2007'den Bugüne 82,774 Tavsiye, 26,153 Uzman ve 18,360 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Mustafa GÜRAL

Şehir

Samsun

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

7

[Psk.Mustafa GÜRAL isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Mustafa GÜRAL Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

227
(%96.5 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarMustafa GÜRAL'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Mustafa GÜRAL'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Pınar ERSANFzt.Pınar ERSAN
Bence bir mesleği icra ederken konu hakkındaki uzmanlığınızın yanısıra işin prezentasyonu bir o kadar önemlidir ki, Pınar Hanım, içtenliği, mesleğine ...

Mustafa GÜRAL Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Stres ve Moderatörleri İle Başetme

Sınav Stresi

Kaygı Bozuklukları (fobiler,sınav kaygısı, panik atak, anksiyete)

Yas Semptomları

Travma

Performans Geliştirme (Sınav performansı, kaygısı, Spor Performansları)

Sağlık psikolojisi (cerrahi operasyonlara hazırlık, kronik bulaşıcı olmayan fiziksel hastalıklara psikolojik destek, ameliyat sonrası psikolojik destek)

Klinik Hipnoz

Emdr(Göz Hareketleri İle Duyarsızlaştırma ve Yeniden Düzenleme)

Bilişsel Davranışçı Terapi

MMPI (Kişilik Testi)

WISC-r (Çocuklar için Zeka Testi)

AGTE (Gelişim Tarama Envanteri )

Mustafa GÜRAL Tavsiye Yazıları Mustafa GÜRAL için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Şeymanur (Danışan)
 IP: 88.230.163.LY

07-09-2010
 TavsiyeNo: 35675
Mustafa Bey, alanında sahip olduğu bilgi donanımı ve yardımsever kişiliğiyle ihtiyaç duyduğunuzda danışabileceğiniz başarılı bir uzman. Ondan uzun bir süre danışmanlık hizmeti aldım ve zaman zaman yaşadığım farklı sıkıntılar karşısında bana çok yardımcı olduğunu düşünüyorum. Çözülmez durumda zannettiğiniz problemler karşısında geliştirdiği farklı bakış açısı ve yapıcı tutumu sayesinde gözünüzde büyüyen sıkıntıların ufaldığını görebiliyorsunuz. Her daim sergilediği dengeli tavrı ve esnek duruşu ile yanında kendinizi rahat hissedebileceğiniz bir ortam oluşmasına katkı sağlıyor. Özetle kendisinin gayet profesyonelce olan yaklaşımının yaşadığınız tüm sıkıntılarda size yol gösterici olabileceğini söylemek isterim.
     25 Beğeni    

 Mehmet Ali (Danışan)
 IP: 95.13.65.YFW

31-08-2010
 TavsiyeNo: 35528
Kendisini ilk olarak bu sitede gördüm. Bundan 1 ay önce kendisiyle görüştüm. O sıralarda çok zor zamanlar geçiriyordum. Henüz iki görüşmemiz olmasına rağmen beni çok etkiledi. Onun tavsiyeleri tam isabet. Buraya gelmeden önce içimde biraz da olsa kuşku vardı. Ancak, kendisi işini çok iyi yapıyor ve tüm kuşkuları ortadan kaldırıyor. Kendisi benden 12 yaş büyük ancak bunu hiç hissettirmiyor. Sanki bir arkadaş gibi. Kimseye söyleyemeyeceğim şeyleri ona söyleyebilirim. Bu güveni bana verdi. İlerde psikolog olmak istediğim için benim hayatımda ayrı bir role de sahip. Bir öğretmen gibi.
     10 Beğeni    

 seda (Danışan)
 IP: 88.252.6.YZD

11-04-2009
 TavsiyeNo: 22103
Öncelikle sorunlarınızın hiç çözümlenmeyeceğini düşündüğünüz anlarda karşınıza çıkması bence çok büyük bir şans olduğunu düşündüğüm Mustafa Bey ilk anda olan bütün heyecanınızı ve karamsarlılığınızı alan mükemmel bir profesiyonel. Ve harika bir dinleyici.Olaylar veya yaşam karşısındaki yanlış düşüncelerimi tek tek değiştirdi. Nasıl olduğunu anlamadığım bir yaşam sevinci ve umut verdi bana. Karşısındakini olduğu gibi kabul eden sanki ailenizden birisiymiş gibi samimi duruşu çok insanca geldi bana. Artık o benim için ihtiyacım olduğu anlarda veya her zaman hemen hemen her şeyi konuşup tartışabileceğim vazgeçilmez bir dost. Teşekkürler ediyorum, hayatındaki başarılarının devamını diliyorum ....
     26 Beğeni    

 özcan (Danışan)
 IP: 88.252.13.YFB

07-02-2009
 TavsiyeNo: 19742
mustafa bey e ilk gittiğimde onun sıcakkanlılığını sevecenliğini gördüm.öncelikle insana profosyonelce bir dost gibi yaklaşıyor insana güven veriyor.gözleri çok etkileyici ve dikkatlice bakıyor.mesleki bilgisi gayet iyi.ilk seanslarda dinleme yönlendirme duyguları açığa çıkarma düşünceyi anlatma ve onun özünü anlama yönteminden sonra emdr i uyguladı ve bende hiç ummadığım duygular düşünceler davranış biçimleri gelişti meğer hayat bildiğimden ne kadar da farkli güzel ve yaşamaya değermiş yüzde seksen değişiklik oldu ben de her anlamda . teşekkürler mustafa bey ...
     22 Beğeni    

