2007'den Bugüne 77,797 Tavsiye, 25,209 Uzman ve 17,435 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Gülden ÖNDER

Şehir

Antalya

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

18

[Psk.Gülden ÖNDER isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarGülden ÖNDER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Gülden ÖNDER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ali ULUDAĞPsk.Dnş.Ali ULUDAĞ
Sevgili Ali ile Ege Üniversitesi yıllarından tanışıyoruz. Ali, bir dost olarak hayatınızda olduğu için şükrettiğiniz kişilerdendir. Başınız sıkıştığın...
Nihan ARDA ALPMANPsk.Nihan ARDA ALPMAN
Sevgili Nihan'la Bütüncül Psikoterapi eğitiminde tanışma fırsatı buldum. İnsancıl ve empatik yaklaşımı, samimi ve sakin yapısıyla çok uzun zamandır ta...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
“İnsan, kendini insanda tanır” diyor Goethe. İnsanın kendini tanıması, kendine yolculuğu zor, bir o kadar da anlamlı bir süreçtir. Bu yolculuk insanı bir o kadar özgürleştirirken diğer taraftan acı çekmesine sebep olur. Kolay değildir o güne kadar onu var eden eksikleri, kusurları kabul etmek; olmamışlığın acısını taşımak…Yolda devam etmek, kaybı göze alıp kendiliği yeniden inşa etmektir -ki bu ağır bir yüktür. Yolculuğun güzel tarafı ise kendine ayna tutan insanların varlığıdır. Ayna; kimi ...

Gülden ÖNDER Özgeçmiş CV Psk.Gülden ÖNDER'in Özgeçmişi
GÜLDEN ÖNDER
Çocuk- ergen- yetişkin terapisti.

İlk ve orta öğretimimi Antalya'da tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü ardından da Osmangazi Üniversitesi Orta öğretim sosyal alanlar eğitimi yüksek lisans programanı tamamladım.
2005-2015 yılları arasında çeşitli özel ve devlet okulları bünyesinde görev aldıktan sonra hep hayalim olan Psikoloji bölümünü okumak için kariyer değişikliğine gittim. 2018 yılında istanbul Medipol Üniversitesi psikoloji bölümünü yüksek onur derecesiyle bitirdim. Halen Yakın Doğu Üniversitesi'nde Kilinik Yüksek Lisans eğitimime devam etmekteyim.

ALDIĞI EĞİTİMLER, KATILDIĞI KONGRELER, SÖYLEŞİLER:
1. Bütüncül Psikoterapi Eğitimi (1080 saat) Psikoterapi Ensititüsü, Uz. Dr. Tahir Özakkaş - Teorik yıla devam ediyor.
2. Deneyimsel Oyun Terapisi 1. Düzey Eğitimi, Nilüfer Devecigil, Psikoloji İstanbul....[Devamı...]

Gülden ÖNDER Tavsiye Yazıları Gülden ÖNDER için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Didem Böke (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.232.175.JD

Dün
 TavsiyeNo: 106686
Gülden Önder 7 yıldır ayni apartmanda komşumdan öte yakinen tanıdığım arkadaşımdır.Her zaman psikolog olma hayali vardı.Azmi ve başarısı sayesinde bu hayalini gerçekleştirdi.Kendisi aynı zamanda mütevazı,merhametli,anaç ve pozitif kişiliğe sahiptir.Almış olduğu eğitimle birlikte farklı bakış açısı,doğru tespitleriyle insanın düşüncelerini aydınlatan,ruhuna huzur veren düşünce yapısına sahiptir.Kendisini tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum.
     Beğenin    

