2007'den Bugüne 78,641 Tavsiye, 25,354 Uzman ve 17,642 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!4.Özel Yayın Tavşanlar Hakkında İlginç Bilğiler/İzmir Pet Kuş Hastanesi ve Eğzotik Tavşan Cerrahi Merkezi Öz-Vet Line İzmir
YAZI #3914 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Ekim 2017
3.özel yayın TAVŞANLAR HAKKINDA iLGİNÇ BİLĞİLER/İZMİR PET KUŞ HASTANESİ VE EĞZOTİK TAVŞAN CERRAHİ MERKEZİ OLARAK HİZMETİNİZDEYİZ İZMİR 02323881770

- Ortalama yaşam süreleri: 5 - 9 yıl (cinse göre değişiklik gösterir)
- Yetişkin vücut ağırlıkları: 2 - 5kg
- Cinsel olgunluk yaşı: 4 - 10 ay
- Hamilelik süresi: 30 - 33 gün
- Ortalama yavru sayısı: 4 - 7
- Vücut ısısı: 38 - 40 °C

Zoonoz (insana bulaşan) hastalıkları arasında Kuduz, Toxoplasmosis, Dermatophytosis, Tuberculosis, Salmonellosis, Acariasis ve Pasteurella multocida nın neden olduğu deri hastalıkları vardır.
Yavru Tavşanların Beslenmesi İZMİR PET KUŞ HASTANESİ VE EĞZOTİK TAVŞAN CERRAHİ MERKEZİ OLARAK HİZMETİNİZDEYİZ İZMİR 02323881770

Tavşan yavruları öncelikli olarak en az 3-4 hafta boyunca anne sütü ile beslenmelidir. İçilen anne sütü bağışıklık sistemi elemanlarının yavruya geçişini sağlar ve bu olay en basit ifadeyle yavruların hastalıklara karşı hazırlıklı olmasını sağlar. Bu bağışıklık sistemi elemanlarının başka herhangi bir besinden alınması söz konusu değildir. Bu sebeple yavrular anneyi emmeye devam ettikçe engellemeyin. Eğer yavrularınızı birilerine vermek istiyorsanızda en azından onlar 3-4 hafta tanıyın ki sağlıklı bir yaşam şansları olsun.
*
Anne sütünü emmeyi bırakan tavşan yavrularına vereceğimiz gıdaların nem oranları düşük olmalıdır. Nem oranı yüksek yemler tavşanlarda beslenme yazımızda belirttiğimiz kör bağırsakta bulunan yararlı mikroorganizmalar yerine daha farklı mikroorganizmaların üremesine sebebiyet verir bu da hayvan sağlığı için istenmeyen bir durumdur çünkü ishale sebebiyet vererek ölümlere neden olabilir. Bu sebeple sütten kesildikten sonra yavrulara nem oranı çok düşük kuru ot (kuru yonca-saman) ve az oranda da pelet yem verilmesi en doğru olandır.

Yavru tavşanlar 3 aylık olduklarında yaklaşık 400-600 gram arası bir ağırlığa sahip olmalıdır. Daha hafif olanların iyi beslenmediği ya da anne sütünü yeteri kadar içemedikleri düşünülmelidir. Bu durumdaki tavşanların daha yoğun bir ilgiye gereksinim duyacağı ve sağlık problemlerine daha açık olduğu her zaman akılda bulundurulmalıdır.

Yavru taşanların beslenmesine ilişkin bir diğer önemli husus ise meyve sebze verme zamanıdır. 3 aylık bir tavşan yavrusuna azar azar sebze meyve vermeye başlanabilir ama bu verilen sebze meyve kuru ot ve pelet yeme ilave olarak verilmelidir. Herhangi bir ishal vakası durumunda derhal kesilmeli ve sadece kuru ot - pelet yem ikilisiyle beslenmeye devam edilmelidir. Eğer her hangi bir sorun yaşamazsanız sebze meyve miktarını yavaş yavaş artırabilirsiniz. Tam olarak 6-7 aylık olduklarında sorunsuzca meyve sebze yenebilecek duruma gelirler.

Tavşanların Bakımı nadıl olmalı İZMİR PET KUŞ HASTANESİ VE EĞZOTİK TAVŞAN CERRAHİ MERKEZİ OLARAK HİZMETİNİZDEYİZ İZMİR 02323881770

Tavşanlar geceleri daha aktif hayvanlardır havanın kararmasıyla birlikte hareketlilikleri artar. Arka bacakları ön bacaklardan daha uzundur. Tavşanların dişleri sürekli uzar. Bu sürekli uzayan dişlerin belirli bir uzunlukta kalması için törpülenmeye ihtiyaçları vardır. Tavşanlar çevrelerindeki nesneleri kemirerek bu dişlerin aşırı uzamasını engeller. İkinci kesici dişleri küçük kalarak birinci kesici dişlerin arkasına itilir. Tavşanlarda köpek dişi yoktur. Testisler genellikle 3. aydan sonra karın boşluğundan kese içerisine iner. Ayrıca testisler, tavşanlar tarafından karın boşluğuna çekilebilir. Bu sebeple küçük tavşan yavrularında cinsiyet tayini zordur.

Tavşanların burunlarında dokunma hücreleri vardır ve iyi koku alırlar. Üst dudakta aşağı yukarı haraket eden 20-25 adet duyum iplikçikleri vardır. Bu duyum hücrelerini kullanarak çevre hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalıştıkları için tavşanların burunları ve üst dudakları sürekli olarak hareket halindedir.

Tavşanlar sıcakkanlı hayvanlar olup memeli sınıfının tavşanlar takımında yer almaktadırlar. Kemirgenler ayrı bir takımdır ve o takıma tavşanlar girmezler. Beslenmelerine gelince otçul (herbivor) hayvanlardır. Özellikle yonca yemeyi tercih ederler. Gebelik süresi 29-33 gün olması ve yılda 5-8 arası doğum yapabilmeleri ve her doğumda da ortalama 6-10 yavru vermeleri bir tavşan çiftini bir yılda inanılmaz rakamlara ulaştırır.

