2007'den Bugüne 91,493 Tavsiye, 28,077 Uzman ve 19,893 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Şeyma KOÇAK
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul
Psikoterapist

Şeyma KOÇAK Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

16

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Şeyma KOÇAK Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Şeyma KOÇAK'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Şeyma KOÇAK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
A. Sinem ÖZKAYA ALPUzm.Psk.A. Sinem ÖZKAYA ALP
Sinem ile kuruculuğunu yaptığı Psikomental Psikoloji aracılığı ile tanıştık. Düzenli olarak buluştuğumuz, birbirimizi hem mesleki hem içsel olarak gel...
Psk.Bahar KAYA
Sevgili Bahar'ı danışan gördüğümüz danışmanlık merkezi vasıtasıyla tanıyorum. Aynı zamanda düzenli katıldığımız intervizyon grubumuzun nadide üyelerin...

 
Şeyma KOÇAK'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikomental Psikoloji
Zuhuratbaba Mah. Şükran Çiftliği Sokak, Ata Apt No:15 Daire:12 Bakırköy/İstanbul
Uzm.Psk.Şeyma KOÇAK internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel instagram hesabıKişisel youtube hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1991 (32 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce, Advanced
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Fatih Üniversitesi- Psikoloji (2014 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Gelişim Üniversitesi- Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2019 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Şeyma KOÇAK Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Emdr
Bireysel Psikoterapi
Çift Terapileri
Yas Terapisi
Kaygı Bozuklukları
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Panik Bozukluk
Panik Atak
Sosyal Fobi
Somatoform Bozukluklar
Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Duygu Durum Bozuklukları/Depresyon
Kişilik Bozuklukları
Psikodrama

Şeyma KOÇAK Özgeçmis CV Uzm.Psk.Şeyma KOÇAK'ın Özgeçmişi
Lisansımı Psikoloji alanında; yüksek lisansımı ise Klinik Psikoloji alanında tamamladım. Bununla beraber Aile Danışmanlığı, Oyun Terapisi, Bütüncül Terapiye Gelişimsel Yaklaşım, EMDR, Psikodinamik Psikoterapi gibi faydalı olacağını düşündüğüm pek çok eğitim aldım.

2014’ten bu yana çalıştığım özel ve devlet kurumlarında gerek Türklere gerekse İngiltere, Libya, Suriye, Mısır, Irak ve Filistin gibi farklı milletlerden gelen savunmasız çocuk ve yetişkin gruplarıyla psikoterapist olarak çalışma şansım oldu.

EMDR, EFT, Bütüncül ve Psikodinamik Psikoterapi yöntem ve ekollerinden faydalanarak çocuk, ergen ve yetişkinlere Türkçe ve İngilizce yüz yüze ve online psikoterapi hizmeti veriyorum.

Psikoterapist olma yolculuğumda halen bireysel psikoterapim ve almakta olduğum eğitimler devam etmektedir.

