2007'den Bugüne 90,731 Tavsiye, 27,897 Uzman ve 19,785 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Sümbül YALNIZCA YILDIRIM
Uzman Psikolojik Danışman - Adana

Sümbül YALNIZCA YILDIRIM Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sümbül YALNIZCA YILDIRIM Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Sümbül YALNIZCA YILDIRIM'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sümbül YALNIZCA YILDIRIM'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Sümbül YALNIZCA YILDIRIM'ın İletişim Bilgileri
Uzm.Psk.Dnş.Sümbül YALNIZCA YILDIRIM internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel whatsapp hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1988 (35 yaşında)
Doğum Yeri : Adana
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Çukurova Üniversitesi-Psikolojik Danışma ve Rehberlik (2010 Mezunu)
Yüksek Lisans
Çukurova Üniversitesi- Eğitim Bilimleri Tezli Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Sümbül YALNIZCA YILDIRIM Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Aile terapisi
Çift terapisi
Romantik ilişkiler
Bireysel terapi

Sümbül YALNIZCA YILDIRIM Özgeçmis CV Uzm.Psk.Dnş.Sümbül YALNIZCA YILDIRIM'ın Özgeçmişi
Yaşam yolculuğuma üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak başladım. Psikolojik danışman olmaya lise döneminde dinlemeyi de en az konuşmak kadar çok sevdiğimi anladığımda karar verdim. Bu kararımın peşinde kitaplar okumaya, filmler izlemeye, insanlar tanımaya başladım. 2006 yılında Çukurova Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’ne girdim ve lisans öğrenimimi 2010 yılında tamamladım. 2012-2015 yılları arasında ise aynı bölümde yüksek lisans yaptım ve “Lise Öğrencilerinin Yaşam Doyumlarının Yordayıcıları Olarak Anne-Baba Tutumları ve Duygusal Zeka” isimli tezimi tamamladım. Ardından yine aynı bölümde doktora öğrenimime başladım. “Duygusal İstismar Farkındalığı Psiko-eğitim Programı’nın Üniversite Öğrencileri Üzerindeki Etkisi” adlı doktora tez sürecime devam etmekteyim. Aldığım bu akademik eğitimlerin yanında Almanya’daki Weinheim Enstitüsü ve Sistemik Terapi Enstitüsü işbirliği ile düzenlenen Sistemik Psikoterapi Eğitimi’ni aldım...[Devamı...]

Sümbül YALNIZCA YILDIRIM'ın Makaleleri Sümbül YALNIZCA YILDIRIM'ın Makale ve Yazıları
2 Yazı/Döküman
◊ Özgüven

