2007'den Bugüne 87,919 Tavsiye, 27,240 Uzman ve 19,426 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Çağla Begüm YÜCE
Uzman Psikolog - İstanbul

Çağla Begüm YÜCE Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi14 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

14

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Çağla Begüm YÜCE Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

Çağla Begüm YÜCE'nin Tavsiye Ettigi Uzmanlar Çağla Begüm YÜCE'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Çağla Begüm YÜCE'nin İletişim Bilgileri
Adres 1:
Adım Psikoloji Dil ve Konuşma Merkezi
Göztepe Mah. Dr.Rıfat Paşa Sk. Sadık Bey Ap. No:27 K:12 D:12 göztepe-Kadıkoy
İstanbul
Adres 2:
Self Eğitim Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Atatürk Mah. Sedef Cad. Ata 4- 5 B/8. Kat No: 36 Atasehir/İstanbul
Uzm.Psk.Çağla Begüm YÜCE internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
T.C.Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü (2012 Mezunu)
Yüksek Lisans
T.C.Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Çağla Begüm YÜCE Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çalışma Alanları: Çocuk - Ergen ve Yetişkin Terapisti / Bağımlılık Danışmanı

UYGULADIĞI TESTLER

*WISC-4
*MMPI
*Özgül Öğrenme Güçlüğü Bataryası
*PORTEUS
*ALEXANDER
*BENDER-GESTALT
*BENTON
*FROSTIG
*METROPOLITAN
*Bir İnsan Çiz
*AGTE
*CATTELL 2A ve 3A
*GOODENOUGH
*GESSELL
*PEABODY

GÖNÜLLÜ OLARAK YER ALDIĞI ÇALIŞMALAR
*Akran Eğitimi (Bağımlılık Bilinçlendirme Programı)
*SOYAÇ ve SHÇEK işbirliği ile yürütülen “Çocuklarla Birlikte” Projesi (Gençlerle birebir çalışmak)

Çağla Begüm YÜCE Özgeçmis CV Uzm.Psk.Çağla Begüm YÜCE'nin Özgeçmişi
UZM. KLN. PSK. ÇAĞLA BEGÜM YÜCE (ÖZGEÇMİŞ)

Çağla Begüm YÜCE 2012 yılında Maltepe Üniversitesi`nden (burslu) Psikoloji lisans derecesini almıştır. Aynı yıl Maltepe üniversitesi Klinik Psikoloji (burslu) bölümünde, yüksek lisans eğitimine başlamış ve uzmanlığını almıştır....[Devamı...]

Çağla Begüm YÜCE'nin Makaleleri Çağla Begüm YÜCE'nin Makale ve Yazıları
1 Yazı/Döküman

