2007'den Bugüne 82,797 Tavsiye, 26,160 Uzman ve 18,364 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Yeşim YAVUZ

Şehir

Antalya

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

8

[Psk.Dnş.Yeşim YAVUZ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Yeşim YAVUZ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarYeşim YAVUZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Yeşim YAVUZ'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Yeşim YAVUZ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
- Çocuk ve ergenlerde bağlanma temelli sorunlar
- Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu
- Öğrenme güçlüğü
- Ayrılma kaygısı
- Sınav kaygısı
- Dürtüsellik
- Sosyal uyum problemleri
- Aile içi çatışmalar
- Fobiler
- Grup danışmanlığı
- Oyun terapisi
- Akademik başarısızlık
- Zeka, gelişim ve dikkat testleri
- Dikkat, düşünme ve öğrenme becerileri geliştirme
- Çocuk ve ergenlerde sanat terapisi
- Aile eğitimleri
- Ebeveyn danışmanlığı

Yeşim YAVUZ Özgeçmiş CV Psk.Dnş.Yeşim YAVUZ'un Özgeçmişi
İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde eğitimine devam etmektedir. Lisans eğitimi sırasında ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki devlet okullarında, rehberlik araştırma merkezinde, özel danışmanlık merkezlerinde gönüllü ve zorunlu staj programlarına katıldı. Bu süreçte dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, davranış sorunları gibi alanlarda grup çalışmalarına ve rehberlik faaliyetlerinde lider ve yardımcı lider olarak hizmet verdi. Lisans eğitimi boyunca farklı projeler kapsamında lise ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerle akademik ve zihinsel gelişime yönelik çalışmalar gerçekleştirdi. Bu derslerin yanı sıra öğrencilere süpervizyon eşliğinde mesleki rehberlik, kariyer danışmanlığı, öğrenme güçlüğü ve dikkat eksikliği ile ilgili danışmanlık desteği verdi...[Devamı...]

Yeşim YAVUZ Tavsiye Yazıları Yeşim YAVUZ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Sevda Balcı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.104.62.ZYY

18-07-2019
 TavsiyeNo: 110657
Yeşim Yavuz'u üniversiteden tanıyorum. Tanıdığım kadarıyla alanda oldukça bilgili, araştırmayı ve okumayı seven biridir. Kendisini kısaca bilgili, meraklı ve güler yüzlü olarak tanımlayabilirim. İnsan ilişkileri kuvvetli, sürekli kendini yenilemeyi bilen araştırmacı kişiliğiyle danışanlar için çok iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. Çalıştğı yerde kısa sürede edindiği tecrübe ve aldığı eğitimlerle birlikte kendisini oldukça geliştirdi. Danışanlarının olumlu yorumları da bunu göstermektedir. Yaratıcı düşünen, farklı etkinlikler içerisinde bulunan ve alandaki gelişmeleri takip eden bir psikolojik danışman olarak tecrübesinden ve danışmanlığından herkesin memnun kalacağını düşünüyorum.
     5 Beğeni    

 Abdülmelik Öcal (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 178.233.80.YFJ

