2007'den Bugüne 84,905 Tavsiye, 26,559 Uzman ve 18,915 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Vajinismus Tedavi Süresi Nedir?
YAZI #2052 © Yazan Op.Dr.Süleyman ESERDAĞ | Yayın Nisan 2014
Vajinismus çiftlerinin pek çoğunun akıllarında ‘vajinismus tedavisi ne kadar sürer’ şeklinde bir soru yer alır.

Vajinismus tedavi süreci, vajinismus tedavi merkezleri arasında oldukça değişkenlik göstermektedir. Ayrıca hekimlerin uyguladıkları vajinismus tedavi yöntemleri açısından da oldukça farklılıklar vardır.

Vajinismus tedavileri kliniklerde 3-6 ay arasında sürer. Özellikle Avrupa veya ABD gibi yabancı ülkelerde, vajinismus tedavisi görmüş olan bazı hastaların ifadesine göre vajinismus tedavi süresi bir kaç yıla kadar uzayabilmektedir.

Ancak günümüzde, bilimsel ve güncel tedavi yöntemleri sayesinde, vajinismus tedavi süresi 3 gün gibi bir süreye inebilmiştir.

Vajinismus Tedavi Süresi

vajinismus tedavi süresi uygulanılan cinsel tedavi programına ve vajinismusun derecesine göre ortalama 3 gündür. İleri düzeydeki vajinismus hastalarında bu süre 5 güne kadar uzayabilir.

Vajinismus tedavi süresini etkileyen faktörlerin başında kişinin tedaviye inancı ve uyumu yer alır. Kararlı, azimli ve güvenli bir şekilde tedaviye başlamak süreci kısaltmaktadır. Diğer taraftan eş desteği de son derece önemlidir.

Erkeklerdeki cinsel sorunlar ve tedaviler

Özellikle evlilik / birliktelik süresi uzadıkça erkek partnerlerde de bazı cinsel problemler gelişmektedir. Bu nedenle vajinismus tedavisine alınan hastaların eşlerindeki olası sorunlar açısından sorgulama yapılmalıdır.

Özetle; vajinismus tedavisi süresi için pek çok faktör vardır. İnançlı, kararlı ve sabırlı bir hastada vajinismus tedavi süresi son derece kısadır. Diğer taraftan vajinismus tedavi sonrası elde edilen sonuçlar kalıcıdır.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Süleyman ESERDAĞ Fotoğraf
Op.Dr.Süleyman ESERDAĞ
İstanbul
Doktor "Kadın Hastalıkları ve Doğum - Jinekoloji"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi47 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Op.Dr.Süleyman ESERDAĞ'ın Makaleleri
► Vajinismus Tedavi Yöntemleri Doç.Op.Dr.Nermin KÖŞÜŞ
► Vajinismus Tedavi Fiyatları Op.Dr.Süleyman ESERDAĞ
► Vajinismus Tanı ve Tedavi Protokolleri Dr.Şaban KARAYAĞIZ
► Vajinismus Tedavi Sonrası Dönem Op.Dr.Süleyman ESERDAĞ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,915 uzman makalesi arasında 'Vajinismus Tedavi Süresi Nedir?' başlığıyla benzeşen toplam 62 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Vajinismus Tedavisi Nisan 2014
► Vajinismus Egzersizleri Nisan 2014
► Vajinismus Belirtileri Nisan 2014
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


08:53
Top