Şeyma KOÇAK Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Nagihan Coşkun
8.Kasım.2022
TavsiyeNo: 124691
Şeyma Hanımın bilgisi oldukça dikkatimi çekti. Kendisiyle tanışır yanılmaz acaba hangi ekole bağlı diye düşündüm. Bir problem durumu karşısında danışanların yaşadıkları, yansıttıkları duyguların danışana, danışmana ait taraflarını incelikle sorgulayabilen bir yanı var. Deneyimli olması sanıyorum ki bir danışan için bulunmaz bir nimet. Kendinden emin duruşu ve bilgisini yardımsever bir şekilde paylaşması meslektaşı olarak bana çok iyi geldi. Psikolojik destek sürecinde kendisi ile ilerlemek, size büyük bir farkındalık katacaktır diye düşünüyorum.
     Beğenin    
A. Sinem ÖZKAYA ALP Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
7.Kasım.2022
TavsiyeNo: 124685
Şeyma hocam, etik ilkelere bağlı çalışan, alanda kendini sürekli olarak geliştiren kıymetli bir meslektaşımdır. Kendisi ile birlikte çalışmak bana her zaman keyif vermiştir. Karşısındakinin en derin duygulara girmesine cesaret kazandırır. İyi bir öğreten ve aynı zamanda iyi bir öğrencidir. Hayatta her konuya psikoloji perspektifinden bakar çünkü psikoloji onun için sadece bir meslek değil, çok daha fazlasıdır. Şeyma, psikolojiyi bir yaşama bakış felsefesi olarak var eder. Umarım mesleğinde bu yolda ilerlemeye devem eder ve insanları büyütür.
     Beğenin    
Bahar KAYA Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
7.Kasım.2022
TavsiyeNo: 124681
Şeyma hanım ile 2 senedir tanışıyoruz, birlikte pek çok etkinlik düzenledik ve düzenlemeye de devam etmekteyiz. Kendisi mesleğini severek yapan, öğrendiklerini öğretmekten asla çekinmeyen ve kendini sürekli geliştiren biridir. Ayrıca onun terapisine yönlendirdiğim yakınlarımdan da oldukça pozitif dönüşler almaktayım.Şeyma hanım gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim bir terapist. Bireysel terapinin yanında yaptığı ekstra çalışmalardan da faydalanacağınıza inanıyorum.
     Beğenin    
Reyyan
23.Ekim.2022
TavsiyeNo: 124611
Şeyma ile bir aile diziminde tanışmıştık. sempatik, kendisini geliştiren ve iletişimi güçlü birisi. Ücretsiz bir eğitimine ve yakın zamanda kendisinin aile dizimine katıldım, oldukça ilgiliydi ve bilgi vermeye oldukça açıktı. Aile diziminin başlarında gergindik ama sakinliğiyle ve verdiği bilgilerle kendimize temasımız artmaya başladı, sakinliği bize de geçti. Oldukça güzel bir çalışmaydı. Alanında oldukça uzman çalışmalarını bireysel olsun grupça olsun gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Beyza
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Ekim.2022
TavsiyeNo: 124539
Şeyma Hanımın Terapisine çok defa katıldım çok başarılı buldum. Kısa sürede sizi kendinize getiriyor. Sizi sizden daha iyi tanıyıp size kendinizi tanıtıyor. Düşündürüyor. Öğretiyor ve kalıcı değişim yaşıyorsunuz Oldukça ilgili. Kendini psikolojinin pek çok alanında profesyonel olarak geliştirmiş bir uzman klinik psikolog. Tavsiye ederim gönül rahatlığıyla kendisinden terapi alabilirsiniz. Düzenli olarak devam ederseniz çözüm alabilirsiniz.
     2 Beğeni    
Dilara
12.Ekim.2022
TavsiyeNo: 124538
Şeyma ile 2016 yılından beri tanışıyoruz. Kendisinin yıllar içindeki değişimine şahit olmuş biri olarak, aynı ruhsal gelişim desteğini danışanları için de verebileceğine olan inancım sonsuzdur. Sürekli kendisini geliştiren, kişisel gelişimi ile ilgilenen, iletişim yeteneği kuvvetli, yeni şeyler denemekten keyif alan bir psikolog. Kendisini gerçekten iyileşmek isteyenler için gözüm kapalı tavsiye edebilirim. Meslek hayatı boyunca başarılar dilerim.
     2 Beğeni    
Aynur
12.Ekim.2022
TavsiyeNo: 124537
Şeyma hocam alanında çok iyi bir terapisttir.Bilgiyi çok sakin ve anlaşılır bir şekilde veriyor. Anlaşıldığınızı hissediyorsunuz.Çözüm ve öneriler konusunda sizi düşünmeye itiyor. Kaygı seviyem iletişim kurduğumda birkaç dakika sonra ona ister istemez uyumlanıyor. Ve otomatik sakinleşiyorum. Aile dizimi eğitimine katıldım çok güzel ve şifalandırıcı bir çalışmaydı.Herkese tavsiye ediyorum. Kesinlikle bireysel ve grup çalışmalarda gönül rahatlığıyla çalışmalarına katılabilirsiniz.
     2 Beğeni    
Bylocan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Eylül.2022
TavsiyeNo: 124497
Bana iyi gelen tarafı sakinliği ve dinginliği, bir süre sonra sizi de sakinleştiriyor. Bir diğer iyi gelen tarafı sizi kesinlikle yargılamadan dinliyor. Yüzleştirmeleri oldukça sert ilk başlarda bu beni çok zorladı SEANSLAR ilerledikçe bunun benim yararıma olduğunu anladım, kötü gelen tarafı ise ne yaparsanız yapın tavsiye vermiyor ;) Bu işin latifesi tabi hayatınızla ilgili kararları almanız için size destek oluyor. Kendisini bir arkadaşım aracılığıyla tanıdım yaklaşık iki yıldır çalışıyoruz başta bağımlılıklar olmak üzere bir çok sorunu çözmeme ya da yol almama yardımcı oldu. Bu iki yıl boyunca çevremde bir çok arkadaşıma ve akrabama tavsiye ettim bu vesileyle buradan da sizlere tavsiye etmek istiyorum gerçekten kendinizdeki problemleri çözmek istiyorsanız odağınız kendinizse karşınızda çok iyi bir terapist var
     1 Beğeni    
A.Ş.
23.Mart.2022
TavsiyeNo: 123229