Çağla Begüm YÜCE Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Sude YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ13.Eylül.2021
TavsiyeNo: 121418
Geçmişte gitmiş olduğum bir kliniğe başvurmamla tanıştığım Çağla Hanım’la hayatımın zor bir döneminde bir yandan gelecek kaygısı ile savaşırken görüştüm. Kendimi olması gerektiği yerden görmemdeki ve hayatıma kendime çok daha güvenerek devam etmemdeki baş mimar diyebilirim. Bir terapiden ziyade çözüm odaklı bir arkadaşmış gibi hissettirmesi harika bir şey. Bunun yanında yapmış olduğumuz EMDR çalışmalarında oldukça kısa zamanda efektif sonuçlar aldık. Derslerim ve sınavlarım sebebi ile çok da düzenli halde terapileri gerçekleştirememe rağmen gözle görülür ve hissedilir sonuçlarla hayatıma devam ediyorum. İlk görüşmemizde sahip olduğum tüm ön yargı ve tedirginlikleri samimiyeti ve canayakınlığı ile bir kenara bırakıp süreci harika bir şekilde yönetmeme sebep oldu.
     Beğenin    
Zeynep Çzz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ2.Eylül.2021
TavsiyeNo: 121329
Ben Çağla Hanım'a böcek korkumun günlük hayatımdaki işlevselliği düşürmesi yüzünden başvurmuştum, ve sorunumu beklediğimden çok daha kısa bir sürede ve profesyonellikle çözdük. Mesleğinde çok iyi olduğu ilk seansta anlaşılıyor. Hem samimiyetiyle hem de samimiyetinin ve tatlı kişiliğinin engel olmadığı mantıklı açıklamalarıyla bana çok iyi bir yol gösterici oldu. Aldığım destekten çok memnun kaldım ve bana sorunumu çözebileceğimizi hissettirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
     Beğenin    
Binnaz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ25.Ağustos.2021
TavsiyeNo: 121267
Çağla Hanım 12 yaşındaki oğlumun uyku problemi için bize yardımcı oldu. Çalıştığı kuruma referans ile gitmiştik. Çağla hn'ı özgeçmişindeki ergen terapileri ve farklı çalışmalar olması nedeniyle seçmiştik. Oldukça kısa sürede doğru yöntemle oğlumun sorununu aşmasına çok yardımcı oldu. Güler yüzlü, çözüm odaklı ve her daim hem danışanına hem de ailesine(bize) elinden gelen desteği bilgisiyle bütünleyip sundu. Eşimle birbirimizi suçlayıp, kendi içimizde çözebiliriz diye düşünüp çok zaman kaybettiğimizi söylediğimizde, demek ki en iyi zaman şimdiymiş diyerek bizi şimdiye odaklamıştı. Oğlumuza olduğu kadar bu süreçte bize de destek oldu. Kendisine çok teşekkür ederiz.
     Beğenin    
Y.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ19.Ağustos.2021
TavsiyeNo: 121203
Kendisinden hayatımın en zor dönemini yaşarken danışmanlık aldım. Hiç anlaşılmadığımı düşündüğüm bir dönemde oldukça ilgi ve empatiyle çok yardımcı oldu. Düşüncelerimi ve hayata olan bakış açımı oldukça fazla değiştirdi. Bana kendi düşüncelerimde kaybolmamayı ve başa çıkmayı öğretti diyebilirim. Sorduğu sorularla kendimi daha çok tanıdım, geliştim. Sürekli güleryüzlü, anlayışlı ve her daim yanımda oldu. Tanıştığımız andan itibaren kendimi tamamen ona güvenmiş buldum. Hayatımda gittiğim ilk psikologtu ve büyük ihtimalle de tek gittiğim psikolog olucaktır kendisi.
     Beğenin    
İrem GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mart.2020
TavsiyeNo: 114134
Kendisiyle 1 senedir tanışıyoruz. Bir doktor tavsiye etmişti o sayede tanıştık. Kendisi ilk günden itibaren beni anlamaya ve bana yardımcı olmaya çalıştı ve bunda da başarılı oldu. Oldukça samimi bir üslubu ve kendine güveni var. Farklı mekanlarda birçok seans gerçekleştirdik ve hepsinde kendimi rahat hissetmemi sağladı. Umarım başkalarına da bana olduğu kadar faydası dokunur. Mesleki açıdan karşısındakini anlamaya özen göstermesi ve meslek etiğine aykırı davranmaktan kaçınması dikkatimi çekti. Kendini ifade etme tarzı ve karşısındakiyle empati kurma yeteneği sayesinde bence işinde daha da ilerleyebilir. Benim için Çağla güzel, akıllı, duygusal diye nitelendirilebilir. Güleryüzlü, konuşkan, saygılı, özverili... Çalıştığı yeri en verimli şekilde kullandığını düşünüyorum bu nedenle gayet başarılı bir ortam yaratıyor.
