2007'den Bugüne 82,315 Tavsiye, 26,073 Uzman ve 18,274 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Gülay KORKUT

Şehir

Denizli

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

11

[Psk.Gülay KORKUT isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Gülay KORKUT Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Gülay KORKUT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Gülay KORKUT'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba :)

Gülay KORKUT Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuk ile danışmalık
Aile ve Evlilik danışmanlığı (Evlilikte iletişim, sorun çözme becerisi, cinsel eğitim, boşanma, ikinci evlilikler)
Çocuk testleri
Kişilik Testi (mmpı)
Zeka Testi (Wisc-r)

Gülay KORKUT Özgeçmiş CV Psk.Gülay KORKUT'un Özgeçmişi
Hacettepe Ünv. Psikoloji Bölümü mezunu, Evlilik ve Aile Danışmanlığı, Travma ve yas eğitimi, Krize Müdahale eğitimi, Boşanma ve yardım konularında eğimler almıştır. wisc-r, MMPI, çocuk testleri, resimlerle çocuğu tanıma, 26 yıllık eğitim deneyimi ile eğitim danışmanlığı yapmaktadır.
Altı yıldır Denizli Büyük Şehir Belediyesi ile "Sağlıklı Evlilik Okulu" projesini yürütmektedir.

Gülay KORKUT Tavsiye Yazıları Gülay KORKUT için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Dilara (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 24.133.153.ZJY

12-12-2019
 TavsiyeNo: 112693
Daha önceden de kendisiyle görüşmüş ve memnun kalmıştık. Kendisini tekrardan arayıp bulduk. Çeşitli psikolojik sorunlarım vardı özellikle stres yönetimi ile ilgili, görüşmelerimiz sonucu birlikte çözüm yolları bularak kontrol altına almaya başladık. Gayet sakin, iyi bir dinleyici. Çok hoşsohbet ve naif biri. Çekinmeden kendimi anlatabiliyorum. Çözüm yolları başarılı. İlacı en son çare olarak görüyor. (bu iyi bir şey) Dinleyici, sempatik, güleryüzlü... Yanında çalışanlar belirli bir disipline sahip mümkün olduğunca ve çalıştığı yer gayet sade ve görüşme için uygun.
     4 Beğeni    

 Yasemin E. (Danışan)
 IP: 176.54.158.ZF

06-12-2019
 TavsiyeNo: 112609
Gülay Hanimla tesadüfen taniştık diyebilirim. Tamamen farkli bir amaçla yardim almaya gitmişken Gülay Hanima yönlendirildim.Ilk gordugum andan itibaren kendime çok yakin hissettim. Çok naif , çok kibar abartidan uzak sicakkanli gűleryuzlü canayakin ve Hiç bir ayrintiyi atlamadan yakalayan, bir çok sorun içerisinde önceliklere dogru yer veren bir psikolog. 2. Seansimda bana bu güzel duygulari hissettirdiği ve sağladığı katkilar için kendisine çok teşekkür ediyorum.Hayatımın geçmiş evrelerinde karanlık olan kısımları aydınlatacağina butun kalbimle inaniyorum.
     3 Beğeni    

 G.K. (Danışan)
 IP: 31.223.119.YCF

04-12-2019
 TavsiyeNo: 112582
Merhaba :) Ben sınav kaygısı ve stres yönetimi konusunda son zamanlarda geçirmiş olduğum yaşantılar sonucunda sıkıntı çektiğimi fark ettim ve artık bu yaşantılar sonucunda tekrar o sınavlara hazırlanma gücüm, başarabileceğime olan inancım kalmamaya başlamıştı. Tam bu süreç içerisindeyken Ram'dan yetişkinlerin de destek alabileceğimi öğrendim ve böylelikle Gülay Hanımdan destek alma fırsatını buldum. İyi ki de bulmuşum bu fırsatı :) Yaklaşık 4 aydır seanslar yapıyoruz ve ben tekrar sınava hazırlanmaya 3.seansımızdan itibaren tam anlamıyla başlamıştım. Seanslarda özellikle uygulamış olduğu teknik sayesinde içimde büyütmüş olduğum kaygıya dışarıdan bir göz ile bakabilmemi sağladı. Hem kendimi tanıdığım hem de mesleğime de çok büyük katkıları olan bu seanslar beni birçok anlamda geliştirdi diyebilirim. Seanslardan öğrendiğim nefes ve beden egzersizleriyle birlikte gündelik hayatımın da daha düzene girdi. Ayrıca zamanımı planlama konusunda da hem ders çalışma anlamında hem de kendime vakit ayırıp zamanımı kaliteli geçirmem anlamında çok büyük yol gösterici oldu benim için. Tüm bunların yanı sıra içten, güler yüzlü ve rahatlatıcı mizacıyla kendimi tamamen rahat ve güvende hissedip kendimi açabildim. İlk seanslarımdaki durumumu ve şimdiki durumumu karşılaştırdığımda güzel yol katettiğimi rahatlıkla görebiliyorum ve eminim ki daha da güzel ilerleyeceğim Gülay Hanım sayesinde. İşte bu yüzden Gülay Hanımı tavsiye ediyorum :)
     1 Beğeni    

