2007'den Bugüne 80,904 Tavsiye, 25,754 Uzman ve 18,030 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
.
Köprüden Önce Son Çıkış
YAZI #5456 © Yazan Uzm.Psk.Betül ARIKAN | Yayın Şubat 2019
Köprüden önce “SON” çıkış;
İstanbul’a her gittiğimde eğer karşıya geçiyorsam gözüme yıldırım gibi çarpan, yerini ezberlediğim ve okumadan asla geçmediğim bu tabelaya ne çok anlam yüklediğimi fark ettim.. niçin “SON” çıkış?
Tıpkı “SON” şans,
“SON” umut,
“SON” söz,
“SON” kez.. gibi mi?
Yani bu bir final - bir bitiş mi?
Depresif bir ruh hali ile yorumlarsam bu sözü; Son çıkışı kaçırdım.. Son şansımı kullandım.. Son umudumu yitirdim.. Son sözümü söyledim ve son kez yaptım.. bir daha dönüşü yok anlayacağınız.. Game Over bir nevi.. Bu bir fırsattı ve kırk yılda bir mi geliyordu ayağıma? Nasıl bastım üstüne bile bile? Niçin dört açmadım gözlerimi? Şimdi kırk yıl daha mı bekleyeceğim yeniden çalması için kapımı? Sordukça sorayım istiyorum.. Eeee peki devamında yaşadığımız hayal kırıklığı.. Duyduğumuz üzüntü, hissettiğimiz öfke.. Bunlarda onlar gibi SON olacak mı??
Zihinsel hesaplaşma yaşamama sebep olan bu tabelaya inat pozitif tarafından bakıyorum uyandırdığı duyguya..
Neden mi?
Çünkü; hiç beklemediğimiz bir anda “şans” kapımızı çalabilir, “umut” etmek için nefes almamız yeterlidir ve söyleyecek “sözlerimiz” asla bitmez.. Birinci bölüm biter, ikinci bölüm başlar, üçüncü bölüm biter, dördüncü bölüm başlar.. Bu böyle devam eder gider.. Her bitiş yeni başlangıçları kucaklar.. Özetle; yine bazı şeyler yaşanacak, bitecek ve tekrar başlayacak..
Yani nefes aldığımız her daim hiç bir şey aslında “SON” olmayacak..
Ardımıza dönüp baktığımızda kaçırdıklarımız için pişmanlıklarımız olacak elbet ancak unutmayalım; pişmanlıklarımız bizi olgunlaştırırken parayla satın alamayacağımız deneyimler de hediye edecek yanında.. Çekinmeden alın sunulanı ve onu zihninizin en güzel yerinde misafir edin.. Göreceksiniz; iz bırakan tüm yansımalarımız umut dolu devam eden yolculuğumuza hiçbir zaman sönmemek üzere ışık tutacak ve bizler her SON’ un bir bitiş değil başlangıç olduğunu bilerek ona hep bir ağızdan HOŞGELDİN diyeceğiz..
Ahhh unuttum köprü mü; çıkışı kaçırdıysan dert etme gidiş ücretsiz ne de olsa, en fazla dönüşte ödersin, manzaranın tadını çıkarmaya bak!
Sevgiyle kalın.. 
     1 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Betül ARIKAN Fotoğraf
Uzm.Psk.Betül ARIKAN
Kocaeli
Uzman Klinik Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi7 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
.
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Betül ARIKAN'ın Yazıları
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,030 uzman makalesi arasında 'Köprüden Önce Son Çıkış' başlığıyla benzeşen toplam 22 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


06:15
Top