2007'den Bugüne 90,540 Tavsiye, 27,853 Uzman ve 19,764 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Melike KALKAN
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul

Melike KALKAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Melike KALKAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Melike KALKAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
melikekalkann@hotmail.com
 
Melike KALKAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Dual Eğitim ve Danışmanlık
Zuhuratbaba Mahallesi, Şükran Çiftliği Sokak, No:8, Bakırköy – İstanbul
İstanbul
Telefon 1 :
Kişisel whatsapp hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Psikoloji (2017 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2021 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Melike KALKAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Aile Danışmanlığı
Oyun Terapisi
Çocuk ve Ergen Terapisi
Aile Terapisi

Melike KALKAN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Melike KALKAN'ın Özgeçmişi
Klinik Psikolog Melike Kalkan, liseyi Ergün Öner-Mehmet Öner Anadolu Lisesini birincilikle tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanmıştır.

Lisans eğitimi boyunca, aile ve çocuklar üzerine çalışmalarını sürdürmüştür. Birçok farklı anaokulunda çocuk gözlemleri ve değerlendirmeleri yapmıştır. Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde lisans stajını tamamlamıştır. Özel bir klinikte öğrenme güçlüğü tanısı alan, dislektik çocuklarla çalışmıştır.
Gönüllü kuruluşlarda çocuklara yönelik çalışmalar yürütmüştür.
Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji tezli yüksek lisansını tamamlamıştır.
Şu an aktif olarak okul öncesi ve okul dönemindeki çocuklarla ve ebeveynler ile çalışmaktadır.

