2007'den Bugüne 86,851 Tavsiye, 26,956 Uzman ve 19,241 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
İmplant Başarısı
YAZI #3349 © Yazan Dt.Ahmet KİĞILI | Yayın Mart 2017
İmplantların başarısı iyi bir planlama ve implantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra plana uyumlu olmaları ile şekillenir.
Her vaka için ayrı bir implant uygulama planlaması gereklidir. İmplant uygulanacak bölgede ki kemik varlığı ve miktarı çok dikkatli ölçülmeli, gerekli görülürse CT (Bilgisayar destekli Tomografi) alınmalaıdır.
Kullanılan implantın özellikleri, kaç yıldır Dünyada hastalara uygulandığı ve bu konuda yapılan en az 10-15 yıllık vaka çalışmaları sizlere yapılacak olan implantın kanıtlanmış uzun dönem başarısını gösterecektir.
Her tedavide olduğu gibi İmplantlarında başarısı ne kadar sure ağızda kalabilecekleri ile doğru orantılıdır.Bu nedenle yapılacak implantların seçimi mutlaka irdelenmeli bu konuda doktorunuzdan bilgi talep edilmelidir.
Dünyada üretilen yaklaşık 350 farklı implant markasının bir kısmı yakın dönemde üretilmiş ve 40 yıla yakın zamandır üretimi devam eden piyasa liderlerinin taklidi olarak dizayn edilmiştir.
Bu konuda hastaların bilgi edinme hakkının gereği olarak doktorunuzdan yapılan implantın barkod ve seri numaralarını içeren sticker in size verilmesini talep etmeniz size yapılan implantın üretimi ve kalitesi hakkında bilgi verebilir.
Çok rahatlıkla yapılan implantınız hakkında başka dişhekimlerinden bilgi alabilirsiniz…
İmplantların başarısı yapılan planlamaya,kullanılan implant markasına gore değişmekle beraber sizinde bu başarıda aktif rol almanız beklenir.Doktorunuzun uyarılarına tam olarak uymanız ve gerekli olan ağız bakımını en üst düzeyde tutmanız gereklidir.6 Ay veya yılda bir kez gideceğiniz kontroller uzun dönem başarısında belirleyici olacaktır.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Ahmet KİĞILI Fotoğraf
Dt.Ahmet KİĞILI
İstanbul
Diş Hekimi
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi1 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dt.Ahmet KİĞILI'nın Makale ve Yazıları
► İmplant Dt.Songül MİRZAOĞLU
► İmplant Dt.Burak BAYRAK
► Dental İmplant Dt.Songül MİRZAOĞLU
► Dental İmplant Dr.Dt. Fatih GENCEROĞLU
► Dental İmplant Nedir? Dt.Murat KANLI
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,241 uzman makalesi arasında 'İmplant Başarısı' başlığıyla benzeşen toplam 30 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Hangi Diş İmplantı Mart 2017
◊ Zikonyum Dişler Mart 2017
◊ Lamina Dişler Mart 2017
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


23:26
Top