2007'den Bugüne 85,958 Tavsiye, 26,768 Uzman ve 19,104 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Buğracan ACIBAL
Psikolojik Danışman - Sakarya

Buğracan ACIBAL Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi10 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

10

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Buğracan ACIBAL'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Buğracan ACIBAL'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Buğracan ACIBAL'ın İletişim Bilgileri
Psk.Dnş.Buğracan ACIBAL internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Yabancı Dil : İngilizce: İyi
Mezun Olduğu Üniversite
Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Buğracan ACIBAL Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kaygı Bozuklukları
Fobiler
Yas Psikolojisi

Buğracan ACIBAL Özgeçmis CV Psk.Dnş.Buğracan ACIBAL'ın Özgeçmişi
Ben Buğracan ACIBAL. 1995 yılında Sakarya'da dünyaya geldim. Yaşadığım şehrin bir özelliği olarak sıkı insan ilişkileri içinde, birçok farklı kültürü bir arada görme fırsatı içerisinde büyüme fırsatım oldu. Meslek tercihimi de insanlarla ilişkide olmayı merkeze alarak yaptım. 2018'de mezun oldum ve şu anda da uzmanlığım için yüksek lisans eğitimimi sürdürmekteyim. Bu süre zarfında asistanlık yaptım, bireyle ve grupla psikolojik danışma faaliyetleri yürüttüm. Bunların yanı sıra uluslararası akademik bir dergide personellik yapmaktayım.

