2007'den Bugüne 83,581 Tavsiye, 26,252 Uzman ve 18,644 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Kuşlarda Papağanlarda Uw/A -Uw/B Önemi Nedir?
YAZI #5624 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mart 2019
🕊🍁⛩🌞👨⚕Tüm papağanlarda içeride tutuluyorsa normal d metabolizması ve üreme davranışı İçin suni tam ışık sağlanmalı.UV-A UV-B her ikisini oluşturanlar)
UV-A (315-400nm)
UV-B ye maruz kalma özellikle 285-315 nm)kuşlarda vitamin d nin endojen sentezi için gerekli..
Özellikle gri papağanlarda calsiyum metabolizması bozuklukları İçin gerekli..Ampül kuşun 30 cm yakınına kadar yaklaşmalı.Günlük en az 60 dk sağlanmalı..
295 nm dalğa uzunluğu olan radyasyon sağlayan ampüller vitamin d sentezi için çoğunlukla yeterli.tam spektrum (36 w fb 36)ve Philips flutone tüplerdir (tld /965)
Her altı ayda bir ampüller yenilenmeli.#kuşveteriner #birds#veteriner#veterinerhekim #wildlifephotography #canon #teamcanon #naturephotography #budgie #budgies #parrot #parrots #güvercinler #forpus #kuşveterineri #kuşveteriner #pigeon #pet #pets #bird #kanarya #canary #pet #pets #bird # #africangrey #jakopapağan #nikon #sultanpapağanı #macaw #muhabbetkuşum #izmiretkinlik #izmir #parakeet #sultanpapağanı #jakopapağan #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Papağanlarda Rutin Bakım Vet.Hek.Akif DEMİREL
► Kuşlarda Aspergillosis Vet.Hek.Işıl KARATAN
► Kuşlarda Hastalık Belirtileri Vet.Hek.Ozan Ezgi BERBEROĞLU
► Hayvanlarda Aşılamanın Önemi Vet.Hek.Somer ÖZÖNER
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,644 uzman makalesi arasında 'Kuşlarda Papağanlarda Uw/A -Uw/B Önemi Nedir?' başlığıyla benzeşen toplam 98 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


02:36
Top