2007'den Bugüne 92,576 Tavsiye, 28,262 Uzman ve 20,023 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Sergen AKBAY
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul

Sergen AKBAY Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi7 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

7

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sergen AKBAY Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Sergen AKBAY'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sergen AKBAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Berfin AKANNAÇUzm.Psk.Berfin AKANNAÇ
Berfin aynı okuldan mezun olduğum, çok değerli bir meslektaşımdır. Kendisi özel hayatında da mesleğinden bağımsız olarak birlikte olduğu tüm insanları...

 
Sergen AKBAY'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Oliva Danışmanlık
Koyunbaba Mahallesi Zeki Üngör Sk. Bodrum
Muğla
Uzm.Psk.Sergen AKBAY internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel linkedin hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Işık Üniversitesi- Psikoloji (2018 Mezunu)
Yüksek Lisans
Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2020 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Sergen AKBAY Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Psikoterapi, kişilerin geçmiş ilişkileri ile şekillenmiş iç dünyaları hakkında farkındalık oluşturmalarına, sorunlarını anlamalarına ve çözmelerine yardımcı olan terapötik bir süreçtir. Bu süreç, psikolojik rahatsızlıklarları olan kişilerin geçmiş ve şimdiki ilişkileri üzerindeki etkileri olan karmaşık, derin ve genellikle bilinçdışına dayalı duygusal, ilişkisel ve kişisel sorunlarını anlamalarına ve değiştirmelerine yardımcı olarak sıkıntılarını hafifletmeyi amaçlamaktadır. Bireysel psikoterapi desteği, alanında uzman bir klinik psikoloğun grup, aile veya çift olarak değil, kişinin kendisi ile bire bir ilgilendiği seanslara girer. Görüşmeler ise danışanların isteğine göre yüz yüze veya online olarak planlanmaktadır. Sergen Akbay EMDR, Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Dinamik Psikoterapi ekollerinden yararlanarak danışanlarıyla Halkalı-Atakent ve Levent-Beşiktaş bölgesinde seanslarını yürütmektedir.

- Travma
- Depresyon
- Kayıp ve Yas...[Devamı...]

Sergen AKBAY Özgeçmis CV Uzm.Psk.Sergen AKBAY'ın Özgeçmişi
Başarı bursuyla okuduğu FMV Işık Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Mezuniyetin ardından uzmanlığını aynı üniversitenin Klinik Psikoloji tezli programında tamamladı. Yüksek lisans tezi kapsamında, bireylerin geçmişte algıladıkları ebeveyn davranışlarının bugün sahip oldukları kişilerarası problemler ve kişilik özellikleri ile ilişkisini inceleyen bilimsel bir araştırma yürüttü....[Devamı...]

