2007'den Bugüne 83,951 Tavsiye, 26,338 Uzman ve 18,773 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Betül ARIKAN
Uzman Klinik Psikolog - Kocaeli
Uzman Psikolog / Öğretim Görevlisi

Betül ARIKAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi7 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

7

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Betül ARIKAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Betül ARIKAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Betül ARIKAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Hoş görü, empatik dinleme, danışanın kendini rahatça ifade edebileceği bir ortam ve koşulsuz saygı ile gerçek sorunlar anlaşılmaya ve çözülmeye başlar ki bu aynı zamanda iyileşmenin de başlaması demektir. Şu an bu sayfada iseniz keyifli bir içsel yolculuğa adım atıyorsunuz demektir. o halde hoş geldiniz..
Betül ARIKAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Betül Arıkan Danışmanlık Merkezi
Ömerağa Mahallesi Soydan İş Merkezi Kat:4 Daire:122
Kocaeli
Uzm.Psk.Betül ARIKAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel whatsapp hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1985 (35 yaşında)
Doğum Yeri : İzmit
Yabancı Dil : İngilizce İyi Seviye
Mezun Olduğu Üniversite
Okan Üniversitesi Psikoloji (2008 Mezunu)
Yüksek Lisans
ESENYURT ÜNİVERSİTESİ KLİNİK PSİKOLOJİ Tezsiz yüksek lisans (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Betül ARIKAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel Danışmanlık
Ergenlik Sorunları Danışmanlığı
Aile Çift ve Evlilik Danışmanlığı
İlişki Sorunları Danışmanlığı
Çocuklarda Tırnak Yeme, Alt Islatma
Cinsel Danışmanlık
Panik Atak ve Anksiyete Problemleri
Tüm Psikolojik Problemler

Betül ARIKAN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Betül ARIKAN'ın Özgeçmişi
Okan Üniversitesi Psikoloji bölümden 2008 yılında mezun olduktan sonra Esenyurt Üniversitesinde Klinik Yüksek Lisans Programını başarıyla tamamlamıştır.
Sırasıyla;
- Özel Konak Hastanesi,
- Özel Kocaeli Tıp Merkezi,
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı çeşitli kurum ve kuruluşlarda 10 yıllık mesleki deneyiminden sonra İzmit'te bulunan ve kendisine ait olan Danışmanlık merkezinde danışanlarıyla birlikte mesleki çalışmalarına devam etmedir.
Aynı zamanda yarı zamanlı olarak Nişantaşı Üniversitesinde psikoloji bölümü öğrencilerine ders vermekte olup öğretim görevlisi ünvanına sahiptir.
www.betularikan.net

- Kayıp Yas Süreci
- Panik Atak Bozukluğu
- Bireysel ve Çift Danışmanlığı
- Ergenlik Sorunları
- Gebelik sonrası depresyon
- İlişki Sorunları

