2007'den Bugüne 90,566 Tavsiye, 27,857 Uzman ve 19,766 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Tuğçe ŞAHİN
Psikolog - Ankara
Oyun ve EMDR Yetişkin & Ergen & Çocuk Terapisti

Tuğçe ŞAHİN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

11

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Tuğçe ŞAHİN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Tuğçe ŞAHİN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
13 yıldır çocuklarla çalışan ve yaklaşık 2000 çocuk danışan ve ebeveyn görmüş bir terapistim.
 
Tuğçe ŞAHİN'in İletişim Bilgileri
Psk.Tuğçe ŞAHİN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1985 (38 yaşında)
Doğum Yeri : Bursa
Mezun Olduğu Üniversite
Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü (2009 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Tuğçe ŞAHİN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
0 - 1 yaş çocuklar için ebeveynleri ile uyku ve yemek düzeni, her ayın gelişimine uygun şekilde düzenlenmiş oyun ve duyu bütünleme aktiviteleri ile bilişsel ve duygusal gelişim çalışmaları yapıyorum.
2 - 4 yaş çocuklarla; davranış problemlerini ebeveyn odaklı düzenleme, oyun terapisi, okula hazırlık, sosyal gelişim gibi konularla, çocuk ve ebeveynin ihtiyacına paralel olarak çalışmalar yapıyorum. Okul seçimi ve okula alışma süreçleri ile ilgili olarak çocuk ve ebeveynlerle çalışıyorum.
4 - 9 yaş çocukları ile oyun terapisi, korku, travma, davranış ve öz düzenleme becerileri gibi konularda, ebeveyn ve çocuğun ihtiyacı doğrultusunda çalışıyor ve her çocuğun ihtiyaç ve ilgi alanlarını da göz önünde bulundurarak metaforik içerikli bireye özel hikayeler yazıyorum. Çocuklarla oyun terapisine ek olarak EMDR çalışması yaparak travma odaklı çalışmalar yürütüyorum.
Yetişkinlerle yalnızca travma temelli sorunların giderilmesi amacıyla EMDR Terapisi yöntemi ile çalışıyorum.

Tuğçe ŞAHİN Özgeçmis CV Psk.Tuğçe ŞAHİN'in Özgeçmişi
TUĞÇE ŞAHIN
Ortaöğretim hayatımı, babamın tayini sebebiyle, 2 farklı Anadolu Lisesinde tamamladım.
2009 yılında Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. 2010 yılında bir Özel Eğitim Merkezinde psikolog olarak görev yaptıktan sonra; 2010 - 2013 yılları arasında farklı anaokullarında okul psikoloğu olarak görev aldım. 2013 yılında ortak olduğum Özel bir
anaokulunda 7,5 yıl; okul psikoloğu, ortak/müdür ve eğitim koordinatörü görevlerinde bulundum.
Bu süre içerisinde oyun terapisti olarak dışarıdan da çocuk danışanlar ve aileleri ile çalıştım. Toplamda 1500'ün üzerinde çocukla çalışma, onları doğal ortamlarında gözlemleme ve ailelerine danışmanlık verme şansı yakaladım.
2020 Mart ayından beri bireysel olarak yetişkin, çocuk ve aileler ile online ve yüz yüze terapiler yapıyorum.
ALDIGIM EGITIMLER VE KATILDIGIM SEMINERLER
Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (Wisc-r) - Türk Psikologlar Derneği...[Devamı...]

