2007'den Bugüne 83,587 Tavsiye, 26,252 Uzman ve 18,649 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sevilay GÜL
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul
Uzman Klinik Psikolog - Academy of Cognitive Therapy Diplomate

Sevilay GÜL Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi19 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

19

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sevilay GÜL Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(%50.0 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Sevilay GÜL'ün Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sevilay GÜL'ün Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Sevilay GÜL'ün İletişim Bilgileri
Uzm.Psk.Sevilay GÜL internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
0(533) 437 35 08  
Kişisel linkedin hesabı

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Koç Üniversitesi Psikoloji (2011 Mezunu)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2015) ve Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Sevilay GÜL Özgeçmis CV Uzm.Psk.Sevilay GÜL'ün Özgeçmişi
Academy of Cognitive Therapy sertifikalı Diplomate Kognitif Terapist
Öğretim Görevlisi (Yarı Zamanlı)

Lise – Cağaloğlu Anadolu Lisesi
Lisans – Koç Üniversitesi Psikoloji
Yüksek Lisans – Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji
Doktora – Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji (Devam Ediyor)

Bilişsel davranışçı terapi alanında yüksek lisans eğitimine ek olarak Academy of Cognitive Therapy (ACT) onaylı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimcisi olan Dr. Emel Stroup tarafından düzenlenen klinik görüşme, depresyon, anksiyete, okb ve travma konularına odaklanan workshop serilerini tamamlamıştır. ACT onaylı Beck Yönelimli Kognitif Terapi süpervizyonunda 3 yılı tamamlamıştır. Academy of Cognitive Therapy’nın Amerika’daki Değerlendirme Komitesi tarafından değerlendirilerek ACT Diplomate Kognitif Terapisti olarak sertifiye edilmiştir. Bu sertifikaya sahip Türkiye’deki sayılı uzmandan biridir. ...[Devamı...]