Tavşanlar için en uygun çevre ısısı 15-18 derecedir. Yüksek rutubetle seyreden 30 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda ısı stresi gelişir. Bu durumda tavşanların üreme fonksiyonunda bozukluklar ve ölüm oluşabilir. Aynı şekilde tavşanın yaşadığı yerin sıcaklığının 10 derecenin altına inmemesi gerekmektedir. Yetişkin tavşanlar tüyleri sayesinde bu sıcaklıklardan yavrular kadar etkilenmesede, özellikle yeni doğmuş olan yavrular tüysüz doğacağı için çevre sıcaklığının daha yüksek tutulmasında fayda vardır.
TAVŞANLARIN FİZYOLOJİK DEĞERLERİ TAVŞANLARIN VÜCUT ISISI İZMİR PET KUŞ HASTANESİ VE EĞZOTİK TAVŞAN CERRAHİ MERKEZİ OLARAK HİZMETİNİZDEYİZ İZMİR 02323881770

Yaşam süresi: Ortalama 8 Yıl
Vücut Isısı: 39,5
Solunum: 32-60/dakika
Nabız: 300/dakika
İlk Çiftleşme Yaşı: Hafif Irklar 4-5 aylık
Orta ağırlıktaki ırklar 5-6 aylık
İri ırklar 8-10 aylık
Emzirme Süresi: en az 3-4 en çok 6-8 hafta
Tavşanlarda Gebelik Süresi/öz-vet Eğzotik merkezi İzmir tavşan veterineri
Tavşanlarda gebelik için tek bir çiftleşme yeterlidir. Gebeliği süresince tavşanınız için mümkün olan en sakin ortamı yaratmalısınız. Gebe kalan tavşanların davranışları değişir ve normal zamankinden daha sakindirler, daha fazla yemek yerler özellikle de gebeliğin 15. gününden sonra iştahından belirgin bir artış gözlenir ve ana rahminde gelişen yavrular artık karnın büyümesine sebep olarak kendilerini gösterirler. Gebelik döneminde etrafında mutlaka bol miktarda temiz kuru ot buluunması çok önemlidir. Doğuma 2-3 gün kaldığında göğüs ve karın altı tüylerini yolarak kuru otlarla birlikte yavrularına yuva hazırlamaya başlarlar.

Ortalama 31-32 gün süren gebelik dönemi bazen 1 gün önce ya da sonra gerçekleşebilir. Eğer gebelik 34. günü geçerse yavrular ölür bu sebeple gebeliğin 33. gününde doğum hala gerçekleşmemişse tavşanınızı en hızlı şekilde veteriner hekiminize götürün.

Tavşanlarda gebelik süresini etkileyen pek çok faktör vardır. Bunlar sırasıyla yavru sayısı, hormonal problemler ve ırk özellikleridir. Yavru sayısı ile gebelik süresi ters orantılıdır yani yavru sayısı arttıkça gebelik süresi kısalır.
TAVŞANLARDA GÖZ YAŞI AKINTISI BELİRTİLERİ İLAÇ VE TEDAVİSİ ÖZ-VET EĞZOTİK MERKEZİ İZMİR İZMİR PET KUŞ HASTANESİ VE EĞZOTİK TAVŞAN CERRAHİ MERKEZİ OLARAK HİZMETİNİZDEYİZ İZMİR 02323881770

Tavşanlarda çeşitli şekillerde göz akıntısı meydana gelmektedir. Birden fazla sebebi olan bu durum bir tavşan besleyicisi için tahmin edilebileceği üzere anormal bir durumdur. Bazı tavşan sahiplerinden gelen talep üzerine hazırlanan bu yazıda göz akıntısı durumu ile karşılaşılması halinde yapılması gerekenleri ve bu rahatsızlığın sebepleri hakkında bilgilendirmeye ihtiyaç duyacağım. Göz akınıtısın nedenlerinden ilki tavşanın yaşam alınıdır. Eğer sahibi olduğunuz tavşanda gözlerinde sulanma veya akıntı şeklinde bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmanız durumunda öncelikle tavşanın yaşam yerini inceleyiniz. Havasız, pis veya daha da önemlisi tozlu bir mekanda yaşayıp yaşamadığını inceleyiniz. Değerlendirken tavşanların sürekli hareket ettiği yerleri dikkate alınız. Sizce masanın üstü temiz, tozsuz olabilir lakin tavşanın hareket ettiği alan masanın altı olacağından ötürü dikkatinizi bu alanlara çekiniz. Hızlı bir incelemeden sonra temizliğe geçiniz. Bu bir tedbirdir çünkü göz akıntısı veya sulanması sadece tozdan, kirden kaynaklanmaz. Bu bir hastalık belirtisi olabilir. Bu sebepten ötürü iyice analiz etmeli ve tavşanı ve tavşanın yaşam alanını eğer gerekli ise dezenfekte etmeliyiz. Tavşan sağlığı oldukça önemli bir konudur. Sağlık insanda olduğu gibi tavşan vücudunda kalıcı etkiler bırakmamalıdır.* Tavşanın iyileşme süreci dikkatle takip edilmlidir. Göz akıntısının bir diğer nedeni hastalık olabilir. Mikzomatozis hastalığı olarak da anılır. Viral kökenli hastalık genellikle ölümle sonuçlanır. Hastalık pire, sivrisinek ile temas eden tavşanlara bulaşır. Gözden akıntıyla belirti veren tavşanlarda iştahsızlık ve durgunluk ta gözlenir. Ateşi yükselen hayvanlar 2 günde ölürler. Bu süreyi atlatanlarda ödemler gelişeceğinden birkaç hafta sonra yine ölümle karşı karşıya kalınacaktır.
Veteriner Hekim
Tolgay Aytar
İZMİR PET KUŞ HASTANESİ VE EĞZOTİK TAVŞAN CERRAHİ MERKEZİ OLARAK HİZMETİNİZDEYİZ İZMİR 02323881770İZMİR PET KUŞ HASTANESİ VE EĞZOTİK TAVŞAN CERRAHİ MERKEZİ OLARAK HİZMETİNİZDEYİZ İZMİR 02323881770 Öz-vet Hizmette 26.Yıl veteriner
Merkezimizde 4 veteriner Hekim 2 veteriner sağlık teknikeri 1 iletişim personeli görev yapmaktadır veteriner Bornova
veteriner Merkezimizde (Muhabbet kuşu,Kakadu papağan,Jako papağan,Ara papağan ,Macar papağan,Sultan papağanı,sultan papağanı ,kanarya,güvercin ,örümcek maymun ,iguana,tavşan,hamster,gonzales,su kaplumbağası,atmaca,baykuş)
İzmir Özkanlar veterineri,manavkuyu veteriner,Pınarbaşı veteriner,Atatürk mahallesi veteriner,evka-3 veteriner,Yeşilova veteriner,Altındağ veteriner,alsancak veteriner,Güzelyalı
İzmir hayvan Hastanesi veteriner
İzmir veteriner
İzmir papağandan anlayan veteriner
İzmir tavşandan anlatan veteriner
İzmir en iyi veteriner
İzmir en iyi veteriner kliniği
İzmir Bornova veteriner
Manavkuyu veteriner
Bornova evka 3 veteriner
İzmir iguanadan anlayan veteriner
İzmir Guinea pigden anlayan veteriner
İzmir hamsterdan anlayan veteriner
İzmir guina pig veterineri
İzmir Bornova hayvan Hastanesi
İzmir veteriner Cerrahi uzmanı
İzmir veteriner dahiliye uzmanı
İzmir veteriner hekimler odası
İzmir ticaret odası
İzmir sosyal güvenlik kurumu
İzmir dokuz eylül tıp fakültesi
İzmir eğe tıp fakültesi
İzmir veteriner polikliniği