Tuğçe ŞAHİN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
P.T.S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Aralık.2022
TavsiyeNo: 124828
Tuğçe hanımla 7 yaşındaki oğlumun tikleri ve gece korkuları başladığı zaman yaklaşık 1 sene önce okulumuzun tavsiyesiyle tanıştık. İyi ki tanımışız kendisini. Hem oğlumuza yaklaşımıyla hem bize tavsiyeleriyle bu süreci çok güzel bir şekilde ve kısa sürede atlattık.oğlum artık korkularının, olumsuz davranışlarının farkında ve onlarla nasıl başedeceğini öğrenmiş durumda. Çocuğumuza arkadaşça tavırlarıyla yaklaşımı sayesinde Oğlumun kendisine sevgisi de bambaşka.Kendisine çok teşekkür ederiz.
     2 Beğeni    
Evrim SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Eylül.2022
TavsiyeNo: 124474
Tuğçe hanım sayesinde hayatımız gerçekten olumlu yönde değişti. İkizlerime danışmanlık hizmeti alıyorum. Hem bireysel olarak hem de kardes ilişkilerine dair gelismelerine yardimci oldu ve ben de bir anne olarak kendisinden çok şey öğrendim. Kendisi hem bilgi birikimi ile hem de aldığı eğitimler ile çok donanımlı. Kesinlikle bu bilgilerden faydalanmak herkese cok iyi gelecektir. Ozellikle emdr çalışıyor oluşu benim çocuğumun 180 derece olumlu yönde degismesine neden oldu. Ne kadar teşekkür etsem az. İyi ki yollarımız kesişti. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Özlem Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Temmuz.2022
TavsiyeNo: 123965
Tuğçe hanım çok güler yüzlü ,gelişime açık sürekli kendini geliştiren,sabırlı ve çocuklarla ilgili biri.bir çok terapist deneyimimiz oldu fakat kızımın en rahat hissettiği yer oldu .yaklasik 7aydir devam ediyoruz .kızıma çok şey katıyor.kizimda onunla beraber yol almaktan çok mutlu.bir ebeveyn olarak bende kızımla ilgili takildigim yerlerde yardım tavsiyesi aliyorum.desteklerine minnttariz.bu yolda onunla olmaya devam edecegiz.sevgi ve saygiyla
     2 Beğeni    
Gizem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120349
Psikolog Tuğçe Hanım ile yolumuz, 34 aylık olan oğlumuzun kreşinde çalışan “teşhis koyma meraklısı” bir başka psikoloğun yapmış olduğu gelişim testi sonucuna göre yüzümüze karşı oğlumuzun otizmli olduğunu söylemesi ile kesişti. 2021 Mart ayı başında yaşadığımız bu olay sonucu bu konu ile ilgilenen kişileri araştırmaya başladık. İlk iş olarak deneyimli bir çocuk psikoloğu bularak çocuğumuzun değerlendirilmesini istedik. O güne dek oğlumuzda bizi rahatsız eden durumları; sürekli elinde bir şeyler tutma isteği, süpürgeye olan merakı, eşyalarını ve oyuncaklarını süpürge gibi kullanma isteği, çekingenliği, henüz diyalog şeklinde konuşamaması ve özellikle yatma saatlerine doğru kendi kendine mırıldanarak sallanması olmuştu. Ancak internetten açıp Otizmin Belirtileri gibi başlıklar altında toplanan spesifik belirtileri gözlemlememiş, bundan hiç şüphe etmemiştik. O sebeple 2021 Mart ayında yaşadığımız olay bir “yıkım” gibi gelmişti. Tuğçe Hanımla öncelikle online şekilde çocuğumuz ve ailemiz hakkında bilgi paylaşımı yaptık. En baştan; gelişimsel, fiziksel, sosyal özelliklerini sıraladık. Kendisine oğlumuzun daha önceki videolarından bölümler gönderdik. Açıkça söylemem gerekirse çocuğumuzun özbakım gereklerini fazlasıyla yerine getirmiş fakat eğitim ve iletişim boyutlarını atlamış olduğumuzu fark ettik. Ve de bu yönlerini sadece kreşten beklediğimiz için son derece hatalı bulmuştuk kendimizi. Oğlumuz henüz 1, 1.5 yaşlarında iken harfleri, sayıları, renkleri, şekilleri bilen bir çocuk olduğu için belki de “akıllı bir çocuk” olması dışında herhangi bir