2007'den Bugüne 90,106 Tavsiye, 27,732 Uzman ve 19,719 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Nesrin KARA
Uzman Klinik Psikolog - Muğla
Uzm.Klinik Psikolog

Nesrin KARA Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi4 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

4

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Nesrin KARA'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Nesrin KARA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Orhan KAYADr.Psk.Orhan KAYA
Dr.Orhan KAYA üniversite yıllarında tanıyıp şimdilerde fikirlerimi, projelerimi, güldüklerimi, üzüldüklerimi, sevinçlerimi, mutsuzluklarımı rahatlıkla...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Şimdi Gülümse:)
 
Nesrin KARA'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Marmaris Devlet Hastanesi
Muğla

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1986 (36 yaşında)
Doğum Yeri : Hatay
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Dicle Üniversitesi Psikoloji Bölümü (2009 Mezunu)
Yüksek Lisans
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2019) - Ege Üniversitesi Psikoloji (Aile Danışmanlığı) Yüksek Lisans (2013)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Nesrin KARA Özgeçmis CV Uzm.Psk.Nesrin KARA'nın Özgeçmişi
Uzman Klinik Psikolog ve Aile Danışmanı Nesrin KARA 1986 yılında Hatay'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini Hatay’da tamamladı. 2005-2009 eğitim ve öğretim döneminde Dicle Üniversitesi Psikoloji lisans ve Sosyoloji Çift Anadal eğitimi aldı. Üniversite kreşinde, rehberlik araştırma merkezinde, hastanede ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde gönüllü stajlar yaptı.
Mezun olduktan sonra AB projesinde yer alarak afet sonrası psikolojik travma ve destek çalışmalarını yürüttü. Projenin başarı ile tamamlanmasından sonra özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde zihinsel engelli çocuklarla çalıştı ve aile eğitimleri verdi. Ardından özel yatılı bakım merkezinde Psikolog olarak görev aldı ve aynı kurumda yöneticilik yaptı....[Devamı...]