Sergen AKBAY Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Taylan ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Eylül.2021
TavsiyeNo: 121435
12. sınıfta sınav senemde hem obsesif kompulsif bozukluğumla, hem sınav stresimle hem de ailevi problemlerle baş etmeyi öğretti ve her konuda bana çok yardımcı oldu. Şu anda annemle de babamla da ilişkim çok daha iyi. Sergen Bey'in tamamen profesyonel ama samimi tavrı ve davranışlarıyla hayatım değişti, daha güçlü ve iyi bir insanım artık. İlk psikolog deneyimim değildi ama şimdiye kadar bana en çok faydası dokunan psikolog oldu. Sergen Bey gerçekten hayatımda büyük bir yer edindi ve sayesinde mental açıdan çok daha sağlıklı bir insan oldum, kesinlikle tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
Müveddet Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118355
Daha önce kaygılarım için 1 yıl bir terapi almıştım, pek verimli geçmediğini düşünüyordum. Sergen beyle 7 görüşme yaptık, kendisiyle panik ataklarım için EMDR terapisi yapıyoruz. Çok faydasını gördüm, hem oturduğum yerde bir uzman psikolog olması hem de kendisinin sıcakkanlılığı ve güven verici ses tonu beni çok rahatlattı. Kaygılarımda yaptığımız çalışmalarla başlangıca göre %60 gibi azaldı. Çalışmaya bir süre daha devam etmek istiyorum zaten kendisi de öyle uygun görüyor. İnternette olduğunu görünce herkese güvenilir bir uzman olan sergen beyi gözüm kapalı olarak önermek istedim.
     3 Beğeni    
Ayşe K.
30.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116751
Gece uyanmalarım vardı nefes alamıyormuşum gibi sanki kötü bişeyler olcakmış gibi uyanıyodum. İlk başlarda 2 3 gecede bir oluyodu sonra neredeyse her gece olmaya başladı. Sonra gündüzleri benzer şeyler yaşamaya başladım sürekli soluk soluğa hastane geziyordum. Psikiyatrist terapi alman gerekiyor dedi bende Sergen beye bir arkadaşım tavsiyesiyle başladım inanamadım ilk seans yaşadıklarımı başından sonuna başkasının ağzından duyunca çok şaşırdım meğer panik atak geçiriyormuşum. Daha sonra bana EMDR önderdi. Geçmiş travmalarımı çalışıyoruz bir aydır beni etkilememiştir dediğim ne varsa aslında beni nasıl etkilemiş kendisiyle öğrendim. Panik ataklarım çok çok azaldı en önemlisi artık neyden kaynaklandıklarını biliyorum. Kendisine bu süreçte terapistim olduğu için teşekkür ederim. Ailemin olması gereken desteği sizden aldım ve benim gibi problemleri olanlara geçmişiyle yüzleşmeler için sergen beyi öneriyorum. Bazen insanlar hatta psikolog gibi konuştuğumu söylüyorr :)
     4 Beğeni    
Berfin AKANNAÇ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
23.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115721
Sevgili meslektaşım Sergen Akbay ile tanışıklığımız yüksek lisans dönemine dayanmaktadır. Kendisi ile yoğun bilgi alışverişleri yapmaya başladığımız dönemde karşılıklı yoğun fayda gördüğümüzü fark ettim. Ve bu farkındalıkla Sergen Bey ile bilgi alışverişlerimizi devam ettirme yönünde istekli oldum. Kendisi ile kitap tartışabildiğim, vaka analizi yapabildiğim, terapi ekolleri üzerine yoğun zihinsel sorgulamalar içine girebildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Meslek alanında kendisini çok kıymetli ve değerli buluyorum. Verdiği emeklere bizzat şahit olduğum için güvenilirliği konusunda tek bir endişem yoktur. Etik ilkeler sebebi ile takip edemediğim danışan adaylarını hiç şüphe etmeden kendisine yönlendirirken, içim hep ferah oluyor! Etik ilkelere sahip çıktığı, yoğun emekler verdiği, bilgi almaya ve vermeye hep çok açık olduğu için alandan biri olarak kendisine teşekkür ediyor ve psikolojik destek almak için Sergen Akbay’ ı tercih etme niyeti olan tüm insanlara büyük samimiyet ile tavsiye ediyorum. Uzm. Psk. Berfin Akannaç
     5 Beğeni    
Berin KIRANLI Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
21.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115671
Sergen Bey ile takriben 8 haftalık bir süreç boyunca danışmanlık yaptık. İlk geldiğimde kendimi nasıl ifade edeceğimi bilmiyordum, sorunlarımı nasıl çözeceğim konusunda bocalıyordum ve gerek ailemle gerek arkadaşlarımla sıkıntılar yaşıyordum. Başta hep ben konuşuyorum ama o pek konuşmuyor diye düşünüp içten içe kızıyordum ancak aslında bunun terapinin bir parçası olduğunu 8 haftanın sonunda kendimde gördüğüm değişimlerle farkına vardım. Kısa bir süre birlikte olabildiğimizden ötürü ilk geldiğimden en sondaki halim arasında uçurum olmasa da onun sayesinde iyi bir ilerleme kaydettim. Ondan tekrar danışmanlık alma fırsatım olsa mutlaka almak isterim. Her daim büyük dikkatle dinleyip benimle ilgili detayları unutmaması, ilgili oluşu terapiler boyunca beni güvende hissettirdi. Burası aracılığıyla da diğer kişilere onu rahatlıkla tavsiye edebilirim.
     6 Beğeni    
Melike
21.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115669
Her yeni mezun gibi bundan sonrası ne olacak kaygılarıyla dolu bir süreçte Sergen beyle görüşmeye başladım. Süreç başlarken ne konuşacağımı bile bilmiyordum. Gittiğim her seansta gördüm ki konuşacak ne çok şey varmış. Birisinin sizi can kulağıyla dinliyor olması, bir saate yakın süre boyunca sadece kendinizi konuşuyor olmanız o kadar kıymetli ki daha ilk seansta hissediyor insan. Bu süreci oldukça profesyonel ve samimi birisi olan Sergen beyin kendisiyle geçirmiş olmaktan çok memnunum. Kim olduğumu, olaylara nasıl baktığımı çok daha iyi fark etmemi sağladı. Sayesinde daha bilinçli ve huzurlu bir hayat yaşıyorum.
     5 Beğeni    
Erhan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115663
Sergen Beyle yaklaşık üç dört aydır görüşüyoruz. İlk seansı yapmadan önce kendisinin genç olması ile ilgili tereddütlerim vardı. Hatta bunu kendisine de ilettim. Ama ilk seanstan itibaren söylediklerinin altını doldurması, gerektiğinde bilimsel bakış açısı sunması ve en önemlisi sıcakkanlı ve güler yüzlülüğü ile ne kadar dolu olduğunu anladım. Kendisine ilk başvurduğumda yoğun kaygılarım ve sebebini bilmediğim öfke patlamalarım vardı. Şuan kaygılarım fazlasıyla azaldı ve öfke patlamalarımın aslında nelerden kaynaklandığını görebiliyorum. Kendisine çok teşekkür ederim en önemlisi bana kendimi sevebilmenin mümkün olduğunu gösterdiği ve her yaşadığımın benim suçum ve kontrolümde olmadığını gösterdiği için minnettarım.
     7 Beğeni    

Sergen AKBAY'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sergen AKBAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Berfin AKANNAÇ
Uzm.Psk.Berfin AKANNAÇ
Berfin aynı okuldan mezun olduğum, çok değerli bir meslektaşımdır. Kendisi özel hayatında da mesleğinden bağımsız olarak birlikte olduğu tüm insanları...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Oliva Danışmanlık
Koyunbaba Mahallesi Zeki Üngör Sk. Bodrum
Muğla
Uzm.Psk.Sergen AKBAY internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(530) 119 85 50  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Işık Üniversitesi- Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2018
(6 yıl önce)
Yüksek Lisans
Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2020 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel linkedin hesabı

Uzm.Psk.Sergen AKBAY Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Sergen AKBAY Mesleki Videolar Videoları
-

11:18
Top