sorun görmemiştik. Tuğçe hanımla ertesi hafta bir bölümü oğlumuzla birebir bir bölümü ise içinde bizim de olduğumuz bir Oyun Terapisi gerçekleştirdik. Tuğçe hanım oğlumuzda Otizm olmadığını ancak Uyaran Eksikliği sebebi ile gelişimsel sorunlar yaşadığını ve bunun da oğlumuzu risk grubu içine aldığını söyledi. Bizim için 1 sene gibi bir süre tayin ederek hem evde hem de bazı terapilerle halledilebilir bir sorun olduğunu söyledi. O günden sonra Tuğçe hanımla online olarak; etkinlikler, yapılması gereken görevler, oyunlar, alınması gereken oyuncaklar, araç gereç, kitap listeleri vb. konular hakkında görüşmeler yaptık. İşe öncelikle çocuğumuzu bahsi geçen kreşten alıp, TV ve telefondan uzaklaştırarak başladık. Ve çocuğumuzla bol bol, eğlenerek etkinlikler yaptık. Bu sırada onunla bol bol konuştuk, pandemi döneminde olmamıza rağmen her gün parka çıkardık, kitaplar okuduk... Ve hemen hemen tüm bunları kaydederek Tuğçe Hanım’a gönderdik. Tuğçe hanım, ilk 1 ayı “Kritik Eşik” olarak gelişmesine göre değerlendireceğini eğer gelişimsel olarak ilerleme görmediği durumda Gelişimsel Pediatri ya da Psikiyatri’ye yönlendireceğini söylemişti. Bu sırada Tuğçe Hanım, yeni bir kreş bulmamızda ön ayak oldu ve çocuğumuz yeni bir kreşe başladı. Kreşin ilk günleri Tuğçe Hanım, oğlumuzun kreşinde arkadaşları ile birlikte bir Oyun Terapisi gerçekleştirdi. Oğlumuzun arkadaşları içindeki aktifliği dikkat çekm... [DEVAMI..]
     2 Beğeni    
S.K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119887
Tuğçe hocamı instagram sayfası sayesinde tesadüfen buldum. Kızım o zaman 3 aylıktı ve ben hem bebekli hayata alışmakta zorlanıyordum hem de ona doğru zamanda doğru şeyleri verebilmekle ilgili kaygılıydım. Çevremde son zamanlarda çok fazla uyaran eksikliği teşhisi alan çocuk olduğu için de bu kaygım iyice artmıştı. Önce bizden, hamilelik sürecimle ilgili detaylı bilgiler aldı. Sonra bize; ilk başta bağlanma üzerinde duracağımızı sonrasında düğer tüm düzenleri bunun üzerinden yürüteceğimizi söyledi ve düzenli eğitimlere başladık. Bize, ağlatmadan uyku ve emme (sonra da yemek) düzenini oturtmayı, hangi aylar hangi oyunları nasıl oynayacağımızı ve gelişimsel anlamda neleri takip edeceğimizi tek tek anlattı. Bu süreçte seans aralarında bizden hep düzenli olarak videolar istedi ve çok sıkıştığımızda whatsapp mesajı, hatta bazen uzun ses kayıtları ile destek verdi. Kızım şu an 9 aylık. Akşam en geç 20:00de yatıp sabah 07:30 gibi kalkıyor, önüne koyduğum her şeyi ayırt etmeden yiyor, ben artık onun emziği değil annesiyim (bu kendi söylemidir) ve en önemlisi de kendine kendine oyalanabiliyor, ben işe giderken arkamdan ağlamak yerine beni gülücüklerle yolluyor. Eşimde bende çocukla nasıl oyun oynanır bilmezken, bize daha 3 aylıkkenden beri önerdiği oyunlar sayesinde artık bizde oyun yaratabilen ve oynarken eğlenen bir çift olduk (oynarken eğlenmeye de çok önem verir) Sürecimiz hala devam ediyor. Her ay, bazen ayda 2 defa seans alıyor ve ne öğreteceğimizi, nasıl öğreteceğimizi, her konuda nasıl geliştireceğimizi hatta ne zaman ne okuyacağımızı bile öğrenmeye devam ediyoruz. Sorun olmadan psikolog ile görüşmeye ne gerek var demesin kimse. Hele çocuğu olanlar mümkünse doğumdan itibaren başlasın böyle destekler almaya çünkü sadece çocuğu değil anne babayı da çok rahatlatıyor ve insan ne yapacağını bilince gerginlik ve sorun olmuyor evde. Maddi yetersizliğim var diyen olursa televizyonlarını satıp öyle destek alabilirler çünkü muhtemelen Tuğçe hoca ile seansa başlarlarsa bir daha televizyonlarını açamayacaklar. (çocuk uyanıkken yasak, uyurken de artık siz istemiyorsunuz) Umarım herkesin yolu bir gün bir şekilde kesişir ve hem kendi için hem de çocuğu için iyi bir şey yapmış olur.