Şeyma Hanım'la artık gerçekten bunaldığım ve köşeye sıkışmış hissettiğim bir durumda tanıştım. Yeme bozuklugum vardı ve neredeyse her gün yeme atakları yaşıyordum. Kontrolsüz bir sekilde kilo alıyordum ve bu durumdan dolayı nadiren dışarı çıkıyordum. Şeyma Hanım'dan danışmanlık almaya başladıktan 4 ay sonra yeme ataklarım neredeyse ayda 1'e inmisti. 6 ay sonra beslenme ve diyet danışmanlığı almadan 8 kilo verebildim. Yüzeydeki bu sorunun kaynağına inerek, konuşarak farklı metodlar uygulayarak bu süreci geçirdik. Kendimi kabullenmemde yardimci olarak tekrar özgurlestim. Her zaman nazik saygılı, anlayışlı ve her seyden onemli dürüst ve samimiydi. Kendisine minnettarım.
     2 Beğeni    
Ayşegül
21.Mart.2021
TavsiyeNo: 119538
Değerli meslektaşım Şeyma, Aldığı eğitimler, yaptığı çalışmalar, insana verdiği değer ve işine duyduğu sevgi ile donanımlı psikologlardan. "Sağlıklı ilişkiler için sağlıklı iletişim", "Kayıp ve yas" seminerlerine ve diğer yayınlara katıldım ve çok fayda gördüm. Konuyu geniş çerçevede ele alıp anlattı, sorulan tüm sorulara açıklayıcı bir şekilde yanıtlarını verdi. Zarif anlatımı ve içeriğin zenginliği ile her daim dikkatle dinlememi sağladı. Şeyma' nın mesleki çalışmalarını takip ediyor, beğeniyorum ve sizlere de tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Elif
17.Mart.2021
TavsiyeNo: 119494
Şeyma hanım ile psikososyal destek alanındaki tanışıklığımız uzun yıllara dayanmaktadır. Meslekteki/alandaki senelerini dolu dolu geçirmiş, hem teori kısmını sağlam bilimsel bir temele oturtmuş hem de pratik aşamasını profesyonel bir tavırla devam ettirmektedir. Çeşitli terapi eğitimleri ile donanımı sağlam, iletişimi açık ve güçlüdür. Terapi ekollerini zaman zaman psikolojik testlerle desteklemektedir. Ayrıca kendisi başka kültürlerden danışan da almaktadır. Şahit olduğum psikoterapi süreçleri oldukça verimli geçiyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Ahmet MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
17.Mart.2021
TavsiyeNo: 119483
Uzm. Psikolog Şeyma Koçak hanımefendiyle 3 yıl önce bir eğitim kuruluşunda tanıştık. Yaklaşık bir yıl aynı kurumda profesyonel iş hayatını paylaştık. Kendisinden gönüllü olarak ücretsiz destek aldım. Gayretleri, yönlendirmesi, tavsiyeleri ve çabaları her zaman için değerlidir. Kendi alanında çalışmaktan mutlu olan bir kişidir. Meslekî olarak, uluslararası ufukta ber fırsatta kendini geliştirdiğine, eğitimler aldığına hem eski bir danışanı hem de eski bir iş arkadaşı olarak şahidim. Psikoloji alanındaki bilimsel yeterliliği, uzmanlık alanı ve benimsediği mototlarla diğer psikologlardan farkını kendisini tanıyınca çok rahatlıkla ayırt edebileceğinizi düşünüyorum. Uzm. Psk. Şeyma Hanım, özverili, sıcak kanlı, paylaşımcı, arkadaş canlısı ve istikrarlı bir çalışma disiplini içerisindedir. Çok nezih bir ortamda profesyonel terapilerine devam etmektedir. Eski bir danışanı olarak çok memnun kaldım. Sizlere de tavsiye ediyorum.😊
     4 Beğeni    
Betül
16.Mart.2021
TavsiyeNo: 119463
Şeyma ile iki farklı kurumda görev aldık. İyi niyeti, samimiyeti ve içtenliğiyle mükemmel bir iş arkadaşıdır. Birlikte çalıştığımızda yıllarda Şeyma’nın insanlar hakkındaki öngörülerinin isabetli olması beni hep şaşırtmıştır. İnsan sarrafıdır, analizleri çok başarılıdır. Güler yüzlüdür ve her zaman pozitif enerji verir. Sakin sakin konuşur, dolayısıyla saatlerce konuşmak isteyebilirsiniz. Güvenebileceğimiz insan sayısının oldukça azaldığı bugünlerde Şeyma iyi ki var diyebileceğimiz nadir insanlardandır.
     3 Beğeni    
Özlem Telman
15.Mart.2021
TavsiyeNo: 119459
Şeyma hocam ile 5 yıl kadar önce yöneticiliğini yapmış olduğum okul öncesi eğitim kurumunda beraber çalışma fırsatı buldum. Samimi, güler yüzlü, çalışkan, çocuklarla iyi iletişim kurabilen, ekip arkadaşları ile koordineli şekilde çalışabilen, harika gözlemci, mükemmel dinleyici ve farklı bakış açılarına sahip bir uzmandır. Kendisi ile çalışmak hem çok ufuk açıcı hem de çok keyiflidir 😊 Hayatına dokunmuş bir danışan olarak kendisine tüm yardımları ve rehberliği için çok teşekkür ediyorum. Şeyma hocam eminim ki pek çok hayata dokunup, ruhlarına iyi geleceksiniz. Meslek hayatınızda başarılarınız daim olsun. Sevgiler 🌸
     2 Beğeni    
Sevil
15.Mart.2021
TavsiyeNo: 119455
Merhaba, Şeyma hocamla bir anaokulunda tanıştık. Okula Haftada bir geliyor olmasına rağmen,biz öğretmenlerin ve çocukların sevgisini hızla kazandı. Planlı ve disiplinli sürdürdüğü çalışmalarla beraber her çocuğumuza destek olmayı başardı. Problemi çok iyi dinleyip, kısa bir süre çocukları gözlemledikten sonra ,Nokta atışı yaparak bize ve ailelere destek oldu. Güler yüzlü konuşkan ve sıcacık kişiliğiyle herkesin sevdiği bir hocamız olmayı başardı. Yollarımızın tekrar keşişeceğini ümid ediyor, başarılarının daimini diliyorum Şeyma hocam.
     4 Beğeni    
Sibel
10.Mart.2021
TavsiyeNo: 119380
Değerli arkadaşım ve meslektaşım Şeyma Koçak’ı birlikte aldığımız Aile Danışmanlığı Eğitimi’nde tanıdım. Danışanlarına daha faydalı olmasını sağlayan birçok eğitime katılarak kendini mesleki olarak donatmaya devam etmektedir . Hem kişisel hem mesleki alanda gelişmeyi kendine düstur edinmiş, eğitime bilgiye önem veren, yeniliklere açık, güvenilir, sebatkar ve iyi bir dinleyici olması sebebiyle psikolojik destek almak isteyenlere kendisini tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

