2007'den Bugüne 85,976 Tavsiye, 26,772 Uzman ve 19,104 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Otizmde Uygulamalı Davranış Analizine (Aba) Dayalı Eğitim
YAZI #5442 © Yazan Psk.Eyüp TUNAHAN | Yayın Ocak 2019
Erken ve Yoğun Davranışsal Eğitim olarak adlandırılan uygulamalı davranış analizine dayalı modeli Lovaas’ın çalışmaları ile bilinmektedir.

Uygulamalı Davranış Analizi, diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında başarısını deneysel araştırmalarla bilimsel olarak gösteren bir yöntemdir. Çalışma alanları davranışların düzenlenmesi ve becerilerin eğitimidir. Uygulamalı Davranış Analizi ile çocuklarda azaltılmak istenen davranış ile artırılmak istenen davranış hedef davranış olarak alınarak bu davranışların öğretim planı yapılır ve çocuklarda uygulanır.

-Katılım Becerileri
-Taklit Becerileri
-Alıcı Dil Becerileri
-İfade Edici Dil Becerileri
-Alıcı Dil Becerileri
-Soyut Dil
-Ön Akademik Beceriler
-Akademik Beceriler
-Sosyal Beceriler
-Özbakım Becerileri
-Okula Hazırlık

Uygulamalı Davranış Analizi Programı sadece eğitimcilerimiz ve terapistlerimiz tarafından verilmemektedir. Evde de bu eğitimlerin devam etmesi, olumlu sonuç almayı hızlandırmaktadır. Bu anlamda anne babalara büyük görevler düşmektedir.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.Eyüp TUNAHAN'ın Makaleleri
► Otizmde Dır/Floortime Metodu Psk.Dnş.Semra KESKİN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,104 uzman makalesi arasında 'Otizmde Uygulamalı Davranış Analizine (Aba) Dayalı Eğitim' başlığıyla benzeşen toplam 29 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Kum Terapisi Süreci Nedir? Haziran 2017
► Aile Oyun Terapisi Haziran 2017
► Çocuk ve İstismar Mart 2017
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


08:40
Top