Sevilay GÜL Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
H
26.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113869
Merhabalar, Sevilay Hanım ile İTÜ Pdr Servisinde tanıştık. Genel olarak beni dinlemesi ve beni düşündürecek özeleştirimi yapabileceğim kritik soruları sorması bana çok yardımcı oldu ayrıca sürekli dinleyip beni dikkatli bir şekilde analiz edip sorması da büyük katkı sağladı. Bu süreçte herhangi bir zamanda iletişim kolaylığının olması da yardımcı oldu. İlk başta endişe ile gitmeme rağmen bu kuşkumun kırılmasına sebep olduğu için ayrıca teşekkür ediyorum. Eğer gitmeyi düşünüyorsanız içiniz rahat bir şekilde gitmenizi tavsiye ederim.
     Beğenin    
Ömür A.
25.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111567
Sevilay Hanım'la görüşmelere, aile ve arkadaş ilişkileri çerçevesinde eli kolu bağlı hissettiğim bir zamanda İtü rehberlik servisine başvurmamla başladık. Hayatımdaki kısır döngüden kendimi kurtaramıyor, önüne geçmek istememe rağmen benzer sıkıntılara defalarca ve beni çok yıpratan süreler boyunca maruz kalıyordum. Hayatımı yeniden nasıl düzenleyeceğim, nelerden vazgeçip neleri sahipleneceğim konusunda karar verebilmek için profesyonel bir yardıma ihtiyacım vardı. Sevilay Hanım verdiği ödevler, yönelttiği sorularla seanslardan hayatıma yayılan bir şekilde; allak bullak olmuş zihnimin dinginleşmesine, bastırmaya çalıştığım ne varsa onlara açıkça bakabilme cesaretini göstermeme yardımcı oldu. Öte yandan danışanlarıyla arasındaki mesafeyi çok iyi koruduğunu düşünüyorum. İşine saygı duyan, yaptığı işin hassasiyetinin ve ciddiyetinin bilincinde, başarılı ve güvenilir bir psikolog. Toplumsal cinsiyete yönelik duyarlılığını da ayrıca önemsiyorum. Kendisine gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz, pişman olmayacaksınız.
     Beğenin    
Ö.O
24.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111527
Kendisiyle İstanbul Teknik Üniversitesinin psikolojik danışma ve rehberlik merkezinde tanıştık. Yaklaşımı profesyoneldi ve çoğu insanla yaşadığım anlaşılamazlık hissini yaşatmadı bana. Mesleki yeteneklerini ölçecek bilgiye sahip değilim ama tecrübe olarak ben oldukça yararlı buldum. Kendisi konulara gerektiği gibi yaklaşabilen ve samimi güler yüzlü bir insan. Hizmet verdiği kimseyi yüzüstü bırakacağını düşünmüyorum ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.
     Beğenin    
Anonim
23.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111520
Kendisiyle, kaygı bozukluğu şikayetiyle başvurduğum psikolojik danışmanlık birimi aracılığıyla görüşmelere başladık. Bilişsel Davranışçı Terapi uygulayarak, henüz birlikte çok kısa zaman geçirmemize rağmen düşünce biçimimle ilgili önemli ölçüde farkındalık kazanmama yardımcı oldu. Sıcakkanlı ve anlayışlı; sabırla ve dikkatle dinleyen biri. Olaylarda beni rahatsız eden şeylerin asıl nedenine yönelik çok hızlı bir biçimde isabetli tespitler yapıp onları farketmemi sağlıyor. Her defasında rahatlayarak ve motivasyonum yükselmiş bir biçimde yanından ayrılıyorum. Görüşmelere hala devam ediyoruz.
     Beğenin    
Selin D.
21.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111482
İTÜ PDR servisinde tanıştığım Sevilay Hanım ile ilk psikolojik danışma tecrübemi yaşamış oldum. Kendisi güler yüzü ve anlayışlı tavırlarıyla yaşadığım gergin sürece ve yaşam tarzıma detaylarıyla odaklanarak problemlere spesifik çözümlerle ve ılımlı bir şekilde yaklaştı. Sakin tutumu, mantıksal yaklaşımları ve sadece probleme değil aynı zamanda problemin kaynağına da odaklanmamı sağlayan farkındalığı ile çok kısa bir sürede çözümlere ulaşmamda yardımcı oldu. Özellikle her şeyi kontrol etme sorunumu bu süreç ve sonrasında büyük bir ölçüde atlattım. Biten seansların ardından halen bu dürtüyü hissettiğimde aynı mantıksal metodlarla çözüme ulaşıyorum.
     1 Beğeni    
H.Z
