2007'den Bugüne 79,380 Tavsiye, 25,465 Uzman ve 17,761 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Eğitim - Seminer - Konuşma
■ Uzmanlık alanınızda çeşitli platformlarda konuşma yapıyor ya da eğitim mi veriyorsunuz?

■ İlgi duyduğunuz konu ile ilgili konuşmacı ya da eğitmen arayışında mısınız?

■ O zaman Makronot Ailesi’ne hoş geldiniz!..
.
Issız Adamlar
YAZI #1118 © Yazan Uzm.Psk.Dnş.Tunç TATAKER | Yayın Nisan 2011
"Ben sana layık değilim", "Ciddi Bir İlişkiye Henüz Hazır Değilim", "Sen daha iyilerine layıksın", "Sorun sende değil bende" klişeleriyle her zaman arkada gözü yaşlı bir kadın, kırık bir kalp bırakmaya alışmışlardır günümüz ıssız adamları. Birine bağlanmayı güçsüzlük, zayıflık ya da acizlik sanan, bu hayattaki en önemli şeyin bizi yürekten seven bir insanla AİLE OLMAK olduğunu anlayamamış, çok güçlü ve karizmatik görünen aslında özgüvensizliklerini ve yalnızlıklarını maskelemek için yoğun çaba sarf eden tiplemelerdir.

Bu hayattaki hiç bir şey bir aile olmaktan daha önemli ve güzel değildir. Eve geldiğimizde annemizin pişirdiği muhteşem böreğin kokusu, ananemizin, babannemizin ağzımıza sürekli bir şeyler tıkıştırma çabaları, okulda bizi rahatsız eden çocuğu babamızın bir görünüp yok etmesi. Her şey ama her şey aile olmayla ya da olamamayla ilgilidir. Ama çoğunu fark etmeyiz bile. Kendi özgür seçimlerimiz zannederiz. Farkındalığımız arttıkça hayatımız ve bizi yönlendiren olaylar üzerindeki kontrolümüz de o kadar artacaktır.

Issız adamlara söylüyorum : Sorumluluk almaktan ve büyümekten korkmayın. Yürekten sevdiniz mi ve sevildiniz mi sonuna kadar sahip çıkın. Hepimizin birine ihtiyacı var. Birine ihtiyaç duymadığı yanılgısında olanlar bir gün tüm fırsatları kaçırmış ve mutsuz ve yalnız uyanacaklardır. Ne işimiz, ne kariyer, ne para, ne mevki ne de sahte dostlar hiç biri ama hiç biri bir aile olmaktan daha önemli olamayacaklardır. Gerçek bir erkek bir aile kurmuş olan ve ailesi için sonuna kadar savaşandır. Sözde modern (?) dünyanın maddeci maskelerine kanmayın. Yakışıklı, kariyerli, çok paralı, ünlü olabilirsiniz ancak sizi yürekten seven ruh eşiniz ve kurduğunuz bir aile yoksa aslında sadece hiçsinizdir. Bunun binlerce örneğini gördüm mesleki yaşantımda. Kaçırdıkları potansiyeller için duyulan binlerce pişmanlık, gözyaşı ve büyük kederler gördüm. Onlardan olmayın. Unutmayın ruh her zaman eşini arar. Bulamayanlarsa her zaman tarif edemedikleri bir eksiklik duygusu, olmamışlık, acı ve keder içindedirler.Sahip oldukları hiç bir madde bu boşluğu dolduramayacaktır.

Yazan : Tunç TATAKER
     2 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Tunç TATAKER Fotoğraf
Uzm.Psk.Dnş.Tunç TATAKER
İstanbul
Uzman Psikolojik Danışman
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi268 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Eğitim - Seminer - Konuşma
■ Uzmanlık alanınızda çeşitli platformlarda konuşma yapıyor ya da eğitim mi veriyorsunuz?

■ İlgi duyduğunuz konu ile ilgili konuşmacı ya da eğitmen arayışında mısınız?

■ O zaman Makronot Ailesi’ne hoş geldiniz!..
.
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Dnş.Tunç TATAKER'in Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 17,761 uzman makalesi arasında 'Issız Adamlar' başlığıyla benzeşen toplam 2 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Kadınlarda Depresyon Kasım 2008
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


07:33
Top