2007'den Bugüne 79,336 Tavsiye, 25,454 Uzman ve 17,752 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Çağla Begüm YÜCE

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

6

[Uzm.Psk.Çağla Begüm YÜCE isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarÇağla Begüm YÜCE'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Çağla Begüm YÜCE'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Çağla Begüm YÜCE Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çalışma Alanları: Ergen ve Yetişkin Terapisti / Bağımlılık Danışmanı

UYGULADIĞI TESTLER

*WISC-4
*MMPI
*Özgül Öğrenme Güçlüğü Bataryası
*PORTEUS
*ALEXANDER
*BENDER-GESTALT
*BENTON
*FROSTIG
*METROPOLITAN
*Bir İnsan Çiz
*AGTE
*CATTELL 2A ve 3A
*GOODENOUGH
*GESSELL
*PEABODY

GÖNÜLLÜ OLARAK YER ALDIĞI ÇALIŞMALAR
*Akran Eğitimi (Bağımlılık Bilinçlendirme Programı)
*SOYAÇ ve SHÇEK işbirliği ile yürütülen “Çocuklarla Birlikte” Projesi (Gençlerle birebir çalışmak)

Çağla Begüm YÜCE'nin Makaleleri Çağla Begüm YÜCE'nin Makale ve Yazıları
1 Yazı/Döküman

Çağla Begüm YÜCE Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Çağla Begüm YÜCE'nin Özgeçmişi
Çağla Begüm YÜCE, 1989 yılında İstanbul`da doğmuştur. 2012 yılında Maltepe Üniversitesi`nden (burslu) Psikoloji lisans derecesini almıştır. Aynı yıl Maltepe üniversitesi Klinik Psikoloji (burslu) bölümünde, yüksek lisans eğitimine başlamış ve uzmanlığını almıştır. ...[Devamı...]

Çağla Begüm YÜCE Tavsiye Yazıları Çağla Begüm YÜCE için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Tuğba (Danışan)
 IP: 88.224.177.BB

19-12-2018
 TavsiyeNo: 107379
Psikiyatristimin tavsiyesiyle tanıştığım Çağla Ablam(abla diyorum çünkü sizlere çok güzel bir samimiyetle yaklaşıyor.) bana sorunlarımı çözmemde yardımcı oluyor. Bana aynı zamanda EMDR tedavisi uyguluyor. Gerektiği zaman sizi bir abla şefkatiyle kucaklıyor, nasıl olduğunuzla gerçekten ilgileniyor; gerektiği zaman, içten davranıp,hatalarınızı söyleyebiliyor; gerektiği zaman ise profesyonel ve dıştan bir göz olarak olayları ve durumları değerlendirip sizlere yol gösterebiliyor.Bana derslerim konusunda öneriler sunuyor ve gelecek kaygımı azaltıcı planlar yapıyoruz. Bana gerçekten çok yardımı dokundu. Onunla tanışmadan önce duygularımı çok fazla gizlerdim fakat tanıştıktan sonra duygularımı paylaşabilmeyi, onlardan utanmamayı öğrendim. Hayatın her alanında farkındalığım arttı, ilgi alanlarım arttı, kendime güvenim arttı. Herkese tavsiye ederim... Teşekkürler Çağla Abla!
     Beğenin    