Şeyma KOÇAK'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Fotoğraf Çekimi

Sevdigi Yazarlar : Victor Frankl, Paulo Coelho

Sevdigi Filmler : Marriage Stroy, Forrest Gump, Şahsiyet, The Two Popes, Capernaum, PK


Şeyma KOÇAK'ın Kitap ve Yayinlari Şeyma KOÇAK'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Koçak Ş (2019), Yetişkinlerin Yalnızlık Düzeyleri Ve Benlik Algıları İle Nesne İlişkileri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Yüksek Lisans Tezi, İstanbul

Şeyma KOÇAK'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Şeyma KOÇAK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
A. Sinem ÖZKAYA ALP
Uzm.Psk.A. Sinem ÖZKAYA ALP
Sinem ile kuruculuğunu yaptığı Psikomental Psikoloji aracılığı ile tanıştık. Düzenli olarak buluştuğumuz, birbirimizi hem mesleki hem içsel olarak gel...
Bahar KAYA
Psk.Bahar KAYA
Sevgili Bahar'ı danışan gördüğümüz danışmanlık merkezi vasıtasıyla tanıyorum. Aynı zamanda düzenli katıldığımız intervizyon grubumuzun nadide üyelerin...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikomental Psikoloji
Zuhuratbaba Mah. Şükran Çiftliği Sokak, Ata Apt No:15 Daire:12 Bakırköy/İstanbul
Uzm.Psk.Şeyma KOÇAK internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(537) 057 11 31
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1991
(32 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Fatih Üniversitesi- Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2014
(9 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Gelişim Üniversitesi- Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2019 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabıKişisel youtube hesabı

Uzm.Psk.Şeyma KOÇAK Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, Advanced

Şeyma KOÇAK Mesleki Videolar Videoları
9 Mesleki ve Kişisel Video

13:53
Top