İzmir tavsiye veteriner
*veteriner CR BİLGİSAYARLI RÖNTGEN
*veteriner ULTRASONOĞRAFİ
*veteriner KUŞ VS KAN HEMOĞRAM VE BİYOKİMYA b
*veteriner CERRAHİ OPERASYON (KUŞ VS KIRIKLARI VİDA ÇİVİ ,ATEL ,TİTANYUM PLAKA UYGULAMALARI)
*veteriner KUŞLARDA DNA TESTLERİ (KAN -TÜY)ANLAŞMALI LABRATUVAR
*veterinerveterinerKUŞLARDA KURSAK TÜPÜ YERLEŞTİRME
*KÜLTÜR ANTİBİOĞRAM BACTERİ VE VİRÜS TARAMASI
*MEGABACTERİ TESTİ veteriner
*KLAMİDYA TESTİ veteriner
*ISITMA VE İNHALASYON İLAÇ VEREN YOĞUN BAKIM KÜVEZİ
*YUMUŞAK DOKU LAZER TEDAVİSİ veteriner
*KUŞLARDA GAGA TIRNAK BAKIMI veteriner
*EKĞ veteriner
*KUŞLARDA KIRMIZI IŞIK UV KULLAMI veteriner
*KLAMİDYA TESTLERİ
*HOMEOPATİ TEDAVİSİ
*PARAZİTER VE MANTAR UYUZ TESTLERİ
*KANAT AYARI TELEK veteriner TÜY TEDAVİSİ
*KUŞ GÖZ MUAYNE
*KUŞ PROTOZOON TESTİ
*KUŞLARDA HORMON TEDAVİSİ TESTİ
*TAVŞAN KISIRLAŞTIRMA
*TAVŞAN İĞUANA MAYMUN OPERASYON VS
TOLGAY AYTAR
Veteriner Hekim
"Öz-Vet veteriner Pet Kuş Hastanesi ve Egzotik Veteriner Cerrahi Merkezi
" İzmir Kuş hastanesinin , telefon ve elektronik posta youlu ile teşhis ve tedavi hizmeti yoktur. Bunu etik bulmadığımızı ve hayvan sahiplerinin bu tür yollara başvurmamasını önemle rica ederiz. Bizim birinci görevimiz "zarar vermemektir". Getirmenizi öneririz
İzmir kuş Hastanesi,
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşundan anlayan veteriner,
İzmir kuş Hastanesi sultan papağanından anlayan veteriner,
İzmir kuş Hastanesi papağandan anlayan veteriner,
İzmir kuş Hastanesi jako papağandan anlayan veteriner,
İzmir kuş Hastanesi maymundan anlayan veteriner,
İzmir kuş Hastanesi Şahin'den anlayan veteriner,
İzmir kuş Hastanesi tavşandan anlayan veteriner,
İzmir kuş Hastanesi hamsterdan anlayan veteriner,
İzmir kuş Hastanesi kuştan anlayan veteriner,
İzmir kuş Hastanesi iguanadan anlayan veteriner,
izmir kuş Hastanesi güvercinden anlayan veteriner
İzmir kuş Hastanesi su kaplumbağasından anlayan veteriner,Kuş veterineri,
Türkiye kuş veterineri,
İzmir su kaplumbağasından anlayan veteriner,İzmir en iyi veteriner
Ali Tolgay Aytar
Avian veterinian
Öz-Vet veteriner Pet Kuş Hastanesi ve Egzotik Veteriner Cerrahi Merkezi
(Muhabbet kuşu,papağan,tavşan,iguana,hamster,Şahin,maymun,yaban hayvanı)
Öz-Vet Line Hizmette 25. Yıl 02323881770
İzmir kuş Hastanesi Çiğli muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi mavişehir muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Bostanlı muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Karşıyaka muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Girne muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi bayraklı muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Bornova muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi buca muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Gaziemir muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Alsancak muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi güzelyalı muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Güzelbahçe muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Urla muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi çeşme muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Üçkuyular muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi narlıdere muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Hatay muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Göztepe muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi manavkuyu muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Atatürk mahallesi muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Evka 3 muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Manisa muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi aydın muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Denizli muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Uşak muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Bursa muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi bodrum muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Antalya muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Edremit Akçay muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi tavşandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi iğuanadan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi maymundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi hamster anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi gonzales anlayan Hekim
İzmir kuş Hastanesi mavişehir guina piğden anlayan Hekim anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Karşıyaka guina piğden anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Çiğli papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi mavişehir papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Bostanlı papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Karşıyaka papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Girne papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi bayraklı papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Bornova papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi buca papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Gaziemir papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Alsancak papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi güzelyalı papağandan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Güzelbahçe papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Urla muhabbet kuşundan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi çeşme papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Üçkuyular papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi narlıdere papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Hatay papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Göztepe papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi manavkuyu papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Atatürk mahallesi papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Evka 3 papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Manisa papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi aydın papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Denizli papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Uşak papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Bursa papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi bodrum papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Antalya papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi Edremit Akçay papağandan anlayan veteriner hekim
