart.2018
TavsiyeNo: 102980
Esra Hanımı yaklasik üç yıldır tanıyorum. Kendisi komşum olur. En başta hayatımdaki 'iyi ki var'lardan birisi..samimi, içten yardimsever, hayat dolu, önceliği daima insan olan, vicdan sahibi birisidir. Ayrıca işini sahiplenen ve cok seven ve her danışaniyla çok özel ilgilenen birisi olmasi sebebiyle isinde başarıyı yakaladığına inanıyorum. Çünkü başarı yaptığın işi sevmekten geçer. Aynı zamanda onda gördüğüm mutevazilik de takdire şayan. Ben danışani olmadım ama danışani olan tanıdıklarım oldu. Esra Hanımın yanından çok mutlu ayrıldıklarıni ve yaninda cok iyi hissettiklerini biliyorum. Kendisine hayat yolunda uzun başarı hikayeleri diliyorum.
     4 Beğeni    
Gönül G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Mart.2018
TavsiyeNo: 102894
Hastalığımı öğrendiğimde; uğruna ömür adanacak tek varlık; canım oğluma, üzülmesin diye söyleyemedim.Tedavi sürecinin başlamasıyla birlikte, oğluma durumu hissettirmeme çabam beni fazlasıyla yormaya başladı.Uzun tedavi sürecinde bunu nasıl yapabileceğimi düşünürken Esra Ceylan ile görüştüm.(İyiki:))... İnsan ilişkilerinde en zor hissedilen duygu güvenmektir herhalde... Ama bir kişi düşünün.... Görüştüğünüzde içinizde hissettiğiniz en güçlü duygu güven olsun..Güvenin yapısını oluşturan sevgi, saygı, dürüstlük, nezaket gibi birçok değeride taşıyan, sadece akademik başarısı, mesleki deneyimi ile değil, insani değerleriylede bana göre çok önde olan; ki ; burada, onu yetiştiren anne ve babasınada teşekkür ediyorum..sevgili Esra Ceylan'ın mesleki bilgisi ve sıcak yaklaşımı ile bana sağladığı destekle, oğluma durumumu doğru şekilde anlattım. Güçlü durmaya kendimi zorlayarak onu üzmemeye çalışırken, yaşadığım gerginliği, endişeyi hisseden ve hep tedirgin olan oğlumun; Esra Ceylan sayesinde; şu an yaşadığım rahatlığı ve huzuru hissettiğini hissediyorum. Üzerimden büyük bir yük kalktı. Ve şunuda anladımki, kanser güçlü kadın olacağımız bir alan değil. Kanser destekle, beraberlikle, paylaşarak aşabileceğimiz bir alan..Sana tekrar çok çok teşekkür ediyorum Esra Ceylan....
     4 Beğeni    
Özlem Çelik
18.Mart.2018
TavsiyeNo: 102709
Esra abla eşimin ablasıdır kendisini 3 yıldır tanıyorum.Samimiyeti,sıcakkanlılığı,konuşkanlığı,güleryüzlülüğü ve her daim muhafaza etmeyi başardığı hayran olup gıpta ettiğim yüksek pozitif enerjisi ile tanıdığım ilk andan itibaren kendimi öz kardeşi gibi hissettiren benim için çok değerli bir kişidir. Bir sıkıntınız olduğunda tereddütsüz anlatabileceğiniz iyi bir sırdaş,sizi can kulağıyla dinleyen ,sıkıntınızı kendi sıkıntısıymış gibi sahiplenen çözüm bulan ,anında modunuzu yükselten sizi gerçekten önemseyen , size sizi değerli yapan özelliklerinizi hatırlatan bizzat deneyimleyip kefil olduğum,sizlerinde bu güzel insanı tanıma ayrıcalığına sahip olmanızı temenni ettiğim Esra ablaya teşekkür ediyor ve şiddetle tavsiye ediyorum.
     11 Beğeni    
Hatice Fıçıcı
17.Mart.2018
TavsiyeNo: 102706
Psk. Esra Ceylan’ı 3 yıldır aile olarak tanırım. Kendisi sıcakkanlı, pozitif, ilgili ve çalışkan birisidir. Kişisel özellikleri mesleği ile oldukça uyumlu ve mesleki gelişimindeki azmi takdire şayandır. Güleryüzü ve samimiyeti ile kendinizi iyi hissedecek ve sorunlarınıza bulduğu çözüm önerileri ile iyiki tanımışım diyeceğiniz bir uzmandır. Olaylara sunduğu farklı bakış açıları sayesinde çok yönlü düşünmenizi sağlar. Mesleğini böyle seven bir uzmanı tabiki tavsiye ediyorum..