Buğracan ACIBAL Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Beyza Ş.
1.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117695
Herkese merhaba:) şu an bir tavsiye yazısı yazacağımdan umarım aklınızda ki soru işaretlerini giderebilirim. Buğracan ACIBAL ile arkadaşımın tavsiyesi sonucu seanslara başladım. ilk başlarda oldukça tedirgindim çünkü karşımdaki kişinin aynı şeyleri yaşamadan beni anlaması veya bana yardımcı olması zor gibi geliyordu ve doğrusunu söylemek gerekirse olaylara bu kadar profesyonel yaklaşmasını beklemiyordum. Seanslara başladığımda tam tersi durumlarla karşılaştım. Buğra oldukça soğukkanlı ve anlattığım durumlara oldukça yansız yorumlarla bu süreçte bana çok yardımcı oldu. Çok verimli bir süreç geçirdiğimi düşünüyorum kendi adıma. Çünkü benim için bu süreçteki verim kendimde gördüğüm düzelmelerdir ve bunlar oldukça gözle görülür. Ayrıca şuan seanslarımız bittiği halde geçirdiğim zor süreçlerde kendisine ulaşabileceğimi biliyor olmak emin olun paha biçilemez. Bu süreç için kendisine tekrardan teşekkür ediyorum ve sizlere canı gönülden tavsiye ediyorum. Sağlıklı günler:))
     1 Beğeni    
A.
1.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117684
Kendisinin yüksek lisans sürecinde oluşturduğu psikolojik danışma grubunda yer aldım. Grup içerisinde yaşananlara karşı aşırı dikkatliydi ve katılımcıları rahatsız eden bir durum yaşandığında bunu fark edip müdahale ediyordu. Sizi dinleyip anladığını da gayet iyi hissettiriyordu, verdiği dönütler içgörü kazanmamda hayli etkili oldu. Oturumlarımız pandemi sebebiyle tamamlanmamasına rağmen mükemmeliyetçi tutumum aldığım destek sayesinde hafifledi artık kendime ve çevremdekilere karşı daha şefkatli bir tutuma sahibim. Genç yaşına karşın kendini geliştirmiş sıcak, samimi biri.
     1 Beğeni    
Vedat
1.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117682
Kendisinden grupla psikolojik danışma almıştım. Bu süreçte kendime dair bir çok şeyi Buğra Bey'in de yardımıyla fark ettim. Alanında henüz yüksek lisans yapıyor olmasına rağmen gayet yeterli olduğunu gördüm. Süreç içerisinde grup dinamiğini sağlamak adına gerçekleştirdiğimiz bir çok etkinlik bana oldukça farklı bakış açıları kazandırdı. Kendisinin sıcakkanlı ve empatik yaklaşımıyla sorunlarımı doğrudan dile getirebildim. Bu sebeplerden dolayı Buğra Bey'e teşekkür ediyorum ve herkese de tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
H.T.
30.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117678
Yaklaşık bir yıl önce, Buğra Bey’in grupla psikolojik danışma sürecine katılma şansına sahip oldum. Kendisi işini layığıyla yapan, alanında yetkin bir psikolojik danışman. Tüm danışmalar boyunca gerek dakikliği, gerek düzeni, gerekse tüm üyelere karşı eşit tutumuyla sorunsuz bir süreç geçirdik. Buğra Bey’in sorduğu sorular ve birlikte yaptığımız alıştırmalar sayesinde yeni bir bakış açısı kazandım, farklı hayatlara doğru açıdan bakabilmeyi öğrendim. Kendi hayatımda da birçok değişikliğe adım atarak yeni bir sürece başladım. Uzun zaman sonra ilk defa anlaşıldığımı hissettiğim zamanlardı. Kendisine teşekkür ederim. Bizim danışma sürecimiz bittikten sonra da birçok yakınımı yönlendirmek istedim. Sizlere de tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
D.B
30.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117677
Arkadaşımın tavsiyesi ile kendisinin yürüttüğü grupla psikolojik danışma sürecine katılma fırsatım oldu. Sürece başlarken kaygılarım vardı kendimi tanımadığım bir insan grubuna açma fikrine dair fakat kaygılarım süreç içerisinde azaldılar. Benim için yararlı bir danışma süreci oldu. Sorunlarımı dile getirebildim, yeri geldi gözyaşı döktüm. Buğra Bey’in sorduğu sorularla birlikte farkında olmadığım şeyler gün yüzüne çıktı diyebilirim. Buğra Bey grup lideri olarak da gayet profesyonel bir süreç yönetti. Grup üyelerine karşı da gayet hoşgörülüydü. Anlattıklarımı ilgiyle dinlediğini ve bana yardımcı olmaya çalıştığını hissettim. Gözüm kapalı tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Hazan PSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
30.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117676
