2007'den Bugüne 83,576 Tavsiye, 26,251 Uzman ve 18,643 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Fatma ÖZDEMİR
Klinik Psikolog - İzmir
Bilişsel Davranışçı Terapist, Çocuk, Ergen Yetişkin Terapisi

Fatma ÖZDEMİR Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Fatma ÖZDEMİR'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Fatma ÖZDEMİR'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Gizem ÖZDEMİR GÖKERPsk.Dnş.Gizem ÖZDEMİR GÖKER
Gizem Özdemir Göker ile lisans eğitimimizde kesişti yollarımız. 7 yıldır hem dostluğuyla hem de mesleki birikimiyle her zaman destek kolum olmuştur. Ü...
Cemal YORANPsk.Cemal YORAN
Cemal Yoran ile lisans ve yüksek lisans egitimlerimizi birlikte tamamladik. 11 yıldır hem dostluguyla hem de meslektaşım olarak hayatimda iz birakan i...

Fatma ÖZDEMİR'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Alsancak
İzmir
Telefon 1 :
0(543) 778 55 68

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1990 (30 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2012 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Fatma ÖZDEMİR Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon
Panik Bozukluk
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Sosyal Fobi
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Yeme Bozuklukları
Ergenlik Dönemi Problemleri
Performans (Sınav) Kaygısı
Korkular Fobiler
Çift terapisi- Cinsel İşlev Bozuklukları
Kişilik Bozuklukları
Alkol- madde bağımlılığı

Fatma ÖZDEMİR Özgeçmis CV Psk.Fatma ÖZDEMİR'in Özgeçmişi
1990 Isparta doğumludur. Ege Üniversitesi “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık”alanında lisans eğitimini almıştır. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Esenyurt Üniversitesi “Klinik Psikoloji” alanında tamamlayarak "Klinik Psikolog"unvanını almaya hak kazanmıştır.

Çalışmalarında Kognitif Davranışçı Terapi ekolünden yararlanmaktadır. Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği(EABCT) eğitim standartlarına göre düzenlenen Kognitif Davranış Terapileri kursunun 3 modülünü tamamlamıştır. Depresyon ve anksiyete bozukluklarının(fobiler, obsesifkompulsif bozukluk, panik bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu), yeme bozuklukları, alkol madde bağımlılığı, cinsel işlev bozuklukları, kişilik bozuklukları) tedavisinde kognitif davranışçı terapi eğitimi ile ilgili tüm modülleri almıştır. Süpervizyon eğitimine devam etmektedir.
...[Devamı...]

