2007'den Bugüne 83,581 Tavsiye, 26,252 Uzman ve 18,644 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Guinea Pig Hastalıkları İlaç ve Tedavisi
YAZI #5617 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mart 2019
İnsanlar gibi, kobaylar kendi C vitaminlerini üretme kabiliyetinden yoksundur yeterli miktarda sebze ve meyveler” şeklinde bir C vitamini kaynağına ihtiyaç duyarlar..
Guinea pig öğünleri içinde düzenli ve yeterli miktarda kuru ot ve saman her zaman önlerinde olmalıdır çünkü bu diş sağlıkları İçin gereklidir.
Guinea pig lerin günlük taze su için gereksinimleri Günlük 100 ml dir.
Ama aşırı su içen guinea pig DİYABET olabilir.
Guinea pig’lerin Gerçek Hastalıklarını “mikrobiyoloji testleri ,kan testleriyle ,dijital radyoloji x-ray ,ultrasonografi kullanarak saptıyoruz.
Guinea pig’lerde en çok görülen hastalıklar 1. Guinea pig Diş hastalıkları 2.Guinea pig cilt hastalıkları 3.Guinea pig yumurtalık kisti 4-Guinea pig gastrointestinal staz, 5-Guinea pig heterotopik siliyer cisim kalsifikasyonları 6-Guinea pig yağlı göz 7-Guinea pig tibiofemoral osteoartrit yer almaktadır.
Guinea Piglerin bakımında yapılan en büyük hatalar *Guinea Pigler sosyal hayvanlardır asla tek yaşayamaz
*Guinea Piglerin Düzensiz beslenmesi
*Guinea Pigler Küçük kafeste yaşatılmaları.
*Guinea Piglerin Kafesinin Düzenli Temizlenmemesi
*Guinea Piglerin Hastalık Semptomlarını Görmezden Gelmek
*Guinea Piglere Yetersiz İlgi ve Yetersiz Egzersiz yaptırmak
*Guinea Pig Güneş Çarpması”sıcaklık 18-25 derece aralığında olmalıdır direkt güneşe bırakmayınız”
*Ginea Ping’inizi kedi ve köpek gibi diğer hayvanlarla yan yana getirmeyiniz. “Direkt avdır” ayrıca kene ve pire kapabilir”
Ali Tolgay Aytar
Veteriner Hekim#guineapig #guinea #guineapiggies #guineapigs #guineapiggy #guineapiglove #guineapigsof_ig #guineapigsofinstagram #guinealove #guineapigmom #guineapiglife #guineapiglover #guineapigoftheday #guineapigvet #guineapigs101 #babyguineapig #izmiretkinlik #izmirdeyaşam #veterinerhekim #veterinary #veterinarian #veterinaria #veterinarytechnician #ginedomuzu #veterinariansofinstagram #veterinarynurse #guineapigveterineri #guineapigturkey ##guineapigturkiye #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Guinea Piglerde C Vitamini İhtiyacı Vet.Hek.Işıl KARATAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,644 uzman makalesi arasında 'Guinea Pig Hastalıkları İlaç ve Tedavisi' başlığıyla benzeşen toplam 99 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


01:43
Top