 H.A (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 188.57.102.DC

04-12-2019
 TavsiyeNo: 112579
Merhaba. Ben Gülay hanım ile şuan halen tadavisi süren kanser teşhisi sonrası; bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Bu süreci nasıl atlatabileceğimi bilmiyordum. Bir psikoloğun desteğine ihtiyacım vardı. Bu hastalığımın yanında çocukluğumda yaşadığım bazı olumsuz olayların bendeki etkisini anlattım. Bunların da çözülebileceğini söyledi. Bu süreçte her gittiğimde hastalıkla mücadelede bana destekleri ile çok şükür ağlayarak tedaviye başlayan ben şuan kanser tedavimin tedavimin son sürecine geldim ve çok mutluyum.Bu arada Çocukluğumdaki olaylarla ilgili de gösterdiği baş etme yöntemleri ile bu sorunlarımı da atlatabildim. Çok büyük desteğini gördüm. Kendisine sevgilerimi iletiyorum. Iyi ki varsınız. Samimi, sakin ve sıcak yaklaşımı ile insana güven veriyor Gülay hanım . Benim gibi desteğe ihtiyacı olduğunu hisseden herkese Gülay hanımı tavsiye ediyorum. 04.12.2019
     2 Beğeni    

 Mehmet KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.189.121.JY

05-07-2019
 TavsiyeNo: 110429
7 yıl çabalamanın ardından 2016 da kaybettim oğlumu. Lösemi idi. Bu süreci biz anne ve babasıyla birlikte biricik kızımızda yaşadı. Oğlum sırasıyla Afyon, Ankara, Antalya, tekrar Afyon ve Denizli'de tedavi gördü. Doğal olarak kızım değişik okullarda okumak zorunda kaldı. Her sene yaşadığı ortam değişikliği, hastalığın getirdiği mali külfetlerin zorluğu, kardeşinin rahatsızlığının ve kaybının travması... Tüm bunları mucize annemiz Gülay Hocamız sayesinde aştık. Şimdi 13 yaşında genç bir kız. Akademik başarısı had safhada. Moral ve mental olarak yaşıtlarından daha ileride. Yüreğimize dokunup evladımızı bize kazandıran can hocam. İyi ki varsınız :)
     3 Beğeni    

 Veli (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.240.208.JJ

02-06-2019
 TavsiyeNo: 110042
Gülay hanımla iş yerindeki bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştım.ilk görüşmemiz olmasına rağmen güler yüzlü,cana yakın , samimi davranışları ve randevu zamanlarını işi yoğun olmasına rağmen bize göre ayarlayıp yardımcı olması nezaket ve çok ince bir davranıştı kendisine çok teşekkür ederim.Trafik kazasında eşimi kaybettim. 8.sınıfa giden bir oğlum var. Kazadan sonraki sürecte davranışları ,hayata bakışı,aramızdaki diyaloğu ve Sınav kaygıları gibi sorunlarımız vardı. Bu konularda danışmak için Gülay Hanıma başvurdum. önce benim durumu kabullenmem ve sonra kızıma ve oğluma karşı nasıl tutum içinde olacağım konusunda bana yararlı oldu. Zor günlerimde kendisiyle konuşmak bana çok iyi geldi. Önce kendimi sonra oğlumu toparlamamı sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    

 Pakize (Danışan)
 IP: 78.165.124.YD

01-06-2019
 TavsiyeNo: 110030
Bu sene sınav kaygısı nedeniyle gittim ve sadece sınav kaygısında değil günlük hayatımda da çok yardımcı oldu. Kısa zamanda çok güzel ilgilendi ve beni rahatlattı. Nefes terapileri ve kendimi telkin etmekte çok yardımcı oldu. Sayesinde kendime daha şefkatli ve güzel davranıyorum. Seanslara sınavdan sonra da gitmeyi düşünüyorum çünkü bana iyi geldiğini biliyorum. İlişkilerimin daha iyiye gittiğinin ve kendimi anlamamda farklılık olduğunun farkındayım. Çok profesyonel ve samimi bir hanımefendi.Samimiyetle tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 Ayşen ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.190.190.ZJZ