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu
İzmir kuş Hastanesi Mantar belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu uyuz belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu tüy dökme belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu kusma belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu ishal belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu tırnak kesimi
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu beslenmesi
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu İzmir kuş Hastanesi karaciğer ve pankreas hastalıklarının belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu hastalıkları belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu oyuncakları,banyosu
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşunu konuşturma
İzmir kuş Hastanesi muhabbet acil tedavi
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu ayak kırığı belirti
İzmir kuş Hastanesi muhabbet kuşu göz kulak hastalıkları
İzmir kuş Hastanesi Muhabbet kuşu yağ bezesi belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi Muhabbet kuşu kaşıntı ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi Muhabbet kuşu tüy dökümü
İzmir muhabbet kuşundan en iyi anlayan veteriner İzmir kuş hastanesi
İzmir kuş Hastanesi Muhabbet kuşu etrafında dönme ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi Muhabbet kuşu hastalıkları
İzmir kuş Hastanesi Jumbo Muhabbet kuşu hastalıkları
İzmir kuş Hastanesi Muhabbet kuşu tümör ur belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi Muhabbet kuşu güvenli ameliyat
İzmir kuş Hastanesi Muhabbet kuşu kabızlık tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan ishal belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan ishal belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan kusma belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan ishal belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan kabızlık belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan tüy dökümü belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan tüyden DNA testi
İzmir kuş Hastanesi papağan kandan DNA testi
İzmir kuş Hastanesi papağan tüyden DNA tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan Mantar ,uyuz testi
İzmir kuş Hastanesi papağan klamidya enfeksiyonu belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan ishal belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan parazit,pire,akar belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan kanat ayarı,papağan kanat kesimi
İzmir kuş Hastanesi papağan tümör,ur,şişkinlik belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan beslemesi belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi yavru papağan ishal belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan üreme tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan serum bağlama,papağan kan alma
İzmir kuş Hastanesi en iyi papağan veterineri
İzmir kuş Hastanesi papağan megabacteriosis ,kuruma,kursak mantarı belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan allerji belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi papağan vitaminleri ve yemleri
İzmir kuş Hastanesi papağan eğitimi
İzmir kuş Hastanesi suni dölleme yöntemleri
İzmir kuş Hastanesi papağan hastalıkları
İzmir kuş Hastanesi
İzmir baykuşdan anlayan veteriner
İzmir kuş Hastanesi güvercin ishal belirti ve tedavisi
İzmir kuş Hastanesi Bornova güvercin Aşıları
İzmir kuş Hastanesi Bornova güvercin İlaçları satan yer
İzmir güvercin Hastanesi
İzmir ithal güvercin İlaçları satan yer
İzmir güvercinden anlayan veteriner
İzmir Erkek tavşan kısırlaştıran veteriner
İzmir maymundan anlayan veteriner
İzmir en iyi veteriner
İzmir guina piğ veterineri
İzmir kuş Hastanesi sultan papağanından anlayan veteriner
İzmir kuş Hastanesi kuş kırık tedavi
İzmir sultan papağanından en iyi anlayan veteriner
İzmir Urla sultan papağanından anlayan veteriner
Sultan papağanı veteriner türkiye
PAPAĞAN,MUHABBET KUŞU,SULTAN PAPAĞAN,MAKAW,PAPAĞAN,ARA PAPAĞAN,KANARYA ,GÜVERCİN,CENNET PAPAĞANI,KEKLİK,SAKA KURUMA HASTALIĞI KURUMA HASTALIĞI Teşhis ve Tedavi Yöntemleri Amphoterecin B tedavisi Öz-Vet pet kuş Hastanesi ve Eğzotik Merkezi
Bornova veteriner,Bornova veteriner kliniği,Bornova veteriner klinikleri,Bornova en iyi veteriner,İzmir en iyi veteriner,kuş veteriner,kuş hastanesi
◊ Papağan Bakımı-Üremesi-Konuşturma-Besleme-Dna Testi-İlaçları-Hastalıkları Özel Yayın
◊ Muhabbet Kuşu Hastalıkları Belirti ve Tadavisi Muhabbet Kuşu İlaçları
◊ Macaw Papağan-Ara Papağan-Gri Papağan -Sultan Papağan-Eclectus Papağanlarda Sağlıklı Besleme Yöntemleri/İzmir Kuş Hastanesi Öz-Vet
◊ Papağan,muhabbet Kuşu,sultan Papağan,makaw,papağan,ara Papağan,kanarya ,güvercin,cennet Papağanı,keklik,saka Kuruma Hastalığı Kuruma Hastalığı Teşhis ve Tedavi Yöntemleri Amphoterecin B Tedavisi Öz-Vet Pet Kuş Hastanesi ve Eğzotik Merkezi İzmir
◊ Kuş Tedavilerinde Homeopati Yeni Bir Açılım.. Öz-Vet İzmir veteriner Kuş Hastanesi
◊ Jakolarda Papağanlarda Görülen Hastalıklar ve Tedavisi -Jakolarda Beslenme Öz-Vet İzmir Kuş Hastanesi veteriner
◊ Papağanlarda Pelet Olarak Gdo'lu Kullanımının Papağanın Sağlığındaki Olumsuzlukları !İzmir Kuş Hastanesi