20.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111471
Sevilay Hanım bir danışmandan bekleyebileceğiniz tüm niteliklere sahip birisi. Aklınızdan geçen ya da geçmişteki tecrübelerinize dayalı düşünceleri başkalarına pek anlatmayız ya da anlatamayız. Çünkü yargılanmaktan çekiniriz. Bu kategoriye koyabileceğim onlarca düşünceyi konuştuk Sevilay Hanım ile, hiçbirinde yargılandığımı hissetmedim ki bu olağanüstü bir histi, bugün bile hala aklıma gelir bu durum. Sizi gerçekten dinler, bilinçli ya da bilinçsiz olarak üstünü örttüğünüz duygularınızın ve tecrübelerinizin aklından geçtiği o duraksama anını fark ettiğinde sizle birlikte sizi anlamaya ve o korktuğunuz ya da üzüldüğünüz duygunun altında yatan temel düşünceleri fark etmenizi sağlar. Bu sayede aslında aniden tepki vererek çekindiğiniz ya da korktuğunuz durumların altında yatan düşünceleri anlayıp, daha gerçekçi bir bakış edinmenize yardımcı olur. Böylece korkunun anlamsız olduğunu fark edersiniz. Kendisi ile görüşmelerimde bu teknikleri öğrenmemi de sağladı, bu sayede benzer bir durumla karşılaştığımda nasıl bir yol izleyeceğimi öğrendim. Hayatımda önemli etkisi olmuş insanlardan birisidir, kendisine minnettarım.
     Beğenin    
Özlem GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
19.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111456
Merhaba, Sevgili Sevilay Hanımla İTÜ de tanıştık, kendisinin sakin ve yapıcı tavırları bana içinde bulunduğum dönemde son derece faydalı oldu. Ben fayda gördüm, ihtiyaç duyan herkese de öneriyorum. Benim için özellikle sakin duruşu çok önemliydi, stresle başa çıkma ve kendi değerine sahip olma konusunda farkındalığımı arttırmamda büyük faydası oldu. Olaylara tarafsız yaklaşımı, sizi size çözdürmesi, yerinde yönelttiği sorularla zihni çözüme yönlendirmesi ile faydalı bir dönem geçirdiğimizi düşünüyorum. Sevgilerimle Özlem :)
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Ats
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111431
Çok memnun kaldım ve çok samimi bir terapist. Karışık Türkçe ve Ingilizce yaptık. She taught me techniques to work through a very stressful period in my life and I can’t thank her enough. Her approach was very positive and realistic, and she helped me to realize my destructive inner dialogue. From there she gave me techniques to calm down and see the stressful situations clearly without panic. This was very helpful. I found her to be very polite and encouraging, and I always felt very comfortable while sitting in her sessions. I highly recommend her. Sorry for the English.
     Beğenin    
Hazal D.
13.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111370
Sevilay Gül ile İTܒde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisinde tanıştık. Seanslara başladığımızda okulun bünyesindeki bir hizmetten bu kadar memnun kalacağımı hiç ummuyordum. Daha önce ve sonrasında da aldığım birçok psikolojik danışmanlıktan daha verimli bir süreç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Anlamlı ilerlemeler kaydetmiş olmama rağmen seansları mezun olana kadar sürdürmekten büyük keyif aldım. Bir danışman için çok önemli olan mesafe ve ilgisini dengeli kurabilmesi kişinin kendi gelişim sürecinde katılımcı bir rol oynamasına ve kendini aynalayabilme yetisi kazanmasına büyük katkı sağlıyor. Bu, seanslar sonrası her şeyi unutup eski noktaya dönmemeyi sağlayan, gerçek bir edinim oluyor. Sevilay Gül ile seanslarımızın bana en büyük getirisi problem çözme ve süreç yönetebilme becerisi kazandırmış olmasıdır.
     Beğenin    
Oğuzhan GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
12.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111362
