2007'den Bugüne 82,011 Tavsiye, 26,002 Uzman ve 18,205 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Kalp Kalbe Karşı mı?
YAZI #5648 © Yazan Psk.Nazike MEŞE | Yayın Mart 2019
Kalp Kalbe Karşı Mı?
Şayet aklınıza gelen kişiyle yolda karşılaşıyorsanız, çok sevdiğiniz bir tatlıyı arkadaşınız bir anda önünüze koyuyorsa ya da mırıldandığınız bir şarkı radyoda çalmaya başlamışsa evet! Kalp kalbe karşı ve biz buna telepati diyoruz.
Peki ya telepati nedir?
‘Tele’ sözcüğünün etimolojik kökeni Yunancadır. Anlamı ‘uzak, mesafeden etki’dir. ‘Pathos’ ise duygu ve düşünce anlamına gelir. İnsanlar arası ilişkide sözcükler olmadan hissetmeyi temsil eder. Grupları bir arada tutan, gözle görülmeyen bağdır. Her zaman iki yönlüdür ve tek yönlü empatiden farklıdır:
İnsan beyninin yaymış olduğu frekanslar yaklaşık 10.000 km kadar bir mesafe kat edebilmektedir. Yani oturduğumuz yerden yaklaşık olarak 10.000 km kadar ilerideki bir kişi ile iletişim kurabilmemiz mümkündür. Aslında hepimiz farkında olsak da olmasak da her an telepati yapabilmekteyiz. Herhangi birini düşünmeye başladığınızda, düşündüğünüz kişiyle aranızda metafiziksel bir bağlantı oluşmaktadır. Bilimsel olarak yapılan araştırmalarda ikizlerin birbirleri ile aralarında kilometreler olmasına rağmen birinin herhangi bir duygu yoğunluğu yaşadığı anda ötekinin de aynı şekilde bu duyguyu hissettiği kanıtlanmıştır. Aradaki bu enerji akşını sağlayan ise beynin o duygu anında yaydığı frekanslar ve onları tetikleyici olan vücudun ürettiği hormonlardır.

Peki bu nasıl mümkün oluyor?
Zihninizde meydana gelen hiçbir görüntü, iç dünyanızda oluşan hiçbir düşünce asla yok olmaz. Tıpkı radyo sinyalleri gibi evrene yayılır. Sinyal verici ne kadar güçlü olursa o kadar uzağa giderken, alıcı ne kadar güçlü ise o kadar uzak sinyalleri alabilir. Bizler içinde aynı şey geçerlidir. Zihinsel görüntülerde tıpkı radyo ve televizyon sinyalleri gibi görüntü ve mesaj iletirler. Ancak hedeflemedikleri ve bilinçli olarak belli güçte gönderilmedikleri sürece algılanmazlar. İnsanın sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için de böyle olması gerekir. Yoksa tüm verileri alan bir insan için bu dünya yaşanmaz bir yer haline gelir.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.Nazike MEŞE'nin Makale ve Yazıları
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,205 uzman makalesi arasında 'Kalp Kalbe Karşı mı?' başlığıyla benzeşen toplam 75 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
◊ Depresyon Haziran 2019
◊ Psikoterapi Nedir? Haziran 2019
◊ Çift Aile Terapisi Nedir? Haziran 2019
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


19:58
Top