Fatma ÖZDEMİR Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Gizem ÖZDEMİR GÖKER Fotoğraf
Psk.Dnş.Gizem ÖZDEMİR GÖKER
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
15.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109744
Üniversite yıllarımdan beri tanıdığım, kendini her zaman güncellediğine gönülden inandığım, kişilik özelliklerini aldığı eğitimlerle destekleyip hep daha iyi bir psikoterapist olmak için uğraşan, insanlara iyi gelmeyi mesleki bilincinin merkezine alan arkadaşım, dostum, meslektaşım.. Bir arkadaş olarak bile çok boyutlu bakış açısının değeri, anda kalma becerisini, samimiyetini, mizah anlayışını, kendini geliştirmeye olan tutkusunu her zaman taktir ederim. Fatma Özdemir gözüm kapalı olarak danışanları yönlendirdiğim, mesleki sorumluluklarının ve sınırlarının farkında olan etik değerlerinden taviz vermeyen, güncel bilimsel bilgiyi takip eden ve danışanlarının faydasını hep gündeminde tutan bir uzmandır. Mesleki alandaki yeterliliğine ve donanımına gönülden inandığım arkadaşımı psikoterapist arayışında olan herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Erdi
4.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109140
Klinik psikoloji alanında uzmanlaşmayı seçen arkadaşım, ruh sağlığına bakış açısı, duyguları değerlendirme biçimiyle beni her zaman şaşırtmış ve en doğru noktaları bulmakta her zaman başarılı olmuştur. Bu hayat yolculuğunda güçlü yanını geliştirmekten hiçbir zaman vazgeçmeyen, çalışkan bir meslek çalışanı olması her zaman takdirimdedir. Yargılamadan dinleyişi, olayları çok boyutlu değerlendirişi, derinde kalan duyguları yakalayışı ve sizi değişime hazırlayıp siz tam hazır olduğunuzda dokunuşunu yapması güven hissini her zaman koruyor. Hayatıma bir dost olarak girmiş Fatma ÖZDEMİR'in, terapist koltuğunda da mizacının bir parçası olan güven ve samimiyeti gösterdiğinden eminim. Danışanlarının bu karşılaşmaları adına mutluyum.
     Beğenin    
Özgün Keziban Özdemir
29.Mart.2019
TavsiyeNo: 109051
Klinik psikolog Fatma Özdemir ile doğdum büyüdüm diyebilirim. Bu süreç de durmamam gerektiğini yol devam ediyorsa bunu en iyi şekilde devam etmem gerektiğini en naif haliyle anlatmıştır.benim için en sevdiğim yönü eğer bir yol ayrımındaysanız size öyle güzel örneklerle öyle içten öyle samimi tarafı ile anlatirki bir bakmışsınız siz yolu secmissiniz.tabiki durmak bilmeyen çalışma azmini kendini geliştirmesini aldığı eğitimlere yenisini katma heyecanindan da bahsetmeden geçemeyeceğim.butun objektifligim ve samimiyetimle bütün önceliğinin kişi duygu ve gerçeklik olduğunu söyleyebilirim ve gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     Beğenin    
Öykü Aymaz
29.Mart.2019
TavsiyeNo: 109050
Mesleğinin bilgisini kişisel becerileriyle harmanlamış bir insan. Mesleğinde hep öğrenmeyi, keşfetmeyi, araştırmayı yol olarak benimsemiş bir klinik psikolog. Tüm kişisel ve mesleki gelişimime katkı sağlayan canım dostum, ilk terapistim. Bir öğretmen olarak öğrencilerimi gönül rahatlığıyla emanet edebileceğim, öğrencilerimin ve velilerimin sayesinde iyi oluşlarına tanıklık ettiğim harika bir uzman. Ruhsal problemler yaşayanlara güvenle tavsiye ettiğim isimdir Klinik Psikolog Fatma Özdemir.
     Beğenin    
Halil Özdemir
29.Mart.2019
TavsiyeNo: 109043