En çok bunaldığım zamanda, tam vazgeçmek üzereyken psikoloğa gitmek istedim. Üniversitede öğrenciyken uzun bir süre danışanı oldum Sevilay Hanım'ın. Sorunları çözmede hem yol gösterdi hem de cesaretlendirdi. Güvenilir, samimi ve seviyeli bir danışma süreciydi. Üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen hala hatırladıkça teşekkür ediyorum. Hayatımda köklü değişikliğin başlangıcında yanımda oldu. Bir arkadaşımı daha kendisine yönlendirmiş ve onun da çok başarılı bir danışma süreci geçirdiğini öğrenmiştim.
     Beğenin    
Serkan T.
12.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111356
Bilinçli olmanın önemini kavramış bir danışan olarak çok az teknik terimlerle yaklaşıcak olursam; Klinik Psikoterapinin hakkını veren bir psikologtur Sevilay Hanım. Terapi sürecimde, Bilişsel Davranışçı Terapi(BDT) yöntemiyle, benim açımdan kesinliği tartışılmaz olan düşünce kalıplarımın altındaki düşünce hatalarını ve boşlukları farkettim. Bence Sevilay Hanım'ın terapi boyunca olabildiğince steril bir terapi yaklaşımı oluşturması, kendi zihnime daha berrak gözlerle bakmamı sağladı. Terapiden birkaç yıl sonra bile endişelendiğim zaman, zihnimdeki BDT düşünce mekanizmasının harekete geçtiğini farkediyorum. Başka bir deyişle psikologum bana aynı zamanda balık tutmayıda öğretmiş. Bence bu herşeyden çok daha önemli. Ayrıca terapi süreci dışında da, iletişimimin kötü olduğu psikiyatri doktorumu değiştirmek adına beni bilgilendirdi ve yönlendirdi. Sonuçta çok iyi anlaştığım bir Psikiyatri doktorumda oldu sayesinde. Son olarak yıllar geçtikçe Uzm. Psk. Sevilay Gül'ü tavsiye edenlerin sayısının onun danışanlarının sayısının artışı ile birlikte artacağını düşünüyorum.
     Beğenin    
Berrin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111352
Bir psikoloji seansında en önemli şey belki de psikologla aranızda oluşacak Güven bağıdır. Başladığımız ilk seans itibariyle çok anlatmakta zorlanabileceğim konularda bile rahatlıkla konuşabildim, sakin ve güvenilir enerjisiyle kesinlikle tavsiye edebileceğim bir psikologtur! Özellikle de sürece başlamayla veya doğru insanı bulup güvenmeyle ilgili problemler yaşıyorsanız kesinlikle tavsiye edebilirim. Çok zor bir geçiş döneminde tekrar hayata karışmama yardımcı olmuş, her şeyi rahatlıkla anlatabildim ayrıca gülümsemesi de ayrı bir tatlı olan psikologtur kendisi :)
     Beğenin    
Enes
11.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111347
Sevilay hocamla, İTÜ rehberlik ve psikolojik danışma merkezinde tanıştım. Güler yüzü ve samimiyetiyle seanslarda kendimi çok rahat hissetmiştim. Her seansta bir öncekinden daha ileride olduğunuzu görüyorsunuz, Sevilay hanımın gösterdiği çözümler ve yorumlar sayesinde kendinizi değerlendirmeye alıyorsunuz. Bazen kendime iyi ki rahatsızlanıp Sevilay hanımla tanışmışım diyorum çünkü yaptığı uygulamalar ve çalışmalar sayesinde sürekli iyiye gidiyorsunuz. Sevilay hanımı kesinlikle tavsiye ediyorum çünkü size güler yüzüyle, samimiyetiyle ve çözüm odaklı yanaşıyor. Kendisine buradan da teşekkürlerimi sunuyorum çünkü her konuda bir şeyler kazanmama ve kendimi geliştirmeme yardımcı oldu.
     1 Beğeni    
S.Ç.
11.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111337
Sevilay Hanım'la İTÜ Rehberlik Servisine başvurmam sonucu tanıştım. Sevilay Hanım ilk andan itibaren samimiyeti, sakinliği ve güler yüzü ile bana çok güven verdi. Ön yargılı olmama rağmen problemimde büyük ilerleme kaydetmemi sağladı. Bununla birlikte getirdiği çözümler ile hayatımdaki diğer problemler için de yeni bir bakış açısı kazanmamı sağladı. Bana çok iyi geldiği için problemimle ilgili seansları tamamladıktan sonra da kendisiyle seanslara devam etmek istedim. Gerek kariyerim gerek özel hayatımla ilgili konularda bana çok yardımcı oldu, çok rahatlattı ve sakinleştirdi her zaman. Kendisine yardımları için tekrar çok teşekkür ediyorum. Sevgiler :)
     Beğenin    
Y.Y.
10.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111333