     1 Beğeni    
G.G
8.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119774
Tuğçe Hanım’a, 3.5 yaşındaki kızımın son 2 ay süresince altına kaçırma problemi ile başvurduk. Önce bizden detaylı bilgi aldı. Daha sonra ne deyip ne demeyeceğimiz, ne oynayacağımız, ne etkinlik yapacağımız ve hangi kitapları nasıl ve ne zaman okuyacağımızla ilgili eğitimler verdiği seanslar yaptı. En son çocuğumuza özel ve içerisinde kendi sevdiği, ilgi duyduğu hayvan ve karakterleri de barındıran bir hikaye yazdı. Bunu çocuğumuza, bize de bir takım görevler vererek online seansta kendi okudu. Korona süresince çocuğumuzu dışarı çıkarmak istemediğimizden sorunumuzu online çözmek istiyorduk ancak ne bu kadar hızlı ne de online görüşmelerden bu kadar fayda sağlayarak çözülebileceğini hiç düşünmemiştik. Verdiği eğitimler sayesinde artık çocuğumuzla daha rahat oyun oynayabiliyor, inatlaşmadan sorunlarımızı çözebiliyoruz. İşler ters gittiğinde neden olduğunu anlayabiliyoruz. Kendisi artık gerek kalmadığını söylese de ara ara seanslarımızı sürdürüp fikir alıyoruz, kendisi hem çocuğumuza hem de bize çok iyi geldi. Umarım korona bir an önce biter ve okul seçimi, oyun terapisi amaçlı yüz yüze de görüşebiliriz.
     1 Beğeni    
Sena Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Şubat.2021
TavsiyeNo: 118873
Ben Tuğçe hanımla Sahibi olduğu okul vasıtasıyla tanıştım.çocuklara yaklaşımı okula alışma sürecinde çok destek oldu.sonraki dönemde ben eşimle ayrıldım.ve bu boşanma sürecinde kızımın minimum etkilenmesinde bizim çocuğumuza bu durumu kabullendirmemiz konusunda büyük destekleri oldu.kızım Tuğçe hanım sayesinde sıkıntısız bir şekilde durumu kabullendi.Bizimde boşanan çift olarak durumu doğru yönetmemiz için elinden geleni yaptı.iyiki hayatımıza dokunmuş.Kızımı okula yazdırırken Tuğçe hanımla konuştuktan sonra kafamda okul hemen netleşti ve başka bir okula bakmadım bile.kesinlikle işini severek yapan bu işte uzman.Kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Ayça Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Şubat.2021
TavsiyeNo: 118822
Tuğçe hanım kızımın gittiği anaokulunda kurucu ortak ve psikologdu. Tuğçe hocam sayesinde o kadar çok problemi çözdük ki. Çok zor olan 3-6 yaş döneminde bize çok faydası oldu tavsiyelerinin. Aslında verdiği tavsiyeler çok ufak dokunuşlar ama hayatımızı o kadar kolaylaştırdı ki. Hiç bir kitap dinlemek istemeyen odaklanmak istemeyen kızım şimdi kitapları çok seviyor. Üst kıyafetlerini giymeyi bir türlü öğretemiyordum, kızım da sinirlenip bırakıyordu. Meğer yanlış öğretiyormuşum. Başaramayınca hemen vazgeçen kızım artık daha azimli ve tuğçe hocamın katkısı büyük. Pandemi dönemindeki günlük rutinlerimizde de bizi kurtaran planları nasıl hazırlayacağımızı öğretti. Aslında onun sayesinde kızımın sesini duymayı ihtiyaçlarını duymayı öğrendim. Evdeki huzurumuza katkısı büyük. Teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    
Begüm
22.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118657
Kızım 1 senedir tuvaletini öğrendiği halde bir kac aydır altına kaçırıyor,o şekilde oynamaya devam ediyor,ne yapsam,ne desem fayda etmiyordu.Tugce hanımın verdiği tavsiyeyle resmen 1 günde sorunu çözdük.. sihirli değnek değmiş gibi...😊 Tam isabetli sorular sorarak olayın neden olmuş olabileceğini çok kısa bir telefon konuşmasıyla çözdü..Tecrübesi ve bilgi birikimiyle sorunumu anlatmamla hemen anlayıp çözüme kavusturmasi bir oldu resmen, kendisini kesinlikle tavsiye ederim..