     3 Beğeni    
Şeyma Koç Yılmaz
15.Mart.2018
TavsiyeNo: 102641
Sevgili arkadaşım Esra ile üniversite yıllarında bölümdaşlıkla başlayan dostluğumuz oda arkadaşlığı ile pekişti. Kendisi klinik psikoloji alanına olan ilgisi ve yeteneğiyle her zaman öne çıkmıştır. Aldığı eğitimler ve alandaki çalışmalarının yanı sıra içten, samimi, enerjik yapısı mesleğiyle bütünleşti. Belki de hayatınızın en zor döneminde, kendinizi rahatça anlatabileceğiniz, sizi anladığından ve yardımcı olduğundan şüphe duymayacağınız, hem profesyonel destek hem de dostça bir danışan-terapist ilişkisi için biçilmiş kaftandır. Bütün bunları yakından tecrübe etmiş biri olarak kendisini tavsiye ediyor ve başarılar diliyorum..
     3 Beğeni    
Dudu
23.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102260
Esra'yla üniversitede başlayan yakın arkadaşlığımız yıllardır devam etmektedir ve hayatımda 'iyi ki tanıdım' dediğim ender dostlardan biridir benim için. Esra'nın sevecen, konuşkan, cana yakın, anlayışlı ve yardımsever tavırlarını çok severim. Bunların yanında iletişimi kuvvetli, empati becerisi yüksek ve güvenilir biridir. İyi bir dost olmasının yanı sıra, bütün bu özellikleri onu mesleğinde de diğerlerinden bir adım öne çıkarmaktadır. Ayrıca, üniversite sonrasında, gerek doktora eğitimi gerekse de sertifikalı eğitimlerle kendisini psikoloji alanında geliştirmiş ve hala geliştirmeye devam etmektedir. Bir psikolog olarak onda aradığınızın fazlasını bulacağınıza eminim.
     5 Beğeni    
Rüveyda ÇELENK YILMAZ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
16.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102117
Esra Hanım’ı üniversite yıllarında tanıdım. Daha o zamanlardan klinik psikolojiye ilgisi vardı ve kendisini bu alanda geliştirmeye başlamıştı. Sonraki yıllarda da çeşitli eğitimler aldı ve değerli deneyimler kazandı. Fakat bütün bunların ötesinde kendisinin mizacının terapistliğe çok yatkın olduğunu söylemeliyim. Esra Hanım canayakın, enerjik, ilgili ve güvenilir birisidir. Kendisini Ankara’da uzman arayan herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
     5 Beğeni    
Hatice Ayyıldız
10.Şubat.2018
TavsiyeNo: 101968
Esra Ceylan ı çocukluğundan itibaren yakınen bilirim.Sempatik,sıcak kanlı,insanlara hakkıyla değer veren,ilgili,zeki,çalışkan,azimli , dikkatli ve sayamayacağım nice özelliklere sahip.Kendisinden büyük olmama rağmen nice buluşmalarımızda sohbetlerimizde söylemleriyle olaylara ışık tutması ve farklı pencereler açması gibi özellikleri vardır.Insanları ve hayatı her yönüyle tanıyan ve pozitif bir eneji yayan bir kişiliğe sahip.Nice kimselere Esra Ceylan ı tanışalar keşke dediğim olmuştur.Işini liyakatiyle yapan, ender kimselerdendir...Tavsiye Ediyorum...
     8 Beğeni    
E.G
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Şubat.2018
TavsiyeNo: 101897
Esra hocamdan çocuğumla ilgili yaşadığım bi problem hakında danışmanlık aldım.Beni oldukça rahatsız eden bi konuydu.Uzmanlik alanına olan hakimiyeti,insancıl yaklaşımı,pozitif bakış açısı, sorunun çözümüne ve sizi rahatlatmaya yönelik hiçbi yerde bulamayacağınız nokta atışı çözüm onerileri önerileri beni ciddi anlamda rahatlatmıştı.Sayesinde çocuğumla ilgili önemli bir karar aldım ve tam olarak hocamın önerdiği şekilde iletişim kurmaya devam ediyorum. Üzerimden büyük bir yük kalktı.hayatinizda mücadele etmekte zorlandığınız sorunlarla uğraşıyor ve bu sorunlarla başa çıkarmıyorsanız doğru adres ESRA HOCAM.Emin olun hayatınızda çok şey değişecek.