◊ Papağanın Cinsiyeti Nasıl Belli Olur? Papağanın Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır? Papağanda Cinsiyet İçin Tüyden Kandan Numune Alma Yöntemi? Papağanda Cinsiyet Belirlemenin Önemi? İzmir Kuş Hastanesi boş
◊ Güvercinlerde Mantar Hastalığı Belirtiler ve Tedavisi İzmir Güvercin Hastanesi
◊ Papağanlarda Besleme İzmir Papağan Hastanesi/ Öz-Vet İzmir Kuş Hastanesi
◊ Jako Papağan ,macaw Papağan,ara Papağan,sultan Papağan Veteriner İzmir Kuş Hastanesi
◊ Maymun Hastalıkları Tedavisi ,maymun Operasyon ,maymun Kırık Ameliyatı Öz-Vet İzmir Kuş Hastanesi
◊ Papağan,muhabbet Kuşu ,güvercin Kuruma Hastalığında Etkili Tedavi Yöntemleri İzmir Kuş Hastanesi
◊ Papağan ve Muhabbet Kuşlarında Hastalıkgizleme İzmir Kuş Hastanesi
◊ Papağanlarda Muhabbet Kuşlarında Depresyonve Tedavisi İzmir Kuş Hastanesi
◊ Papağanlarda Muhabbetkuşlarında Zehirlenme İzmir Kuş Hastanesi
◊ Papağanlarda Tüy Yolma ve Tedavisi İzmir Papağan Hastanesi/ Öz-Vet İzmir Kuş Hastanesi
◊ Papağanlarda Hastalık Belirtileri Nelerdir İzmir Papağan Hastanesi
◊ Muhabbet Kuşuve Papağan,kanarya,güvercinlerde Mutlaka Kullanılması Gereken Vitaminler İzmir Kuş Hastanesi
◊ İzmir Muhabbetkuşu Hastanesi/ Öz-Vet İzmir Kuş Hastanesi
◊ İzmir İthal Güvercin Aşısı ve İlaçları Kullanımı İzmir Kuş Hastanesi
◊ İzmir Papağan Hastanesinde Yaptığımız Uyğulamalar
◊ Muhabbet Kuşlarında ve Papağanlarda Homeopati İlacının Kullanılması
◊ Jakolarda Görülen Hastalıklar -Jakolarda ve Papağanlarda Beslenme-Jakolarda Kullanılan Tedavi Yöntemleri ve İlaçlar-Jako Papağan Kanat Ayarı
◊ Köpeklerde Lyme Hastalığının Belirtileri ve Tedavisi Lyme Aşısı
◊ Köpeklerde Leishmaniasis Hastalığının Belirtileri ve Tedavisi
◊ Köpeklerde Kanlı İshal Hastalığının Belirtisi ve Tedavisi-Parvo Virüs
► Muhabbet Kuşu Papağan ve Diğer Kuşlarda Depresyon Belirtileri ve Tedavisi
► Hamster Hastalıkları ve Tedavi Bakım Yöntemleri Nelerdir?
► Kedi ve Köpeklerde Tüy Dökülmesinin Nedenleri
► Dişi Köpeklerde Gebelik ve Doğum Erkek Köpeklerde Üreme Kontrolü ve Kısırlaştırma,çiftleşme
► Muhabbet Kuşlarında Endokrin Hastalıkları, Diabetes Mellitus, Kilo (Aşırı Yağlanma), Guatr, Gözle İlgili Rahatsızlıklar ve Körlük
► Muhabbet Kuşlarında Karaciğer ve Böbrek Hastalıkları Knemidocoptes Enfeksiyonu
► Kedi ve Köpeklerde Zehirlenme ve Tedavileri-Kediler İçin Zehirli Olan Bitkiler -Kedi ve Köpeklerde Parasetamol Zehirlenmesi
► Köpeklerde Konjenstif Kalp Yetmezliği, Kedilerde Hypertrophic Cardiomyopathyalp (Hcm) , Kedilerde Kalp Kurdu Hastalığı (Heartworm Disease) Köpeklerde Şişmanlık , Kedilerde Şişmanlık
► Kaplumbağalarda ve Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağasında (Red Eard Slider/Singapur Kaplumbağası) Görülen Hastalıklar Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri
► Kedi ve Köpeklerde Köpeklerde Diş Eti,diş Taşı Diş Tümörleri ve Diş Hastalıkları Diş Tümörleri
► Köpek ve Kedilerde Epilepsi Belirtileri ve Tedavisi
► Kedi ve Köpeklerde Egzama Tedavi ve Belirtiler Otohemateropi/Veteriner Hekimlik Mesleği Üzerine Güncel Yaklaşımlar
► Kedi ve Köpeklerde Allerji: Gıda Allerjisi, İlaç Allerjisi, Pire Allerjisi, Tedavi ve Belirtiler
► Muhabbet Kuşlarında ve Kuşlarda Tedavide Serum Uygulama Yöntemleri ve Yoğun Bakım Küvöz Kullanımı
► Köpek ve Kedilerde Meme Tümörleri Tedavi ve Belirtiler Nelerdir?
► Köpek ve Kedilerde Uyuz Hastalığı Belirtiler ve Tedavi
► Kedi ve Köpeklerde Raşitizm Kemik,kas ve Eklem Hasarları (Kırık,çıkık ve Ezilmeler)Belirtiler ve Tedavi Kedi ve Köpeklerde Kemik Operasyonları(Osteosentez –çivileme-Plak-Vidalama)Teknikleri Sorular?
► Köpek ve Kedilerde Kulak Hastalıkları Tedavi ve Belirtileri Nelerdir?
► Tavşan Bakımı Hastalıkları ve Tedavisi
► Kedi ve Köpeklerde Colitis (Kanlı İshalin) Nedenleri Tedavisi?
► Muhabbet Kuşlarında Yumurtlama Sorunları Belirtileri İlk Yardım ve Tedavi Yöntemleri
► Köpeklerde Kalça Çıkığı Displazisi Belirtiler Tedavisi -Yavru Köpeklerde Kalça Çıkığı Belirtileri Erken Tanı Tedavi ve Önleme Metodları- Juvenile Pubik Simfizyodesis Jps
► İguana Beslenmesi Bakımı Hastalıkları ve Tedavileri
► Muhabbet Kuşları Jako Papaganlarda İshal Nedenleri ve Tedavisi
► Kedi ve Köpekte Kusma Belirtileri ve Tedavisi
► Kedi ve Köpekte İshal Belirtileri ve Tedavisi
► Muhabbet Kuşlarında, Jako Papağanlarda, Sultan Papağanda,kanarya,güvercin, Lori Papağanı, Macav Papağanı Kusma Tedavisi ve İlaçları
► Muhabbet Kuşu,papağan,jako,sultan Papağanı Tümör Kanser Ur Belirtiler Teşhis ve Tedavi Yöntemi
► Muhabbet Kuşu Mantar Hastalığı Tedavisi Belirtiler(Candiasis)
► Kedi Bakımı Hastalıkları ve Tedavilerinde Veteriner Tavsiyeleri
► Kedi Köpeklerde Mantar Hastalığı Belirtiler ve Tedavisi
► Kedi İdrar Yolları Taşı Enfeksiyon Belitiler Yeni Tedavi Yöntemleri ve Korunma Yolları
► Köpeklerde Gençlik Hastalığı Belirtiler Aşı Yeni Tedavi Yöntemleri.....
► Kedi Gençlik Hastalığı Belirtileri Yeni Tedavi Yöntemleri Korunma Yolları
► Köpeklerde Kanlı İshal (Parvo Virüs) Tedavisi ve Korunma Yolları
► Muhabbet Kuşlarının Bakım ve Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
► Kuşlar Neden Tüylerini Kopartırlar? (Muhabbet Kuşu, Kanarya, Papağan, Güvercin, Sultan Papağan,cennet Papağan, Jako Papağanda Tüy Koparma)
► Kedi ve Köpeklerde Şeker Hastalığı (Diabetes Mellitus)
► Kedi Aıdsi Feline İmmunodeficiency Virus/Fıv Aşılama Kedilerde Etkili Midir?
► Köpeklerde ve Kedilerde Hayali(Yalancı) Gebelik (Pseudocyesis)
► Kedinizin Yaşam Ömrünü Uzatmak Sizin Elinizde,veteriner Hekim Gizli Bilgiler Yaşlılık..
► İguanalarda Metobolik Kemik Hastalığı (Mbd)-İguanalarda Böbrek Hastalığı(Renal)
► Kedilerde Psikolojik Depresyon Belirtileri ve Veteriner Hekimlik Tedavi Yöntemleri?Kedi Sesleri-Homeopati-Re İki
► Tavukçuluk 2 - Tavuk Kümesleri, Kümes Ekipmanları ve Kümes Koşulları
► Tavşan, Bakımı, Yemleri, Beslenmesi, Sindirim Fizyolojisi, Hastalıkları ve Tavşan Davranışları
► Sürüngenler – Reptılıae - Yılanlar, Kertenkeleler, Kaplumbağalar, Timsahlar, Tuataralar, Terraryum ve Paludaryum
► Bıldırcın Yetiştiriciliği