Sevilay Gül ile İTÜ'de rehberlik servisine başvurduğumda tanıştım. Kendisi ilk andan itibaren hep güleryüzlü ve samimi bir şekilde davrandı. Görüşmelerimizde bana vermiş olduğu tavsiyeler ve yapmış olduğu rahatlatıcı konuşmalarla sorunlarımla baş etmemi sağladı. Aldığım yardım ücretsiz olmasına rağmen birebir görüşmelerimiz haricinde zor durumlarımda da telefondan önerdiği çözümlerle ilerleme kaydetmemde büyük rol oynadı. Randevularınızı sizin isteğinize göre düzenler. Kısacası Sevilay Hanım yardımsever, işini seven ve sizin duygularınızı anlayıp paylaşan bir insandır:)
     Beğenin    
Muhammet FSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
10.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111329
Öfke kontrolüm ile alakalı problemlerim vardı. Zaman zaman epilepsi krizlerine benzeyen sinir krizleri geçirebiliyorum. Bu durumla alakalı senelerdir ilaç kullanıyorum. Bir dönem cipralex ve risperdal kullanmış olup halen daha lustral kullanıyorum. Sevilay Hanım ile bu konu özelinde çalışma yapma fırsatım oldu. Kendisinin benim olayları ele alma şeklim üzerinde ve olaylara karşı aldığım aksiyonlarda daha bilinçli davranmam konusunda yardımı çok oldu. İTÜ PDR servisinde daha önce bir kaç kişiyle daha denemiş olmama rağmen Sevilay Hanımın teknikleri benim üzerimde daha başarılı oldu diyebilirim.
     Beğenin    
Çağlar ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
10.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111326
2013 ve 2019 yıllarında iki kere Sevilay Hanım'dan yardım aldım. ITU bünyesinde Sevilay Hanım'a ulaştım. Hastalığım konusunda ilerleme kaydetmeme çok yardımcı oldu. Bana hastalığımı tanıtması aslında kendimi ve hastalığımı daha iyi tanımama, hangi zamanlarda nasıl hissettiğimi bana göstererek ilerleme kaydetmemi sağladı. Oldukça profesyonel ve aldığım izlenim işini severek yaptığıydı. Aldığım yardım ücretsiz olmasına rağmen, benim herhangi bir ücret ödemememe rağmen, özensiz olduğu bir dakika bile görmedim. Bana yardımı çok büyük bu sebeple benim için çok önemli ve unutamayacağım bir yerdedir Sevilay Hanım. Sevgilerimle,
     1 Beğeni    
Taha
10.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111324
Psikolog Sevilay hanımla ITU hazırlıktayken psikolojik danışma merkezinden yardım alma talebim vesilesiyle tanıştım. Kendisi gayet güleryüzlü, sıcakkanlı birisi ayrıca sorunlarımı çözmek için geliştirdiği bakış açıları sayesinde kendimi birçok alanda geliştirdiğimi düşünüyorum ve çevremde benimle aynı fikirde :) Kendisine ne kadar teşekkür etsem az çünkü ne zaman bir sorunla karşılaşsam öğrendiğim teknikleri kendi kendime uyguluyorum. Kısaca söylemek gerekirse Sevilay hanım yaptığı işi ve kendini seven başarılı bir psikologdur.
     Beğenin    
Ahibeşer
10.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111322
Sevilay Gül ile öfke sorunlarımı çözmek için Istanbul Teknik Üniversitesi rehberlik servisine başvurduğumda tanıştık. 3-4 ay gibi bir süre içinde değişen periyotlarla yaptığımız konuşmalarla sorunumu aştım hatta bazı arkadaşlarım için tavsiyeler de aldım. Biraz soğuk bir görüntüsü olsa da Sevilay hanım gayet cana yakın bir tutumu var ve işini bilerek yapıyor. Randevularımızı sabit aralıklar ile değil de benim sorunsal durumuma göre ayarlaması da gayet iyiydi gereksiz yere vaktinizi almıyor.
     Beğenin    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Sevilay GÜL internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 437 35 08  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Koç Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2011
(9 yıl önce)
Yüksek Lisans
Okan Üniversitesi Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2015) ve Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2018)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel linkedin hesabı

Uzm.Psk.Sevilay GÜL Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Sevilay GÜL Mesleki Videolar Videoları
-

20:53
Top