     5 Beğeni    
Kübra Kanat
2.Şubat.2018
TavsiyeNo: 101819
Sevgili Esra ile uzun süredir tanışıyoruz. Gerçekten tanıştığınıza memnun kalacağınız insanlardandır. Güleryüzlü, samimi, sıcakkanlı, üretken ve pozitiftir. İşinde ciddi, azimli, başarılı ve oldukça profesyoneldir. İlgili ve bilgili bir annedir. Esra nerede ve ne şekilde olursa olsun, bir şekilde birilerine dokunmaya ve onların hayatına güzellikler katmaya devam edecektir. Eğer bir psikolog arıyorsanız Esra'yı tavsiye ederim. Onunla sohbet etmekten keyif alacağınızı ve size katkı sağlayacağını düşünüyorum.
     6 Beğeni    
Universiteögrencisi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101784
Bu sene içerisinde Esra ablanın danışanıydım. Kendisi o kadar samimi o kadar tatlı ki yanında hiç zorluk çekmeden tüm problemlerimi anlayabiliyordum. Asıl gitme sebebimin temelinde bambaşka sebeplerin yattığını keşfettik. Emdr da cok başarılı. Ekipmanları çok güzel. Beklediğimden çok daha kısa bir sürede yaşadığım kaygıların çoğunu azaltmıştı. Terapi sırasında Esra ablada en sevdiğim özelliklerden birisi ben kendimi hazır ve güvende hissedene kadar beklemesi ve beni rahatlatmak adına gösterdiği çabaydı. Güler yüzüyle zaten bu güveni direk kazandıyor. Çok başarılı bir psikolog olmasının yanı sıra harika bir enerjisi var. Farklı bir aurasi var insani pozitif yönde etkiliyor. Bana çok faydası oldu. İşini profesyonelce yapan sevgi dolu birisi. Eğer kaygı problemleri yaşıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.
     7 Beğeni    
Ş. Nur Özsoy
27.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101701
Halamın kızı olan Esra hanım insanlara yardımcı olmayı ve onlara enerji vermeyi kendisine vazife bilmiş çok samimi bir hanım. Sizi sonuna kadar ön yargısız dinleyecektir. Benim kendisinde gördüğüm en güzel özelliklerinden biri ve çağımızda mumla aranan özelliklerden biri kesinlikle sır vermemesi. Esra hanımın en güzel özelliklerinden biri de her insanın içinde saklı hazineye vurgu yapması. Her insan ayrı ayrı çok çok değerlidir. Keşke Allahın elleriyle yarattığı ve imzasını attığı, her birini çok özel kıldığı bu güzel eserin farkına varırsa.
     5 Beğeni    
Esra Aydınbaş
27.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101694
Esra Ceylan, Bilkent Üniversitesindeki egitiminin ve akademik birikiminin ardından lisansüstü egitiminde Din Psikolojisi alanını tercih ederek insanın anlam arayışı karşısında ona ruhun katmanlarını işaret ediyor ve insanın aşkın yanıyla beraber onun bu serüvenine ışık tutmaya çalışıyor. Ayrıca şifaya vesile olmak için gereken samimiyet ve yargılamadan dinleme konusunda insana güven veriyor. Ceylan, maneviyat psikolojisi ile birlikte tüm akademik birikimini ve tecrübesini danışanları için seferber ediyor.
     5 Beğeni    
Ayşenur Güler
26.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101678
Alanında uzman klinik psikolog Esra Ceylan yaşam kalitenizi arttırmak ve ruh sağlığınızı korumak için profesyonel olarak danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.Yaşam kalitesini yükseltmek isteyen, fiziksel veya ruhsal destek almak isteyen bireylere yönelik psikolojik danışmanlık ve profesyonel koçluk hizmetleri sunmaktadır.Kendisiyle uzun zamandan beri arkadaşız, yapı olarak çok pozitif ve çözüm odaklıdır.Ayrıca çok güler yüzlü ve samimidir.Gönül rahatlığıyla kendisinden psikolojik yardım alabilirsiniz,eminim ki çok faydalı olacaktır.En beğendiğim yönü güleryüzlü oluşu,bir başkasının sıkıntısını kendi sıkıntısı gibi sahiplenip çözüm üretebilmesi ya da elinden geleni yapması.