Nesrin KARA Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
N.H
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ14.Eylül.2022
TavsiyeNo: 124397
Nesrin Hanım'dan 7 ay gibi bir süre terapi aldım. Hayatımın dönüm noktalarından bir tanesi onunla tanışmak oldu. Gerek duruşuyla gerek aldığı eğitimlerle gerek bilgisiyle ve şefkatiyle hayran kaldığım bir insan kendisi. Onun sayesinde başıma gelen travmalara gerçekçi ve tarafsız bir gözle bakıp onları olduğu haliyle kabullenmeyi öğrendim. İlk seansımızda bana problemlerimi çözmeyi değl, problemler karşısında nasıl bir tavır takınmam gerektiğini öğreneceğimi söylemişti ve bunu birlikte başardığımızı görüyorum. Uzakta bir yerlerde de olsa varlığına minnettar olduğum bir insan. Samimi, içten oluşu ve halden anlayan bir insan olması da bunda büyük paya sahip. İyi ki sizinle tanışma fırsatım olmuş. Hayatta yaptığım en iyi şeylerden bir tanesi Nesrin Hanım'dan terapi almaktı.
     Beğenin    
Ayşegül
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114421
Hayatımı kurtaran muhteşem İnsan .Nesrin Hanımla artık tükendiğimi hissettiğim bir noktada tanıstim.Bana kimsenin yardim edemiyecegini dusunuyorve hep mutsuz nasil yasarim ki diyordum.Ama beraber yaptigimiz terapiler yaklasik 1 yilda nerdeyse sonuclandı.Ve bu muhtesem insan önce beni kimsenin anlayamiyacagini dusundugum bir noktada samimiyetiyle bende guvenuyandirdi.Öyle ki hissim icimdeki yaranin irinini akitti.Ve evet o yara orda kalacakti ve ben onla yasamayi ogrenecektim.Belki de yaralar.demem daha dogru.Kimi zaman ayna oldu kimi zaman dinleyici oldu kini zaman elestirdi kimi zaman arkadas oldu ama hep anlamaya calisti.Ve en onemlisi de ondaki bu çabayı gorunce sizde bir yol bulmaya calisiyosunuz.Be sadece ayakta durmaya calisiyordum.Onun sayesinde yavas yavas yuruyorum.Ttesekkurker.Tekrar tekrar tesekkurler.
     2 Beğeni    
Orhan KAYA Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
11.Nisan.2020
TavsiyeNo: 114409
Nesrin hocam ile üniversite yıllarından tanışmaktayım. Kendisi ile olan arkadaşlığımız hem çok uzun hem de birçok hikaye barındırmaktadır. Aramızdaki ilişki okul arkadaşlığı ile sınırlı kalmayıp mesleki yaşama sosyal yaşama ve yaşamın birçok alanına yayılmıştır. Hem bireysel gelişimimde hem de akademik yaşamımda çok büyük katkısı vardır. Birçok konuda ilk fikrini sorduğum, tartıştığım ve uzun uzun danıştığım değerli bir arkadaşımdır. Özellikle olay ve olgulara farklı ve yaratıcı yaklaşımı her zaman beni şaşırtmıştır. Diğer taraftan bir meslektaş olarak her zaman yanımda olan bana süpervizörlük yapan ve yeri geldiğinde birçok noktada beni uyaran - yol gösteren önemli bir uzman olduğunu düşünmekteyim. Kendisi zor zamanlarda karakterini ortaya koyan desteğini esirgemeyen ve en sıkıntılı dönemlerde bile kahkahası ile ortamı ve insanı şenlendiren ender bulunan bir karakterdir. Yaşama dair tecrübesi mesleki birikimi, etik tutumu ve pozitif tavrı ile hem çevresindekilere hemde danışanlarına ciddi katkılarda bulunmaktadır. Gelecekte Türkiye psikoloji camiasına ciddi katkılarda bulunacağına inanıyorum.
     1 Beğeni    
Nuran
23.Mart.2020
TavsiyeNo: 114219
Öncelikle Nesrin hanıma bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittim. Kendisi de eşiyle beraber gitmiş ve çok faydalandığını söylemişti. Ben özel hayatımdaki bazı sıkıntılar nedeniyle depresyon yaşamış ve ilaç tedavisi görmüştüm. Ama ağır depresyon geçirdiğim için ilaç tedavisi sonrasında da sosyal hayata uyum sağlayamıyordum. Bir psikolog desteğine ihtiyaç duyuyordum. Gittiğim psikiyatristler sadece ilaç veriyordu. Kullandığım ilaçlar bir yönden iyiydi ama sadece ilaç yeterli olmuyordu. Psikolojik danışman desteği aldım başka bir ilde Muğla’ya gelmeden önce. Fakat hiç fayda vermedi ve bu beni daha da olumsuz etkiliyordu. Kendime güvenimi, saygımı azaltıyordu üstelik beni yarı yolda bırakmıştı. Nesrin Hanım’ın bana öğrettiği olumlu düşünce sayesinde kendi davranışlarımı gözlemleyebildim. Çalıştığım için bana son mesai saatine zaman verebiliyordu. Ben ancak o zaman gelebiliyordum. Hemen hemen herkesin eve gitme zamanının geldiği bir vakitte bana zaman ayırması beni çok etkilemişti. Bana her zaman ilgili davrandı. kendimi iyi hissetmeme neden oldu. Seanslar bittiğinde bana başardığım duygusu kazandırdı. Evet çok bir şey yapmamıştım. Ama insan kendisini yenilmiş, başarısız ve öz saygısı düşük olarak algıladığında attığı bir adım bile o kadar iyi gelebiliyor ki .. Ben daha sonra olumlu düşünce yöntemini hayatımda uygulamaya devam ettim ve hayatıma çok katkıları oldu. Buradan bir kez daha Nesrin hanıma çok teşekkür ediyorum. Bana tavsiye eden arkadaşıma da çok teşekkür ediyorum. Daha nice insanlara faydalı olmasını diliyorum. Başka insanlara da katkıları olacağından buradan tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

Nesrin KARA'nın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği

Nesrin KARA'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Nesrin KARA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Orhan KAYA
Dr.Psk.Orhan KAYA
Dr.Orhan KAYA üniversite yıllarında tanıyıp şimdilerde fikirlerimi, projelerimi, güldüklerimi, üzüldüklerimi, sevinçlerimi, mutsuzluklarımı rahatlıkla...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Marmaris Devlet Hastanesi
Muğla
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1986
(36 yaşında)
Doğum Yeri
Hatay
Mezun Olduğu Üniversite
Dicle Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2009
(13 yıl önce)
Yüksek Lisans
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2019) - Ege Üniversitesi Psikoloji (Aile Danışmanlığı) Yüksek Lisans (2013)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Nesrin KARA Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Nesrin KARA Mesleki Videolar Videoları
-

13:10
Top