2007'den Bugüne 83,581 Tavsiye, 26,252 Uzman ve 18,644 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Kuşların Solunum Sistemi
YAZI #5635 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mart 2019
🕊Kuşların solunum sistemi “akciğerleri” diğer omurgalılardan farklıdır.. 🕊Kuşların nispeten küçük akciğerleri ve solunumunda önemli bir rol oynayan dokuz hava kesesi vardır (ancak doğrudan gaz değişimi ile ilgisi yoktur). 🕊Bir kuşun akciğerleri çok daha karmaşık ve etkilidir ve insanlar gibi diğer memelilerden çok daha fazla yer kaplar. 🕊Bir insanın akciğerleri vücudunun yaklaşık 1 / 20'sini oluşturur, ancak bir kuşta 1/5’sini kaplar.Yani, gaz alışverişinde doğrudan bir rol oynamazlar. Aksine kuşlarda akciğerleri kuşları havalandırmak için bir 'körük' olarak hareket ederler.
🕊Bu nedenlerden dolayı “Kuş cerrahisinde genel narkoz aşırı risklidir narkoz çok dikkatli olarak yapılmalıdır.#kuş #kuşveterineri #kuşveteriner #kuşveterinerleri #kuşveterinerhekimliği #güvercin #muhabbetkuşu #papağan #parrot #parrots #parrots_life #budgie #budgiesofinstagram #canarybird #jakopapağan #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,644 uzman makalesi arasında 'Kuşların Solunum Sistemi' başlığıyla benzeşen toplam 66 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


00:25
Top