     Beğenin    
Soner KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ekim.2019
TavsiyeNo: 112073
Çağla abla, kendisine gelenleri hastasından ziyade arkadaş kardeş gibi görüp o şekilde sıcak samimi sohbet eden harika bir kişilik. Benim iki farklı şikayetim vardı kendisine başvururken ve gerçekten çok kısa bir dönemde kendimi daha iyi hissetmemi, daha aktif bir insan olmamı sağladı. Hayata bakışımda bile değişiklikler olduğunu hissediyordum. Hem sıkıntınız, şikayetiniz hakkında size sonuna kadar yardımcı olacak ve sizi rahatlatacak bir psikolog, hem de tedavi döneminde ve sonrasında her şeyinizi konuşabileceğiniz, dertleşebileceğiniz bir abla. Bir seneye yakın bir süre yolum uzak olmasına rağmen büyük bir zevk alarak gittim yanına. Sonuna kadar tavsiye edebileceğim, gözüm kapalı yanına gidebilirsiniz diyebileceğim bir insan kendisi.
     Beğenin    
Nilay
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Ekim.2019
TavsiyeNo: 112072
Çağla Abla’yla tanıştığımda 12 yaşında psikiyatrist tarafından depresyon tanısı konmuş küçük bir kızdım. Asıl terapiye başlama amacım ilaç tedavisinin yanında yardımcı olmasıydı ancak bu sebepten ötürü başlayan görüşmelerimiz yıllarca devam etti. Yıllarca aşamadığım ağır bir problemim olduğundan değildi, ne zaman kendimi biraz kayıp ya da ne yapacağımı bilemez halde hissettiğimde Çağla Abla’da yolumu bulduğum içindi. Bir insanın karakterini belirleyen en önemli yılları olan ergenlik yıllarında Çağla Abla sayesinde şu an olduğum insan oldum. İlk konuştuğumuzda olduğum insanla şu an olduğum insanın aynı kişi olduğuna inanmakta ben bile zorlanıyorum. Şunu hiç düşünmeden söyleyebilirim ki hayatımda verdiğim en iyi karar Çağla Abla’nın danışmanı olmaktı. Şu an olmak istediğim kişiysem ve olmak istediğim yerdeysem bunun sebebi kendisidir. 12 yaşında başladım, yakında 16 olucam ve hala onun sayesinde öğrendiklerim bana en büyük yol gösteren şeyler. Çağla Abla’yla görüşmelerimizde beni en çok etkileyen taraf bana ne yapmam, nasıl davranmam gerektiğini söylemek yerine bana bunları fark etmemi sağlıyordu. “Neden böyleyim?” ya da “Niye böyle yaptım?” tarzındaki sorgulayıcı sorulara cevap vermektense bana bu soruların cevaplarını arattı bu yüzdendir ki artık bir sorunla karşı karşıya olduğumda en olgun ve en doğru şekilde karar verip uygulayabiliyorum. En son görüşmemiz üzerinden neredeyse bir sene geçti ve ben hala bir problemle başa çıktığımda ya da bir başarı elde ettiğimde Çağla Abla benle gurur duyardı diyorum. İyi ki 12 yaşında depresyona girmişim ki bana artık bir terapistten fazlası olan bir abla, bir arkadaş olan Çağla Abla’yla tanışmışım.
     Beğenin    
Doğa
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ekim.2019
TavsiyeNo: 111946
Çağla ablayı bana gittiğim psikiyatrist önermişti, iyi ki de tanışmışız :) Çağla abla, hayatımın en yoğun ve stresli dönemimde karşısındaki koltuğa oturup rahatladığım, pozitif enerjisiyle 'çözümsüz' olarak adlandırdığım olaylara gayet de güzel, uygulanabilir çözümler sunabilen, fikirlerine güvendiğim nadide bir insandır. İletişimimizi sadece seansla sınırlamaması, yani iyi olmadığımda onunla mesajlaşabilme özgürlüğünü tanıyan yakınlığı, ve -diğer danışanlar da bahsetmiş- 'ablalığıyla' benim için çok özel birisi olmuştur. İlk tanışmamızdan itibaren verdiği güven ve kendi kendimi sorgulayıp kendi özelliklerimi/huylarımı keşfetmemi sağlayan iyi düşünülmüş sorularıyla beni kendine hayran ve aynı zamanda sevgi dolu bırakırdı. İlk başta da dediğim gibi, iyi ki hayatlarımız bir noktada kesişmiş ve iyi ki bana doğru yolu bulmamda çok büyük yardımların olmuş. :)
