2007'den Bugüne 81,441 Tavsiye, 25,869 Uzman ve 18,111 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!



Kuş Tüyleri
YAZI #5639 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mart 2019
ÖNEMLİ YAYIN.🕊🕊🕊 *Tüyler ,bir kuşun en çok önem verdiği parçasıdır.Günlerinin büyük bir bölümünü tüylerine bakım yaparak harcarlar.
* Tüylerin, güneş ışığından D vitamini çekmek gibi bir özelliği vardır. Tabi bu durumda kuşunuzu direk güneşin altına bırakmayınız. Kafesin bir kısmı gölgede durmalı ki papağanınız fazla sıcaktan ve güneş çarpmasından hastalanıp ölmesin.
* Kuşunuzu hergün ya da bir kaç günde bir güneşe çıkarın .
* Yaz aylarında hergün ,Kış aylarında ise haftada bir kez kuşunuzun tüylerini su ile spreyleyin .Güneşlenme süresi ve zamanı için kesinlikle http://woto.com/guneslenme-takvimi öneriyorum..
* Hatta suyun içerisine biraz elma sirkesi ya da susam yağı koyarsanız ,daha parlak tüylere sahip olmasını sağlarsınız.
İsmi Sarı erkek muhabbet kuşu candiasis asperllozis ve Knemidokoptes vakası tedavi edildi..
#kuşveterineri #egzotik #sultanpapağanı #muhabbetkusu #papağan #güvercin #disikanarya #budgerigarsofinstagram #budgerigarsofinstagram #jakopapağan #macawparrot #sevdapapağanı #sevdapapagani #baykuş #veteriner #veterinerhekim #veterinercerrahi #canary #kuş #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,111 uzman makalesi arasında 'Kuş Tüyleri' başlığıyla eşleşen başka makale bulunamadı.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


22:38
Top