2007'den Bugüne 85,185 Tavsiye, 26,639 Uzman ve 18,975 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Esra TOPRAK
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul
Yetişkin, Çift Ve Aile Terapisti

Esra TOPRAK Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi10 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

10

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Esra TOPRAK'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Esra TOPRAK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Esra TOPRAK'ın İletişim Bilgileri
Uzm.Psk.Esra TOPRAK internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kurumsal whatsapp hesabı

Kişisel Bilgileri
Doğum Tarihi : 1977 (43 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü (2008 Mezunu)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Esra TOPRAK Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel ve çift psikoterapisi alanında uzmanlaşan bir klinik psikologdur. Depresyon, panik bozukluk, kaygı bozuklukları, fobiler ve somatizasyon sorunlarının yanısıra, sosyal, duygusal, iş ve aile ilişkilerinde yaşanan çatışmalar, yoğun korkular, öfke ve utanç duyguları ve bunların sonucunda gelişen yalnızlık, boşluk ve değersizlik duyguları üzerinde çalışmaktadır.

Esra TOPRAK Özgeçmis CV Uzm.Psk.Esra TOPRAK'ın Özgeçmişi
Klinik Psikolog Esra Toprak, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden ve eş zamanlı olarak aynı üniversitenin Felsefe bölümünden 2008 yılında dereceyle mezun olmuş ve Klinik Psikoloji yüksek lisans programını Okan Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Lisans eğitimi sırasında, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Sosyal Psikiyatri servisinde iki yıl staj ve gözlem çalışmaları yaptıktan sonra, üç yıl özel bir hastanede psikoterapist olarak çalışmıştır. 2012 - 2019 yıllları arasında anaokullarında yönetici ve kurum psikoloğu olarak da görev yapan Esra Toprak, 2008 yılından bu yana yetişkinler, çocuklar, ve ailelerle sürdürdüğü çalışmalarını, şu anda Tarabya' daki özel bir klinikte sürdürmektedir.

Türk Psikologlar Derneği’nden Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Bilişsel Davranışçı Görüşme, Değerlendirme ve Tedavi Teknikleri Eğitimi ve Gevşeme Teknikleri Eğitimi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğinde, Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapisi Eğitimi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (Child - Centered Play Therapy) Eğitimi almıştır. Avrupa Aile Terapisi Derneği (EFTA - European Family Therapy Association) tarafından sertifikalanan, Aile ve Çift Terapisi eğitimine halen devam etmektedir.

Esra Toprak aynı zamanda Pusulacık projesinin kurucusudur.
Ebeveyn - çocuk ilişkisine yönelik ilişki ve oyun odaklı uygulamalar içeren bir hizmet ve ürün olan Pusulacık, 2020 yılında Türkiye genelinde ailelerle buluşacaktır.