     Beğenin    
Tuğba
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107379
Psikiyatristimin tavsiyesiyle tanıştığım Çağla Ablam(abla diyorum çünkü sizlere çok güzel bir samimiyetle yaklaşıyor.) bana sorunlarımı çözmemde yardımcı oluyor. Bana aynı zamanda EMDR tedavisi uyguluyor. Gerektiği zaman sizi bir abla şefkatiyle kucaklıyor, nasıl olduğunuzla gerçekten ilgileniyor; gerektiği zaman, içten davranıp,hatalarınızı söyleyebiliyor; gerektiği zaman ise profesyonel ve dıştan bir göz olarak olayları ve durumları değerlendirip sizlere yol gösterebiliyor.Bana derslerim konusunda öneriler sunuyor ve gelecek kaygımı azaltıcı planlar yapıyoruz. Bana gerçekten çok yardımı dokundu. Onunla tanışmadan önce duygularımı çok fazla gizlerdim fakat tanıştıktan sonra duygularımı paylaşabilmeyi, onlardan utanmamayı öğrendim. Hayatın her alanında farkındalığım arttı, ilgi alanlarım arttı, kendime güvenim arttı. Herkese tavsiye ederim... Teşekkürler Çağla Abla!
     Beğenin    
Ecem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Mayıs.2018
TavsiyeNo: 103685
Çağla hanımla bir psikiyatristin yönlendirmesiyle tanıştım.Güleryüzlülüğü içtenliği bana kendimi iyi hissettirmişti.Bana anksiyete bozukluğumla ilgili yardımcı oldu.Sadece sorunlarımı dinlemek çözüm odaklı gitmek dışında verdiği görevlerle de kendimi geliştirmemi sağladı.Sanki bir okulun öğrencisiydim ve kendimi geliştirmek için ders alıyordum.Her görüşmemiz adeta arkadaş dertleşmesi gibiydi beni rahatlatan tavrı buna sebep oluyordu.Normalde başka seanslara giderken o gün ne konuşacağımı düşünür ve çıkarken sanki omzunda büyük bir yükle ayrılırdım.Ama çağla hanımla bunu hiçbi zaman hissetmedim,minnettarım.O zamandan bugüne bakınca inanılmaz şeyler gelişti hayatımda çağla hanımında bu konuda katkısı çoktur.Kendisini ısrarla tavsiye ediyorum sizi candan dinleyeceğine ve ilgileneceğine eminim.
     Beğenin    
Ceren
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103312
Çağla Hanım ile 2015 yılında tanıştım, kızımın gittiği anaokulunda çalışıyor olması sebebiyle. İlk çocuğumuzu yetiştirdiğimiz bu dönem boyunca kendimizi eksik, bilgisiz, yetersiz, çaresiz hissettiğimiz her konuda Çağla Hanım'ı, yapıcı çözümleri ve çok yüksek enerjisi ile hem kendi yanımızda hem de çocuğumuzun yanında bulduk. Bunun yanı sıra bizim dışarıdan, daha uzun vadede gözlemleyip, akledebileceğimiz bir çok okul içi konuyu da çocuğumuzun gelişimi için bizden önce ve bizden sıkı takipte olduğunu, üstlendiği görevi eksiksiz takip ettiğini 3 yıldır büyük bir mutlulukla gözlemledik. Kısacası Çağla Hanım'ın, bizim ve en önemlisi, en kıymetlimiz çocuğumuzun hayatına bir vesileyle temas etmiş olması bizim için çok büyük bir kazanç. Hiç şüphesiz, anaokulundan sonraki dönemde de karşılaşacağımız her türlü zorlukta kendisinin bilgi ve desteğine başvuracağız. Onu ailecek çok seviyoruz. Not: Çağla Hanım'ın bağımlılık, özelinde de toplumun her yaş kesimi için (çocuk/genç ve hatta yetişkinler açısından da) aktüel bir sorunu olan internet bağımlılığı konusunda özel olarak çalışmalar yapıyor olmasının, bu yeni alandaki uzman arayışı olanlar açısından da büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.
     1 Beğeni    
Gizem Seda Can
14.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103273
Çağla Hanımla çalıştığım bir kurumda tanıştım. Çalıştığım bir çok okulun psikoloğundan gerçekten daha profösyonel ilgili bir o kadar destek vericidir.. Şuanda beraber çalışmasakta her zaman gönül rahatlığı ile arayıp destek istemekten kaçınmadıgım biri haline geldi ki iyi ki de geldi onunla sadece iş dısında da konusmak beni rahatlatip bir o kadar guvende hissettiryor. Birini yazilanlarla tanimak aa gercekten boyle birimidir acaba demek yazilanlara guvenmek zordur biliyorum ama yazilanlardan daha fazlasidir Cagla hanim ve iyi ki tanidim dedigim insanlarin basinda gelir kendisi :). Okumakla değil yaşmanız lazım eşsiz desteğini emin olun siz daha fazlasını hissedeceksiniz. Bu arada iyi varsın hem çalışma arkadaşım hem can dostum hem de guzel kalpli sırdaşım..
