2007'den Bugüne 83,581 Tavsiye, 26,252 Uzman ve 18,644 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Muhabbet Kuşu Mor Lipom Tümör Tedavi Operasyon Süreci
YAZI #5616 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mart 2019
Manisa’dan gelen Mor sessiz ve üzgündü. Gittikleri kaçıncı klinik olduğunu hatırlamadıkları ÖZ-VET Line ailesiyle tanıştı. Fakat son olduğunu anladılar. Hastalığı teşhis edilememiş Mor’un tanı tedavi ve süreç programlarını dinlerken hissettiler. Burada Mor’a bağışıklık güçlendirici serumlar uygulandı. Karaciğer yetmezliği olabileceği için fitoterapi desteği sağlandı. Muayene anında alınan laboratuvar örnekleri işlenmeye başlandı. Mikroskobik ağız dışkı incelemesi sonunda laboratuvar testleri sonuçlarına göre operasyon tarihi belirlendi. Mor’un aynı zamanda hatalı beslenmesi düzene sokulmaya çalışılıyordu. Çünkü obezite de bir tehditti. Operasyon için hazır olması gerekiyordu. Pre-operatif bakım önemliydi. Radyolojik, bakteriyolojik, fungal, biyokimyasal, mikroskobik testler ve genel durum uygun görüldü. Operasyona için inhalasyon anestezisi ile hazırlanıp video da gördüğünüz gibi kitleler alındı. Anestezi sonrası gayet iyi iş çıkardı. Ayakta ve iyiydi. Post-operatif bakımını tamamlayınca ailesinin yanına döndü. Daha sonra nüks etmesi ile ikinci bir operasyon daha sağlandı. Başarılı iki operasyon sonrasında tekrar yuvasına döndü ve uzun zaman sonra mutlulukla tekrar uçabilmekte 🕊
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,644 uzman makalesi arasında 'Muhabbet Kuşu Mor Lipom Tümör Tedavi Operasyon Süreci' başlığıyla benzeşen toplam 93 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


00:28
Top