     5 Beğeni    
Ayşe
26.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101676
Teyzemin kızı olduğundan her zaman gururla bahsederim. Çocukluğundan beri düzenli ve disiplinli çalışması, zekası, sosyal açıdan çok aktif oluşu insanlara karşı sevgi dolu oluşu, hoşgörüsü herkes tarafından takdir edilmiştir. Şimdi de uzman görüşlerine her zaman danıştığım, beni anladığını hissettiğim, sadece anlayışla dinlemeyip sorunlarıma çözüm oluşu ile aradığım klinik psikologtur. İşini önemseyip her zaman kendini ileriye taşıyacak eğitimlerle kendini donatması, klasik psikoterapi yöntemleri yanında yeni terapi tekniklerini kullanıyor olması ona olan güvenimi artırmaktadır.
     8 Beğeni    
Hilal Türkmen
26.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101671
Canım Esracım, iyiki benim kuzenim. Güleryüzü , tatlı sesi daha ilk görüşte pozitif enerji saçar. Sizi görür görmez dikkati, sezgileri ve tecrübesiyle zaten ne hissettiğinizi hemen anlar. Verdiği tavsiyeler her zaman olumludur. Aynı şehirde olduğumuz için kendimi çok şanslı ve mutlu hissediyorum.Onunla her görüşme benim için bir terapi gibi. Sınırsız bir dinleme becerisine sahiptir. Hem gerçekçi hem pozitif nasıl olabiliyor bazen aklım almıyor. Mesleğini çok sevmesi ve bu konuda tüm yenilikleri takip etmesi takdire şayan. Canım benim;çalışma azminin, disiplininin daim olacağından ve çok başarılı olacağından hiç şüphem yok. Umarım içindeki umut ışıklarını hiçbir zaman kaybetmezsin.
     7 Beğeni    
T.A.
26.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101669
Esra Ceylan ile yıllar önce annesinin evinde tanıştım ve hayatımda iyi ki tanımışım keşke çok daha önce tanışsaydım dediğim kıymetli insanlardan biri.Sıkıntılarınızı güler yüzü ve tatlı diliyle, muhteşem eğitimiyle çok kısa sürede çözebilecek harika bir psikolog.Esra Ceylan ile bir saat geçirmeniz hayata bakışınızı birden bire pozitif hale geçirecek ve sizi çok rahatlatacaktır.Sıcak kanlı ,iyimser , arkadaş canlısı, sizi iyiye doğruya yönlendirecek kardeş yakınlığını görebileceğiniz bir profesyonel:)Sıkıntılı her anınızda aklınıza gelecek ilk kişi... İyi ki hayatımdasın kıymetli insan....
     16 Beğeni    
Ahmet KARACA Fotoğraf
Ahmet KARACA
Özel Eğitim Uzmanı
Sitemize Kayıtlı Uzman
26.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101663
Psikologumuz gayet profesyonel ve danisanini anlayan onun problem aglarina inip cozumler üreten bir uzman😀 Danismanimiz oldugu icin kendimi ve ailemi sansli hissediyorum. Psikologumuza sikintilarimi anlatmak benim icin sıkıntılardan kurtulus gibi. Guleryuzlu ve samimi ve dogal olmasi onu diger psikologlardan öne çıkartıyor. Grup seanslarında farkli yaklaşımlar sunmasi ve iletişim artirici aktivite onerileri gayet derinlikli ve yenilikçi.
     8 Beğeni    
Pınar
26.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101661
Sevgili Esra yakın arkadaşım. Onu her zaman kendisini geliştirmeye çalışan, insanların hayatlarına dokunmaktan, yardımcı olmaktan mutlu olan bir insan olarak tanıdım. Güler yüzlülüğü, ilgisi, becerisi, samimiyeti ve sağduyusu ile işini gerçekten severek yaptığına canı gönülden inanıyorum. Kendisini uzun süredir tanıdığım için zorluklardan yılmayacağını, ne olursa olsun azimle zorlukların üstesinden gelebileceğini ve danışanlarının gelişimlerine katkı sağlayacağını biliyorum.
     6 Beğeni    

Dr.Esra CEYLAN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : müzik, gitar, ney


Dr.Esra CEYLAN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Esra CEYLAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ahmet KARACA
Ahmet KARACA
Ahmet Karaca'yı MEB okul çalışmalarından ve projelerinden tanıyorum. İşini profesyonelce yapan bir özel eğitimci. Öğrencilerinin gelişimini ve başarıl...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Bilkent Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2010
(11 yıl önce)
Doktora
Ankara Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı Din Eğitimi Doktora Programı (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Esra CEYLAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İleri Düzey İngilizce

Dr.Esra CEYLAN Mesleki Videolar Videoları
-

05:25
Top