     Beğenin    
Avşar
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103258
Çağla hanımla bir arkadaşım vasıtası ile irtibata geçmiştim. Okulda psikiyatri dersini veren hocamla da arkadaş olduklarını sonradan öğrendim. Mevcut sorunumla başa çıkamadığımı(keza sağlık sektörü içindeyim) destek almaya karar verdim. Sorunumun yüzeysel değil daha derinlerde olduğunu farkettirdi bana ve olayların köküne inmesini inanılmaz iyi biliyor :) terapilerimiz eğlenceli, dostane bir havada geçti ve kaçamıyosunuz hiç bişey den ne varsa dökülüyorsunuz. Gerçekten rahatlamış hissettim ve hayatımın miladi olarak ilan etmiştim diyebilirim. Kendimi ben kimim neyi severim ben önemliyim kendim için ne yapıyorum gibi sorulara yanıt bulmuştum. Sıcakkanlı güler yüzlü aşırı sevecen konuşkan ve yerinde duramayan biri. Sizi asla bırakmıyor :) Kesinlikle tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Elif
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103217
Bir psikoloğu hangi kelimeleri kullanarak anlatabilirsiniz ki? Eğer hayatınızın en zor döneminde ve en imkansızların içinden geçerken karşınıza çıkmışsa ve mucize denilen şeyi gerçekleştirmişse işte ozaman o kelimeleri bulamazsınız.Bir psikiyatri kliniğinde karşılaşırsınız ve hayatınız değişir. Üstelik siz artık imkansız ben mucizelere inanmam derken.Her seferinde sanki biliyormuşçasına yüzünüze gülümser. Birçok psikoloğun kabul etmeyeceği anlarda bile sizinle konuşur.Siz pes edersiniz o sadece kendinden emin gülümser.Ve yargısızca ciddi bir özveriyle çabalar. Arkama bile bakamadığım önümü dahi göremediğim ve sadece nefes alıyorum dediğim bir hayatı yeniden kurduk.Önce çiçekleri farkettim sonra toprağın kokusunu.Ve çok uzun sürmeden mucizeleri gerçekleştirdik.Bir psikoloğun en büyük başarısı nedir derseler:bir dünya zorluğu yendikten sonra artık hayata tek başına ve tüm cesaretinizle devam etmenize yardımcı olmaktır derim.Herşeyin mükemmel gitmediği bir dünyada artık en sert rüzgardan bile korkmuyor ve dimdik durabiliyorsam bu senin başarın.Çünkü hayat tüm hızıyla öğretmeye devam ediyor.Ama en zor zamanlarıma dahi şimdi gülümseyebiliyorsam bu yine senin başarın.Umarım zorlukların içinde sıkışıp kalan nekadar insan varsa benim kadar şanslı olup seninle karşılaşabilirler🙏Sen öğrettin mucizeler var bu hayatta...
     10 Beğeni    

Çağla Begüm YÜCE'nin Kitap ve Yayinlari Çağla Begüm YÜCE'nin Basılı Kitap ve Yayınları
İnternet Bağımlılığı ve İlişkili Psiko- Sosyal Değişkenler: Aleksitimi Açısından Bir Değerlendirme, [ARCAN, K. ve YÜCE, Ç. B. (2016)].

Çağla Begüm YÜCE'nin Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
EMDR Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Adım Psikoloji Dil ve Konuşma Merkezi
Göztepe Mah. Dr.Rıfat Paşa Sk. Sadık Bey Ap. No:27 K:12 D:12 göztepe-Kadıkoy
İstanbul
Adres 2:
Self Eğitim Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Atatürk Mah. Sedef Cad. Ata 4- 5 B/8. Kat No: 36 Atasehir/İstanbul
Uzm.Psk.Çağla Begüm YÜCE internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(216) 386 70 92
Telefon 2 :
0(533) 683 69 96
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
T.C.Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2012
(9 yıl önce)
Yüksek Lisans
T.C.Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Çağla Begüm YÜCE Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Çağla Begüm YÜCE Mesleki Videolar Videoları
-

15:41
Top