Esra TOPRAK Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
N.S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116462
Ben iş yerinde en ufak bir sorun olsa, bir şeyin çözümü biraz gecikse, çözülene kadar sıkıntı yaşıyordum. Çözülene kadar endişeleniyordum, çözülene kadar geçen aradaki günler sürekli ne olacak şimdi, bu iş ne zaman tamamlanacak, neden cevap gelmedi, niye gecikti ki gibi sorular kafamda dönüp duruyordu. Ve o aralıkta keyif alamıyordum yaşadıklarımdan. Tabii bu durum evi de etkiliyordu. Esra Hanım’a internette araştırma yaparken rastladım. Başladıktan sonra isabetli bir karar verdiğimi anladım. Anlaşılır mıyım diye düşünürken, anlattıklarımı sanki ben yaşarken yanımdaymışcasına anladı ve analizleriyle düşüncelerimin *onun deyimiyle farklı bir gözlükle bakıldığında* bambaşka bir şekilde dönüşebildiğini fark etmemi sağladı. Profesyonel, anlaşılır ve samimi tavrı ile kısa zamanda uzun bir yol aldık. Sezgilerime güvenip onu seçmem çok yerinde bir kararmış. Gidebiliyorsanız, kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
N. E.
15.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116455
Esra Toprak ile tanışıklığım yıllar öncesine dayanıyor ve aradan geçen yıllar içerisinde, bir arkadaş olarak onun dostluğuna, bir psikolog olarak onun mesleğine duyduğu sevgiye ve içtenliğine olan saygım giderek daha da büyüyor. Geniş vizyonu, her zaman bağlı olduğu meslek etiği, kitaplara olan düşkünlüğü, psikoloji biliminde akademik repertuarını ve deneyimlerini her zaman bir üst boyuta taşımak üzere almış ve almakta olduğu sayısız eğitimler takdire şayandır. Ele aldığı bir problemi çözümlemeden bırakmamak gibi bir kararlılığa sahip olmasi, arkadaşımın en belirgin özelliklerinden birisidir. Tanışıklığımızın sebebi ve ortak sohbetlerimizin konusu olan bilim ve çocuk sevgimize, Esra'yı bir dost olarak bana kazandırdığı için çok şey borçluyum. İyi ki varsın sevgili Esra Toprak. İyi ki arkadaşımsın ve biliyorum ki yalnızca benim değil, sen ayrıca tüm danışanlarının da yaşamında iz bırakan ve bırakacak olan ender kişilerden birisin. Enerjin, içtenliğin ve azmin için her daim teşekkürler..
     1 Beğeni    
Ö.Y
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116451
Esra Hanım’a bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittim. İlişkilerimde sürekli problemler yaşıyordum. Zamanla aslında hem iş yerimde hem de ev düzenimde hep daha iyi olmayı, daha iyisini yapmayı istememle ilgili stres ve zorlukların, ilişkilerimde yaşadığım problemlerle bağlantılı olduğunu gördüm. Başarılıydım ama yalnızdım. Seanslarda zamanla bir kısırdöngünün içinde sıkışıp kaldığımı gördüm ve fark ettiklerim beni hem şaşırttı hem de sarstı. İlişkilerim yolunda gitmedikçe daha çok işkolik oluyordum mesela bunu gördüm. Yaşadıklarımın birbiriyle ne kadar bağlantılı olduğunu yavaş yavaş fark ettim. Sanki sisli puslu anlamlandıramadığım şeyler vardı, berraklaştı netleşti kolay olmadı tabii. Esra Hanım’ın, bu zor süreci çözmemde ve sindirmemde hep yanımda hissettiğim bir duruşu vardı. Arkadaşım bana tavsiye etmişti, ben de ihtiyaç duyanlara ederim.
     1 Beğeni    
Tuba Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ocak.2020
TavsiyeNo: 113278
Ben en çok iş hayatımda hayır diyememe, ve bu sebeple sürekli işverenler tarafından mesleğim dışında gereğinden fazla verilen işyükü ve bana karşı yapılan baskı yüzünden artık bu stresi kaldıramadığım için Esra hanımla beraber kişiliğimi, kendimi nasıl ifade etmem gerektiği üzerine başladık bu maceraya, aslında düşündüğimden farklı sorunlarımın olduğu keşfettik beraber, ben 2-3 ay gibi kısa bir sürede kendi fikirlerim üzerinde diretebilen biri olöaya başladığımı ve bunun sonucunun kötü bir şey olmadığını yaşayarak tecrübe etmeye başladım. Daha yolun başındayız ama bence güzel ilerliyoruz. İlgisi ve insanı rahatlatan ses tonu birleşince zaten geriside çorap söküğü gibi geliyor
