2007'den Bugüne 86,027 Tavsiye, 26,783 Uzman ve 19,116 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
.
Doktor Korkusu
YAZI #537 © Yazan Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU | Yayın Eylül 2009
Doktor korkusu

Öncelikle bir Veteriner kliniğine gelen köpek ve kedi için hepinizin içinde, kendini en zor sevdirecek insan Veteriner hekimdir.
Neden mi ? Çünkü kliniğe gelişlerinin çoğunda aşı vb iğne olacaklardır. İğne olmasalar, kulağı kurcalanır, karnı mıncıklanır.
Düşünün bir köpek yavrusu ilk defa bir kliniğe geliyor : Hiçbir doktor korkusu yok, havlıyor, koşturup duruyor, hekimle ya da sahibi ile oynuyor. Ama sonra sıra muayene masasına alınıp , genel muayenesini yapmaya geliyor. Kulaklar, burun, karın, bacaklar her yer aletler vb ile inceleniyor. Yükseğe çıktığı için biraz şaşkın, mıncıklandığı için ve kaçamadığı içinde korku başlıyor. Hele bir de o gün ilk parazit iğnesini yapıldıysa ve ağzından hap yutturulduysa, işte doktor korkusu başlıyor.
Veteriner Hekimlerin işi gerçekten zor! Ama Veteriner Hekim olmak onların bizi sevmesini zorlaştırıyor, ama engellemiyor. Bu Doktor korkusu başlayınca artık kliniklere gelirken hissedip arabaya binmek istemeyen köpek, taşıma kutusuna girmeyen kedi hikayeleri başlıyor. Veteriner Hekim hastaları olan hayvanların kendisinden korkmaması için sizden daha çok çaba sarf etmek zorundadır ve onların sevgi ve coşkularını ancak küçük taktikler kullanarak elde edebilir.
Doktor korkusundan kurtulması ve kendini daha iyi hissetmesi için;
Köpek veya kedilerinizi bir hastalığı veya aşısı yokken de kliniklere götürün ve Hekiminiz ile bir arada olmasını sağlayın.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
A.Kutlu DAYIOĞLU Fotoğraf
Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU
İzmir (Online hizmet de veriyor)
Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi206 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
.
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU'nun Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,116 uzman makalesi arasında 'Doktor Korkusu' başlığıyla eşleşen başka makale bulunamadı.
► Kedilerde Agresiflik-Saldırganlık ÇOK OKUNUYOR Nisan 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


12:12
Top