2007'den Bugüne 87,094 Tavsiye, 27,005 Uzman ve 19,261 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Hindistan Cevizi Yağının 7 Faydası
YAZI #4119 © Yazan Dyt.Müge ÜLKER | Yayın Ocak 2018
1-içerdiği orta zincirli yağ asitleri sayesinde sindirilmeden, ince bağırsaktan direk emilerek karaciğere gider ve karaciğerde epilepsi ve alzheimer gibi beyin hasar üzerinde iyileştirici rol oynarlar.
2-yapılan araştırmalara göre hindistan cevizi yağı tüketen toplumların kalp hastalığı risklerinin daha düşük olduğu ortaya çıkmıştır.
3-obezite tedavisinde hindistan cevizi yağı iştah kapatarak, daha fazla yağ yakmamıza neden olur.
4-içerdiği laurik asit sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu zararlı mikroorganizmalardan korur.
5-yapılan araştırmalarda, hindistan cevizi yağının karın boşluğu ve organların etrafında bulunan karın bölgesindeki yağlar üzerinde oldukça etkili olduğu ortaya çıkmıştır.
6-hindistan cevizi yağının, kandaki ldl (kötü) kolesterol seviyesini düşürücü, hdl (iyi) kolesterol seviyesini yükseltici etkisi vardır.
7-sadece besinsel olarak değil ayrıca cilt ve saç içinde çok önemli bir hal alan hindistan cevizi yağının yapılan araştırmalar sonucu vücudun nem oranını ve lipit oranını arttırdığı ve saçı hasarlarda koruduğu gözlenmiştir.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Müge ÜLKER Fotoğraf
Dyt.Müge ÜLKER
İstanbul
Diyetisyen
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi73 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dyt.Müge ÜLKER'in Makaleleri
► Pikan Cevizi ve Keten Tohumu Dyt.Fatma Merve KALELİOĞLU
► Yeşil Çay Özünün 10 Faydası Dyt.Seyit KALAYCI
► Edamam’ın Sağlığa 8 Faydası Dyt.Yunus Emre UZUN
► Beyaz Çayın Şaşırtıcı 10 Faydası Dyt.İnci Beyza YÜREKLİ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,261 uzman makalesi arasında 'Hindistan Cevizi Yağının 7 Faydası' başlığıyla benzeşen toplam 13 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Sonbaharda Beslenme Ocak 2014
► Ağırlık Kazanımı Ocak 2014
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


22:52
Top