Klinik psikolog fatma özdemir ' i kendimi bildim bileli tanırım. Küçüklügüm onunla geçti kuzenden çok her zaman öz ablam gibi oldu ve o küçük yaşlardan beri hep insanlara bir şey katma onlara yardımcı olabilme adına bir çok şeye şahit oldum yani cocukluk hayalindeki mesleği yapıyor ve tam da ona yakışan bir şekilde icra ediyor. Hayatımda iz birakan insanlardan biridir. Güler yüzlülüğü samimi, içten kisiliğiyle ve meslegi ile ilgili sürekli egitimler alarak kendisini güncellemesiyle oldukça basarılı bir psikoterapisttir . Tıp Fakültesi öğrencisi olarak her sorunumda bana çok yardımcı oldu ve olmaya da devam ediyor. Gerek tavsiye ettiği kitaplarla gerek yaşadığım olaylara farklı bi bakış açısı katmasıyla sorunlarımın üstesinden gelmem için beni bilgece yönlendirmektedir. Mesleki alanında çok yeterli ve başarılı olduğunu düşünüyorum ve gönül rahatlığıyla, bütün samimiyetimle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Bilgehan KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
29.Mart.2019
TavsiyeNo: 109041
Fatma ÖZDEMİR ile lise sıralarında tanıştık. Kendisinden profesyonel hizmet almadım. O da bunu mesleki etik gereği kabul etmezdi. Bu sebeple tamamen arkadaşım olarak yazacağım bu tavsiye yazısını. İyi bir eğitim aldım. Bu nedenle yapacağım değerlendirmelerde çok taraflı düşünebileceğimi göz önünde bulundurmanızı rica ederim. Yazı belki bir tavsiye mektubu ebatlarını aşabilir. Bu sebeple özür dilemekle beraber psikoterapi alacak benim gibi bireylerin yazıyı sonuna kadar okuyacaklarını düşünüyorum. Kendimi tanıtmam gerekirse; Kendim kişilik olarak -her ne kadar burçlara inanmasam da- ikizler burcu özelliklerini taşıyorum. Psikolojik durumum sürekli dalgalı haldedir. Belirli zamanlar çok mutlu sonra bir anda mutsuzluk içerisinde olabilen bir yapım var. Bir süre sabahları erkenden kalkıp çalışmalar yapıp, sonraki zamanlarda ise günün büyük bölümlerini uyuyarak geçirebilirim. Bazen çok başarılı hissederken kendimi, bazen de dünyanın en beceriksiz insanı gibi hissederim. Duygu durumum bu gelgitlerden oluştu bugüne kadar. Fatma hanımla ile yakın arkadaşlık; Fatma hanım ile lise sonrasında üniversiteleri başka kentlerde okumamız nedeniyle ayrı kaldık. Ancak mesleki kariyerini benim yaşadığım kentte yapmaya başlamasıyla daha yakın arkadaşlık kurduk. O da beni daha yakından tanıdı. Beni etkileyen özelliklerini kısaca yazarsam; 1- Önceleri yaşadığım gelgitlerin etkisi bende çok uzun soluklu oluyordu. Uzun süreler atlatamadığım ve yaşam kalitemi düşüren psikolojik sorunlar yaşıyordum. Hala da yaşarım. Fatma ile yakın arkadaş olduktan sonraki en değerli değişimim bu tarz gelgit anlarımda bilgisiyle yanımda olmasıydı. Çünkü ben, kendisinden altı boş cümleler duyduğum insanlara karşı istemsiz negatifim. Bu şekilde hissettiğim kişileri tamamen yok sayabiliyorum. Saatlerce oturmak zorunda da kalsam o kişiyle, hiçbir şey almadan ayrılabiliyorum yanından. Ancak Fatma hanım ile yaptığım sohbetlerde bu durumu yaşamıyorum. Bilgi birikimi beni etkiliyor. Bu etkilenme de doğal olarak bir güven hissi oluşturuyor. 2- Bir diğer nokta ise sürekli bir gelişme hevesi. İnsanı yorar derecede yeni şeyler öğrenme, konferanslara katılma, seminerler alma vs. Ben hızına yetişemedim. Bazen takılırdım. Nedir bu! Sürekli eğitim alıyorsun kendine vakit ayıramıyorsun diye. Gelişime açık yanı beni mutlu ediyor. Bu da doğal olarak güvenimi daha da artırıyor. 3- Ben Atatürk hayranı birisiyim. Onunla alakalı gereğince araştırma yaptım. Atatürk'ün en sevdiğim özelliklerinden birisi, karşılaştığı zorluklarda mücadele edebileceği alanlar yaratmasıydı. Bir zorluk karşısında onu alt edebilecek ne varsa bunu araştırıp, okuyup buna yönelik manevralar yapabiliyordu. Fatma hanım da bu özelliği taşıyor. Karşılaştığı sorunlarda, bilmediği konularda onu alt edebilecek manevraları oluşturmak için araştırmalarını sabırla sürdürüyor. 4- Konuşmaktan daha çok dinlemeyi sever. Sonuna kadar dinler. Sen içini dökersin. Zaten içini dökmenin verdiği o hafifliği, huzuru yaşıyorsund... [DEVAMI..]
