2007'den Bugüne 75,942 Tavsiye, 24,845 Uzman ve 17,062 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


» Üye Anahtar Kelimeleri
Anahtar Kelimeler site üyelerimizin kendilerini ilişkili gördükleri mesleki uzmanlık ve uzmanlık alanlarınıyla ilgili arama kelimeleridir. Örneğin bir "cilt hastalıkları uzmanı" üyemiz, anahtar kelimeler olarak, cilt, sivilce, dermotoloji, akne, egzema, mantar gibi kelimeleri seçebilir, böylece sitemizde bu kelimeleri arayan ziyaretçilerin bu kavramlar ile üye sayfasına erişmesini sağlayabilir.

Üyelerimizin seçtikleri anahtar kelimeler mesleki, genel ve halk arasında kullanılan kelimeler olacaktır. Örneğin bir doktor üyemize bir hastalığın latince ismini kendisine anahtar kelime olarak seçmemesi gerektiğini uyarısında bulunmaktayız, zira bu ismin konuyla ilgili bilgi arayan bir ziyaretçi tarafından bilinmesi ve dolayısıyla aranması oldukça düşük bir ihtimaldir. Üyemiz bunun yerine bu hastalığın halk arasında bilinen ismini, veya belirtilerini kendine anahtar kelime olarak seçebilir.

Anahtar kelime ile üye arayan ziyaretçilerimiz de bu konuyu dikkate almalı ve aradıkları kelimeleri buna göre belirlemelidirler. Anahtar Kelimeler çok kısa olmalı (tercihen tek kelime : örneğin "modern tasarımlı banyo" yerine sadece "banyo" ya da sadece "modern"), genel nitelik taşımalı (örneğin "başın sağ yanında başağrısı" yerine sadece "başağrısı") ve bilinen ve çok kullanılan kullanılan bir kelime olmalıdır.

Üyelerimiz bu tip kelimeleri kendilerine anahtar kelimeler olarak seçerlerse ve ziyaretçilerimiz de anahtar kelime ile arama yaparken bu hususlara dikkat ederlerse, ziyaretçilerimizle üyelerimizin anahtar kelimelerle birbirlerini bulmaları çok daha kolay olacaktır.

12:56
Top