Melike KALKAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Emine Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ23.Ocak.2023
TavsiyeNo: 125059
Melike hanımdan kızımız için danışmanlık alıyoruz. Kendisi ile tavsiye üzerine iletişime geçtik Çocuklarla iletişimi çok başarılı. Naif güler yüzlü samimi ve içten tavırları ile kızımızın kalbini girdi melike ablasını çok seviyor seanslara giderken çok istekli normalde çok çekingen olan kızım melike ablası ile çok güvende ve rahat. Kızımızda ve bizde fakındalık oluşturdu ve bu farkındalıklar yolumuzu aydınlattı buda bize olumlu olarak meyvesini vermeye başladı olumlu gelişmeleri görmek bizi çok mutlu etti. Zamanla çok daha iyi olacağına inancımız tam. Kendisini gönül rahatlığıyla tercih edebilir, kendisine güvenebilirsiniz.
     Beğenin    
G.E
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Mart.2021
TavsiyeNo: 119457
Melike hanımdan oğlumuz için danışmanlık alıyoruz. Melike hanıma internet üzerinden ulaştık. Kendisinden çok memnunuz ve çok seviyoruz. Çocuklarla iletişimi çok başarılı. Dili sade ve davranışları çok doğal. Oğlumuz onu bir ablası gibi görüyor. Ona güvendiğini ve onunla vakit geçirmekten hoşlandığını hissediyoruz. Melike hanımın zaman içerisinde ğlumuza çok faydalı olduğunu görüyoruz. Ondaki olumlu gelişmeleri görmek bizi çok mutlu etti. Zamanla çok daha iyi olacağına inancımız tam. Kendisini gönül rahatlığıyla tercih edebilir, kendisine güvenebilirsiniz.
     Beğenin    
Didem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mart.2021
TavsiyeNo: 119429
Boşanma sürecinde olduğumuz için dört yaşımdaki oğlum için danışmanlığına başvurduk. İnternetten araştırdık ve başarıları bizi cezbetti. İlk görüşmemizde hayli genç olduğunu düşünmüştüm ancak hem oğlumla olan diyaloğu hem de bizim bazı şeyleri görebilmemiz açısından gösterdiği profesyonelliği tartışılmaz. Seanslara düzenli olarak devam etmekteyiz. Sayesinde süreci oğlum adına sağlıklı bir şekilde yürütebiliyoruz. Her hafta oğlum mutlulukla ofise gidiyor. Biz de danışmanlığı sayesinde bir çok şeyi doğru yorumlayabiliyoruz. Yorumlarında objektif olması beni en çok etkileyen şeydi.
     Beğenin    
Nurhayat ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mart.2021
TavsiyeNo: 119420
Melike hocam ile internet aracılığı ile tanıştık.ilk konuşmamızda cozumsuz hic bir şey yok mesajini bize verdi. Samimiyetiyle hepimizin güvenini kazandı. Ailemizden birisi gibi bizimle ilgilendi. Kendisi aşırı ilgili, tevazulu ve kibar birisi. Ergen problemleri kardes kavgasi konularinda yardim aldik fakat kendisi bize verdigi mesajlarla bir nevi aile terapistligide yapti bize.Çok kısa zamanda çok hızlı çözümler üreterek bize yardımcı olmaya çalıştı.onerdigi kitaplar sayesinde hepizin daha net hirmemizi sagladi En güzeli de işini birçok şeyden öne alması. Biz faydalandık, herkese tavsiye ederim. Kendisine de çok teşekkür ederiz.
     Beğenin    
Burcu BÜGE Fotoğraf
Uzm.Psk.Burcu BÜGE
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
22.Ekim.2020
TavsiyeNo: 117054
Melike Hanım çocuklar, ergenler ve ebeveynlerle çalışan, alanındaki gelişmeleri takip eden oldukça başarılı bir psikolog ve aile danışmanıdır. Farklı konularda endişeyle seanslara başlayan aileler, Melike Hanım sayesinde yeni bilgiler öğrenerek, çocuklarıyla daha etkili iletişim kurabilmektedir. Kendisi klinik psikoloji alanında yaptığı çalışmalarla da mesleğinde ne kadar özverili olduğunu göstermektedir. Özellikle çocuk-ergen psikolojisi ve aile danışmanlığı konularında Melike Hanım'ı tüm danışanlarıma tavsiye etmekteyim.
     Beğenin    
Ozlem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Ekim.2020
TavsiyeNo: 117001
Merhabalar, Yaklaşık 2 aydır oğlum'un kaygı bozukluğu ve ergenler sıkıntıları için Melike Hanımdan destek alıyoruz. Kendisi ile tanışmak bizim için bir şans oldu. Oğluma çok fazla yararı olması ile birlikte ozbakim becerileri , özgüveni yerine geldi. Kaygı ve korkuları ile artık basedebiliyor. Bizim defalarca söyleyip ve basaramadigimiz kaygili ve inatçı tavırlarından eser kalmadı. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgiler ♥️
     Beğenin    
Demet
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115359
Detaycı ve mükemmellik isteyen arkadaşım sayesinde Melike hanımla tanıştım. Güleryüzlü,sempatik bir okadarda cana yakın. Oğlumun sorunlarına akılcı yaklaşımı, gözlemleri, tespitleri memnun olduğum yönleri. Sorunları doğru tespit edebiliyor. Yalnızca senaslarda değil sonrasında da sürekli irtibatta olması,sorunun düzeltilmesine yönelik tavsiyelerde bulunması çözüm odaklı olması çözüm bekleyen bizler için memnuniyet verici bir durum. Ve en önemlisi sizi önemsiyor. Ergen kızım için başka uzmana uzun zaman gittim aynı enerjiyi aynı yaklaşımı bu kadar net olarak görmedim. Keşke daha önce tanımış olsaydım Oğlum seansa gitmek için iple çekiyor Kesinlikle tavsiye edeceğim bir uzman
     2 Beğeni    
Sema
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115342
Melike hanım çok naif çok tatlı, güler yüzlü. Tam bir psikolog edasi var kendisinde. Ben tesadufen bir internet sitesi araciligi ile kendisine ulastim.bize tavsiyeleri çok açık net ve güzeldi. Küçük oğlum için görüşmüştük..biz anne ve baba ile görüşürken yani tavsiyeleri biz dinlerken hemen kapının önünde oğlumla ilgilenen iki üç tane genç stajyer tatlı ablalar vardi ve oyuncaklarla Oğlumu oynatmışlardı. yolunuz bahtınız açık olsun. Hep iyilerle karşılasın inşallah. Sevgiler..
     2 Beğeni    
D.ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111264
Melike hanımı internet üzerinden tesadüfen buldum açıkçası kafamda soru işaretleri ile 6 yaşındaki kızım için gittik seanslar sonrasında kızımdaki problemlerin düzelmeye başladığını gördükçe ne kadar doğru bir seçim yaptığımı anladım.Melike hanım tavırları konulara yaklaşımı ve çözümlemesiyle kendine hayran bırakıyor.Üstelik kızımın sorunları dışında bir sorun yada atlatması güç bir olay yaşadığımızda da elinden geldiğince yardımcı oluyor.Kendisini gerek çevremdekilere gerekse sosyal medya üzerinden kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum 👍
     1 Beğeni    

Melike KALKAN'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
TEGV
LÖSEV

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dual Eğitim ve Danışmanlık
Zuhuratbaba Mahallesi, Şükran Çiftliği Sokak, No:8, Bakırköy – İstanbul
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(555) 811 49 24
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2017
(6 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2021 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı

Uzm.Psk.Melike KALKAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Melike KALKAN Mesleki Videolar Videoları
-

21:13
Top