17-07-2019
 TavsiyeNo: 110654
Merhabalar, Mavi Yaprak Aile Danımşma Merkezi'nin, medya yönetmenliğini yaparken, Yeşim Yavuz ile tanıştım. Psikoloji öğrencisi olarak staj yapmaya kuruma gelmişti. Henüz daha o zamandan çalışkanlığı, bilinçli ve sorumlu hal ve davranışları gözüme çarpmıştı. Gerçekten staja, vakit doldurmak için değil öğrenmek için gelmişti. Her konuyu soruyor, herşeye koşuyor, kendine iş çikarıyor, günün sonunda yorgunluktan koltuğa bayılıyordu. Adam olacak çocuk dedikleri gibi, mezun olduğunda da yüksek yerlere gelecek potansiyeli dışardan kendini belli ediyordu. Mezun olur olmaz, deliklii taş yerde durmaz misali, staj yaptığı kurum tarafından hemen kapılmış. Kendisiyle sohbetimizde, çocuklar üzerine uzmanlaşmak için istediğini ve bu alanda kendini geliştirdiğinden bahsetmişti. Daha yeni çalışmaya başlamışken, şimdiden buna karar vermek, ne istediğini bilmek, takdirimi kazandı. Sadece psikoloji değil, diğer alanlarda da kendini geliştirdiğini gördüm. Fotoğraf çekip, videolar hazırlıyordu. Bu da gerçekten eli becerikli biri olduğunu ispat ediyordu. Keza, meşgul olacağı çocuk danışanlarının teknolojiye olan bağımlılıklarını anlayabilicek biri, çünkü kendisi o alanı bilen biri olarak karşılarına çıkıyor. Bu da diğer psikologlardan, onu ap ayrı kılıyor. Düşünün ki, çocuğunuzun muzdarip olduğu rahatsızlıktan, çocuğunuz ile aynı dili konuşmaktan uzak yaşlı bir psikolog yerine, çocuğunuz gibi oyun oynayan, genç bir psikolog size yardımcı oluyor. Ayrıca sadece iş değil, akademik alanda da etkinlikler yapıyor, Antalya'daki diğer meslektaşları ile toplantılar düzenliyor, kendisi daha bir kaç senelik mesun olmasına rağmen üniversite öğrencilerine sunumlar yapabiliyor ve kendini sürekli geliştiriyor. Tüm bu beceri ve olgunluğuna rağmen, çocuklara çalışmaktan onlarla benzerliğini koruyarak çocuk gibi kalbe sahip olduğunu da eklemeliyim. Keza kuruma tekrar gittiğimde, iç dizaynı güzelleştirdiğini, kendisinin çalıştığı odaya çocuk alanı yapmış olduğunu gördüm. Vaha gibi akıp çağladıkça, hem kendisini hem çevresini güzelleştiriyor. Mavi Yaprak Ailesine sonsuz şükranlar, önleri aydınlık olsun.
     4 Beğeni    

 Recep Toprak (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.221.228.ZJ

17-07-2019
 TavsiyeNo: 110648
Yeşim Hanımı yakından tanıyan biri olarak söyleyebilirim ki kendisi alanına hakim, saygılı, mesleğinin gerekliklerini yerine getiren, özverili, saygılı ve dürüst birisidir. Kendisiyle yakından çalışma imkanı bulan birisiyimdir. Bu süreçte almış olduğu sorumluluklar ve alanında göstermiş olduğu başarıları her zaman takdir etmişimdir. Alandaki gelişmeleri yakından takip eden ve kendisini sürekli geliştirmek için elinden geleni yapan birisi olduğunu düşünmekteyim. Danışanlarına fazlasıyla katkı sağlayacağından hiç şüphem yoktur. Gönül rahatlığığla tercih edebileceğiniz uzman birisidir. Alanınıza karşı gösterdiğiniz ilgiden dolayı sizi tebrik ederim Yeşim Hanım.
     6 Beğeni    

 Cansu Baygür (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.227.17.ZZY

17-07-2019
 TavsiyeNo: 110647
Kendisi üniversite yıllarında tanıdığım, eğitim hayatı boyunca gösterdiği tüm çabalara, aldığı eğitimlere, katıldığı etkinliklere ve bunlar sonucu kazandığı başarılara bizzat şahit olduğum bir arkadaşımdır. Bu sebeple kendisini çekinmeden tavsiye edebilirim. Son derece samimi ve güler yüzlü bir insan olmasının yanında harika bir dinleyicidir. İnsana güven veren ve rahatlatan bir enerjiye sahip, kendisiyle tanıştığınızda bunu farketmemeniz imkânsız. Ayrıca yakın zamanda çalıştığı yeri de ziyaret etme imkanı buldum; modern olduğu kadar sıcak ve davetkar bir ortam. Tanıdığım kadarıyla söyleyebilirim ki çalışma arkadaşları da son derece samimi ve her biri alanlarında yetkin insanlar.
     7 Beğeni    