Buğracan Acıbal ile bir arkadaşım aracılığıyla yolum kesişti. En başta kendimi anlatamayacağıma dair tereddütlerimle yola çıkmaktan kaçınsam da daha ilk seanstan "Ne gerek varmış bu kadar kaçmaya?" diyerek kendimi sorguladığım ve kendi adıma son derece verimli geçen bir süreçti. Etrafımdaki insanlar üzülmesin, kırılmasın diye kendimi sürekli baskıladığım, aklımdan geçenleri yüzlerine söylemekten kaçtığım ve sonucunda yine bana zarar veren düşüncelerimden uzaklaşabilmemdeki en önemli desteği sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bunun yanında, ifade edemediğim duyguları nokta atışı yapar gibi adlandırabiliyor olması kendimi daha iyi anlamama yardımcı oldu. Empati düzeyi yüksek, iyi bir dinleyici olduğunu ve duyguları, düşünceleri anlayabilmedeki becerisiyle kendimi anlaşılmış hissettiğim birinci yeri danışma odası haline getiren psikolojik danışman. Güleryüzlü, bunun yanında psikolojik danışmanın gerektirdiği ciddiyete sahip, güven ortamı oluşturan disiplinli biri olduğunu söyleyebilirim. Şu anda hala hayatımda etkilerini sürdüren faydalı bir süreçti benim için. Ona bu yazı aracılığıyla tekrar teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
Aslı
30.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117668
Buğracan Acıbal'ın bence en kuvvetli yönleri saygılı, anlayışlı ve empati yeteneği çok iyi birisi olmasıdır. Kendisiyle aynı üniversitede bulunma fırsatım olmuştu ve Sakarya Üniversitesinde PDR 3. sınıftayken grupla psikolojik danışma seanslarına katılma şansını elde etmiştim. Her ne kadar koronadan dolayı sürecimiz yarım kalmış olsa da danışma içerisinde gözlemlediğim kadarıyla gerek terapötik anlamda olsun gerek danışmaya verdiği değer olsun çok güzel bir enerji veren, alanında kendini geliştirmiş ve geliştirmeye de devam eden iyi bir psikolojik danışmandır.
     1 Beğeni    
Rezzan DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
30.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117667
Kendisiyle grupla psikolojik danışma sürecinde tanıştım. Ben o sürece deneyim elde etmek amacıyla katılmıştım ve Buğracan' ın da etkili ve başarılı danışmanlığı ile grupla danışma süreci çok daha faydalı bir süreç haline dönüştü. Olayları ve durumları anlattıktan sonra duygularımı bire bir yakalaması, duygularıma yoğunlaşması ve süreci gayet iyi bir şekilde ilerletmesiyle sadece benim değil diğer grup üyelerinin de dikkatini çekmişti. Yakından tanıdığım biri değil fakat süreç boyunca oldukça neşeli, sıcakkanlı, güleryüzlü davrandı. Özellikle grupla danışma süreci için aradığı danışanlar arasında herhangi bir bağ olup olmamasını dikkate alması hem danışanlar için hem de grup dinamiği için daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.
     1 Beğeni    
Özge
30.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117666
Merhabalar. Kaygı problemi yaşayan birisi olarak bu problem durumunu daha baş edilir bir duruma getirmek adına kendisiyle görüşme fırsatı bulabildim. Danışma sürecinde her an desteğini hissettiğim, bu durumun büyük bir kısmını aşabilmem için bana yardımcı olan ve en önemlisi işini çok severek yapan bir psikolojik danışman kendisi. Hayatımda her zaman iyi ki diyebileceğim bir danışma süreci geçirdim. Ne kadar teşekkür etsem az kalır. Öncesinde gidip gitmeme konusunda kararsızlık yaşasam da ilk seanstan itibaren önyargılı davrandığımı anladım. Herkese de rahatlıkla tavsiye ediyorum
     1 Beğeni    
Gamze TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
30.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117665
ilk grupla danışma ödevini almaya kararlaştırdığımda Buğra'dan almayı tercih etmiştim.Grupla Psikolojik danışma sürecinde danışan olarak bulunmaktaydım.Seansta yaptığı etkinlikle güven ortamı kurmaya çalışırken bunu uygulamayabilmesi ve bizim bu konuda güven ilişkisi geliştirmemiz sonucunda süreci iyi yöneten danışmanları anlamaya odaklanan ,acele etmeden adım adım ilerleyen ve sürekli öğrenmeye , bilgiye odaklı olduğunu görmekteydim.Koşulsuz kabul ve empatiyi becerilerini iyi kullanabiliyordu.Hırstan ziyade azimle ve işini severek hareket eden biriydi.İlerde mesleğinde başarılı bir Psikolojik danışman olacağına inancım yüksek. Azimli,bilgi odaklı,profesyonel olarak tanımlardım.Kişilik özelliği olarak insanlara saygıyı hiç bir zaman esirgemeyecek ve güler yüzlü bir insan.Kendisi geliştirmesi gereken yönler bir alanda süpervizör eşliğinde eğitim alacağı yerlerde çalışmasıdır.
     1 Beğeni    

Buğracan ACIBAL'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Satranç, Masa Tenisi, Basketbol, Sinema

Sevdigi Muzikler : Rock, Jazz


Buğracan ACIBAL'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
TÜRK PDR DERNEĞİ

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Psk.Dnş.Buğracan ACIBAL internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(546) 616 65 54  
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2018
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Dnş.Buğracan ACIBAL Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce: İyi

Buğracan ACIBAL Mesleki Videolar Videoları
-

10:09
Top