     1 Beğeni    
Seyide YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109695
Esra Hanim’i kizimin okulununun mudiresi oldugu zaman tanima firsatim oldu. Fakat sonrasinda, Esra Hanim’in kariyerine farkli bir yerde devam etmesiyle ve ikinci dogumumla birlikte beni ele geciren lohusa depresyonum zamani kendisine danisan olarak basvurdum. Olaylara butuncul yaklasimi, makul ve abartidan uzak cozum arayisi, her telefon acisinda size enerji veren sakin ve “harikayim” diyen sesi insana ilham verir. Ayrica Esra hanimin insanin ruhuna iyi gelen insani, samimi ve meslegi disinda kendinde var olan bilge tarafi sizi bir dost, arkadas samimiyetiyle sarar, size cok iyi gelir. Siz aramasaniz da, “sizi merak ettim” der, o sizi arar. Sadece meslek icabi, zoraki bir iletisimde olmadiginizi hissettirir. Cocuk ve ergen psikolojisinde gercekten uzman bir destek ariyorsaniz, Esra Hanim’a gozunuz kapali guvenebilirsiniz.
     1 Beğeni    
E.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109323
Esra Hanıma oğlumun okul arkadaşının annesinin tavsiyesi ile gittik. Internette hakkında pek birşey yoktu. Tanışınca öğrendim ki uzun yıllar okullarda çocuklarla ve ailelerle çalışmış. Oğlumuzun dersleri dinlememesi, derste sürekli hareket etmesi yüzünden eve şikayetler gelmesi bizi çok yoruyordu, evdede sürekli bir gerginlik yaşıyordk. Çok dağınıktı, defalarca uyarmadan bir işi yapmıyordu. Öğretmenden izin almadan konuşması, kıpır kıpır olması okulda sınıf düzenini bozuyordu. Kendi istediklerinin olması konusunda ısrarcı olan tavrıda, arkadaşlarıyla ilişkisini bozuyordu. Dersi dinlemediği için dersleride iyi gitmiyordu oğlumuzun. Ne yapacağımızı şaşırmıştık artık. Esra Hanım oğlumuzla ve bizimle seanslar yaparken, bizden izin alarak zaman zaman okuldaki öğretmeleriyle ve rehberlik servisiyle de görüşmeler yaptı. Bu bizi çok etkiledi gerçekten. Aslında sonradan farkettikki sadece oğlumuzun değil, hepimizin hayatı olumlu olarak değişiyordu, hepimize dokunuyordu. Evimizin, oğlumuzun odasının fotoğraflarını istedi, oğlumuz için nasıl düzenlemeler yapabileceğimize birlikte karar verdik. Pratik ve gerçekçi çözümler önerdi, uygularken zorlanmadık. Profesyonel insanlarında samimi, içten, bazen komik olabileceğini görebileceğiniz birisidir. Oğlumuz da çok sevdi onu. Ne zaman Esra ablaya gidicez diye soruyordu sürekli. Daha önce gittiğimiz bir psikolog daha çok bize oğlumuza nasıl davranmamız gerektiğini anlatıyodu, birkaç çalışma kitabı önermişti, sonuç alamadık açıkçası. Esra Hanım bu süreçte bizi psikiyatriste de yönlendirdi. Bize oğlumuzun neden dikkati konusunda zorlandığını, hareketliliğinin nedenlerini, büyüdükçe nasıl değişimler olabileceğini, zaman içinde nelerin nasıl dönüşebileceğini, oğlumuzun düşünme şeklinin beynin işleyiş biçimiyle ilişkisini benzetmelerle, metaforlarla o kadar güzel ve tane tane anlattıki, kafamızdaki birçok sorunun cevabını, sorunlarımızın çözümünü bulduk. Anne baba olarak kendinizi kötü hissetmeden yardım alabileceğiniz, güçlü ve güven veren bir duruşu olan, uzmanlığının hakkını veren Esra Hanımı ihtiyacı olan herkese öneririm.
     4 Beğeni    
Meltem E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Mart.2019
TavsiyeNo: 108924
Esra hanim bizim kiymetli psikoloğumuz,ona cok sey borcluyum, tavsiye ederim hemde her anne babaya her cocuga Kizima tek basina bakan bir anne olarak annemin ardindan babami da kaybettikten sonra dustugum kaos,uzuntu ve yas surecimde cikmaza girdim, kizim bu surecten yara almadan ciksin diye cabalarken bir tavsiye uzerine tanistim kendisi ile. Kizimla surekli birarada ve tek basimiza olmamizdan kaynaklanan bagimli bir durum olusmaya baslamisti ve benden baska kimseye gitmeme, her an benimle olma artik ayrilik kaygisina dogru gidiyordu ki o sirada Esra hn bizim hayatimiza girdi ve o kadar guzel dokundu ki herseyi kisa zamanda toparladik ve yoluna soktuk Yontemleri yaklasimi tavsiyeleri