 Zeliha Mercan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.55.164.D

Dün
 TavsiyeNo: 106684
Sevgili Gülden'i, lisans eğitimimiz sırasında tanıma fırsatı buldum. Hiç unutmuyorum; istatistik dersini beraber alıyorduk ve sınavlarına harıl harıl beraber çalışıyorduk. O kadar yardımsever, çalışkan ve hoşgörülüydü ki, işte o zaman mesleğinde ne kadar başarılı olacağını anlamıştım ve onu çok takdir etmiştim. Aslında bizim öykümüz birbirine okadar benziyor ki; ikimizin yollar, hayallerimizin peşinden gidebilmek için var olan kariyerinizi yarıda bırakıp, daha başarılı ve daha mutlu olacağımıza inandığımız meslekleri yapabilmek için çabalarken kesişti. Hep birbirimize inandık ve sonunda başardık. Hatta Gülden bir yıl önceden başardı ve üstün başarısı ile okulunu erken bitirme fırsatı buldu. Şimdi de mesleği için aldığı değerli eğitimlerle kendini daha da geliştiriyor. Kendisine önce samimi ve içten yoldaşlığı için teşekkür ediyor, başarılı olacağına inandığım meslek hayatında bol şans diliyorum.
     Beğenin    

 Sevgi MERT (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.230.86.ZB

Dün
 TavsiyeNo: 106682
Gülden Hanım ile Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği yaptığı sırada tanıştım.Lise üçüncü sınıf öğrencisiydim.Gülden Hanım hem sınıf hem rehber öğretmenimizdi.Onun ile tanıştığım zaman, hayatımın en zor zamanlarıydı.Hayatımı altüst eden bir olay yaşadım.Ailem ve okul hayatım bu olaydan çok kötü etkilendi. Tabi en çok etkilenen bendim.Bir enkazdan farksızdım.Bu kötü olay hem hayatımı mahvetti hem bana yeni bir hayat verdi.Bu, bir süreç içerisinde gerçekleşti ve bu süreçte Gülden Hocam bana her anlamda destek oldu.Bu olayı yaşadıktan sonra bazı şeylerin farkına vardım.Bu farkındalık sürecinde de her zaman yanımdaydı.O zamana kadar başarılı bir öğrenci değildim.Anladım ki birinin benim bir şeyleri başarabileceğime inanması gerekiyormuş.''Sevgi, yapabilirsin, başarabilirsin, sana inanıyorum.'' diyen ve ben de bir kıvılcım yakan Gülden Hocam oldu.Bu kıvılcım büyüdü.Çevremdeki insanlar üniversite sınavını kazanamayacağımı düşünürken biz Gülden Hocamla üniversite tercihlerini yaptık.Şu an bu yazıyı bir ''Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni'' olarak yazıyorum.Bu başarı öyküsünde hocamın payı çok büyük.Bana her zaman sevgi ve şefkatle yaklaştı, özgüvenimi kazanmamda yardımcı oldu. Bildiğim tek şey işini en iyi şekilde yaptığıdır.Benim hayatımı güzelleştirdi diğer insanların hayatını da güzelleştireceğine inanıyorum ve herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Günay Ünsal Gülseven (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 5.47.145.ZZ

13-11-2018
 TavsiyeNo: 106678
Gülden ,psikoloji alanındaki yolculuğumda tanımaktan çok memnun olduğum bir kişi. Yüksek lisans dönemibde birlikte ders alma, ödev hazlıkları çalışmalarımız okdu. Kendisi ile sorunlarımı paylaştığım zamandaki yaklaşımı harikaydı.Son derece insancıl, ifade yeteneği güçlü, pozitif, analitik, çok iyi dinleyici ve insanı rahatlatan bir psikolog, Onu tanıdığıma çok memnunum, gönül rahatlığı ile kendisini tanımayanlar için, Onu tanımayı ve destek almayı tavsiye ediyorum,Sevgi ve saygılarımla:)
     Beğenin    