     Beğenin    
Cemal YORAN Fotoğraf
Psk.Cemal YORAN
Klinik Psikolog
Sitemize Kayıtlı Uzman
29.Mart.2019
TavsiyeNo: 109030
Fatma Özdemir, üniversite yıllarından bu zamana dostum ve meslektaşım olur. Psikoterapi konusunda dünyadaki bilimsel gelişmeleri takip ederek, sürekli bir değişim ve dönüşüm halinde kendisini güncelleyen; danışanlarına maksimum yarar sağlamak adına araştırma ve okuma konusunda bitmek tükenmeyen bir enerjisi olduğunu söyleyebilirim. Danışanlarına vermiş olduğu güven ve danışanlarıyla kurmuş olduğu terapötik ilişkiye her zaman hayran kalmışımdır. Dostluğumuzun kadim kalmasını diliyor ve bir psikoterapist olarak kendisini gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Nihan Özhan
28.Mart.2019
TavsiyeNo: 109010
Klinik psikolog Fatma ÖZDEMİR'le aynı kurumda görev yaptığımız için tanışıyorum. Kendisi içten, doğal ve güleryüzlü tavrının yanında, alanı ile ilgili aldığı eğitimlerle bilgi birikimini ortaya koymaktadır. Halen katıldığı eğitimlerle gelişimini destekleyen güncel ve yenilikçi bir bakış açısına sahiptir. İş disiplinini ve etik ilkelere olan bağlılığını aynı kurumda çalışmanın getirdiği avantajla çok iyi gözlemleme fırsatım oldu. Bu anlamda sahip olduğu donanımla kendinizi emin ellerde hissedebileceğinizi ve güvenle danışmanlık hizmeti alabileceğinizi düşünüyorum.
     2 Beğeni    
Zeynep GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mart.2019
TavsiyeNo: 109006
Fatma Hanım'dan yaklaşık üç yıl gibi uzun bir süre bilişsel davranışçı terapi ekolünde danışan olarak hizmet aldım. Kendisi ile kurduğumuz profesyonel ilişki kişisel yaşamımda beni çok daha sağlıklı ve farkındalığı yüksek bir noktaya taşıdı. Sanıyorum ki bu danışanına verebildiği güven ile ilgili. Kendisinin bana verdiği her ödevi, çalışmayı büyük bir şevkle yaptım, önerdiği kitapları okudum. Yaklaşık 15 yaşımdan beri depresyona yatkın ve anksiyeteden muzdarip biriydim. Üstelik duygusal yeme bozukluğuna da yatkın bir insandım. Şu an hayatımın en kaliteli zamanlarını yaşıyor olabilirim. Üstelik tüm şartlar optimum bile değilken. Kendisini profesyonel psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu düşündüğüm herkese büyük bir zevkle ve güvenle öneriyorum. Benim üzerimdeki her emeği için ona müteşekkirim.
     2 Beğeni    

Fatma ÖZDEMİR'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Tiyatro


Fatma ÖZDEMİR'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Avrupa Davtanış ve Kognitif Terapiler Derneği
Türk PDR Derneği

Fatma ÖZDEMİR'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Fatma ÖZDEMİR'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Gizem ÖZDEMİR GÖKER
Psk.Dnş.Gizem ÖZDEMİR GÖKER
Gizem Özdemir Göker ile lisans eğitimimizde kesişti yollarımız. 7 yıldır hem dostluğuyla hem de mesleki birikimiyle her zaman destek kolum olmuştur. Ü...
Cemal YORAN
Psk.Cemal YORAN
Cemal Yoran ile lisans ve yüksek lisans egitimlerimizi birlikte tamamladik. 11 yıldır hem dostluguyla hem de meslektaşım olarak hayatimda iz birakan i...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Alsancak
İzmir
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(543) 778 55 68
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1990
(30 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2012
(8 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Fatma ÖZDEMİR Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Fatma ÖZDEMİR Mesleki Videolar Videoları
-

20:28
Top