Betül ARIKAN'ın Makaleleri Betül ARIKAN'ın Makale ve Yazıları
2 Yazı/Döküman

Betül ARIKAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
M.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Mart.2019
TavsiyeNo: 108620
Betül Hocam ile bir arkadaşımın tavsiyesi sayesinde tanıştım. Hem iş hayatımda hem de özel hayatımda zorluk çektiğim, benim için sancılı bir dönemdi. Betül Hocam ile düzenli olarak görüşmeye başladıktan çok kısa süre sonra olaylara ve içinde bulunduğum duruma bakışım değişti. Betül Hocam’ın sayesinde daha sakin, sabırlı ve olumlu düşünen birisine dönüştüm. Her geçen gün kendime olan güvenim ve saygım arttı. Yeniden başlamama yardım ettiği için hocama minnettarım.
     1 Beğeni    
S.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108405
Ben öncelikle Betül hanıma teşekkür borçluyum. Kendim de bir doktor olarak anksiyete problemim nedeniyle uzun yılllar çeşitli psikolog ve psikiyatristlere başvurmuştum. Sonunda gene bir psikiyatrist arkadaşımın yönlendirmesi ile Betül hanımla tanıştım. Kognitif terapi uygulayan çok az uzman olduğunu biliyodum. Betül hanım da bunların başında geliyo gerçekten kendisine minnettarım. Kısa sürede beni sağlığıma kavuşturduğu için. Çok uzun yıllar terapi görüp bir sonuç alamamıştım, Betül hanım kısa sürede sorunumu halletti. Herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Ş.D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108284
Bir genç kız annesi olarak özellikle kızımın ergenlik döneminde Betül hanımın engin deneyimlerinden faydalandım. Kendisiyle tanışmamız yine aynı sorundan muzdarip bir arkadaşım sayesinde oldu. Kızımla iletişimimde en çıkmazda olduğum zamanlarda Betül hocam hep imdadıma yetişti. Bazen çok büyüttüğüm sorunları aslında herkesin yaşadığını bu konuda yalnız olmadığımı her seansta özveriyle bana anlattı ve gerçekten aydınlanmamı sağladı. Profesyonel duruşunun yanında mizahi yönü ve yüksek empati kurma yeteneği beni oldukça etkiledi ve kimseyle paylaşamadığım konuları kendisine rahatça anlatabildim. Böylesine değerli bir uzmanı yanımda hissettiğim için çok mutluyum ve kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
S. Ö
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108212
Hayatımda ilk defa çaresiz bir dertle karşılaştığım bir anda tanıştım Betül hanım ile... Canımdan çok sevdiğim annemin kötü bir hastalığa yakalandığını öğrenmiştim ve önümüzde zor bir tedavi süreci bizi bekliyordu. Yaşama sevinciyle dolu anneme bu hastalığı hiç yakıştıramamıştım, annemin hep korktuğu şey başına gelmişti ve bu onun kaldırabileceği birşey değildi, bu hastalığı içimde saklamalıydım ve tedavi sürecini anneme hissettirmeden atlatmam gerekiyordu, bu noktada profes bir desteğe ihtiyacım vardı. Yakın bir dostumun tavsiyesi ile Betül hanıma gittim ve iyiki gitmişim, bu süreçte bana ve anneme çok destek oldu, profosyenel önerileri, tavsiyeleri ve yönlendirmelerinin yanında içten ve samimiyeti bana çok destek oldu ve hep "yalnız değilsin" i hissettirdi bana. Sürecin sonunda canımdan çok sevdiğim annemi kaybettim ama bu süreci sağlıklı bir şekilde yaşamama, kabullenme, kayıp, yas süreçlerini sağlıklı geçirmeme destek oldu Betül hanım, hastalığı ilk öğrendiğimde sonucu biliyordum ve Betül hanıma rastlamasaydım annemden sonra ben de yaşamayı düşünmüyordum. Betül hanım benim hayata tutunmama, yeniden sevmeme, aşık olmama, hayatı sevgiyle yaşamama yardımcı oldu, bana herşeye rağmen yaşamak güzelmiş dedirtti, ona çok çok minnettarım ve teşekkür ediyorum. Tanıdığım tanımadığım herkese gözüm kapalı tavsiye ederim Betül hanımı, onun pozitif enerjisi bütün negatif enerjileri yok ediyor. Hayatınızın güzelleşmesi için, mutlaka Betül hanıma gidin.
     6 Beğeni    
P.O.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108210
Betül hanım ile üç yıl önce tanışma fırsatı buldum. Özellikle üniversite dönemimde oluşan ve iş bulma kaygısıyla yoğun bir şekilde artan anksiyete bozukluğum bana bir uzmandan yardım almam gerektiğini gösterdi ve çok şanslıyım ki bir arkadaşımın önerisi ile Betül Hanımı buldum. Normalde doktora giderken bile cekimser davranırken onunla görüşmelerimin bir an önce gelmesini istedim. Her seansta beni bıkmadan, hep ilgiyle dinledi ve gün be gün anksiyetemi yenmemi sağladı. Samimiyetinin yanında inanılmaz bir şekilde bilgiyle donanmış olması ve sürekli gelişime açık olması gerçekten hayranlık uyandıracak cinsten. Güler yüzü, donanımı ve idealistliği onu her zaman tercih etme sebebim olacaktır. Başarılarının devamını diliyorum.
     6 Beğeni    
Aslıhan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108177
Çok zor süreçler yaşadım bir doktorumun tavsiyesi ile Betül hanımı buldum ve bana çok ama çok iyi geldi... Gönül rahatlığı ile kendisine gidebilirsiniz... çok sıcak kanlı içtenliği samimiyeti ile sımsıcak bir bağ kuruyor... doğru yerde olduğunuzu bir kez daha anlayabiliyorsunuz.. hiç usanmadan dinliyor cevaplıyor tüm sorularını.. çok pinpirikli biriyimdir Betül Hanım benim gibi zor birine iyi geldiyse daha mükemmel birşey olamaz...Bu yüzden minnettarım en kötü günlerimi atlatabildiysem bundan sonrası daha kolay ve daha güzel olacak.. Hayata mutlu bakabiliyorsam yaşama dair umutlarım varsa yüzlerce kez binlerce kez teşekkürü hak ediyor Betül Hanım iyi ki varsınız çok iyi geldiniz bana
     8 Beğeni    
E.T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108174
Zonguldak’ta görev yaptığı esnada yaklaşık bir yıl boyunca danışanıydım. Kendisi tanıdığım en profesyonel insanlardan birisi. Daha önce görüştüğüm psikologlar arasında kendimi en iyi ifade edebildiğim ve beni en iyi anlayanıydı. Onu ayıran en önemli özellik kendini sürekli geliştirmesi ve hiç bir zaman en iyisi olduğunu kabul etmemesiydi. Güler yüzlülüğü, neşesi be her zaman pozitif oluşu onunla her görüştüğümde çok mutlu ve yenilenmiş bir şekilde ayrılmamı sağlardı. Hamilelik dönemimde ilaç kullanamadığımdan yaşadığım anksiyete sorununun kendisiyle en iyi şekilde üstesinden geldim. Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Mükemmel bir psikolog.
     5 Beğeni    

Betül ARIKAN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : fotoğrafçılık, deneme yazıları yazma

Sevdigi Muzikler : klasik müzik

Sevdigi Sözler : "açılmayacak hiçbir kapı yoktur, sen yeter ki doğru çalmayı bil"


Betül ARIKAN'ın Kitap ve Yayinlari Betül ARIKAN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Bir Vaka Üzerinden Ensest, Kayıp-Yas Sürecinin Majör Depresyonda incelenmesi isimli makale

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Betül Arıkan Danışmanlık Merkezi
Ömerağa Mahallesi Soydan İş Merkezi Kat:4 Daire:122
Kocaeli
Uzm.Psk.Betül ARIKAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(530) 913 53 11
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1985
(35 yaşında)
Doğum Yeri
İzmit
Mezun Olduğu Üniversite
Okan Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2008
(12 yıl önce)
Yüksek Lisans
ESENYURT ÜNİVERSİTESİ KLİNİK PSİKOLOJİ Tezsiz yüksek lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı

Uzm.Psk.Betül ARIKAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce İyi Seviye

Betül ARIKAN Mesleki Videolar Videoları
-

17:12
Top