2007'den Bugüne 80,264 Tavsiye, 25,603 Uzman ve 17,918 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Kilo Verme - Obezite
YAZI #5282 © Yazan Dyt.Mahir KALABAY | Yayın Ocak 2019
Bel çevrenize bakın eğer bel çevreniz kadın>88 cm, erkek>102 cm üstünde ise. Sizin Şeker, kolestrol, kalp, kanser ve daha bir çok hastalık sizi bekliyor. Şuanda bütün araştırmalar çoğu hastalığın doğrudan veya dolaylı olarak sebebi olarak bunu gösteriyor. Yani bel çevreniz ve kilonuz arttıkça ömrünüz kısalıyor.
Toplumun bu durum karşısındaki genel tavrı ise malesef, yemiyende ölüyor hocam şeklinde. Evet ölüm kaçınılmaz ama yaşam kalitenizin düştüğünü yada süründüğünüzü düşünün. En basit bir grip ile yatak döşek yattığınızı düşünün. Bunun 10 yıl boyunca devam ettiğini düşünün belki de ölümü herkesten çok isteyeceksiniz.


Bunun hapı kısa bir yöntemi yok mu?
Tek kelimelik bir cevap isterseniz yok. Eğer bunun hapının ilacının çayının vb. Yöntemleri olduğunu söyleyen olursa bilinki küçük bir menfaat için vaktinizi, umutalrınızı, sağlığınızı belkide yaşamınızı çalacaktır.

Peki Çare ne ?
Çare diyebilmek için, sağlıklı ve kalıcı bir sonuç bulmamız lazım. Bunun dışındaki bütün çözümleri yırtıp atın. Sağlıklı olmalı çünkü kaslarınızı eritmiş ve ayağa kalkacak mecaliniz kalmamışsa insanlar kilo verdiğinizi göremeyeceklerdir bile. Kalıcılık şart çünkü bu yoyo durumu ile aslında büyük bir labirentin ve psikolojik harbin yanı sıra insülin direncinin gibi durumlarla tanışabilirsiniz.
Tek Çare var o da sağlıklı beslenme ve saglikli beslenmeyi özümsemek. Bir yaşam tarzı haline getirmek .
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Mahir KALABAY Fotoğraf
Dyt.Mahir KALABAY
Diyarbakır
Diyetisyen
TavsiyeEdiyorum.com Üyesiİş Adresi Kayıtlı
.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dyt.Mahir KALABAY'ın Makaleleri
► Hipotiroid ve Kilo Verme Dyt.Hatice KARSLIOĞLU
► Hamilelik Sonrası Kilo Verme Dyt.Sevgi Gökçen ERKÜN
► Doğum Sonrası Kilo Verme Dyt.Gülhan KOCA
► Yoyo Sendromu: Sürekli Kilo Alıp Verme Dyt.Ezgi TOPTAŞ BIYIKLI
► Kilo Verme Neden Durur ? Hızlandırmak İçin Tavsiyeler Dyt.Zeynep Işıl KÜÇÜKGÖNCÜ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 17,918 uzman makalesi arasında 'Kilo Verme - Obezite' başlığıyla benzeşen toplam 59 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
--
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


04:43
Top