2007'den Bugüne 83,581 Tavsiye, 26,252 Uzman ve 18,644 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Güvercinlerde Kaç Çeşit Aşı Vardır?
YAZI #5609 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mart 2019
GÜVERCİNLERDE KAÇ ÇEŞİT AŞI VARDIR ?www.veterinerizmir.com
Güvercinlerde Aşılar 2’ye ayrılır;
-Güvercinlerde Canlı aşılar:Canlı virüs yada bakterileri içeren,açıldıktan sonra en geç 3 saat içerisinde tüketilmesi gereken aşılardır.
Aşının içeriğine bağlı olarak enjeksiyon,içme suyu,göz-burun damlatma,gaga daldırma,sprey şeklinde uygulanırlar.Güvercinlerde”SÜT AŞI” olarak da bilinen aşılardır.Süt aşı denmesi içme suyu ile verilirken aşının zarar görmesini engellemek amacıyla aşı suyuna süt karıştırılması sebebiyledir.
Virüslerin vücuda giriş yerleri olan ağız,burun,boğaz,bağırsak yüzeylerini korurlar,daha çabuk bağışıklık sağlarlar.Uygulaması kolaydır.Kısa aralıklarla tekrar edilmesi gerekir.
-Güvercinlerde İnaktif aşılar:Ölü aşı olarak bilinirler.Enjeksiyon yöntemiyle deri altı,kas içi yolla uygulanırlar.Kan dolaşımında bağışıklık(antikor)şekillendirirler.Uzun süreli ve daha etkin koruma sağlarlar.Uzun aralıklarla tekrar edilmesi gerekir.
En etkin bağışıklığın inaktif ve canlı aşıların birlikte uygulandıkları aşı programlarıyla mümkün olduğunu unutmayın.#güvercin #güvercinler #güvercinleri #güvercinler #güvercinkümesi #güvercinsevdası #taklacıgüvercin #güvercinlerim #güvercinaşkı #güvercinyavrusu #güvercinlerinabisiramazanokay #güvercinpaylaş #beyazgüvercin #güvercingebze #pigeonsofinstagram #pigeonphotography #pigeonpose #kuş#kuşveterineri #kuşveterinerleri #kuşveterinerhekimliği #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,644 uzman makalesi arasında 'Güvercinlerde Kaç Çeşit Aşı Vardır?' başlığıyla eşleşen başka makale bulunamadı.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


02:12
Top