2007'den Bugüne 81,994 Tavsiye, 25,999 Uzman ve 18,205 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
.
Kilo Verme Sürecinde Psikolojik Destek Programı
YAZI #2330 © Yazan Dyt.İlay POLAT | Yayın Aralık 2014
Kilo verme karşımıza çoğu zaman psikoloji alt yapılı çıkmaktadır.Kızgınlık,öfke,aşırı mutluluk,kıskançlık gibi duygu durumlarının değişkenlik göstermesi de besin tüketme üzerinde etki göstermektedir.
Kişiye özel modifiye edilmiş tedavi işleyişine paralel olarak uygulanan ve tedavi sürecinde ve sonrasında başarılı sonuçlar veren tedavi sistemimiz örnek işleyişi aşağıdaki gibidir.

İLK GÖRÜŞME

1-Psikolojik değerlendirme anketi verilerek danışanın "kilo geçmişi" öğrenilir.
2-Uluslar arası geçerliliği kanıtlanmış testler uygulanır.
ilk görüşme formunu buradan indirebilirsiniz.
İKİNCİ GÖRÜŞME

3-Danışanla fonksiyonel anlamda yapılan ilk görüşmedir. Bu görüşmede öncelikle "Beyniniz, Benliğiniz ve Siz" adlı sunum gösterilir. Ardından test sonuçlarından elde edilen danışanın tutum, ruh hali diğer konularda değerlendirme raporu hazırlanır. Bu görüşmede, danışanla birlikte rapor üzerine görüşme yapılır. Psikolojik Değerlendirme Anketi ile rapor verileri kıyaslanır, danışanla rapor paylaşılır.


ÜÇÜNCÜ GÖRÜŞME

4-Bir önceki görüşmede yapılan değerlendirmeler ve veriler baz alınarak; davranış modifikasyonu yapılması gereken davranışlar belirlenir. Psikolojik ruh halinin pozitife dönüşmesi sağlanır. Diyet sürecinde hastanın motive olması için yardım edilir. Çarpık düşünce yaratan faktörler belirlenir ve bunların nasıl değişebileceğinin yolları bulunur.

DÖRDÜNCÜ GÖRÜŞME

5-Aşamalar değerlendirilir. Danışana psikolojik değerlendirme danışan takip formu doldurulur.
SON GÖRÜŞME

6-Dyt.İlay Polat "Başarı Hikayeniz" belgesi alana kadar danışan takip edilir. Bu formu alan danışana ise "kilonun korunması için sağlıklı beslenme ve sağlıklı düşünme yolları" ile ilgili bir sunum yapılarak tedavi sonlandırılır.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
İlay POLAT Fotoğraf
Dyt.İlay POLAT
İstanbul
Diyetisyen
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi2 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
.
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dyt.İlay POLAT'ın Makaleleri
► Kilo Koruma Programı Dyt.Ahmet GÜRAPAYDIN
► Hipotiroid ve Kilo Verme Dyt.Hatice KARSLIOĞLU
► Hamilelik Sonrası Kilo Verme Dyt.Sevgi Gökçen ERKÜN
► Doğum Sonrası Kilo Verme Dyt.Gülhan KOCA
► Yoyo Sendromu: Sürekli Kilo Alıp Verme Dyt.Ezgi TOPTAŞ BIYIKLI
► Kilo Verme Neden Durur ? Hızlandırmak İçin Tavsiyeler Dyt.Zeynep Işıl KÜÇÜKGÖNCÜ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,205 uzman makalesi arasında 'Kilo Verme Sürecinde Psikolojik Destek Programı' başlığıyla benzeşen toplam 89 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Tıbbi Hacamat Şubat 2019
► Stres ve Beslenme Eylül 2011
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


12:53
Top