2007'den Bugüne 89,675 Tavsiye, 27,648 Uzman ve 19,669 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dehb ve Dikkatsizlik Arasındaki Fark
YAZI #3169 © Yazan Psk.Dnş.Ahmet Vezir TAYLAN | Yayın Aralık 2016
efsane:Herkes Deb belirtilerine sahiptir ve yeterince zeki olan herkes,bu zorluklarla başa çıkabilir.
Gerçek:DEB ,her zeka düzyindeki insanı etkiler .Herkeste zaman zaman DEB belirtileri gözüksede ,yalnızca bu belirtiler nedeniyle kronik bozukluları olan kişilere DEB tanısı konur.
pek çok kişi DEB'nin belirtilerinin ne olduğunu duyduğu zaman .Bu sorundan bendede var.Herkeste yok mu? diye yanıt verir . Bu makul bi tepkidir.çünkü bu sendrom özellikle aşırı yorgun ve gergin oldukları durumlarda ,bütün çocuklarda,ergenlerde ve yetişkinlerde zamn zamn ortaya çıkar.Haklı olarak DEHB tanısı konmuş kişilerle bu tanıyı gerektirmeyen kişiler arasındaki fark .temel olarak bir derece farklılığıdır.Bu ,sorunlar yaşamlarını ne derece etkilemektedir? Arada sırada ,yalnızca kısa bir süre için mi etkilenmektedirler.yoksa uzun bir zaman boyunca sürekli olarakmı?
     1 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Psk.Dnş.Ahmet Vezir TAYLAN
Psikolojik Danışman
 
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.Dnş.Ahmet Vezir TAYLAN'ın Makale ve Yazıları
► Sorun Çıkarınca Fark Edilmek Psk.Fatma ÇAKIR ÇALIŞKAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,669 uzman makalesi arasında 'Dehb ve Dikkatsizlik Arasındaki Fark' başlığıyla benzeşen toplam 26 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
◊ Panik Atak Mayıs 2019
◊ Boşanma ve Çoçuk Aralık 2018
◊ Çocuklarda Bipolar Kasım 2016
◊ Şükran Sakinleştiriyor Kasım 2016
◊ Pozitif Psikoloji Nedir Kasım 2016
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


07:09
Top