 Zeynep Çakır (Danışan)
 IP: 88.224.145.FC

28-06-2008
 TavsiyeNo: 13224
mustafa beyle iki ay önce sınav kayıgısı üzerine calıştık.giderken aklımda birsürü soru işareti vardı.fakat kendisiyle karsılastıgımda meslegine nekadar saygı duyan ve mesleginde nekadar uzman biri oldugunu anladım ve terapilere devam ettim.onun sayesinde deneme sınavlarımda büyük bir artış gerceklesti..sadece bu konuda değil,bana herzaman kullanabilecegim bilgiler sundu.sadece sınav kaygısı değil,sorunlarının üstesinden tek basına gelemeyen yardıma ihtiyac duyan herkese onu tavsiye ediyorum.kendisine tekrar cok tesekkür ediyor,başarılarının devamını diliyorum..
     22 Beğeni    

 D.Ö (Danışan)
 IP: 88.226.173.YWW

26-05-2008
 TavsiyeNo: 12301
Birçoğumuz sorunlarımızı öncelikle kendimiz çözümlemek isteriz ancak kimi zaman bu mümkün olmaz. Bu durumda çözümsüzlük yaşamamak ya da sorunları daha fazla içinden çıkılmaz bir hale getirmemek için profesyonel bir destek almamız zorunlu olur. Ben de daima kendi sorunlarımı kendim çözmeyi tercih etmişimdir ama şu anda konu ne olursa olsun çok fazla gecikmeden profesyonel bir destek almanın daha iyi bir yol olduğu ve kişinin sorunlarını daha kısa sürede çözmesine olanak sağladığını çok net olarak görebiliyorum. Doğada çözümsüz hiçbir problemin olmadığı ancak sorunu çözecek doğru çözümü bulmanın da çok kolay bir şey olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla bizi rahatsız eden konularda destek almamız ve olayların içerisinde kaybolmadan daha doğru yöntemlerle çok daha kısa sürede sonuca ulaşmamız, bizi daha az yıpratan bir süreç olacaktır. Bu noktada; Mustafa Güral bey’in mesleğine saygılı, donanımlı bir psikolog olduğunu; mesleki bilgilerini beyefendi kişiliği, güvenilirliği ve güleryüzü ile birleştirerek profesyonel ve etik yaklaşım gösterdiğini söyleyebilirim. Kendisiyle birkaç görüşmem oldu ve daha ilk görüşmede mesleğine sevgisi ve saygısı, iyi niyeti çok net anlaşılabiliyor. Yararlı önerilerinden dolayı bundan sonra da görüşmeye devam etmek istediğim bir psikolog. Kendisine de bir kez daha teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.
     28 Beğeni    

 pınar (Danışan)
 IP: 78.166.37.YCY

18-05-2008
 TavsiyeNo: 12093
eğer benim gibi birazcık da olsa bu alana karşı önyargınız varsa, daha ilk seferde bu önyargıyı kırabilecek ve kendisine güven duymanızı sağlayacak bir profesyonel.. mustafa beyi bu sitede gördüm ve başka bir merkeze gidip karşılama departmanından dahi memnun kalmayıp çıktıktan sonra ondan yardım almaya karar verdim. yani aslında bilmeyerek gittim ama gittikten sonra ne kadar doğru bir karar verdiğimi farkettim. mustafa beyden önce şunu da belirtmek isterim ki çalıştığı kurumdaki diğer çalışanlar kesinlikle nasıl bir yerde çalıştıklarının ve böyle bir yere gelen her kim olursa olsun nasıl karşılanması gerektiğinin bilincinde insanlar. böyle bir kurumda ilk muhattap olunan insanların kaitesinin en önemli şeylerden biri olduğuna inanırım ve burası gerçekten kaliteli. ilk gittiğimde kafamdaki problemin yanısıra kafasının içinde kimbilir ne problemler olduğunu bilmediğin insanların bir araya geldiği böyle bir ortama ilk kez girmiş olmanın verdiği tuhaf bir his nedeniyle oldukça gergindim. ama mustafa beyin gerçekten ilgili, samimi ve işinde uzman yaklaşımı hem rahatlamama hem de sorunların çözülmesi için bir başlangıç yapmama fırsat verdi. sabırla dinlemeniz, bilgileriniz ışığında hiç yargılamadan ve en önemlisi de "güven duyma" hissini karşı tarafa geçirerek yaptığınız açıklamalarınız ve içtenliğiniz için çok teşekkür ederim. başarınızın giderek katlanması dileklerimle..
     51 Beğeni    

Mustafa GÜRAL'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği, EMDR Türkiye


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Medikal Park
Mimar Sinan Mah. Alparslan Bulvarı, No: 17 Atakum
Samsun

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(362) 311 40 40 - 2009
(Hafta içi 16:00 a kadar bu telefondan direkt bana ulaşabilirsiniz.)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2003
(17 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Mustafa GÜRAL'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Mustafa GÜRAL'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Mustafa GÜRAL Mesleki Videolar Videoları
-06:12
Top