2007'den Bugüne 86,027 Tavsiye, 26,783 Uzman ve 19,116 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Hint Bülbülü ; Evdeki Neşeli Şen Şakrak Bıcırıklar
YAZI #565 © Yazan Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU | Yayın Ekim 2009
Hint bülbülü ; evdeki neşeli şen şakrak bıcırıklar

Bu minicik çok güzel renklerle bezeli tüyleri olan kuşlar gün boyu devam eden telaşları ve neşeli hareketleri ile evlerin neşesidirler. Elektronik seslere benzer ötüşleri şaşırtıcıdır. Kafeslerinde doğru düzeni kurduğunuzu yumurtlama ve yavru bakmaya çok hevesli olduklarını görürsünüz. Bu minik kuşlar küçük hasır sepetlere yuva yaparlar. Yuva malzemesi olarak keten iplikleri, kısa ince kuru otlar, ve pamuk parçalarını kafesine attığınızda sabırla bunları yuvalarına taşıyıp yuvalarını ördüklerini ve çok kısa sürede kendileri gibi minicik yumurtalarını yapıp kuluçkaya yattıklarını gözlemlersiniz. Yavrular çıktığında kafalarının üzerinde punk gibi bir tüy yumağı ile çok şirindirler. Bu üreme döneminde dikkat edeceğiniz en önemli nokta yuva malzemelerini kalından inceye, en son pamuk olmak üzere sırayla kafese koymak ve kafeslerinde mürekkep balığı kemiği dediğimiz kalsiyum ve fosfor kaynağı kemikleri hiç eksik etmemektir.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
A.Kutlu DAYIOĞLU Fotoğraf
Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU
İzmir (Online hizmet de veriyor)
Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi206 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU'nun Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,116 uzman makalesi arasında 'Hint Bülbülü ; Evdeki Neşeli Şen Şakrak Bıcırıklar' başlığıyla eşleşen başka makale bulunamadı.
► Kedilerde Agresiflik-Saldırganlık ÇOK OKUNUYOR Nisan 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


10:53
Top