 Fulya Turunç (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.230.102.ZYJ

13-11-2018
 TavsiyeNo: 106673
Gülden'i klinik psikoloji yüksek lisansı yaparken tanıma şansına sahip oldum. Psikoloji alanına olan tutkusuna yakinen tanığım. Büyük özveriler ve emeklerle bu yolculuğa baş koymuş. Bir taraftan yeterli donanıma vakıf olabilmek için sürekli eğitimler alan, bir taraftan da 'iyi bir psikolog' için elzem olan etkin dinleme ve iletişim yetilerine sahip, başarılı, profesyonel bir psikolog bir taraftan da, güler yüzü, rahatlatıcı etkisi, yardım severliği, açık gönüllülüğüyle güven veren, iyi bir insan.. Sadece işini severek yapan insanlara has, ışıltısını fark etmemek imkansız. İyi ki hayallerinin peşinden giderek psikoloji alanına yönelmiştir. Hem danışanlarına çok faydalı olacağına, hem de mesleki ve insani etik anlayışıyla meslektaşları için ilham verici ve doğru bir örnek teşkil edeceğine inanıyorum. Onun gibi bir insanı ve psikoloğu tanımaktan onur duyuyorum. Antalya da ikamet eden herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 Cüneyt OKCU (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 95.12.119.ZYF

11-11-2018
 TavsiyeNo: 106637
Klinik psikoloji yüksek lisans sürecinde tanıştığım ve tanıdığım için kendimi şanslı saydığım özel insanlardan biridir. Zarif, güler yüzlü ve eğlenceli yaklaşımı, yardımsever ve pozitif tutumu ile kişisel başarı öyküsü insana huzur ve güven veriyor. Gülden, yanında olmaktan keyif aldığım bir dost ve meslekte yer alan biri olarak kendim ve çevrem için desteğine başvurabileceğim başarılı bir psikologdur. İhtiyaç duyan tüm danışanların gönül rahatlığıyla kendisiyle tanışmasını öneririm.
     1 Beğeni    

 Mila (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 37.155.50.YWW

09-11-2018
 TavsiyeNo: 106600
Hayatını psikolojiye adamış arkadaşım mesleğini severek ve özveriyle yapacağından adım gibi eminim. Yaptığın çalışmalar ve sürekli aldığın eğitimlerle herkese güzel dokunuşların olacağı şimdiden aşikar. Gözü kapalı gidilecek Antalya’nın en iyi psikologlarındansın.Şehir ve danışanlar çok şanslı. Çocuk-ergen -yetişkin herkes faydalanacaktır. Üniversite eğitimindeki derecelerin yüksek lisans çtaki başarıların herkese daha da güven verecektir.
     Beğenin    

 Aleyna Cambazoğlu (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.156.114.YBZ

07-11-2018
 TavsiyeNo: 106564
Gülden'le lisan eğitiminden tanışıyoruz. Kendisi başarılı, özverili, terapötik becerilerini en iyi şekilde kullanan kendinizi yanında iyi ve anlaşıldığınızı hissettiğiniz bir arkadaş.Mesleğini çok seven, etik değerlere önem veren ve her zaman alanında kendini geliştiren biridir. Aldığı eğitim, derslerde ki yorumları, bilgi aktarımlarıyla kendini kanıtladığını düşünüyorum. Farkındalığı,iç görüsünün yüksek olması ve tecrübeleriyle tüm danışanlara rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir psikolog kendisi.
     Beğenin    

Ali ULUDAĞ Fotoğraf  Psk.Dnş.Ali ULUDAĞ
İzmir - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

07-11-2018
 TavsiyeNo: 106555
Sevgili Gülden ile üniversite yıllarından tanışıyoruz. İçten, samimi, güler yüzlü olmasının yanı sıra onunla konuşurken yargılanmadan dinlenildiğinizi, kendinizi değerli, rahat ve güven içerisinde hissedersiniz. Bu mesleği ne kadar çok sevdiğini ve istediğini bildiğim Gülden; disiplinli, azimli ve kararlı olması ile bütün zorlukların üstesinden gelip hedefine ulaşmış ve bu konuda örnek aldığım bir arkadaşımdır. Bir arkadaş ve meslektaş olarak kendisine çok güvendiğim, kendisini sürekli mesleki açıdan geliştiren ve yenileyen, tam bu mesleğe uygun doğal bir yeteneği olduğunu düşündüğüm Gülden Önder'i ihtiyaç duyan herkese tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