14-02-2019
 TavsiyeNo: 108294
Gülay hanımla bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. İlk görüştüğümüzde bizi kendine çekti sanki uzun yıllardır tanıyoruz gibi çok sıcak, güleryüzlü ve çok samimi idi. Ergenlik döneminde bir genç kızım var, eşimle ayrıyız. Kızımın sıkıntıları ve benim sıkıntılarım konusunda bize çok yardımcı oldu, yol gösterdi. Kızım 10. sınıfta bu yıl bölüm seçecek, bölüm seçme konusunda da bize bir yol çizdi, En ufak bir sıkıntımızda arayıp, yada görüşmeye giderek nasıl bir yol izlememiz konusunda bize çok yardımcı oluyor, onun sayesinde hayatımızda olumlu birçok yol katettik. Mükemmel bir insan, sorun çözücü, en önemlisi bir anne olduğu için kızıma bir anne şevkatinde çok sıcaklık gösterdi.kendisine çok teşekkür ediyoruz.
     5 Beğeni    

 N.D (Danışan)
 IP: 78.190.182.ZY

04-02-2019
 TavsiyeNo: 108136
Gülay hanımla arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştık.Ergenlik döneminde olan kızımla ciddi sorunlar yaşıyorduk. Gülay hanım sayesinde kızıma nasıl davranmam gerektiğini problemleri nasıl çözmemiz gerektiğini öğrendim. sizi bıkmadan birbuçuk saat samimi bir şekilde dinleyen bir kişi . Aynı zamanda, sevecen ve güleryüzlüğü ile kızımla da samimi bir bağ kurarak bana ve kızıma her alanda farkındalık sağladı.Kızımın anne artık kavga etmiyoruz demesi ve gözlerinin içininin gülmesi ve bir annenin bunu duyması,görmesi inanın paha biçilmez bir mutluluk. kendisine çok teşekkür ediyorum..iyiki varsınız
     4 Beğeni    

 U. O. (Danışan)
 IP: 78.189.82.YZJ

21-01-2019
 TavsiyeNo: 107932
Trafik kazasında eşimi kaybettim. Liseye giden bir oğlum ve ilkokul 2. sınıf bir kızım var. Yas sürecinde kızımın davranışları bana bir garip geldi. Hiç bir şey olmamış gibi gülüyor, oynuyordu. Kızıma karşı nasıl davranacağımı bilemedim. Verdiği tepkiler normal mi, değil mi anlayamadım. Denizli Belediyesinin "Evlilik Okulu" eğitiminde eğitim hocası olarak Gülay Hanımla tanışmıştım. Samimi yaklaşımını ve bilgi donanımını çok beğenmiştim. Yas konusunda da bilgisi olduğunu göstermişti. bu konuda danışmak için Gülay Hanım başvurdum. önce benim durumu kabullenmem ve sonra kızıma ve oğluma karşı nasıl tutum içinde olacağım konusunda bana yararlı oldu. Zor günlerimde kendisiyle konuşmak bana çok iyi geldi. Önce kendimi sonra çocuklarımı toparlamamı sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
     4 Beğeni    

 C.D. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.54.17.YWF

13-01-2019
 TavsiyeNo: 107812
Merhaba erkek arkadaşımla ilgili bazı sıkıntılarım vardı. Farklı düşüncelerimiz çoktu. İlişkiyi bitirmekle yürütmek arasında kararsızlıklarım vadı. Uzmanın aile cevresinden biriyim. kafamda oluşan soru işaretlerini, kararsız olduguğum durmları netleştirmek için Gülay Hanıma başvurdum. Erkek arkadaşım ile ilişkimi yeniden değerlendirmemi, benim acımdan olumlu olumsuz yönlerinii artı eksilerini görmemi sağladı. ilişkiden beklentilerimin gerçekci olup olmadıklarını anlamamaı sağladı. Gülay Hanım güler yüzlü, samimi bir iletişimi var. Aile danışmanlığı konusunda bilgi tecrübesi kişiye güven veriyor. Alanında uzman oldugunu konuşmalarından hissedebiliyorsun. kişinin kendisini daha iyi hissettiriyor. sevgili yada eşler arasında yaşanan sorunlarda başvurabileceğiniz biri olarak tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    

Gülay KORKUT'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Resim, Yürüyüş


Gülay KORKUT'un Kitap ve Yayınları Gülay KORKUT'un Basılı Kitap ve Yayınları
"Ergen ile İletişim" Anne Baba Rehberi,Yenigün Ofset, 2008.
"Bir Yastıkta Kocalığımın" Sağlıklı Evlilik Okulu El Kitabı, Denizli Belediyesi Kültür Yayınları, 2012,
Makale: "(8. sınıfları üst eğitim kurumuna yönlendirmenin önemi", Pamukkale ünv. Akademik Dizayn Dergisi


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(553) 890 20 20  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1969
(51 yaşında)
Doğum Yeri
Denizli
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Ünv. Psikoloji
Mezuniyet Yılı
1991
(29 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Gülay KORKUT'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Gülay KORKUT Mesleki Videolar Videoları
-


10:33
Top