2007'den Bugüne 83,877 Tavsiye, 26,322 Uzman ve 18,762 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Köpeğinizi Çok Sıcak Saatlerde Gezdirmeye Çıkarmamalısınız.
YAZI #533 © Yazan Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU | Yayın Eylül 2009
Köpeğinizi çok sıcak saatlerde gezdirmeye çıkarmamalısınız.

Köpek sıcağa karşı en duyarlı hayvanlardan birisidir. O yüzden şu günlerde yaşadığımız sıcak havalarda özellikle öğle saatlerinde köpeklerinizi dışarıya gezdirmeye çıkarmamalısınız. Beyaz renkli köpekler güneşe karşı daha hassas cilt yapısına sahiptir. Aynı insanlar gibi güneş ışınlarına fazla maruz kaldıklarında ciltlerinde kırmızı ve su toplayabilen yanıklar oluşabilir.
Tıraş olmuş köpeklerinde bu mevsimde direk güneş ışığına çıkması hem yanık açısından hem de ileriye dönük cilt kanserleri açısından sakıncası vardır.
Bahçe vb açık alanlarda, ya da balkonlarda kalan köpeklerinizin gün içinde güneşin değişen açısı ile fazlaca güneşe maruz kalabileceğini ve güneş çarpmasına kadar gidebilecek ciddi sorunlar yaşayabileceğini unutmayın. Güneşi tam olarak engelleyen korunaklar yapmayı ihmal etmeyin.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
A.Kutlu DAYIOĞLU Fotoğraf
Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU
İzmir (Online hizmet de veriyor)
Veteriner Hekim
VETERİNER HEKİM
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi202 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU'nun Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,762 uzman makalesi arasında 'Köpeğinizi Çok Sıcak Saatlerde Gezdirmeye Çıkarmamalısınız.' başlığıyla benzeşen toplam 8 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Kedilerde Agresiflik-Saldırganlık ÇOK OKUNUYOR Nisan 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


19:36
Top