Sümbül YALNIZCA YILDIRIM Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Özgür Özperçin
30.Ağustos.2021
TavsiyeNo: 121301
Sümbül benim kız kardeşimdir. Kardeşim olması yanında hayatımda yeri ve önemi çok özel olan bir insandır. Kendime olan özguvenimin ve farkındalığımın artmasında büyük katkıları olmuştur. Ben de var olan gücü keşfetmemi sağladi. En önemlisi hayır demeyi öğrendim. Her zaman sonsuz güven duygusu verir. Sabır ve hoşgörü ile her zaman empati kurup bütün samimiyeti ile sizi dinler. Alanında oldukça iyi ve sürekli kendini geliştiren, yeniliklere açık, titizlikle çalışan biridir. Onun danışanı olun ya da olmayın sizi içtenlikle ve samimiyetle dinler. İşini severek yapan ve meslek ettiğine dikkat eden işinin ehlidir. Tecrübelerinden ve bilgilerinden yararlanmanız için kesinlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Ayten BÖLÜKBAŞI Fotoğraf
Psk.Dnş.Ayten BÖLÜKBAŞI
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
25.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 120997
Sümbül Hanım'ı aynı üniversitede doktora eğitimi almamız ve sistemik terapi eğitimi aracılığıyla tanıma fırsatım oldu. Kendisini ilk gördüğünüzde sıcak gülümsemesi ve sizinle gerçekten ilgilendiğini hissettiren soruları ile ilk andan itibaren güvende ve değerli hissetmeniz kolaylıkla gerçekleşecektir. Profesyonel anlamda kendini sürekli geliştiren ve yenilikleri takip etmesinin yanı sıra problemlere karşı sunduğu yaratıcı çözümler ve kararlılığı benim için onun öne çıkan güzel özelliklerinden sadece bir kaçıdır... Kendisinden alacağınız profesyonel yardımda bu ifade ettiğim özelliklerin ve daha fazlasını deneyimleyip memnun kalacağınıza eminim...
     2 Beğeni    
Gizem OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 120995
Sümbül Hanımdan bir zaman önce psikolojik destek almıştım. O dönem bireysel anlamda çok zorlandığım bir çok alanda yaşadığım sorunların iç içe geçtiği bir dönemdi. Sorunları birbirinden ayırmamı ve sosyal becerilerimi geliştirmede kendisi bana destek oldu. Bu süreç boyunca benim dirençlerimle, ilerlemeye karşı geliştirdiğim kaygılarımla baş ederken banim yanımda sabırlı bi yoldaştı. Beni doğru anlamak için olan emeğinin ve empatisinin bu süreçte benim için gelişmeyi kolaylaştıran en büyük etken olduguna inanıyorum. Bu süreçte benim sorunlardan kaçmak istediğim anlar tabi oldu. O duyarlı ve yapıcı şekilde beni kendimle yüzleştiren bi ayna gibiydi. Oldukça profesyoneldi ve sürecin etkisini şöyle anlatabilirim; birlikte güçlendirdiğimiz yanlarımı hala karşıma çıkan sorunların çözümünde kulanabildiğime inanıyorum.
     2 Beğeni    
Samet Düzgün
18.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 120972
Üniversitede aynı sınıfta eğitim gördük.15 yıldır tanıdığım ve halen görüştüğüm çok değerli yakın arkadaşlarımdan biridir. Mesleğinde çok başarılı, kendini geliştiren ve mesleğini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan bir insandır. Bir sebeple yanına gidecek olursanız size yardım etmek için elinden geleni yapacağına eminim. Arkadaş canlısı, güleryüzlü, konuşkan, konuşurken karşısındaki insana değer verdiğini hissettiren biridir. Psikolojik danışman olarak herkese içim rahat tavsiye edebileceğim bir arkadaştır..
     2 Beğeni    
E.O.
17.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 120971
Dört yıl kadar önce Sümbül Yalnızca Yıldırım'dan Çukurova Üniversitesi'nde psikolojik yardım almıştım. Beni güler yüzle sıcak bir şekilde karşıladı. Başlangıçta nasıl bir süreç olduğunu bilmediğim için kaygılıydım ama açıklamalarıyla bu kaygım ortadan kalktı. Uzmanlığına olan güvenim süreç içinde kullandığı farklı teknikleri gördükçe arttı. Duygularını rahat ifade edemeyen biriyken duygular üzerine yaptığı çalışmalarla hem farkındalığım arttı hem de kendimi daha rahat ifade etmeye başladım. Benim için gayet içten ve faydalı bir süreçti. Problemimle nasıl baş edebildiğimi gördükçe de iyi ki bu hizmeti almışım dediğim çok olmuştur.
     3 Beğeni    
Dilara DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
17.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 120968
Uzmanımız benim bulunduğum üniversitede araştırma görevlisi idi. Üniversitede bulunan psikolojik danışma biriminde görüşmelerimizi gerçekleştiriyorduk. Uzmanımıza özgüven problemi ve aile ilişkilerinde yaşanan problemler sebebi ile başvurdum. Oturumlarımızda aile sistemleri üzerinde durarak genogram çalışması gerçekleştirdik. Bununla birlikte seans dışında da verilen ev ödevleri ile süreci ilerlettik. Uzmanımız çok sıcakkanlı bir tutum sergiledi ve etkin bir biçimde dinleyerek durumu ele aldı. Oturumların sonunda kendimle ilgili özgüven problemi 10 üzerinden 8 iken 4 gibi bir rakama kadar düştü. Sosyal ortamlarda kendimi ifade etmeye başladım. Aile içinde daha az problemler yaşamaya ve daha farklı bakış açısı ile yaklaşmaya başladım
     2 Beğeni    
Pınar ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
17.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 120964
Evet tavsiye ediyorum çünküleri fazla olan gerçekten işini kendi hayatına gecirebilen yeniliklere açık ufku geniş bi insan.İyikilerimin en başında olan. Son 3 yılda yaşadığım bir dizi zorluklardan hep yanımda olup bana yaptığı terapilerle bugüne gelmek ve tekrar kendime kavuşmak.Panik atak ve anksetiye de korkularimın kaygılarimin ilişkilerin hayatıma neler kattığını ve nelerden vazgeçmen gerektiğini onunla öğrendim.Evet benim için zordu hiç bir doğum sancısı olmuyor. Ve bugüne geldiğimde korkular ve kaygılarla başedebilme yi hep bi çıkışı vardırı bulunduğun ortamı ve insanları kabul etmeyi öğrendim.Onları degistirmek yerine kendi bakış açımı değiştirmeyi, başkalarının üzmesine susmak yerine yeri geldiğinde üzen olmayı, susmak yerine konuşmayı ,hep anlayan olmak yerine anlaşılan olmayı ve herseyden önce kendimi düşünmeyi öğrendim.Benim için yaptığın hersey için teşekkürler .İyi ki varsın yüreği kocaman kadın.
     1 Beğeni    
Ayşegül Canka Kardeşler
14.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 120952
Sümbül eşimin kuzeni, tanıştığımız zamanlardan bu yana dikkatimi çeken en belirgin özellikleri; insanlarla derin ilişkiler kurabilmesi, olaylara farklı açılardan bakabilmesi, yargılamayan samimi tavırlarıdır diyebilirim. Kendisinden hiç profesyonel yardım almadım , yakınlara olmuyormuş maalesef. Bazen keşke akraba olmasak da danışanın olsam dediğim oluyor. İşini çok severek yapan ve titizlikle çalışan biri olduğunu bildiğim için paylaşmak ve tavsiye etmek istedim.
     2 Beğeni    
Serkan Kardeşler
14.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 120951
Sümbül Yalnızca işinde uzman ve yetkin bir danışmandır. Mesleğinde kendini geliştirebilmek ve güncel tutabilmek için sürekli çalışır ve araştırır. İletişim gücü, samimiyeti ve ortaya koyduğu yaklaşım insanlar üzerinde güven duygusu oluşturur. Kendisiyle bir ortamı paylaştığınızda oldukça ilgili, samimi ve iletişimi güçlü biri olduğunu kolayca farkedebilirsiniz. Kendimi yanında rahat hissettiğim ve duygularımı rahatça paylaşabildiğim ender insanlardandır.
     2 Beğeni    