Kafiye DOĞAN Fotoğraf  Psk.Dnş.Kafiye DOĞAN
Konya - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

06-11-2018
 TavsiyeNo: 106551
Gülden samimi, içten, güven veren, işinde prensipli ve başarılarının çok üzerinde olan bir psikologtur. Kendisini Yüksek Lisans sürecinde tanıdım, farklı bir enerjisi vardır başkalarında hissetmediğim. Bu da onu ayrıcalıkla ve aranılır hale getiriyor. Özellikle başarı hikayesini dinlediğimde çok etkilenmiştim ve birçok konuda onu örnek aldım. Onu tanıdığım için çok mutluyum.Hayata farklı pencerelerden bakabilen bir insandır, size güven ve sıcaklığın kapısını aralayacaktır.Yön vermek yerine yön bulmaya ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz demektir.
     1 Beğeni    

 Özlem çolak (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 212.156.114.YBZ

06-11-2018
 TavsiyeNo: 106549
Gülden Önder ile lisans dönemi sırasında tanışma fırsatı buldum. Lisans eğitimi boyunca gerekli bilgi ve biriki edinmek için gösterdiği bütün çabaya yakından tanık oldum. Her zaman azimli ve inançlı, içgörüsü yüksek biriydi bu kişisel özelliklerin yanında daha önceki lisans eğitimi ve deneyimlerinin ona çok şey kattığını düşünüyorum. Sohbet etmesi oldukça keyifli ve her zaman fikirlerini önemsediğim biridir. Kendinizi güven içinde samimi bir ortamda bulacağınıza ve sizin hayatınızda bir yerlere dokunduğunu hissedeceğinize eminim. Lisans ve sonrasındaki süreçte ki birikimiyle her zaman tavsiye edebileceğim bir psikolog.
     Beğenin    

 Yusuf Karataş (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.54.62.YDF

03-11-2018
 TavsiyeNo: 106497
Sevgili Gülden’le lisans eğitiminden tanışıyoruz. Kendisi yaşı,tecrübesi ve önceki lisans hayatının kendisine kattıkları ile ve sonrasında aldığı ve süregelen eğitimleriyle hepimize göre çok mesafe katetti. Azmi, çalışkanlığı ve sorumluluk bilinci sayesinde kısa sürede iyi yerlere gelmeyi başarabildi. Ve bu başarı çizelgesinde üst sıraya gelene dek meslek etiğini çok önemseyen kendi yöneldiği terapi yöntemlerinin dışında ekol olan ve gelişmekte olan terapi yöntemlerini çok yakından takip etti. Bu durum danışanlarına iyi gelecek ve yardımcı olacaktır. Bana ve çevremdekilere de sürekli yardımı olan anlayışlı yargılamayan ve mesleğinde iletişimi kuvvetli olan Gülden mesleğinde de çok başarılı yerlere gelecektir buna inancım sonsuz. Pek.Gülden Önder’i tercih edecekler gerçekten onunla tanışır tanışmaz ne kadar doğru seçim yaptıklarının farkına varacaklardır.
     4 Beğeni    

 Derya şenel demir (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 91.93.112.ZZF

