2007'den Bugüne 79,733 Tavsiye, 25,523 Uzman ve 17,821 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Yaşam Sahip Çıkmadıklarınızı Sizden Geri Alır
YAZI #1117 © Yazan Uzm.Psk.Dnş.Tunç TATAKER | Yayın Nisan 2011
Yaşam hepimize güzel şeyler sunar aslında. Bazen güzel bir ilişki, bazen güzel bir iş, bazense güzel bir dostluk. Ve bizim sunduklarıyla ne yapıp ne yapmayacağımıza bakar. Onları nasıl koruduğumuza, onlara nasıl sahip çıktığımıza göre karar verir. Yaşamın bu temel prensibini anlamak zorundayız. Yaşam sahip çıkmadığımız şeyleri bizden geri alır. İşimizi, dostluğumuzu, ilişkimizi, çocuğumuzu, ailemizi her şeyi ama her şeyi. Hayatınızı güzelleştiren şeylere sahip çıkın. Sahip çıkın ki yaşam onu sizden geri almasın. Sahip çıkmak sorumluluk almak demektir, sahip çıkmak düşünmek, ilgilenmek, korumak ve güzellştirmek demektir. İLİŞKİNİZE sahip çıkın. Koruyun, güzelleştirin ve sahip çıkın. Yaşam onu sizden geri almadan hayatınıza anlam katan ve onu güzelleştiren her şeye sahip çıkmalısınız. Aksi taktirde yaşam onu sizden geri almakta hiç çekingen davranmayacaktır.

Yazan : Tunç TATAKER

www.tataker.com
     2 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Tunç TATAKER Fotoğraf
Uzm.Psk.Dnş.Tunç TATAKER
İstanbul
Uzman Psikolojik Danışman
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi268 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Dnş.Tunç TATAKER'in Makaleleri
► Ahlak Gelişimi Geri Planda mı Kalıyor? Uzm.Psk.Hale Nur KILIÇ
► Yaşam Koçu Kimdir ve Yaşam Koçluğu Nedir? Yrd.Doç.Dr. Psk.Hatice TOPÇU ERSOY
► Yaşam Değişim Dönemleri - Yaşam Döngüsü Psk.Dnş.Filiz OKUŞ TEZEL
► Stresine Sahip Çık (Malı Mı) Psk.İzzet GÜLLÜ
► Sahip Olduğumuz İlk Çocuk "İlişkimiz" Psk.Fatma ÇAKIR ÇALIŞKAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 17,821 uzman makalesi arasında 'Yaşam Sahip Çıkmadıklarınızı Sizden Geri Alır' başlığıyla benzeşen toplam 37 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Kadınlarda Depresyon Kasım 2008
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


19:27
Top