2007'den Bugüne 86,878 Tavsiye, 26,964 Uzman ve 19,242 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Büşra ÇORAK
Klinik Psikolog - Tekirdağ

Büşra ÇORAK Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi6 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

6

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Reklam Alanı

Büşra ÇORAK'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Büşra ÇORAK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Büşra ÇORAK'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Elegant Psikoloji
Müjgan Kalelioğlu Caddesi, Ziya Şira Sokak No:8/2 Daire:10, 59030 Süleymanpaşa 
Tekirdağ
Adres 2:
Optima Psikoloji Merkezi
Büyükşehir Mah. Cumhuriyet Cad Ekinoks Rezidans, E1 Blok No:137, 34520 Beylikdüzü/İstanbul 
Psk.Büşra ÇORAK internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :
Kişisel whatsapp hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : Çok İyi Seviyede İngilizce. iyi Seviyede Almanca.
Mezun Olduğu Üniversite
Bahçeşehir Üniversitesi, Psikolojik Danımanlık ve Rehberlik (2017 Mezunu)
Yüksek Lisans
Gelişim Üniversitesi, Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2019 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Büşra ÇORAK Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite konusunda yapılandırıllmış bir programı uygulamaktayım. (Attentioner ile Dikkkatimi Geliştiriyorum)
Münih'te ergen ve yetişkin bireylerde depresyon, kaygı, stres, mobing, çift danışmanlığı konularında oldukça tecrübe kazandım.


-Özgüven Problemleri
-Sınav Kaygısı
-Fobiler
-Öfke Problemi
-Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
-Depresyon
-Kaygı Bozuklukları (panik bozukluk, sosyal fobi, travma sonrası stres bozukluğu, performans kaygısı)
-Yeme Bozuklukları
-Yas Süreci
-İlişki ve Evlilik Sorunları
-Kişilik Bozuklukları
-Psikosomatik Bozukluklar
-İş yaşamına İlişkin Sorunlar
-Aile İlişkileri
-Şiddet ve İstismar
-Bağlanma Problemleri
-Beden Algısı
-Stres Yönetimi
-Boşanma
-Takıntı ve Saplantılar (Obsesif ve Konpulsif Bozukluk/OKB)
-Evlilik Öncesi Danışmanlık...[Devamı...]

Büşra ÇORAK Özgeçmis CV Psk.Büşra ÇORAK'ın Özgeçmişi
Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü yüksek onur derecesiyle yarım dönem erken tamamlamıştır. Lisans eğitiminden sonra anaokullarında, okulda, danışmanlık merkezinde ve hastanede çalışmıştır. Çalıştığı kurumlarda eğitimcilere, velilere ve öğrencilere yönelik çeşitli seminerler ve atölye çalışmaları yapmıştır.
Klinik Psikoloji yüksek lisansını “8.Sınıf Öğrencilerinde İnternet Bağımlılığının Yalnızlık Algısı ve Sosyal Becerilerle İlişkisinin İncelenmesi” konusuyla tamamlayarak Klinik Psikolog unvanını almıştır. Yüksek lisans döneminde Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesinde Duygudurum ve Psikotik Bozukluklar bölümlerinde stajını tamamlamıştır. Yüksek lisans döneminde Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve Cinsel Terapi eğitimleri almıştır....[Devamı...]