02-11-2018
 TavsiyeNo: 106481
Psikoterapi eğitiminde tanıştığım , çok sevdiğim sevgili arkadaşım ve meslektaşım . Samimiyeti , cana yakınlığı ve güven veren duruşu ile ne kadar güzel bir insan olduğunu sizde göreceksinizdir ☺ Meslekteki çabası , duyarlılığı , ve titizlikle yaptığı çalışmalarıyla da kendinden sıkça bahsettirir. Etik değerlere önem vermesi , mesleğini gerçekten severek icra etmesi ile benim gönlüme taht kurmuş sevgili meslektaşım o benim . Başarısına olan inancımın tam olmasıyla , kendisini herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim ...
     2 Beğeni    

 Büşra Öztürk (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 37.154.141.ZBL

02-11-2018
 TavsiyeNo: 106470
Gülden ile lisans eğitiminden tanışıyorum. Bir arkadaş olarak yüksek içgörüsü, samimiyeti ve sizi ilgiyle dinlemesiyle kendinizi yanında iyi hissettiğiniz bir arkadaş Gülden. Önceki lisans eğitiminin ve öğretmenlik mesleğininde artısı olarak sizi dinlemeyi bilmesi ve kendisini zamanın gerektirdiği şekilde geliştirmesiyle her daim öne çıkıyor. Aldığı eğitimler, sürekli kendisine bir şeyler katması ve yüksek içgörüsüyle size oldukça faydasının olacağını düşündüğüm bir psikolog. Sorumluluklarının bilincinde olan ve yaptığı işi en iyi şekilde yapmaya çalışan biri olarak eminim ki size de oldukça faydası olacaktır. Mesleğimiz fazlasıyla suistimal edildiği bu günlerde kendinizi kolaylıkla emanet edeceğiniz bir psikolog.
     2 Beğeni    

 Büşra Özcan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.184.174.YB

02-11-2018
 TavsiyeNo: 106460
Gülden Önder ile üniversiteden tanışıyorum. Kendisi oldukça saygılı, kaliteli, özgüveni yüksek ve başarılı bir öğrenciydi. Bu özelliklerini eminim ki meslek hayatına da taşıyacaktır. Öğretmenlik geçmişi kendisine başka bir bakış açısı kazandırmakta. Eğitim hayatındaki teorik bilgisi kusursuz olmakla beraber stajlarında gösterdiği pratiğe geçirme başarısı da oldukça üst seviyededir. Bir arkadaş olarak konuştuğunuzda dahi içgörüsünün yüksek olması sebebi ile sizin hayatınızı yakalamayı ve olumlu yönlendirmeler yapabilmeyi başarabilmektedir. Kendisinin teröpotik ilişkide çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Azimli, kararlı, cesur, yardımsever, sabırlı, insan ilişkilerinde başarılı ve bir o kadar da alçakgönüllü bir birey. Bu özelliklerin tümünü toplayıp üstüne bir de aldığı kaliteli eğitimleri eklersek Gülden Önder kesinlikle tavsiye edeceğim bir psikologtur. Bir psikolog adayı olarak alanımızın eğitimi (özellikle lisans) bu yönde olmayan kişilerce oldukça süistimal edildiği günümüzde böyle kaliteli ve işinde gerçekten uzman olan, gerek lisans gerek yükseklisans eğitimlerinde alana yönelik başarısını sergilemiş üstüne uzmanlığına yönelik çeşitli eğitimler almış psikologların tercih edilmesini canı gönülden isterim. Gülden Önder de bu psikologlardan biridir, gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Saygılarımla.
     2 Beğeni    

 Berat Odabaşı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 37.154.137.YBD

01-11-2018
 TavsiyeNo: 106434
Gülden Önder ile okul vasıtasıyla tanıştım. Kendisi çok azimli, başarılı ve düzenli bir kişidir. Sorumlu olduğu her işi zamanında ve gerektiği düzende tamamlar. Mesleki olarak kendisini geliştirmiş ve hala geliştirmeye devam etmektedir. Terapötik ilişkiye verdiği önem sayesinde danışanlar ile olumlu ilişkiler kurmakta ve terapötik süreci sağlıklı bir şekilde sürdürebilme yeteneğine sahiptir. Gerek kuramsal bilgisi gerekse pratik bilgisi kendisini pek çok danışmandan ayırmaktadır. Kendisini tercih edecek olan ve tercih etmeyi düşünen tüm danışanlara Gülden Önderi tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 Berkay (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 213.74.90.ZZW