► Guineapiglerde Üremeyle İlgili Bilgiler, Üreme Sırasında Oluşabilecek Hastalıklar ve SorunlarÇOK OKUNUYOR
► Evlerde Beslenen İki Değişik Hayvan: Dev Salyangozlar ve Leopar Gekolar
► Tavşanlar Yıllardır Hayatımızdaki Koca Kulaklı Sevimli Hayvanlar
► veteriner Sokak Hayvanları İçin Barınak mı Rehabilitasyon Merkezi mi?
► Kedi Yavrularında Süt Anne Bulunması Durumunda Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntılar
► Bir Yılan Hikayesi Daha ve Doğaya Geri Dönüş Üzerine Bir Bakışl
► Guinea Piglerde Beslenme ve Sindirim Sistemi
► Kedilerde Agresiflik-Saldırganlık ÇOK OKUNUYOR
► Veteriner Hekim Anlamaz
► Yaban Hayvanları ile Karşılaşma ve Yaralı Hayvana Yardım
► Guinea Pigler ve Çocuklar
► Kafes Kuşlarında Zoonoz Hastalıklar
► Sokak Kedilerini Koruma Konusunda Veteriner Önerileri
► Sokak Köpekleriyle İlgili Bilgiler
► Kedim Sokağa Çıkmalı mı?
► Çocuklar Doğadan ve Hayvanlardan Uzaklaşıyor
► Kadın-Erkek İkili İlişkilerde Evde Beslediğimiz Hayvanların Etkileri
► Hayvan Dostluğu, Sorunsuz, Kişilikli, Sorumluluk Sahibi, Kendisi ile Barışık Çocuklar Yaratır
► Köpeklerde Depresyon: Depresyondaki Köpeğiniz Sizinle Konuşuyor…tabi Siz Anlıyorsanız.
► Çocuklarda Hayvan Sevgisi : İşte Biz Çocukken Böyleydik..
► Muhabbet Kuşları Konusunda Bilgiler ve TavsiyelerÇOK OKUNUYOR
► Guinea Piglerde Coccidiosis
► İguanalarda Sağlık,beslenme ve Davranış
► Hamster Isırırsa Kuduz Olur Muyum ve Hamsterlarla İlgili Diğer Merak Ettikleriniz Üzerine Tavsiyeler
► Evlerde Evcil Hayvan Beslenmesi ve Guinea Pig
► Guinea Pig ve İguana Birlikte Beslemek Çok Keyifli
► Guinea Piglerde Doğum ve Düşükler Üzerine Tavsiye ve Görüşlerim
► Pitbulların Toplatılması ve Satışının Yasaklanmasına Yönelik Genelge Üzerine Düşünceler
► Engerek Yılanları - Yılan Sokmasında Yapılması Gerekenler
► Doğaya Yabancı Bilgisayar Bağımlısı Çocuklarımız
► Sadık Dostumuz Köpekler
► Canlıya Saygı En Başta Gelen İnsanlık Görevimiz (Hayvan Hakları Evrensel Bildirisi)
► Dostunuzdan Ayrılmak (Hayvanınızdan Ayrılmak)
► Onlar Benim Yaşamımda (Hayvanların Yaşamımızdaki Yeri)
► Hayvan Dostlarımız ile Birlikte Yaşamaya Korkmayın
► Hayvan Sevgisi : Yürüyüp Gidenler ve Durup Bir Şey Yapanlar
► Kedi ve Köpeklerde Tüy Bakımı ve Tüyden Geçer Diye Bilinen Hastalıklara Bir Bakış
► Bir Sokak Kedisinin Kısırlaştırma Operasyonu Olduğu Nasıl Anlaşılır ?
Uzmanın Diğer Yazıları
◊ Köpek İstenmeyen Gebelikten Korunma
◊ Sokakta Yaralı Bir Köpek Bulduğunuzda Ne Yapmalısınız?
► Guinea Piglerde Follikülar Kistler ( Ovaryum Kistleri )
► Guinea Piglerde C Vitamini İhtiyacı
► Kedi-Köpeklerde Kanser ve Bpa(Bisphenol-A) İlişkisi
► Hayvanlarda Kanserde Ağrı Kontrolü, Beslenme Desteği, Bulantı ve Kusmanın Kontrolü
► Kedi ve Köpeklerde Parasetamol (Ağrı Kesici-Ateş Düşürücü) Zehirlenmesi
► Köpeklerde “xylitol” Zehirlenmesi
► Kuşlarda Aspergillosis
► Kedi ve Köpeklerde Obezite
► Hayvanlarda Tüy Dökümü ve Yağ Asitleri (Omega 3 & 6)
► Von Willebrands Hastalığı (Von Willebrand
► Kediler İçin Aşı Takvimi
► Köpekler ve Kediler İçin Aşı Takvimi
► Kedi ve Köpeklerde Böbrek Yetmezliği Tedavisi
► Kedi ve Köpeklerde Böbrek Yetmezliği Belirtileri ve Teşhis
► Kedi ve Köpeklerde Böbrek Yetmezliğinin Nedenleri
► Kedi ve Köpeklerde Böbrek Yetmezliği
► Kedilerde Aıds (Fıv)
► Kedi Gençlik Hastalığı - Feline Panleukopenia ve Kuduz
► Kedilerde Viral Hastalıklar ve Aşılama (Aşılamada Nelere Dikkat Edilmelidir?)
► Hangi Gıdalar Köpeğim İçin Tehlikeli Olabilir?
► Kedilerde Toxoplasmosis Nedir ? Gebelik ve Toxoplasmosis
► Kedi Tırmığı Hastalığı (Cat Scratch Disease)
► Kedilerde Çok Su İçme, Çok İdrar Yapma ve Nedenleri - Kedilerde Kanser
► Kedi ve Köpeklerde Kısırlaştırmanın Faydaları
► Kedi ve Köpeklerde “laktoz İntoleransı” (Sütün Sindirilememesi)
► Kedilerde Aıds Feline İmmumodeficiency Virus / Ağız Kokusu
► Feline Syncytium-Forming Virus Enfeksiyonu/ Feline Akne
► Kedi ve Köpeklerde Tüy Dökülmesi
► Köpekler ve Çiğneme Problemleri
► Kedi ve Köpeklerde Obezitede Payı Olan Hastalıklar ve Durumlar
► Petiniz ile Mutlu ve Güvenli Yılbaşı Tatili
► Kedi ve Köpeklerde Obezite
► Hipervitaminosis A (A Vitamini Toksikozisi) ve Kediler İçin Zehirli Olan Bitkiler
► Kortizon Kullanımı ve Sonuçları:
► Soru-Cevaplarla Köpeklerde Lenfoma
► Köpeklerde Lenfomada İmmunohistokimyasal Tiplendirme ve Kemoterapi
► Kedi ve Köpeklerde Bilgisayarlı Tomografi (Ct)
► Radyoterapi ile Kanserde Daha Uzun ve Ağrısız Sağ Kalım