Büşra ÇORAK Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
K.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Mart.2021
TavsiyeNo: 119221
Ben üç ay öncesine kadar ilaç kullanıyordum.2 yıl değişik ilaçlar kullandım ama pek bir fayda göremedim, hep kötüydüm. Büşra Hanım'a üç aydır gidiyorum,oldukça memnunum.İlaçsız bir şekilde idare ediyorum, eskiye göre çok çok iyiyim. Her anlamda çok memnunum.Yaklaşımı çok güzel, konuşma tarzı ile kendimi onun karşısında önemli hissediyorum.Bana çok değer veriyor.Kendime güvenim arttı.Kendisi de ne olursa olsun kendisini her zaman arayabileceğimi söyledi.Sanki başka birisi oldum. 4 ay öncesine kadar çok kötüydüm.Şimdi her konuda çok farklılık gözlemliyorum kendimde, hala devam ediyoruz kendisiyle.
     Beğenin    
Mehtap Daş
30.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118782
Büşra Çorak, lisans yıllarından beri tandığım destekleyici, düşünceli,saygılı, anlayışlı ve empatik dinleyici yönü ile arkadaşlığından memnun olduğum ender kişilerdendir. Etik değerlere bağlı bir insan olması ise kendisi ile güvenli ilişki kurmayı kolaylaştırıyor. Terapi seanslarında, terapist ile güvenli ilişki kurmak bir hayli önem arz ettiğinden ve diğer insani yönleri de bir terapistte bulunması anlamlı olan ve Büşra'da var olan O, özelliklerden dolayı Büşra'yı açık yüreklilikle, destek almak isteyen herkese öneririm. Ayrıca kendini geliştirmeye önem vermesi ile birlikte bir süre yurtdışında da çalışarak, farklı kültürler ile de çalışma tecrübesi bulunmaktadır. Ruh sağlığı alanında ufku açık olarak çalışabilmek önem arz ettiği gibi, Büşra'nın uzman olarak edindiği ve edinmeye devam ettiği tecrübeleri ile geniş perspektiftli değerlendirmeleri üzerinden danışanlarının dönüşüm yolculuğunda, onların yoluna ışık tutmaktadır. Karanlığın içinde ışığa erişmek isteyen kişilere de Uzm. Klinik Psikolog Büşra Çorak, 'ı öneriyorum.
     Beğenin    
Meltem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117722
Büşra Hanım’ı komşumun tavsiyesi ile tanıdım. Akademik bilgisi oldukça yüksek ve donanımlı bir psikolog olduğunu söylemişti. Gerçekteyse kendisini tanıdığım için çok mutluyum. Hayata bakış açım, kendimi tanımam onun sayesinde oldu.Güleryüzlü, samimi, sempatik tavırları bende olumlu bir intiba bırakmıştı. Öğrenme isteği ve gayretine hayran kalmış, zaman içinde de mesleki birikimi ve tecrübesiyle genç yaşına rağmen oldukça donanımlı ve tecrübeli olduğunu düşünüyorum. Yurtdışında yaşadığı dönemde kongrelere katılması ve kendisini geliştirme isteğine hayran olduğum birisi.Kendi farkındalık ve değişim yolunuzda güvenli bir seyahat etmek istiyorsanız kendisini tavsiye ederim. Sağduyulu, mesleğine aşık ve yardımsever bir kişi olması insana güven veriyor. Bir çok kez kendisinden fikir ve destek aldım. Tavsiyeleri sayesinde ailevi konularda kendimi daha iyi hissettiğimi ve değişimimi etkilediğini belirtmek isterim. Halen zaman zaman kendisinden destek almaya devam ediyorum.
     Beğenin    
Elif
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117653
Kendisini tanıdığım ilk günden bu yana çizgisinden şaşmayan, kararlı, başarılı bir meslektaşım olduğuna ve başarılarına tanıklık ettim. Öğrenim hayatında olduğu gibi iş hayatında da özenlidir, yaptığı işi ciddiyetle yapar. Alanında kendisini geliştirmeye yönelik çalışmalarda, projelerde yer alır, oldukça aktif birisidir.Uzmanlık alanı çocukluk ve ergenlik problemleri olsa bile yetişkin problemlerinde de bir o kadar uzmandır kendisi. Aynı zamanda eğitim alanında halen çalışmalarına devam etmektedir. Şuan çalıştığı kurumda da çok başarılı olduğuna eminim. Gerek tecrübesi gerek donanımıyla kendisine güvenebilirsiniz.
     Beğenin    
Neslihan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117469
Büşra hanımla depresyon yaşadığım dönemde arkadaşım aracılığıyla tanıştım. Mesleğini çok seven, bilgi birikimi, profesyonelligi ve samimiyetı ile hemen güven duygusu oluşturuyor. Güler yüz, yardımseverlik, deneyimi ile kendisini tanımaktan oldukça memnunum. Kendisi danisanlarina karşı çok samimi,onyargisiz ve anlayisli. Her seyden önce karşısındaki kişiyi önemseyen biri. Kendisi ile her şeyi rahat bir şekilde paylaşabilir olmak, duygu ve düşüncelerimi açıklıkla ifade etmen bana oldukça iyi geldi.Kendisiyle tanıştığım için oldukça memnunum ve kendisini tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Şahika Düzn
20.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117458
Büşra Hanım'ı çok uzun zamandır tanımaktayım. Psikoloji eğitimini en iyi şekilde tamamlamış, yurtiçi ve yurtdışında pek çok eğitim ve kongrelere katılım sağlayan başarılı bir psikologtur. Şuanda hizmet verdiği yerde en iyi şekilde danışanlarına yardımcı olan, güler yüzlü hiç düşünmeden herşeyinizi danışabileceğiniz iyi bir psikologtur. Üniversite hayatını erken ve yüksek başarılı şekilde tamamlamıştır. Aynı zamanda yaptığı yurtiçi ve yurtdışı stajların da olması vizyonunu geliştirmiş ve önyargısız bir şekilde karşısındakini kabul eden kendinizi rahatça ifade edebileceğiniz birisidir. Genel olarak neşeli, ortama uyum sağlayan, işinde oldukça ciddi, yardımsever ve gelişime açık biridir. Okuduğu bölüm ingilizce olduğu için aynı zamanda Almanaya'da klinik psikolog olarak klinikte çalışarak çok fazla tecrübe edinmiştir.
     Beğenin    

Büşra ÇORAK'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Tenis oynamak, keman çalmak, seyahat etmek


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Elegant Psikoloji
Müjgan Kalelioğlu Caddesi, Ziya Şira Sokak No:8/2 Daire:10, 59030 Süleymanpaşa 
Tekirdağ
Adres 2:
Optima Psikoloji Merkezi
Büyükşehir Mah. Cumhuriyet Cad Ekinoks Rezidans, E1 Blok No:137, 34520 Beylikdüzü/İstanbul 
Psk.Büşra ÇORAK internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(552) 355 64 59  
Telefon 2 :
0(532) 669 10 32  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Bahçeşehir Üniversitesi, Psikolojik Danımanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2017
Yüksek Lisans
Gelişim Üniversitesi, Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2019 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı

Psk.Büşra ÇORAK Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Çok İyi Seviyede İngilizce. iyi Seviyede Almanca.

Büşra ÇORAK Mesleki Videolar Videoları
-

17:32
Top