01-11-2018
 TavsiyeNo: 106429
Lisansta birlikte eğitim aldığım Psk.Gülden Önder'in çalışkanlığına, potansiyeline, gelişmeye açıklığına ve mesleğini ne kadar sevdiğine bizzat şahit oldum. Mezun olmadan önce dahi sadece okuldaki eğitimlerle yetinmeyip becerilerini geliştirmek adına farklı eğitimler de aldığını bilmekteyim. Kendisini geliştirmek ve danışanlarına daha iyi hizmet verebilmek için hala eğitimlerine devam etmektedir. Bu nedenle kendisine başvuran danışanlara en iyi şekilde yardımcı olacağını düşünüyorum. Psikolog arayışında olan, danışmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

Nihan ARDA ALPMAN Fotoğraf  Psk.Nihan ARDA ALPMAN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

31-10-2018
 TavsiyeNo: 106403
Sevgili meslektaşım Gülden hanımı Bütüncül Psikoterapi Eğitiminde tanıma fırsatı buldum. Kendisi güler yüzü ve naifliğiyle çok iyi iletişim kuran bir mizaca sahiptir. İnsana dinlenildiğini,anlaşıldığını hissettirir ve insana değer vererek içten yardım ettiği anlaşılır. Onca mesleki bilgi birikiminin yanı sıra kendisini alanda her zaman yenilemek,danışanlarına daha faydalı olabilmek adına birçok eğitime devam etmektedir. Kendisini yardıma ihtiyaç duyan tüm danışanlara tereddütsüz öneririm.
     3 Beğeni    

Gülden ÖNDER'in Öykü ve Şiirleri Gülden ÖNDER Tarafından Yazılan Öykü ve Şiirler
 • Bahar

 • Gülden ÖNDER'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
  Türk Psikologlar Derneği
  Psikoterapi Enstitüsü Derneği
  Hipnoz Derneği


  » İletişim Bilgileri
  İş Adresleri
  -
  Telefon Numaraları

  Telefon 1 :
  (532) 409 28 28  
  E-Posta
  Kişisel Bilgileri
  Cinsiyeti
  Kadın
  Doğum Tarihi
  1982
  (36 yaşında)
  Doğum Yeri
  Antalya
  Mezun Olduğu Üniversite
  İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji
  Mezuniyet Yılı
  2018
  Hızlı Mesaj Araçları
  -

  Gülden ÖNDER'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
  İngilizce


  Gülden ÖNDER'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
  -

  Gülden ÖNDER Mesleki Videolar Videoları
  -

  sınav kaygısı, okul adaptasyonu, meslek seçimi, kariyer değişikliği, okula uyum, ergenlik sorunları, boşanma, tuvalet eğitimi, alt ıslatma, akran zorbalığı, internet bağımlılığı, ergenlikte aile çatışması, ergen davranım bozukluğu, duygu regülasyonu, duyguları ifade etmek, panik atak, sosyal fobi, depresyon, ilişki problemleri, aldatma, bağlanma sorunları, özgüven sorunu, oyun terapisi, deneyimsel oyun terapisi, çocuklara sınır koyma, terk edilme korkusu, gece terörü, ergenlikte kimlik gelişim, kaygılı anne, uyku eğitimi, mutlu çocuk, sınırlar, tırnak yeme, ayrılık anksiyetesi, yalnızlık, ölüm korkusu, bağlanma, çocuk sağlığı, kaygı, çocuk, ergen terapisti, okul fobisi, motivasyon, ders başarısı, anne, pedogog, ebeveyn, ergen, antalya, psikoterapi


  05:36
  Top