fikirleri o kadar dogru ve o kadar sihirliki benim hayatima kadar geldi etkileri. Tek basima yardimsiz cocuk buyutmek cok zordu ama bu sureci Esra hanimla yoluna koyduk Sonrasinda kizimin krese alismasinda yasi geregi yasadigi korkularinda calistik birlikte. Onun yontemleri tavsiye ettigi seminerler ve kitaplarla sorunsuz hallettik herseyi. Okula mutlu giden sevecen mutlu bir cocuk kizim hic yara almadi sayesinde. Simdilerde yatak ayirma ve tuvalet egitimi konusunda bize yardimci oluyor ve ben hep hayatimizda olsun istiyorum bir anne olarak, sizi rahatlatan kaygilarinizi dindiren bir uzman herkese tavsiye ederim evt hem bilgili hem naif hem de icten sizi cok iyi dinleyen cocugunuzu cok iyi gozlemleyen bir uzman. Cok tesekkurler Esra Hanim...
     4 Beğeni    
Ornela DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
11.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108249
Esra hanımın eski öğrencisinin annesiyim. Oğlumun okuduğu okulda yönetici olduğu yıllarda bizim için paha biçilemez bir danışman olmuştu, hala da olmaya devam ediyor. Çocuk ve ergen psikolojisi konusunda yaklaşımını ve bilgilerini çok değerli bulduğum Esra hanım çocuğu değerlendirirken aileyi, etrafındaki olayları ve değişkenleri, çocuğun karakterini ve zekasını, ebeveynlerin ve öğretmenlerin yaklaşımını bir bütün olarak değerlendirip ütopik olmayan öneriler ve çözümler sunar. Oğlumun yapısına ve beklentilerine uygun eğitim kararları almamızdan, çift dilli/kültürlü bir ailede büyütürken karşılaştığımız zorlukları aşma, aile büyüklerimizi kayıp sonrası sürecini yönetmemize kadar hassas ve oğlum için önemli konularda güvendiğim Esra hanımın bir de insanın kalbine dokunan o samimi, güven veren, bilge tarafı var ki ancak danışma fırsatınız olursa tanık olursunuz. Çocuk ve ergen psikolojisi konusunda profesyonel fakat hayatın gerçeklerine dayalı ve uzun vadeli çözüm için destek arıyorsanız Esra hanımın doğru danışman olduğuna inanıyorum. Sevgilerimle...
     4 Beğeni    
Yasemin Kara
28.Ocak.2019
TavsiyeNo: 108037
Sevgili Esra'yla yıllar çnce bir yurt dışı gezisinde tanıştık. Doğaya, can' a, canlıya, insana, hayata bakışı, felsefi ve psikolojik donanımı beni çok etkiledi. Cemal Süreyya' nın "Bazı insanların ruhlarının denize kıyısı var sahiden. Onlarla konuşunca sanki bacaklarını denize nazır uzatıp huzur buluyorsun." dediği türden biridir. Gerçekçi ve abartılı olmayan güçlü bir dil ve üslup ile, nokta atışı çözümleriyle harika bir mentordur. Ebeveynlerin her şeyi bilmek zorunda olmadığını, ebeveynlerde zaman zaman görülen suçluluk duygusunun ve ebeveynlerin bazen çocuklarından sıkıntı duyması gibi durumların gayet doğal olduğunu söyleyerek annelik yolculuğumda bana farklı bir bakış, farklı bir ses olmuştur. Ebeveyn-çocuk sürecine ilişkin derin anlayışı, bilgisi ve donanımı nedeniyle, ihtiyaç duyan herkese tavsiye ederim. Yolun açık olsun arkadaşım...
     5 Beğeni    
Melek
25.Ocak.2019
TavsiyeNo: 108010
Esra ile yollarımız bir gezide kesişti. Sohbet ve paylaşımlarımız gezi sonrasında görüşmemize arkadaş olmamıza vesile oldu. Esra’nın iletişime açık olması ve samimi olması arkadaş olmamda en önemli etkenler olmuştur. Ne zaman ihtiyaç duysam değerli fikir ve önerileriyle rahatlatmışır beni. Tanıdıklarımla ilgili sorunlar olduğunda da çözüme yönelik değerlendirmeler yapmakla kalmaz, gerekli yönlendirmelerle probleme dair farklı bakış açıları sunar.
     4 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Esra TOPRAK internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(544) 795 96 94
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Doğum Tarihi
1977
(43 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2008
(12 yıl önce)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kurumsal whatsapp hesabı

Uzm.Psk.Esra TOPRAK Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Esra TOPRAK Mesleki Videolar Videoları
-

03:54
Top