 Furkan gSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.230.168.ZCZ

17-07-2019
 TavsiyeNo: 110645
Yeşim Hoca benim için bir psikologtan çok danışmanım, ışığım gibi. Güleryüzüyle kapıdan girdiğinizde rahatladığınız, samimiyetine karşılaştığınız anda inandığınız sempatik bir insan. Dış görünüşe işim gereği önem veren biriyimdir ve sizin de bayılacağınız bir tarzı vardır. Şık insanları seviyorsanız, ideal bir psikolog diyebilirim. :) Soyut olarak sürekli tanılar koyan, sizi olduğunuz kişi dışında görüp sanki o kişiymişsiniz gibi davranan psikologlardan sıkıldıysanız; bence Yeşim hocaya gelin
     5 Beğeni    

 Betül Uçar (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.187.128.ZYJ

17-07-2019
 TavsiyeNo: 110644
Okul hayatı ile yetinmeyip lisans sürecinde ve halen daha eğitimden eğitime, etkinlikten etkinliğe koşan, işini aşkla yapan ailemizin tatlı psikolojik danışmanıdır kendisi. Ailem ve ben her durumda desteğini her zaman almışızdır. Kardeşlerimin okul başarısı, aile içindeki sosyalleşme ve okullarında yaşadıkları sıkıntılara kendisi ve iş arkadaşları sonuna kadar destek oldular. Ben zaten her an ulaşabildiğim için çok şanslıyım. Şimdiye kadar birçok başarısına şahit olduk, bundan sonra da artarak devam edeceğine inanıyorum. Başarılarının devamını diliyorum.
     7 Beğeni    

Dilan Naz ÖCALAN Fotoğraf  Psk.Dilan Naz ÖCALAN
Antalya - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

17-07-2019
 TavsiyeNo: 110643
Aynı ofisi paylaşarak başlayan dostluğumuz mesleki anlamda karşılıklı gelişimle sürmektedir. Mesleğinde başarılı, bilgili, güler yüzlü, her zaman araştırmacı ruhuyla yeni şeyler öğrenmeye istekli ve işinin hakkını en iyi şekilde veren canım iş arkadaşım. Çocuklar konusunda uzman olduğunu ve işini hakkıyla, keyifle yaptığını düşünüyorum. Aldığı eğitimler ve mesleki özverisiyle yaptığı çalışmaları sürekli olarak takip etmekteyim. Başarılarının devamını dilerim.
     7 Beğeni    

 Romanist (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.230.234.YWF

20-02-2019
 TavsiyeNo: 108417
Kendisini 6 yıl önce üniversitede tanıdım. Gayet insancıl işini gereği mi bilmiyorum ama insan psikolojisinde etki bırakabiliyor.. Bu kadar başarılı bir kariyere sahip olabileceğini tahmin etmiştim. Yine tahminlerimde yanılmamışım. Birçok arkadaşımdan duyduğum kadarı ile gayet başarılı ve samimi birisi. Yeşim Hanım' a hayatta başarılar diler, danışmanlık hizmeti almayı düşünen insanlara da biran önce almaları gerektiğini iletmek istiyorum.. Sonbahar Sarısı
     15 Beğeni    

Yeşim YAVUZ'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Fotoğrafçılık, Öykü yazımı» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Mavi Yaprak Aile Danışma Merkezi
Arapsuyu Mah. 666 Sk. 81.Yıl Apt. K:2 D:5 (Akdeniz Dondurma Karşısı) konyaaltı / Antalya


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(545) 229 29 65
(Bilgi ve Randevu İçin 10.00 - 19.00 Saatleri Arasında İletişime Geçebilirsiniz.)

Telefon 2 :
0(242) 229 29 65
(Bilgi ve Randevu İçin 10.00 - 19.00 Saatleri Arasında İletişime Geçebilirsiniz)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
Antalya
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2018
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

Yeşim YAVUZ'un Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, Almanca


Yeşim YAVUZ'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Yeşim YAVUZ Mesleki Videolar Videoları
-20:28
Top