2007'den Bugüne 91,459 Tavsiye, 28,073 Uzman ve 19,896 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sen, Duyguların ve Düşüncelerin...
YAZI #3764 © Yazan Uzm.Psk.Serap BİLGEN | Yayın Temmuz 2017
Sen gökyüzüsün, kalan her şey hava durumu…

Benliğiniz gökyüzü gibi, düşünce ve duygularınız ise hava durumu gibidir. Hava durumu ne derece kötü olursa olsun gökyüzüne zarar veremez. En şiddetli fırtına, en güçlü kasırga, en sert kar fırtınası, hiçbiri gökyüzüne zarar veremez. Hava durumu ne kadar kötü olursa olsun, gökyüzünde ona her zaman yer vardır ve er ya da geç hava durumu değişir. Bizler bazen gökyüzünün orada bulunduğunu unuturuz, ama o hala oradadır. Bazen de gökyüzü bulutlar örtülmüştür ve gökyüzünü göremeyiz. Fakat, bulutların en yoğun, en karanlık olduğu bölümün üzerine yükselirsek engin gökyüzüne ulaşırız. Bunun gibi sizi zorlayan duygu ve düşüncelerinizin gerisinden baktığınızda bütünü görme şansınız olur ve bu şekilde duygu ve düşüncelerinizden ayrışabilirsiniz. Siz duygu ve düşünceleriniz değilsiniz. Duygu ve düşüncelerinizden ötesiniz. Duygu ve düşünceleriniz yaşamınızı etkileyebilir ancak yaşamınızın kontrolü sizdedir.
     2 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Serap BİLGEN Fotoğraf
Uzm.Psk.Serap BİLGEN
İzmir (Online hizmet de veriyor)
Uzman Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi22 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Serap BİLGEN'in Makale ve Yazıları
► Düşüncelerin Pranga Etkisi Psk.Şule SABIR TANRIÖVER
► Duyguların Geçmişi Psk.Dnş.Fatih FİDAN
► Duygu ve Duyguların Özellikleri Psk.Emin KOMŞAL
► Olumsuz Duyguların Kontrolü Psk.Hasan ARSLAN
► Duyguların Farkında Olma Psk.Dnş.Özkan KENARLI
► Duyguların Dili ve Psikiyatri Psk.İzzet GÜLLÜ
► Duyguların Altındaki Duygular Psk.Canan SAYIOĞLU
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,896 uzman makalesi arasında 'Sen, Duyguların ve Düşüncelerin...' başlığıyla benzeşen toplam 11 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
◊ Başlamak Ağustos 2017
◊ Terkedilme Korkusu Ağustos 2017
◊ Onsuz Nasıl Olur? Ağustos 2017
◊ Mutlu Olmak... Temmuz 2017
◊ Özşefkat... Temmuz 2017
◊ Farkındalık Temmuz 2017
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


05:44
Top