► Köpeklerde Kalça Displazisinde (Kalça Çıkığında) Uygulanan Tedavi Yöntemleri
► Köpeklerde Kalça Displazisi (Köpeklerde Gelişimsel Kalça Çıkıklığı)
► Atlarda Gastrik Ülser (Mide Ülseri) ve Gastritis
► Atlarda Mandibula Kırıkları, Tedavinin Amaç ve Yöntemi
► Atlarda Koşu Bandında Faringoskopi ve Laringoskopi,
► Endoskopik Aksesuarlar ve Endoskopun Bakım ve Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
► Veteriner Tıpta Endoskopi
► Veteriner Ortopedide Biyoseramikler
► Kedilerde Beslenmede Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar ve Dönemlere Göre Beslenme
► Köpekler İçin Yeni Geliştirilmiş Sementsiz Vidalı Kalça İçi Protez ile İlgili İlk Deneyimler
► Köpeklerde Kemik Çimentosu (Bone Cement) ile Uygulanan Total Kalça Eklemi Protezlerinde Karşılaşılabilecek Komplikasyonlar
► Köpeklerde Total Kalça Eklemi Protezi
► Atlarda Carpal Eklemdeki (Diz Eklemindeki) Radyografik Anormallikler
► Atlarda Carpal Eklemin (Diz Eklemi) Radyografik Değerlendirilmesi ve Radyografik Anatomisi
► Atlarda Articulatio Genu’nun Radyografik Değerlendirilmesi ve Olası Ortopedik Hastalıkları
► Atlarda Falanksların Radyografisi
► Atlarda Naviküler Kemik Radyografisi
► Köpeklerde Glaukom
► Atlarda Karaciğer Hastalıkları ve Sarılığa Neden Olan Bazı Hastalıklar
► Köpeklerde Topallığa Neden Olan ve Nadir Karşılaşılan Bazı Ortopedik Hastalıklar
► Atlarda Topallığın Değerlendirilmesinde Tanısal Analjezi
► Kedi ve Köpeklerde Çene Kırıklarında Olası Komplikasyonlar ile Postoperatif Bakım ve Çene Eklemi (Temporomandibular Eklem) Luksasyonu (Çıkığı)bir
► Hayvan Çene Kırıklarının Tedavisinde Uygulanan İnternal-Fiksasyon Teknikleri
► Çene Kırıklarında Genel Cerrahi Önlemler ve Maxillomandibular Fiksasyon Teknikleri
► Kedi ve Köpeklerde Kalça Ekleminin Travmatik Çıkıklarının Tedavi Yöntemleri
► Kedi ve Köpeklerde Kalça Ekleminin (Coxofemoral Joint, Articulatio Coxa, Hip Joint) Travmatik Çıkığı (Luxation, Dislocation) ve Tanı Yöntemleri
► Çene Kırıklarında Radyografik Muayene, Tedavi Prensipleri ve Dişlerin Durumu
► Kedi ve Köpeklerde Çene Kırıkları
► Köpeklerde Servikal Mukosel
► Köpeklerde Katarakt
► Diz Eklemi ve Patellar Luksasyon
► Kedi ve Köpeklerdeki Bazı Kemik Hastalıkları
Kuzu Besleme
► Kanatlı Hayvanlarda Sıcak Stresi ve Etkilerinden Korunma Yöntemleri
► Buzağılarda İshaller ve İlk Haftalarda Görülen İshallerin Sınıflandırılması
► Balıklarda Hastalığa Sebep Olan Başlıca Etmenler, Başlıca Balık Hastalıkları ve Tedavileri
► Türkiyede Balıkçılık Pazar Bilgisi ve Türkiye Su Ürünleri Yetiştiriciliği
► Yavru Köpekte Tuvalet Alışkanlığı
► Köpekte Uyuz ve Kene Olgusu ve Bununla Mücadelede İzlenecek Yöntemler
► İguana,timsah ve Kaplumbağa Besleme Konusunda Pratik Bilgiler
► Hindilerde Tibial Dyschondraplasia (Td) (Hindi ve Tavuklarda Görülen Yaygın Bir İskelet Bozukluğu)
► Kaplumbağa Beslenmesi, Bakımı Hakkında Pratik Bilgiler
► Köpekte Tasma Seçimi ve Kullanımı
► Modern Kanatlı Üretiminde C Vitamininin Pratik Kullanımları
► Köpekte Dişlerin Sağlığı ve Ağız Kokusu Nedenleri
► Kedilere Aşı
► Kedi-Köpekte Tüy Dökülmesi Problemi
Karşıyaka veteriner,boş
Bostanlı
Mavişehir veteriner,bayraklı veteriner,urla veteriner,Hatay veteriner,Gaziemir veteriner,urla veteriner,çeşme veteriner,Kemalpaşa veteriner,Kuşadası veteriner,Kemalpaşa veteriner,çeşme iyi veteriner,çeşme en iyi veteriner,çeşme tavsiye veteriner,çeşme Alaçatı iyi veteriner,çeşme İsmail ekmekçi
,jako papağan veteriner, izmir en iyi veteriner, veteriner bornova, bornova hayvan hastanesi, papağan uzmanı veteriner, bornova veteriner tavsiye, veteriner tavsiye bornova, muhabbet kuşu veterineri, izmir kuş veterineri, kuş veterineri izmir, izmir tavsiye veteriner, izmir papağan veterineri, muhabbet kuşu uzman, tavşan kısırlaştırma, evka 3 veteriner tavsiye, muhabbet veteriner izmir, izmir iyi veteriner uzman, izmir hamster veterineri, maymun veterineri, acil veteriner bornova, iyi veteriner izmir özvet, kuş kırıkları ameliyat, bornova veteriner uzman, muhabbet izmir veteriner, izmir kuş hastanesi, izmir muhabbetkuşu, veteriner muhabbet, kuş veteriner izmir, iyi veteriner cerrah, izmir kanarya veteriner, kuş veterineri, veteriner klinik bornova, kuş ameliyat izmir, özkanlar izmir veteriner, kuş veterinerleri izmir, bornova iyi veteriner, maymun veteriner, tavsiye bornova izmir, kuş kırık veteriner, uzman veteriner izmir, izmir tavşan veterineri, bornova veteriner, veteriner hekim acil acil, tavsiye veteriner bornova, muhabbet veteriner, veteriner izmir bornova, bornova veterinerlik, muhabbetkuşu veteriner, muhabbet kuşundan anlayan, izmir iguana veteriner