Sümbül YALNIZCA YILDIRIM'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Yazmak, kitap okumak, bağlama çalmak, yüzmek, yürüyüş yapmak,

Sevdigi Yazarlar : Sabahattin Ali, Jose Saramago, Ferid Edgü, Haruki Murakami

Sevdigi Muzikler : Türk Halk Müziği, Nostaljik Pop, Türk Sanat Müziği

Sevdigi Filmler : Das Experiment, Cesaretin Var Mı Aşka?, Bana Bir Şeyhler Oluyor( Oyun)

Sevdigi Sözler : “Tanrım, bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret, değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için sabır ve ikisi arasındaki farkı anlayabilmek için de bilgelik ver.”


Sümbül YALNIZCA YILDIRIM'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Sistemik Psikoterapi Dernegi
Post-Modern Psikolojik Danışma Yaklaşımları Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Dnş.Sümbül YALNIZCA YILDIRIM internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(507) 562 35 41
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1988
(35 yaşında)
Doğum Yeri
Adana
Mezun Olduğu Üniversite
Çukurova Üniversitesi-Psikolojik Danışma ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2010
(13 yıl önce)
Yüksek Lisans
Çukurova Üniversitesi- Eğitim Bilimleri Tezli Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı

Uzm.Psk.Dnş.Sümbül YALNIZCA YILDIRIM Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Sümbül YALNIZCA YILDIRIM Mesleki Videolar Videoları
-

14:58
Top