2007'den Bugüne 79,365 Tavsiye, 25,459 Uzman ve 17,758 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!.
Eğitim - Seminer - Konuşma
■ Uzmanlık alanınızda çeşitli platformlarda konuşma yapıyor ya da eğitim mi veriyorsunuz?

■ İlgi duyduğunuz konu ile ilgili konuşmacı ya da eğitmen arayışında mısınız?

■ O zaman Makronot Ailesi’ne hoş geldiniz!..
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Okul Öncesi Eğitim Kurumumu Nasıl Seçmeliyim?
YAZI #4436 © Yazan Psk.E. Elanur GÜRBÜZ | Yayın Şubat 2018
Okul Öncesinde eğitim kurumu seçmek zor bir karardır. Gözünüz gibi baktığınız çocuğunuzu başka birine teslim ederken kaygılarınız canınızı sıkabilir.
Bu kararı alırken size yardımcı olabilecek bazı kriterleri sıraladım. Aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilirsiniz.

1- okulun uzaklığı
Eve yakın olan okul çocuk içinde sizin içinde avantajdır. Okul yolunun uzun olması çocuğun yorulmasına sebep olabilir.

2- Okulda Kalma Süresi
Neredeyse tüm okulların yarım ve tam gün seçenekleri vardır. Eğer mecbur değilseniz 4 yaşın altındaki çocuklarda yarım gün seçeneği daha iyidir.

3- Okul Yöneticisi
Okul idarecisinin eğitim bilgilerini sorgulamak sizin hakkınızdır. Malesef ülkemizde kaçak anaokulları ve eğitim psikolojisi konusunda bilgi sahibi olmayan insanların yönetici olduğu olduğu okullar bulunmaktadır. Bu kişiler reklam ve rant uğruna çocuk psikolojisi ve milli eğitim müfredatına aykırı uygulamalar gerçekleştirmektedirler. Bu konuda çok dikkatli olmalısınız.

4- Okul Psikoloğu
Eğitimin her kademesinde psikolojik destek önemlidir ancak okul öncesinde daha önemlidir. Psikoloğu olan okullar sizin için avantajlı olacaktır.

5- Eğitim anlayışı
Okul öncesinde eğitim beklentinizi yüksek tutmamalısınız. Bu dönemde çocuğa ilkokul tarzında bir eğitim verilmez, verilmemelidir. Çocuğun öğrenmesi gereken kazanımlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Reklam uğruna bunun dışına çıkan okullardan uzak durmalısınız. Çocuğunuzun okulda güvende olması, var olan müfredata uygun kazanımların oyun ve etkinlik yoluyla edindirilmesi, çocuğunuzun okulu seviyor olması iyi bir okul seçtiğinizi gösterir.
     2 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
.
Eğitim - Seminer - Konuşma
■ Uzmanlık alanınızda çeşitli platformlarda konuşma yapıyor ya da eğitim mi veriyorsunuz?

■ İlgi duyduğunuz konu ile ilgili konuşmacı ya da eğitmen arayışında mısınız?

■ O zaman Makronot Ailesi’ne hoş geldiniz!..
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.E. Elanur GÜRBÜZ'ün Makale ve Yazıları
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 17,758 uzman makalesi arasında 'Okul Öncesi Eğitim Kurumumu Nasıl Seçmeliyim?' başlığıyla benzeşen toplam 22 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Çocuk Psikoterapisi Şubat 2018
► Psikolojik Sağlamlık Temmuz 2015
◊ Okul Öncesi ve Aile Şubat 2018
◊ Çocuğum Okula Başladı Temmuz 2015
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


22:14
Top