 Ecem (Danışan)
 IP: 176.232.230.J

09-05-2018
 TavsiyeNo: 103685
Çağla hanımla bir psikiyatristin yönlendirmesiyle tanıştım.Güleryüzlülüğü içtenliği bana kendimi iyi hissettirmişti.Bana anksiyete bozukluğumla ilgili yardımcı oldu.Sadece sorunlarımı dinlemek çözüm odaklı gitmek dışında verdiği görevlerle de kendimi geliştirmemi sağladı.Sanki bir okulun öğrencisiydim ve kendimi geliştirmek için ders alıyordum.Her görüşmemiz adeta arkadaş dertleşmesi gibiydi beni rahatlatan tavrı buna sebep oluyordu.Normalde başka seanslara giderken o gün ne konuşacağımı düşünür ve çıkarken sanki omzunda büyük bir yükle ayrılırdım.Ama çağla hanımla bunu hiçbi zaman hissetmedim,minnettarım.O zamandan bugüne bakınca inanılmaz şeyler gelişti hayatımda çağla hanımında bu konuda katkısı çoktur.Kendisini ısrarla tavsiye ediyorum sizi candan dinleyeceğine ve ilgileneceğine eminim.
     Beğenin    

 Ceren (Danışan)
 IP: 78.171.249.YJF

16-04-2018
 TavsiyeNo: 103312
Çağla Hanım ile 2015 yılında tanıştım, kızımın gittiği anaokulunda çalışıyor olması sebebiyle. İlk çocuğumuzu yetiştirdiğimiz bu dönem boyunca kendimizi eksik, bilgisiz, yetersiz, çaresiz hissettiğimiz her konuda Çağla Hanım'ı, yapıcı çözümleri ve çok yüksek enerjisi ile hem kendi yanımızda hem de çocuğumuzun yanında bulduk. Bunun yanı sıra bizim dışarıdan, daha uzun vadede gözlemleyip, akledebileceğimiz bir çok okul içi konuyu da çocuğumuzun gelişimi için bizden önce ve bizden sıkı takipte olduğunu, üstlendiği görevi eksiksiz takip ettiğini 3 yıldır büyük bir mutlulukla gözlemledik. Kısacası Çağla Hanım'ın, bizim ve en önemlisi, en kıymetlimiz çocuğumuzun hayatına bir vesileyle temas etmiş olması bizim için çok büyük bir kazanç. Hiç şüphesiz, anaokulundan sonraki dönemde de karşılaşacağımız her türlü zorlukta kendisinin bilgi ve desteğine başvuracağız. Onu ailecek çok seviyoruz. Not: Çağla Hanım'ın bağımlılık, özelinde de toplumun her yaş kesimi için (çocuk/genç ve hatta yetişkinler açısından da) aktüel bir sorunu olan internet bağımlılığı konusunda özel olarak çalışmalar yapıyor olmasının, bu yeni alandaki uzman arayışı olanlar açısından da büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.
     1 Beğeni    

 Gizem Seda CAN (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.173.202.YJF

14-04-2018
 TavsiyeNo: 103273
Çağla Hanımla çalıştığım bir kurumda tanıştım. Çalıştığım bir çok okulun psikoloğundan gerçekten daha profösyonel ilgili bir o kadar destek vericidir.. Şuanda beraber çalışmasakta her zaman gönül rahatlığı ile arayıp destek istemekten kaçınmadıgım biri haline geldi ki iyi ki de geldi onunla sadece iş dısında da konusmak beni rahatlatip bir o kadar guvende hissettiryor. Birini yazilanlarla tanimak aa gercekten boyle birimidir acaba demek yazilanlara guvenmek zordur biliyorum ama yazilanlardan daha fazlasidir Cagla hanim ve iyi ki tanidim dedigim insanlarin basinda gelir kendisi :). Okumakla değil yaşmanız lazım eşsiz desteğini emin olun siz daha fazlasını hissedeceksiniz. Bu arada iyi varsın hem çalışma arkadaşım hem can dostum hem de guzel kalpli sırdaşım..
     Beğenin    

