2007'den Bugüne 86,038 Tavsiye, 26,785 Uzman ve 19,116 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
.
Taban Puanlar 2013
YAZI #1745 © Yazan Psk.Süleyman ÇOKAY | Yayın Haziran 2013
ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI DÜŞECEK

2013 LYS matematik ve geometri sınavı, ardından fen bilimleri , edebiyat coğrafya, sosyal bilimler sınavları geçen hafta sonu yapıldı. Sınav genel olarak değerlendirildiğinde son 10 yılın en zor sınavı olduğu ortaya çıkmaktadır. Geçen sene Türkiye ortalamaları Matematik: 14, Geometri: 7.5, İngilizce: 33, Fransızca: 47, Almanca: 49,
Önceki gün yapılan sınavlara yönelik ise Tarih 12.6, Coğrafya 6.15, Felsefe de ise 6.75 olmuştu. Bu seneki matematik ve geometri sınavı ise zorluğundan dolayı ortalamaları düşük çıkacaktır. İlk aldığımız duyumlar bölgemizde tüm soruları doğru yapan aday olmadığı yönünde.Geçen sene matematik testinde 45 net ve üzeri yapan 6798 kişi vardı. Bu sene bu sayının ciddi oranda azalacağı düşünülmektedir. YGS de ilk 10.000 giren bir çok öğrenci matematik testinde 7-15 arası boş soru bırakmıştır.
TM tercihi yapacak öğrenciler sınavın zor olmasından olumsuz etkilenmişler gibi gözükseler de önemli olan sıralama olacağı için kaybettikleri bir şey olmayacaktır. TM taban puanlarında 15-20 puanlık düşmeler kimseyi şaşırtmamalıdır.
Fen Bilimleri sınavı geçmiş yılların paralelinde gözüktü. Özellikle kimya ve biyoloji kolay sorulardan oluşmuştu.
Bu sene kontenjanların artması adaylar için önemli bir şanstır. Bu noktada başarı sırası önemini daha da arttırıyor. Puan dışında asıl önemli olan sıralamadır. TM puanlarında geçen seneden farklı olarak daha çok sayısal öğrenci görülmektedir. Bu yüzden TM öğrencileri daha geniş bir tercih yelpazesinde düşünmelidir.
Sınav sonuçları YGS de çok kısa bir süre içinde açıklanmıştı. Eğer aynı hız devam ederse Temmuzun 2. haftası tercihlere başlayabiliriz.
“Mücadele dünden daha iyi olabilmektir” diyerek tüm adaylara başarılar diliyorum
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Süleyman ÇOKAY Fotoğraf
Psk.Süleyman ÇOKAY
Aydın (Online hizmet de veriyor)
Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi5 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
.
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.Süleyman ÇOKAY'ın Makaleleri
► 2013 Ygs Sınavına Hazırlık Hakkında Psk.Dnş.Gürcan AVCU
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,116 uzman makalesi arasında 'Taban Puanlar 2013' başlığıyla benzeşen toplam 4 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Sosyal Fobi ve Atılganlık Ağustos 2015
► Liderlik Ekim 2013
► Kavram Haritaları Haziran 2013
► Beyin Temelli Öğrenme Şubat 2013
► Örgütsel Stres Şubat 2013
► Kelebek Etkisi Şubat 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


16:01
Top