     1 Beğeni    
Gözde Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118611
Merhabalar, Ben Tuğçe hanımı çok yakın bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanımış oldum. Oğlum Hazarege için yardım ve destek aldım. Bezi bıraktırıp tuvalet eğitiminde bize inanılmaz derecede güç, sabır ve azimle beklememizi önererek başladık. Önce Oğlumun nasıl bir kişilik ve karakteri olduğunu tespit etmeye çalışarak anne ve baba olarak nasıl yaklaşmamız gerektiğini anlattı. Hazarege'nin dikkatini çekecek kulaklarını açıp dinleyebilecek bir hikaye yazdı. Hikayemizin baş kahramanı 'KAKAALi" oldu. Uyku moduna geçtiğinde Dinazor Kakaali hikayesini anlatmaya başladık. 1.gün çok dikkatli dinledi. Sabah kalktığında Wc koşup yapmak istedi ama cesaret edemedi. 2.gün aynı hikayeyi bir daha anlattım Kakaali ile bağ kurmaya başladı. Sabah yine Wc gitti biraz daha cesaretli olup birazcık daha başarılı oldu. 3.gün aynı hikaye bir kez anlattım bu sefer bazı kısımlarını değiştirerek. Hazarege öğle değil böyleydi diye uyarmaya başladı veee sabah yine Wc giderek bunu başardı. 7.günün sonunda her şey normal olup bir birey gibi kendisi Wc gidip bu işi halletmiş oldu. Benim yolum iyi ki Tuğçe hanımla karşılaşmış ve kesişmiş. Bu konu da kendisine minnettarım evet sihirli değneği yok ama sihirli gücü, sabrı ve azmi ile bu işi çözdük. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Herkesin yolu mutlaka kesişmeli ve herkesin bir KAKAALİ hikayesi olmalı.
     2 Beğeni    
Sevil KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118610
Tuğçe hanımla ailem aracılıgı ile tanıştık. Kızım 6 aylik itibari ile görüsmeye başladık. kızım uyumuyor, yemek yemiyor ve cok huysuz bir cocuktu, kendisi sayesinde 2 haftada düzene girmesine yardımcı oldu. Yeme ve uyku ile ilgili eğitim verdi.Çocugumu ben bile tanıyamadım ne dediyse yaptım ve mucize olmuş gibi yemek yiyen, kendi kendine uyuyan, bizimle iletişimi olan bir bebek haline geldi. Şuan kızım 16 aylık ve hala her başım sıkıştığında yazıyorum ve memnuniyetle saatin kaç olduğuna bakmadan bana yardım ediyor ve destek sağlıyor. Ben uyku egitimine ve danışmanlığa pek inanan biri degildim ama Tugçe hanım beni o kadar değiştirdi ki hem kızıma hem bana bir anne olarak destek oluyor. Bize online olarak destek verdi ama sanki yanımda yapabilirsin diyen biri varmış gibi samimi ve sıcak bir uzman.KEndisi gelişimsel dönemlerini anlatıp ve davranışsal yönlerdirmelerde de bulundu. Ne kadar kitapta yazanları uygulasamda çözüm bulamadım fakat Tuğçe hanım hem ruhumuza, hem bedenimize dokunan bir uzman oldu.
     2 Beğeni    

Tuğçe ŞAHİN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Çocukların ihtiyaç ve ilgilerine göre, onlara özel metaforik hikayeler yazmak, kayak yapmak, yüzmek, kitap okumak, eğitimler almak ve eğitimler vermek

Sevdigi Sözler : Her Çocuk Aynı Ama Her Çocuk Farklıdır.


Tuğçe ŞAHİN'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
EMDR Derneği
Tema Vakfı

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Psk.Tuğçe ŞAHİN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(552) 883 13 69  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1985
(38 yaşında)
Doğum Yeri
Bursa
Mezun Olduğu Üniversite
Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2009
(14 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Psk.Tuğçe ŞAHİN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Tuğçe ŞAHİN Mesleki Videolar Videoları
-

09:08
Top