 Avşar (Danışan)
 IP: 212.133.200.YY

13-04-2018
 TavsiyeNo: 103258
Çağla hanımla bir arkadaşım vasıtası ile irtibata geçmiştim. Okulda psikiyatri dersini veren hocamla da arkadaş olduklarını sonradan öğrendim. Mevcut sorunumla başa çıkamadığımı(keza sağlık sektörü içindeyim) destek almaya karar verdim. Sorunumun yüzeysel değil daha derinlerde olduğunu farkettirdi bana ve olayların köküne inmesini inanılmaz iyi biliyor :) terapilerimiz eğlenceli, dostane bir havada geçti ve kaçamıyosunuz hiç bişey den ne varsa dökülüyorsunuz. Gerçekten rahatlamış hissettim ve hayatımın miladi olarak ilan etmiştim diyebilirim. Kendimi ben kimim neyi severim ben önemliyim kendim için ne yapıyorum gibi sorulara yanıt bulmuştum. Sıcakkanlı güler yüzlü aşırı sevecen konuşkan ve yerinde duramayan biri. Sizi asla bırakmıyor :) Kesinlikle tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 Elif (Danışan)
 IP: 176.55.51.FW

11-04-2018
 TavsiyeNo: 103217
Bir psikoloğu hangi kelimeleri kullanarak anlatabilirsiniz ki? Eğer hayatınızın en zor döneminde ve en imkansızların içinden geçerken karşınıza çıkmışsa ve mucize denilen şeyi gerçekleştirmişse işte ozaman o kelimeleri bulamazsınız.Bir psikiyatri kliniğinde karşılaşırsınız ve hayatınız değişir. Üstelik siz artık imkansız ben mucizelere inanmam derken.Her seferinde sanki biliyormuşçasına yüzünüze gülümser. Birçok psikoloğun kabul etmeyeceği anlarda bile sizinle konuşur.Siz pes edersiniz o sadece kendinden emin gülümser.Ve yargısızca ciddi bir özveriyle çabalar. Arkama bile bakamadığım önümü dahi göremediğim ve sadece nefes alıyorum dediğim bir hayatı yeniden kurduk.Önce çiçekleri farkettim sonra toprağın kokusunu.Ve çok uzun sürmeden mucizeleri gerçekleştirdik.Bir psikoloğun en büyük başarısı nedir derseler:bir dünya zorluğu yendikten sonra artık hayata tek başına ve tüm cesaretinizle devam etmenize yardımcı olmaktır derim.Herşeyin mükemmel gitmediği bir dünyada artık en sert rüzgardan bile korkmuyor ve dimdik durabiliyorsam bu senin başarın.Çünkü hayat tüm hızıyla öğretmeye devam ediyor.Ama en zor zamanlarıma dahi şimdi gülümseyebiliyorsam bu yine senin başarın.Umarım zorlukların içinde sıkışıp kalan nekadar insan varsa benim kadar şanslı olup seninle karşılaşabilirler🙏Sen öğrettin mucizeler var bu hayatta...
     8 Beğeni    

Çağla Begüm YÜCE'nin Kitap ve Yayınları Çağla Begüm YÜCE'nin Basılı Kitap ve Yayınları
İnternet Bağımlılığı ve İlişkili Psiko- Sosyal Değişkenler: Aleksitimi Açısından Bir Değerlendirme, [ARCAN, K. ve YÜCE, Ç. B. (2016)].

Çağla Begüm YÜCE'nin Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
EMDR Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Adım Psikoloji Dil ve Konuşma Merkezi
İnönü Caddesi Gül Apt. No:3 K. 5 D:11 Kozyatağı İstanbul istanbul (Minibüs Caddesinde Sahrayıcedid Camiinin Arkasında İnönü Caddesinin Girişinde)
 

Adres 2:
Pnp Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
Atatürk Mah. Turgut Özal Bulvarı Gardenya 7-1 A Blok no:4 Daire:1 Ataşehir
İstanbul  

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(216) 386 70 92  

Telefon 2 :
0(544) 817 80 85  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1989
(30 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
T.C.Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2012
(7 yıl önce)
Yüksek Lisans
T.C.Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Çağla Begüm YÜCE'nin Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Çağla Begüm YÜCE Mesleki Videolar Videoları
-


19:07
Top