jako papağan veteriner, izmir en iyi veteriner, veteriner bornova, bornova hayvan hastanesi, papağan uzmanı veteriner, bornova veteriner tavsiye, veteriner tavsiye bornova, muhabbet kuşu veterineri, izmir kuş veterineri, kuş veterineri izmir, izmir tavsiye veteriner, izmir papağan veterineri, muhabbet kuşu uzman, tavşan kısırlaştırma, evka 3 veteriner tavsiye, muhabbet veteriner izmir, izmir iyi veteriner uzman, izmir hamster veterineri, maymun veterineri, acil veteriner bornova, iyi veteriner izmir özvet, kuş kırıkları ameliyat, bornova veteriner uzman, muhabbet izmir veteriner, izmir kuş hastanesi, izmir muhabbetkuşu, veteriner muhabbet, kuş veteriner izmir, iyi veteriner cerrah, izmir kanarya veteriner, kuş veterineri, veteriner klinik bornova, kuş ameliyat izmir, özkanlar izmir veteriner, kuş veterinerleri izmir, bornova iyi veteriner, maymun veteriner, tavsiye bornova izmir, kuş kırık veteriner, uzman veteriner izmir, izmir tavşan veterineri, bornova veteriner, veteriner hekim acil acil, tavsiye veteriner bornova, muhabbet veteriner, veteriner izmir bornova, bornova veterinerlik, muhabbetkuşu veteriner, muhabbet kuşundan anlayan, izmir iguana veteriner
Türkiye'nin en iyi veterineri ali Tolgay aytar
Veteriner fakültesi,veteriner odaları,tarım bakanlığı,İzmir pet şhoplar,İzmir köpek çiftlikleri,Ankara veteriner fakültesi,aydın veteriner fakültesi,İstanbul veteriner fakültesi,Ankara veteriner hekimler odası,İstanbul veteriner fakültesi İzmir üniversite,Bornova küçükpark veteriner,İzmir Büyükşehir belediyesi veteriner,Bornova belediyesi veteriner,bayraklı belediyesi veteriner
,Cennet Papağanı,Cennet Papağanında Üreme,cennet papağanı Beslenmesi,Cenett Papağanlarında gelişme,Cennet Papağanı Alım-Satım,Cennet sevda papağan Türleri,Papağanlar,Papağanlar hakkında bilgi,papaganim,Afrika gri jako hakkında bilgi,Papağanlarda üreme,Papağan Bakımı,Papağan hastalıkları,Papağanlar Hakkında Sık Sorulan Sorular,Papağan forum,Papağan bahcesi,Papağan Türleri,Papağan Fiyatları,Papağan Videoları,Papağan Yazıları,kanarya türleri,yavru kanarya cinsiyet ayrımı,yetişkin kanarya cinsiyet ayrımı,güvercin cinsiyet ayrımı,güvercin İlaçları,güvercin hastalıkları,güvercin aşıları,güvercin türleri,güvercin eğitimi,güvercinden anlayan veteriner,güvercin yemleri,güvercin vitaminleri,güvercin kanat,güvercin kanat ayak kırığı tedavisi,kanarya hastalıkları ,kanarya Aşıları,kanarya İlaçları,kanarya renklendiriciler,kanarya yavru maması hazırlanması,güvercin pire İlaçları,tavuk Aşıları,tavuk hastalıkları,tavuk yemleri,kanarya Aşıları,
tavşan aşı fiyatları,tavşan aşı takvimi,tavşan hastalıkları insana bulaşır mı,tavşanların ölüm belirtileri,tavşan kabız olursa ne yapılır,tavşan neden titrer,tavşan göz hastalıkları,tavşanın karnı neden şişer,
iguana mantar hastalığı,iguana deri değişimi,iguana ne yer,iguana zehirlimidir
,yavru iguana fiyatları,iguana nasıl bakılır,
iguana fiyatları gittigidiyor,iguana sahiplendirme,tavşan veterineri,tavşandan anlayan veteriner,tavşandan anlayan veteriner İzmir,tavşan hastalıkları,tavşan Mantar tedavisi,iğuanadan anlayan veteriner,iğuana hastalıkları,iğuana İlaçları,iğuanadan anlayan veteriner İzmir,iğuana kırıkları,iğuana deri değişimi,iğuana yumurtlaması,tavşan diş kesimi,tavşan göz hastalıkları tedavisinde ilaçlar,tavşan uyuzu tedavi,tavşanda Mantar tedavi,tavşan banyosu,tavşan su,tavşan su içermi?tavşan ishal ve tedavisi,tavşan diş hastalıkları,tavşan kulak uyuzu tedavi,tavşan tuz,tavşan banyo yaparmı,tavşan beslemesi,tavşan tüy dökerim,tavşan KISIRLAŞTIRMA yapan veteriner,tavşan İlaçları,tavşan neden titrer,tavşan veterinerleri,İzmir tavşan veterineri,İzmir tavşan veteriner,izmir tavşan veterineri ali Tolgay aytar
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Kedi ve Köpeklerde Onkolojik (Kanser) Cerrahi ve Tedavi Vet.Hek.Doç.Dr.Güçlü GÜLANBER
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 17,642 uzman makalesi arasında '4.Özel Yayın Tavşanlar Hakkında İlginç Bilğiler/İzmir Pet Kuş Hastanesi ve Eğzotik Tavşan Cerrahi Merkezi Öz-Vet Line İzmir' başlığıyla benzeşen toplam 97 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


23:05
Top