2007'den Bugüne 83,503 Tavsiye, 26,240 Uzman ve 18,618 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Anaokuluna Alıştırma Programı Nedir?
YAZI #416 © Yazan Dr.Psk.Sevil YAVUZ | Yayın Haziran 2009
Anaokuluna Alıştırma Programı Nedir?Çocuğunuza Özel Anaokulu Programı


Çocuğunuzun Anaokuluna Sorunsuz, Yumuşak Bir Geçiş Yapmasını İstiyor musunuz?İlk Defa Anaokulu ve Kreşe Başlayacak Çocuklar için Anaokuluna Alıştırma Programına katılabilirsiniz.


Çocukların ilköğretime kendine güvenerek başlaması ve uyum problemleri yaşamadan mutlu bir şekilde devam etmesi, çocukların akademik başarısı için çok önemlidir. Çocuğunuzun ihtiyaçlarına göre geliştirilen programla, çocuğunuz İngilizceyi yaşayarak öğrenirken, ilkokulda başarılı ve mutlu olması için gerekli becerileri Pedagog Sevil Gümüş gözetiminde uzmanlarımızla birebir çalışarak geliştirecek.2,5-6 yaş arasındaki çocuklar bir yetişkinin (annenin, anneannenin, bakıcın) birebir ilgisinden sonra ilk defa sosyal bir çevreye girdiklerinde bir şok yaşıyabilir. Bu kritik dönemde çocuğun anaokuluna büyük problemler yaşamadan, yumuşak bir geçiş yapabilmesi için ailenin profesyonel bir desteğe, çocuğun ise özel bir ilgi ve şefkate ihtiyacı vardır. Maalesef çocuk sayısının fazla olduğu anaokullarında bunu sağlamak mümkün değil. Ailelerin bu ihtiyacını gören Pedagog Sevil Gümüş, “Çocuğunuza Özel Anaokulu Programını” başlatmaya karar verdi. Çocuklarınızın yaz döneminde Eylül ayına kadar anaokulu için gerekli becerilerin geliştirmesi ve kendine güvenerek anaokuluna başlamasını istiyorsanız bu çocuğunuza bu gruba katılma fırsatı tanıyın.
Çocuğa Özel Anaokulu Programı

Çocukların ilköğretime kendine güvenerek başlaması ve mutlu bir şekilde devam etmesi, çocukların akademik başarısı için çok önemlidir.

Okula ilk adım anaokulunda atılır. Çocuğunuzun anaokuluna sorunsuz yumuşak bir geçiş yapmasını istiyorsanız anaokulu alıştırma programına katılabilirsiniz.

Herçocuğun ihtiyaçlarına göre geliştirilen programla, çocuğunuz İngilizceyi gün boyu yaşayarak öğrenirken, ilkokul için gerekli becerileri Pedagog Sevil Gümüş gözetiminde uzmanlarımızla birebir çalışarak geliştirecek.

Programın anaokulundan farkı ise ailelere ve çocuklara sunduğu ayrıcalıklar. Burayı butik otel gibi düşünün,her çocuğa ve ailesine özel bir yaklaşımla çalışıyoruz.Ayrıca tarihi veyeşil bir bahçe içinde, dev ağaçlar altında, doğal klimalı mekanda, çocuklarınız yazın yakıcı sıcağında bunalmadan, çeşitli bahçe oyunlarıyla eğlenceli zaman geçirecek.
Programın Avantajları

1. Merkezimiz çocuklara özel dekore edilmiştir. Anaokulu gibi gürültülü ve kalabalık değildir. Sınırlı sayıdaki çocukların bulunduğu sakin ve huzurlu ortamda çocuklar kendi evlerindeymiş gibi hissederek evden okula yumuşak bir geçiş yapacaklar.

3.Her çocuğun ihtiyaçlarına özel program geliştirilecek ve her çocuğun bireysel gelişim değerlendirmesi ve takibi Pedagog Sevil Gümüş tarafından ücretsiz yapılacaktır.

4. Ayrıca okul-çocuk–aile dinamiğinin önemi bilen Gümüş, çocuklarının gelişimi evde de desteklemek için programa katılan ailelere ücretsiz aile danışmanlığı hizmeti de verecektir.

5.Uzmanlar çocuklarla gün içinde birebir çalışacaklar. Örneğin bir çocuk, ilkokulda okuma yazmayı öğrenebilmesi için ön koşul olan ince kas becerilerinde zayıfsa, çocuğun bu beceriyi kazanması için uzmanlar gün içinde bu çocukla birkaç seans birebir çalışacaklar.6.Aileler çok karlı çıkacak! Çocuğunuzun eksik olduğu bir beceriyi kazanması iç her hafta pedagoga götürmek yerine, bu programla çocuğunuzla hafta içi her gün birkaç seans çalışılacaktır. Hafta içi her gün 3 seans; hafta da 15 seans, ayda ise 60 seanstır. Buna Pedagog Sevil Gümüş’ün ücretsiz sunduğu diğer hizmetlerin tutarı da eklenirse program ailelere ücretsiz sunulmuş oluyor. Maalesef kontenjanımız çok az sayıda çocukla sınırlıdır. Bu nedenle programa kayıt olmak için acele etmenizi öneriyoruz.

Programın İçeriği

The British International School da çalışmış olan Pedagog Sevil Gümüş ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu uzmanlarla, The Britih Curriculum programına göre çocuklarınız ingilizceyi gün boyu yaşayarak ve eğlenceli aktivitelerle öğrenecek.Eğer çocuğunuz bir international anaokuluna devam ediyorsa veya international bir okul düşünüyorsanız bu program tam size göre. Çocuğunuz yaz süresince İngilizceyi unutmayacak ve İngilizcesi eğlenceli ve gelişimlerine uygun etkinliklerle ilerleyecek.

Program hafta içi her gün saat 09.30-15.00’de uygulanacak. Programa ister yaz döneminde, isterseniz eğitim yılı boyunca katılabilirsiniz.Öğle Yemeği ücretsiz verilecek. Ayrıca Servis Hizmeti sunulacaktır
Program iki aşamadan oluşmaktadır;1. Yaz Dönemi Programı (1 Temmuz-30 Ağustos)

Yaz dönemi istediğiniz bir tarih arası çocuğunuz programa katılarak okula kendine güvenerek sorunsuz başlayabilir.2. 2009-2010 Eğitim Yılı Programı

Eylül-Haziran ayları arasında çocuğunuzun eksik olduğu becerileri kazanmak için programa devam edebilir.Ayrıntılı bilgi için Parenting Skills & Counseling’ i arayabilirsiniz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Sevil YAVUZ Fotoğraf
Dr.Psk.Sevil YAVUZ
İstanbul (Online hizmet de veriyor)
Doktor Pedagog - Klinik Psikolog
Pedagog, Klinik Psikolog, Oyun Terapisti, Akademisyen, Yazar, Emdr Terapisti
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi175 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dr.Psk.Sevil YAVUZ'un Makaleleri
► Anaokuluna Başlarken Psk.Ayşegül COŞKUN
► Çocuğunuzu Anaokuluna Yazdırırken Psk.Seval ERYILANCI
► Anaokuluna Uyum Süreci Psk.Aysu YENİEL SİLLE
► Anaokuluna Uyum Süreci Psk.Dnş.Evrim Alkış DEMİREL
► Anaokuluna Alışma Süreci Psk.Duygu KARAKULAK TAKVİM
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,618 uzman makalesi arasında 'Anaokuluna Alıştırma Programı Nedir?' başlığıyla benzeşen toplam 38 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


18:43
Top